Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Kolorowe stokrotki pełnokwiatowe, pomidorki zaopiekowane odpowiednimi pokrowcami, działeczka czyściutka i tylko te strugi deszczu nie potrzebne. ;:108
Niech ten deszcz pójdzie sobie hen za góry, za lasy ;:134 ;:134 , a Tobie niech słoneczko zaświeci, Alu. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu ja też jak poprzedniczki pochwalę piękne stokrotki. Próbowałam kilka razy je siać i skutek marny czyli zerowy. A na trawnikach nic nie robię, a z każdym sezonem ich przybywa ;:306
Osłony na pomidory też mnie zainteresowały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie. U mnie jak zwykle dużo się dzieje. Mój mąż przeciął sobie palec na pile i w związku z tym wylądował na l4. Nie wiem czy się cieszyć czy płakac ale Dzięki temu mogłam byc codziennie na działce i porobić sobie wszystko. Jak to się mówi że nieszczęścia chodzą parami u mnie się to sprawdziło. Wracałam z działki w czwartek zeszłym tygodniu nawet dość wcześnie bo o 15 strasznie padało więc nie siedziałam dłużej i nagle pech facet nie wyhamował i wjechał do nas auto do naprawy załatwień cała masa dobrze że auto zastępcze dali bo byłoby ciężko. A tak z tej lepszej strony w pisarzowicach dni azalii pojechałam i wróciłam z 8 sztukami oraz jedną piwonią drzewiastą czerwoną bo takiej mi brakowało do kolekcji.

To moje piwonie drzewiaste
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już po zakupach w Pisarzowicach

Obrazek

Obrazek

To kilka zdjęć na mojej posiadłości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Danusiu rękawy kupiłam na allegro fajna sprawa przydały się zwłaszcza jak tak strasznie padało i uchroniło przed gradem. Przed zimnem nie za bardzo bo ten rękaw ma dziurki i jednak ciepło ucieka. U mnie dopiero pierwszy dzień bez deszczu i zapowiadają że do poniedziałku bez opadów bardzo się cieszę może cos ruszę z pracami na działce. Pozdrawiam życzę dobrej nocki i miłej środy. ;:196


Obrazek

Obrazek

Witaj Lucynko oj spełniło się Twoje życzenie dziękuję. Dziś pogoda na działce, wspaniale i w końcu można wygrzewać się jak kotek na słońcu ;:306 tego brakowało. Pozdrawiam Cię serdecznie Tobie również życzę słoneczka oraz miłej środy. ;:196

Obrazek

Obrazek

Witaj Dorotko stokrotki kupiłam przez przypadek pojechałem na rynek, tak na zakupy chciałam też kupić asparagus na działkę do gruntu i tak sobie chodziłam aż nagle jedna babka miała tanie sadzonki tylko po 2 zł ja miałam 6 złotych drobnych to kupiłam nie mogłam się oprzeć tak mi się spodobały. To już jakaś choroba bo mimo, że brak miejsca to najpierw kupuję a potem myślę. Pozdrawiam serdecznie życzę słoneczka i miłej środy ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo czasami zbieg okoliczności sprawia, że dzieją się niefajne zdarzenia w tym samym czasie.
Teraz już powinno być lepiej :uszy
Piwonie drzewiaste cudne, a ta pierwsza wow no cudna ;:167 Mam u siebie jedną bidulę, ale nie zakwitła, bo kupiłam niekwitnącą i małą sztukę.
Ja już do szkółek i sklepów ogrodniczych nie zaglądam, bo zawsze coś przyciągnę ;:oj

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, moja babunia mawiała, że nieszczęścia chodzą stadami, tak więc spójrz optymistycznie na to, co się Wam przytrafiło, bo zawsze mogło być gorzej. ;:108 Samochód rzecz nabyta , można zmienić na inny, można naprawić, a co by było, gdyby nie tylko auto ucierpiało? A zdrowie i życie ma się tylko jedno. :D
Działeczka pięknie już ukwiecona, ślicznie kwitną piwonie, no i nowy nabytek dodatkowo ozdobi działeczkę. ;:138 ;:138
Oby tylko czerwiec dłużej pozwolił cieszyć się tak piękną słoneczną pogodą, czego najserdeczniej Wam życzę. ;:3 ;:3 Utul cierpiącego M. ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane ;:167
Pogoda dopisuje prace powolutku idą do przodu nowy grill złożony impreza się odbyła bo jakby nie wypróbować nowego grilla. W sobotę było sprzątanie strychu i wyglądałam jak murzyn, ale zrobione już mam co mnie bardzo cieszy na razie nie ocieplamy dachu bo zobaczymy jak wyjdziemy finansowo dlatego na podłogę rozłożyłam stare dywany i chodniki zawsze to będzie trochu ocieplone. Dziś dawaliśmy płytki na mini ganeczku, ale zostało jeszcze tylko kilka płytek, fugi i można zakładać nowe drzwi które są już przygotowane. Na początku lipca przychodzą do altany będzie ocieplana i tynkowana już się nie mogę doczekać. Pracy mamy sporo ruszyło z kopyta.
Tak było
Obrazek

Tak jest teraz
Obrazek

To mój nowy grill
Obrazek

W sobotę przyszedł gościu młody facet tak z 30 lat góra na działkę naprzeciwko mojej i jak się okazało to nowy właściciel :heja zadowolona jestem bo w końcu zniknie ta trawa i przy dobrych wiatrach to te drzewa które sięgają nieba będą przycięte. Dziś przyszła ekipa do koszenia i przycinania drzewa rozmawiałam z właścicielem bo przyszedł się przedstawić. Rozmowa tak od słowa do słowa i przy okazji zapytałam się go co będzie robił z ławką bo jest bardzo zniszczona, że jak by ja wyrzucał to ja bym ją chciała i stało się, dostałam ją od niego :tan Wymaga sporo pracy, ale będzie cieszyć i będzie co robić w wolnej chwili.

Obrazek

Poza tym pełno pracy już pora na robienie soku z kwiatu czarnego bzu połowę oberwałam z czego zrobiłam miodek, syrop, i ususzyłam na herbatkę

Witaj Aniu U mnie już lepiej mam nadzieję że ta zła fala już się skończyła. Ja tez staram sie omijać sklepy ogrodnicze ale nie zawsze się to udaje. Pozdrawiam Cię życzę udanego wtorku ;:196

Lucynko witaj cierpiący utulony i dziś już do pracy wrócił. Wszystko tez wraca powoli do normy pogoda dopisuje i to najważniejsze bo wszystko ładnie rośnie. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego wtorku ;:196

W moim małym ogródku rośnie nie zapeszając nawet, nawet oby tylko jakaś zaraza nie przyszła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyhodowana z małej gałązki
Obrazek

Dalia już zakwitła są jeszcze dwie ale w pąkach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc dobrej nocki i miłego wtorku :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, w Twoim ogródku fantastycznie prezentują się i warzywa i kwiatki. ;:138 ;:138
Dalia już kwitnie ;:111
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Lucynko Dziękuję za miłe słowa i odwiedzinki. Dalie sądziłam na początku kwietnia i trzymałam na korytarzu w bloku jak wyszła to wyniosłam na balkon w szklarence potem na działkę. Pozdrawiam przesyłam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich serdecznie :wit
kolejny piękny dzień spędzony na działce z małymi przerwami bo w końcu dostaliśmy telefon że auto już gotowe. Nie ma jak jeździć swoim. Potem na działkę i składanie regału okazało się, że brakowało 7 śrubek więc trzeba było jechać do sklepu i dokupić przy okazji kupiłam farbę do malowania ławki, pędzle oraz pudełka do regału. Jutro idę na działeczkę bo przychodzi gościu wszystko pomierzyć i zrobić kosztorys remontu altany i trzeba porobić trochu bo w niedzielę odprawiamy dzień taty i moje imieninki.
Zrobiłam też kilka zdjęć bo rozkwitły się kolejne piwonie i irysy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to bramka, która zaprasza was do mojego ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Serduszko dla was
Obrazek

Pozdrawiam was wszystkich życzę udanego ciepłego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu :wit
Remontu altanki nie zazdroszczę,ale podziwiam przepiękne piwonie ;:215 U mnie sporo nie zakwitło, a te co zakwitły to też marnie, za kilkoma wyjątkami ;:223 Róże u Ciebie dają już popis, a u mnie dzisiaj zakwitły zaledwie dwie różyczki ;:333
Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego z okazji Imienin ;:167 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit Róża w bramce piękna i wieeelka. Pozdrawiam
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Halinko piwonie kwitną jak szalone pogoda im sprzyja bo nie ma deszczu i je nie zbiło. Remont altany to był dopiero początek takie nasze dłubanie prawdziwy remont zaczyna się jutro bo przyjeżdża już ekipa z materiałem więc dziś trzeba jechać i wynosić wszystko na strych oraz upychać gdzie się da, a jest tego sporo. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Hanno w tym roku faktycznie róża zakwitła wspaniale nawet w nocy sie prezentuje. Pozdrawiam miłego dnia.

Obrazek

mój nowy ganek
Obrazek

sadzonkę tej róży dostałam od sąsiadki co ukorzeniła i zakwitła mi na imieniny

Obrazek

to dwa nowe irysy co zakwitły u mnie pierwszy raz, jeszcze czekam na kilka.
Obrazek

Obrazek

Musze kończyć jadę na działkę robić. Pozdrawiam wszystkich ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Wczoraj przeszła u mnie burza z gradem lało jak scebra ciekawe czy wszystko w porządku i nic się nie stało. Dziś też pierwszy dzień remontu mam nadzieję, że obejdzie się bez żadnych niespodzianek i efekt będzie wspaniały taki jak sobie wymarzyłam. O 8 45 jestem umówiona już na działce i za chwile jadę czeka mnie też dziś wybór koloru elewacji chcę raczej jasny coś w kolorze kremowym bo drewno maluję na palisander i dodatki będa białe. Życzę wszystkim udanego miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”