Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie :wit
U mnie śnieg ;:145 zrobiło się biało no cóż zapowiadali, ale jak długo to potrwa mam tego dość. Dziś chciałam jechać na działkę składać stolik co kupiliśmy i chyba nici z tego bo zanim ja na pale w altanie to zmarznę, a nie chcę się przeziębić. Wczoraj co prawda byłam na działce zabrałam szklarnię i złożyłam ją dziś w domu bo na parapetach miejsca brak, a układać gdzieś trzeba jak zrobi się cieplej to wyniosę na balkon będzie gdzie wystawiać pomidory.

Krysiu witaj kominek już mnie zaczyna cieszyć jak widzę te zmiany bo przedtem straszył a jak się napali to na pewno będzie jeszcze lepiej juz nie żałuję że go mam. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Halinko witaj zaskoczyłaś mnie z taka wiadomością myślałam, że u mnie tak wszystko z tyłu bo tylko śnieg i śnieg, a jak patrzę na wasze wątki jak kwitną kwiatuszki to mi tak żal, że u mnie nic nie chce. No cóż trzeba poczekać. Pozdrawiam Miłego dnia ;:196

Witaj Hanno zdrowie najważniejsze ja tez dmucham na zimne nie chcę się przeziębić bo potem tylko problemy. Pracy sporo wszystko stoi z powodu pogody no cóż taki dziwny rok tylko śnieg. Nadrabia z powodu tamtego roku gdzie go było mało. Pozdrawiam życzę zdrówka miłego dnia ;:196

Życzę wszystkim miłego dnia słoneczka i duzo zdrówka ;:196 ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, kominek wyszedł rewelacyjnie ;:138 Będzie przyjemnie posiedzieć przy nim.
Działeczka pięknie wysprzątana, na rabatkach porządek, a ciemiernik wyjątkowo urodziwy ;:215 Wielki okaz ;:oj
Oby jak najszybciej nadeszło ciepełko, bo teraz to szkoda gadać ;:222
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16557
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, piękny ciemiernik. ;:215 ;:303 Mój był taki przez kilka lat, w tym roku ma co najmniej o połowę kwiatów mniej i tak się zastanawiam, czy może się już zestarzał i należałoby go odmłodzić. ;:218
Bardzo ładnie zakwitły Ci cebulice, puszkinie, hiacynty ;:63 ;:63 , a sasanki i narcyzy w blokach startowych i gdy tylko front atmosferyczny pójdzie sobie precz, buchną kolorami. ;:215

Trzymaj się cieplutko i nie poddawaj pesymizmowi, jeszcze będzie pięknie! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Dorotko ;:167
Dziękuje za miłe słowa kominek faktycznie teraz mi się dopiero zaczął podobać i cieszyć jak tak będzie to w weekend jadę na działkę napalę w kominku i będę siedziała a robota tez się znajdzie. Pozdrawiam życzę miłego wieczoru i słoneczka ;:196

Lucynko mój ciemiernik mam od 2017 r dostałam go od sąsiadki jak kupiłam działkę i tak sobie rośnie. Sąsiadka mi mówiła co ja robię że mam większy od niej, a ja nic nie robię jak przekwitnie końcem lata usuwam większość liści i na wiosnę podsypuję jak wszystkie kwiatki azofoską. Lucynko ładnie zakwitały, ale dziś pojechałam tak na chwilę na działkę w altanie cieplutko, ale na polu to tragedia aż żal na to patrzeć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy ta zima się skończy ;:145 . Pozdrawiam was cieplutko życzę wszystkim słoneczka i pięknych widoków nie takich jak u mnie. Ja chyba za niedługo pójdę lepić bałwana hahaha cały czas sypie brrr ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu dziękuję za życzenia i z serca odwzajemniam ;:136
Widoki przygnębiające i chyba już tak pozostanie do maja ;:223
U mnie też od samego rana pada śnieg i już żadnych kwiatków nie widać ;:145 Całe szczęście, że mrozu nie ma, chociaż wczoraj co nieco okryłam :tan ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu na pewno kominek w chłodne dni to super sprawa. Bardzo lubię ogniska, te kominkowe również. Robota zawsze jest, ciągle coś sobie znajdujemy do pracy, ale beż tego życie byłoby nudne ;:306
Słoneczko nam potrzebne, zimowe widoki za oknem już nie cieszą.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
werbena74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 wrz 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dzień dobry. Przeczytałam cały Pani wątek. Jest bardzo ciekawy. Jestem pełna podziwu dla pracowitości i samozaparcia. Od roślin i całej reszty nie mogłam oderwać oczu. Aż córka się zainteresowała co tak czytam.
Mam też pytanie o kapustę pekińską. Jak ją Pani hoduje, że jest taka dorodna. Próbowałam na swojej działce, ale zawsze wybija mi w kwiaty.
A jeżówki? Oglądałam te na zdjęciach. Nie potrafię utrzymać tych kwiatów przy życiu, co posadzę, to mi giną po dwóch latach. A marzy mi się taka zwykła chociaż, purpurowa. Czy coś pani z nimi robi?? Jakieś konkretne zabiegi?
Agnieszka - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Halinko nawet nie żartuj sobie ja mam nadzieję i patrzę w niebo, że to już z dnia na dzień będzie lepiej, a weekend majowy będzie piękny. Pomarzyć można no nie. Pozdrawiam miłego wieczoru ;:196

Oj Dorotko masz racje takie widoki nie cieszą, a martwią bo jak tak dalej będzie to psinco będziemy mieć z owoców. Pozdrawiam miłego wieczorku ;:168

werbena74 witam Cię serdecznie ;:167 miło mi słyszeć tak miłe słowa i takie pochwały dziękuję. Co do mojej kapusty to zawsze sieję w kwietniu potem przesadzam jak pomidory do małych pojemników i każdy rośnie w swoim nic nie robię podlewam tylko wodą i do gruntu w maju. W gruncie podlewałam tak jak wszystkie uprawy co dwa tygodnie raz gnojówka raz pokrzywa i takie urosło faktycznie kapusta się udaje co mnie cieszy. Co do jeżówek to z nimi nic nie robię kupiłam raz sadzonki posadziłam i rosną sobie choć jednego roku kret mi podrył i miałam o połowę mniej ale odrosły. Na wiosnę nawożę tylko wszystkie kwiatki agrofoską i nic więcej starcza im to na cały sezon. Jeżówki tez się sieją wystarczy oberwać kwiaty jak są suche i zebrać nasionka i wysypać w ziemię i co niektóre się przyjmie jest ich więcej. Jeśli będziesz zainteresowana mogę Ci wysłać trochu nasionek to sobie posiejesz mam tego trochu. Nazywam się Ala nie jakaś pani tak będzie lepiej. Jak możesz to napisz jak się do Ciebie zwracać. Pozdrawiam Cie serdecznie życzę miłego wieczoru i zapraszam w wolnej chwili. ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
werbena74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 wrz 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź Alu. Jestem Agnieszka i byłabym bardzo chętna na nasionka jeżówek, może przyjęłyby się te od Ciebie, spod dobrej ręki do roślin. Niestety, nie mam ekstra roślin u siebie, więc na wymianę mogłabym zaproponować tylko zwykłe cynie, dalie, nasturcje, czy nagietki, jeśli byłabyś zainteresowana. Muszę spróbować z tą kapustą, mam nadzieję, że jeszcze jest na to czas i zdążę posiać. Miałabym jeszcze pytanie o to, gdzie kupujesz te rosyjskie odmiany pomidorów. Kiedy przeglądałam internet, nie trafiłam na takie, o jakich piszesz. Może skusiłabym się, aby spróbować zrobić sadzonki samodzielnie.
Kiedyś próbowałam, ale nie udało mi się i zrezygnowałam. Teraz kupuję, lecz ceny są powalające.
Muszę powiedzieć, że z twoich postów płynie jakaś dobra energia, aż mi się zachciało bardziej zadbać o ogród, pozazdrościłam Ci dobrej organizacji i porządku.
Agnieszka - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu:)

I u mnie jest zimno i nieprzyjaźnie, słońca zero, a sasanki kulą się z zimna ;:124
Widać już kolorek kwiatów, ale nie wiem kiedy się otworzą, bo cały następny tydzień ma być zimny i deszczowy.
Kominek rewelacyjny, klimatyczny, można pojechać w chłodniejsze dni i się ogrzać.
Kępa ciemiernika na bogato, muszę zapamiętać, by podsypać azofoską.

Miłego dnia i nadchodzącego weekendu :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16557
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, aż przykro patrzeć na kwiatki przygniecione mokrym ciężkim śniegiem. ;:174
Dobrze że choć w domku masz ciepło dzięki kominkowi, ;:108 tylko w tej zimowej aurze nawet się nie chce na działkę z ciepłego domku przez okno spoglądać, ;:185 szczególnie że teraz słońce powinno nam towarzyszyć, a nie biel śniegu. :shock:
Trzymaj się ciepło i zdrowo, nie trać pogody ducha. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam cieplutko w ten szaro bury dzionek.

Witaj Aniu zapowiadają w niedziele poprawę pogody, a od poniedziałku deszcze jeśli się to sprawdzi to jadę stawiać foliak by marchew i cebula o ile jeszcze coś z niej będzie miały cieplej i nie zgniły z tych deszczy. Przykryłam wszystko agro ale różnie to bywa przy takiej pogodzie. Pozdrawiam życzę mimo takiej pogody miłego dnia i zdrówka. ;:196

Lucynko witaj kochana przykro patrzeć i dlatego nawet nie chce mi się tam jechać bo nie mam wpływu na to co się dzieje. Zajęłam się moimi biednymi pomidorami hodowanymi bez słońca na lampach. Dmucham na nich ale nie wiem co z tego będzie. mam nadzieję że jak przyjdzie słońce to wezmą się do życia i nadrobią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dziś dosypalam trochu ziemi do nich i tak się zastanawiam czy dać im nawozu czy raczej nie.
Pozdrawiam wszystkich życząc miłego popołudnia. i udanego weekendu.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj ALU!
U Ciebie też dużo rozsad.Moje nie które pomidory po pikowane i znowu zaczynają się wyciągać.Nikt mi nie powie ,że to normalne w kwietniu.Jak sadzić cebulę czy wysiewać warzywa do tak zimnej gleby,przecież wszystko sparchacieje zanim wyrośnie. :evil: ;:222 Kwiecień plecień,ale przecież były i ciepłe dni nie tak jak teraz,ciągle zimno. ;:134
Trzymaj się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”