Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Halinko no własnie zastanawiam sie nad tym czy to pomoże czy nie zaszkodzi i dopiero zycia nie będę miała. Moja córka pomagała kiedyś córce od sąsiadki w nauce ale ona chciała coraz to więcej i więcej córka nie miała tyle czasu żeby spędzać nad książkami z jej dziećmi po 3 nawet niekiedy więcej godzin codziennie więc powiedziała, że nie ma czasu może sprawdzić zadanie czy wytłumaczyć tak na korytarzu i się zaczęło. Najpierw było wrzucanie ulotek do skrzynki na listy potem zapychanie zamka że musiałam wyciągać szpilką powciskane papiery aż w końcu zaczęła nam ginąć korespondencja. Najgorsze że to były rachunki do zapłacenia. Jak córka wyszła za mąż wszystko ustało. Do tego dnia kiedy to mnie uderzył. To dziwni ludzie. Ja powiedziałam, że mimo zgłoszenia na policji tego co zrobił i bez względu na wynik sprawy wszyscy na osiedlu będą wiedzieć co on zrobił ten wstyd jakim jest człowiekiem będzie długo ludzie nie zapominają. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę miłego popołudnia ;:3 i duzo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Bardzo ładny kolorowy bukiecik jeszcze z działeczki przywiozłaś, Alu! ;:138 ;:138
Ja bym już nic nie przywiozła. ;:185 M raportuje, że po ostatnich lekko mroźnych nocach nawet ostatnie chryzantemy spuściły noski na kwintę. ;:174
Na szczęście mam jeszcze zdrowe chryzantemki na balkonie, które powinny nawet do świąt trzymać kwiatki. ;:303

Dwulicowość czy hipokryzja cechuje wielu ludzi i prawdę mówi ludowe powiedzenie, że trzeba beczkę soli zjeść, zanim się drugiego człowieka dobrze pozna. ;:108
Takiego sąsiedztwa można jedynie współczuć ;:168 , bo tak naprawdę trudno doradzić, jak takiego kogoś traktować. ;:223

Trzymaj się dzielnie i nie pozwól sprowokować. ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnej niedzieli. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

ALU!
Ciemiernik pięknie rozłożył swoje "łapki".Bukiecik też śliczny, udało Ci się jeszcze zebrać parę kwiatków.
Jak ten sąsiad jeszcze by dokuczał to można się zwrócić o zakaz zbliżania się.
Dochodzę do wniosku,że chyba przez tą pandemię ludziom totalnie odbija.
Też , miałam przykrą przygodę w sklepie,gdzie położyłam skarpetki dziecięce na ladę i nie popatrzyłam,że ma tam jakiś papier.
Wydarła się na mnie,że jej papier zniszczę.Byłam w szoku,skarpetkami ?papier?Oczywiście uświadomiłam jej ,że w pracy miałam kontakt nie z takimi papierami jak jej i jeszcze parę innych słów i poszłam.Słowa były grzeczne. :D
Na klatce też się okazało,że mieszka gumowe ucho.Rozmawiałam z sąsiadami na drugim piętrze,a sąsiad chciał słyszeć stojąc na 4 piętrze.
Ha!ha! a usłyszał co innego.
Pomimo wszystko życzę fajnej niedzieli.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie :wit kochane siedzę dziś w domeczku i trochu robie juz na święta bo trochu złapało mnie przeziębienie nie wiem czy powodem tego nie był ostatni wyjazd na działkę. Na działce zimno i biało w altanie ciepło, ale kto by tam siedział jak ptaszki i kotki czekały na jedzonko i oczywiście najmilsza praca odśnieżanie no cóż zrobić trzeba. Zrobiłam ostatnio zakupy takie prezenty mikołajkowo świąteczne trochu tego się uzbierało, ale wszystko potrzebne. Mam plan na wiosnę zrobić daszek z folii i na to agro nad pomidorami przynajmniej na maj czerwiec kiedy to przychodzą największe ulewy, grad czy spadki temperatur zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Dostałam tak wspaniałe nasionka więc muszę zadbać o moje przyszłe sadzonki.

Witaj Danusiu sąsiad dalej męczy ostatnio skoczył na nas jak wracaliśmy z kościoła i robił zdjęcia nam i samochodu bo stanęliśmy na jego miejscu. Nie ma czegoś takiego jak swoje miejsce parkingowe więc pismo poszło już do spółdzielni jak dostanę odpowiedź to dzwonię do dzielnicowego i niech on to załatwi. Bawimy się z nim teraz w kotka i myszkę aż sam nie zrozumie jakie głupoty robi. To wygląda już na nękanie. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Witaj Lucynko U mnie na działce już biało wszystko pod śniegiem, a róża dalej uparcie kwitnie i jak patrzyłam nawet jej nic nie było. Ze sąsiadem już nie rozmawiamy nawet dzień dobry nie pozwolę włazić sobie na głowę i ciekawa jestem jak to się skończy. Pozdrawiam Miłego dnia ;:196

To moje paczuszki
Obrazek

Obrazek

A to paczuszki w drodze na działkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róża mimo śniegu dalej kwitnie uparta czy coś ;:306
Obrazek

Brakło w karmniku jedzonka to szukały w śniegu, ale już mają
Obrazek

Obrazek

i odśnieżone już też jest to robota mojego m. Teraz zapowiadają bardziej opady deszczu niż śniegu więc spokój.

Obrazek

Na działce zrobiło się tak biało jak w bajce. Po pracy miło było posiedzieć przy gorącej herbatce i podziwiać w słoneczku uroki zimy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie przesyłam ;:196 życzę miłego, słonecznego dnia i dużo zdrówka.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, Twoja działeczka dostała większą, bardziej puchową pierzynkę śnieżną niż moja. ;:215 Pięknie się prezentowała w tej czyściutkiej bieli! ;:138 ;:138
My nie odśnieżamy chodniczka, by nie ułatwiać ewentualnym złodziejom wchodzenia na działkę ;:131 . Tylko problem w tym, że gdy śnieg zginie, chodniczek sam się odśnieża. ;:7
Zawartość paczek przytarganych na działeczkę praktyczna i niezbędna dla Ogrodniczki. ;:333
Moja biała zima też już sobie poszła w zapomnienie, ;:108 mam jednak nadzieję, że jeszcze wróci. :D
Pozdrawiam cieplutko, życzę zdróweczka i słoneczka. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Śniegu to Wam nie żałowała Pani Zima.U nas aktualnie nie ma nawet białej śniegowej plamki. ;:306
Być może na święta wróci prawdziwa zima. :)
Miłego dnia.Trzymaj się Alu. ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu przypomniałaś mi, że czas pobielić drzewa. Ty masz już wszystko pobielone, przygotowane na nadejście zimy. Miło Cię widzieć.
Piszesz o planach zrobienia daszku nad pomidorami, to super sprawa, ja nad częścią pomidorów mam taką konstrukcję wykonaną ze starego foliaka, sprawdza się. Pomidory mniej chorują, sadzonki mają ochronę przed deszczem.
W paczkach same praktyczne do ogrodu przedmioty ;:215 Nigdy nie używałam perlitu, nawet ostatnio miałam zamiar zakupić worek w markecie. Proszę podziel się doświadczeniem w jego wykorzystaniu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit Piękna zima
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie :wit
Dziś na polu zimno i wieje brr, śniegu już nie ma i zrobiło się tak szaro buro. Siedzę dziś w domu i robię plany na nowy sezon, a tak dokładnie wybierałam odmianę marchwi i selera i czytałam trochę o uprawie pomidora bo muszę się dokształcić. Już niedługo święta porządki trwają zostało tylko gotowanie i ubieranie choinki, ale na to jeszcze mam czas. Przyszła do mnie kolejna paczuszka zamówiłam ziemię przykro mówić zostałam oszukana. Dzwoniłam i pytałam czy ziemia jest świeża i dobrze przechowywana odpowiedź była że jak najbardziej, a tu zonk przyszła ziemia sterlux pakowana 21 04 2021r prawie rok na pewno ja nie dam do siania bo zależy mi na moich nasionach wykorzystam ją do czegoś innego, a do wysiewów jeszcze kupię.

Lucynko ja odśnieżam bo zauważyliśmy, że u nas tam gdzie nikt nie chodzi i prąd jest też nie ruszany często bezdomni wchodzą i się grzeją. Dlatego od czasu do czasu jadę na działkę popatrzyć czy wszystko w porządku pokręcić się wypić herbatkę i jechać do domku. Zima piękna była i się skończyła może na święta spadnie trochę białego puchu. Paczuszka przyszła za nią później doniczki i nawóz do pomidorów pomidoro ciekawe czy będzie tak dobry jak piszą. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia przesyłam moc ;:168 ;:196

Danusiu u nas już też śniegu brak, czekam na następny bo tak było ładnie. Pozdrawiam Cię życzę zdrówka ;:3 Miłego popołudnia ;:196

Dorotko właśnie o takim czymś myślę, żeby je zabezpieczyć choć trochu. Nie wiem jak mi to wyjdzie, ale spróbuję. Robiłam coś podobnego z agrotkaniny na wiosnę, a teraz myślę żeby zrobić z folii. Drzewka pobieliłam niedawno tydzień temu jeszcze muszę posypać obornikiem granulowanym bo podobno też teraz się robi. Czytałam na forum, że dobrze jest mieszać 3 l ziemi z 1 l perlitu że niby lepiej się ukorzeniają, oddychają bo mają więcej powietrza chce to sprawdzić może faktycznie bo na oglądanych zdjęciach dużo sadzonek ma w ziemi perlit. jak nie wypróbuję to się nie dowiem. Tak samo dowiedziałam się, że ziemia żeby była najlepiej świeża bo potem występują choroby, zasolenie i robaczki więc na taką poluję. Jak nie będzie świeżej ziemi to zostaje mi tylko torf wysoki odkwaszony. Mam czas to mogę poszukać jeszcze. Pozdrawiam życzę ;:3 i miłego dnia ;:196 oraz dużo zdrówka.

Witaj Hanno piękna była, a teraz wiatr i deszcz czekam na następną może na święta. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia zdrówka i ;:3

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu wybacz,że pytam,ale dlaczego takich zakupów nie robisz u Was w sklepach?Ja jadę do ogrodniczego i kupuję sobie ziemię w workach
50 lub 80 litrowych,tak samo nawozy i obornik.Dodatkowo płacisz za przesyłkę,a w sklepie wybieram sobie co chcę.
U nas rano świeciło słońce,ale było mrożno,a potem zaczął sypać intensywnie śnieg. ;:138
Miłego wieczoru. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Ho, ho ho! Alu! Zakupy niemalże hurtowe! ;:215
Zaopatrzenie prawie załatwia wiosnę i pewnie część letnich zabiegów wokół roślinek. ;:303
Ja zacznę myśleć po świętach ;:24 , a kupować zapewne w lutym, bo akcesoria potrzebne już w styczniu mam załatwione. :lol:

Ciekawa jestem, czy kupiłaś sobie jakieś gwiazdy betlejemskie, a może inne ciekawe roślinki. ;:218
W mojej B... dzisiaj wystawili cudne storczyki, ;:215 z których jeden wpadł do mojego koszyka. ;:7

Trzymajcie się zdrowo ;:167 i wesoło :tan , a słoneczko ;:3 ;:3 niech umila Ci przedświąteczną krzątaninę.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Lucynko zakupy zrobione można powiedzieć, że 100 procentach tylko jest problem z ziemią, potrzebuje ziemi do wysiewów. W zeszłym roku kupiłam i to była porażka już jej nie chcę nawet za darmo. Słyszałam o sterluxe, może ja wypróbuje. Po świętach muszę pomyśleć nad jej kupnem bo u nas w sklepach jej nie ma. Końcem stycznia będę siała paprykę, w tym roku tak zrobiłam i byłam zadowolona, a wcześniej siałam późniejszym terminie i miałam mało papryk większość to zielone. W wolnej chwili będę patrzyła za roślinami, co wysyłka jest na wiosnę, na pewno mieczyki bo uwielbiam je są takie kolorowe i z całej działki je widać oraz coś jeszcze, może lilie jakąś dorzucę.
Kupiłam gwiazdę betlejemską i już jest na oknie ślicznie wygląda

Obrazek

i storczyki też już kwitną

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam storczyki, ale z braku miejsca nie mogę mieć więcej bo za chwilę będą sadzonki papryki i pomidorów i muszę zarezerwować dla nich miejsce do końca maja. Mam nadzieje, że to się niedługo zmieni czekamy w końcu cały czas na decyzję analityka z banku. Potem to mogę szaleć tam są okna marzenie jest ich sporo w holu, każdym piętrze na korytarzu, w łazience, kuchni nawet dwa no i w pokojach 3 duże okna. Jak braknie miejsca polecę na górę do córki albo jeszcze wyżej do wnuków ;:306 Na razie czekam cierpliwie.
Życzę Ci zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski
Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Drzewa - ptakom, ptaki - drzewom
Tchnienie wiatru - płatkom śniegu
Jest taki dzień
Tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień
Który liczy się od zmroku
Jest taki dzień
Gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień
Dziś nam rok go składa w darze
Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
A gdy wszyscy usną wreszcie
Noc igliwia zapach niesie.
Tymi pięknymi słowami znanej piosenki chciałabym wam życzyć na te święta zdrowych, pogodnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”