Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu :wit
Gratuluję nowej działki, pięknie już zagospodarowana, fajnie że udało się przenieść większość roślin. Hortensjowa alejka wygląda wspaniale.
Ciekawa metoda siania w ulitkach.
Cudne masz koleusy.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu super pomysł z tą hortensjową alejką, a i efekt cudowny ;:215
Koleusy w tych ciemnych barwach mnie urzekły ;:215 Fajny też pomysł na wysiew nasion w ulitkach ;:138
Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu alejka hortensjowa to super pomysł, wiem że podobnie miałaś na starej działce. Tak obsadzona ścieżka zaprasza do ogrodu, aż chce się wejść dalej.
Krysiu zapytam o koleusy moje sadzone w styczniu bardzo się rozrosły, uszczykiwałam je pod koniec lutego, ale one dalej porosły. Czy nie za późno na ich ponowne ścięcie i ukorzenienie. Wydaje mi się, że takie wysokie to nie za bardzo do donic dam, nie będą ładnie wyglądać. Co mi doradzisz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Cześć Krysiu ;:304
Przyszłam tu skuszona koleusami, ale widzę że więcej jedt do podziwiania.
Przepiękny mialaś ten koleusowy szpalerek!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu! witaj, dawno mnie tu nie było, dużo wydarzyło się. Czasami zatęsknimy za znanymi nam ogródkami a jeszcze do tego pamiętałam że jesteś fanką koleusów to zajrzałam i są ku mojej uciesze. Piękne niezawodne w kolorach tylko trzeba pamiętać że delikatne są. W 2019 późną jesienią kiedy miałam jeszcze w ogródeczku nagle przyszła zimna noc... i po nich.
Piękną jak zwykle masz działeczkę. A zaskrońców to chyba już nie będziesz miała :) ja boję się ich choć są niegroźne.
pozdrawiam cieplutko.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
maria+wilk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 mar 2021, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Pomysł z ROŚLINNĄ ROLADKĄ koniecznie trzeba opatentować!!!. Ogrodu i kwiatów Takich kwiatów należy życzyć WSZYSTKIM!. Zdrówenka i Siły co skały przenosi !.
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu nowa działeczka pięknie wygląda dobrze że założyłaś od nowa cieszę się że mnie odwiedziłaś i wzajemnie odwiedziłam ciebie.Zyczę zdrowych pogodnych Swiąt tak w trudnym czasie. ;:196
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Gosiu witam i pozdrawiam :)
Dzięki temu, że podjęliśmy się przeniesienia sporej ilości nasadzeń już po pierwszym sezonie sąsiedzi mówili,że działka zagospodarowana jakby miała z wiele lat
Byliny łatwiej ale krzewy kilkunastoletnie, a tyle już mają moje pierwsze hortensje przesadzałam z bijącym sercem.
Po posadzeniu bardzo mocno redukowałam "górę" zarówno krzewów jak i drzew. To była dobra decyzja bo pierwsze lato było suche u upalne i ? podlewaniom nie było końca.

Nie wszystkie hortensje zmieściły się przy alejce więc porozrzucałam je na rabatach
Obrazek
Obrazek
Dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejne spacery.

Halinko
witam i dziękuję za pochlebne opinie i bardzo się cieszę, że moja praca podoba się innym ogrodniczkom.
"Ulitki" używam nie tylko do siewu ale pikowania siewek a także ukorzeniania sadzonek.
Obrazek

Tej wiosny ukorzeniałam też przycięte sadzonki zielne fuksji i póki co rosną

Dla Ciebie
Koleus COOPER i rózne wybarwienie w zależności od stanowiska i pory roku
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam i życzę dużo słoneczka

Dorotko witaj
Sama wiesz, jak ja kocham te nasze hortensje i zawsze szukam dla nich odpowiedniej miejscówki aby je wyeksponować :)
Koleusy przycina się kiedy nam pasuje. Tu nie ma żadnych odgórnych terminów bo wszystko zależy od nas.

Dla Ciebie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Foxowa witaj fanko koleusów :)
Nie zaglądam ostatnio do wątku tematycznego to zaczęłaś mnie szukać ...
Jedna z moich ulubienic - bawi się kolorami jak dziecko
Obrazek
Obrazek

Misiu cale wieki nie miałyśmy ze sobą kontaktuj ale pamiętasz mnie i znalazłaś drogę ;:196
Dziękuję za miłe słowa , a co do zaskrońców to prawda, sporadycznie widzę je w drodze na działkę ale u siebie nie bo nie ma wody.
Nawet żab niewiele choć do rzeki nie jest aż tak daleko. Lato 2018 i 2019 suche i upalne, całe szczęście, że ostatni sezon był normalniejszy jeśli chodzi o opady.
Za to pełen anomalii...
Pozdrawiam i życzę dużo słoneczka ;:3 ;:3 ;:3

Mario witaj :wit
Jesteś nowa wiec tym bardziej cieszę się, że mogę Cię gościć u siebie :)
Mam nadzieję, że wkrótce założysz swój wątek personalny i pokażesz swoje roślinki.
Pozdrawiam i zapraszam na kolejny spacer.

Teresko witam i dziękuję .
U Ciebie już dość dawno widziałam wiosnę ale i u mnie w tym tygodniu rozkwitły wreszcie krokusy . Tak bardzo chciałam aby wreszcie zakwitły i cieszyłam się nimi jak małe dziecko :tan
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i dziękuję za piękne życzenia.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu masz juz super zagospodarowaną nową działkę ,a hortensje wyglądają jakby już lata tam były ;:333 . Sporo pracy wykonaliście ,ale warto było, bo teraz masz już cudnie ;:167 .Wczoraj przez przypadek zauważyłam Twój wątek i bardzo się cieszę ,ze mogę znów podziwiać Twoje królestwo. U Ciebie zawsze można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć zaraz też musiałam poszperać coś na temat tych ulitków,bo wiesz że jestem ciekawska nowości ;:196 Dużo zdrówka i radości w nowym sezonie, a także zdrowych i spokojnych Świat ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu oj czarujesz tymi koleusami aż oczu nie mogłam oderwać a i piękne portrety im robisz. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Koleusy rządzą! Sporo odmian zgromadziłaś Krysiu. Kiedy,ś je uprawiałam w donicach i chyba mnie tak zachęciłaś tymi zdjęciami, że znów do nich w tym sezonie powrócę.
Dawno Cię nie widziałam i dopiero teraz przypadkiem znalazłam Twój nowy wątek i nową działkę. Cieszę się bardzo :D
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Ja także melduję się w Twoim wątku. Masz przepiękny, bajkowy ogród ze wspaniałymi roślinami, niektóre widzę po raz pierwszy. Hortensje robią niesamowite wrażenie, ja także się nimi zaraziłam ale moje jeszcze malutkie. Ciekawi mnie jak nazywa się ta kulista delikatnie różowa hortensja https://i.postimg.cc/brh1wP2g/hortensje ... r-2021.jpg. Jest taka delikatna. Natomiast trawy w zestawieniu z szałwiami wyglądają obłędnie. Twój ogród jest dla mnie wielką inspiracją. Uwielbiam takie klimaty.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu to idę moje koleusy dziś przyciąć, a co tam za oknem mamy zimę to przynajmniej w doniczkach coś pogrzebię.
Piękne są hortensjowe widoki, ślicznie urządziłaś rabatki. Chyba sporo gości podziwiających masz przy płocie. Zakładałaś rabatki trzy lata temu, nie wiać, że to tak niedawno obsadzany ogród ;:138 ;:138
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”