Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Jak tam poszukiwanie kwitów, znaczy kwiatów? :wink:
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, podpowiem Ci, że od wielu już lat korzystam z jednego kalendarza księżycowego. Takiego, który wszystko podaje mi na tacy, dzięki czemu sama nic już nie muszę wyliczać. ;:138 Dodatkowo jest on bardzo czytelny, wzbogacony odpowiednimi symbolami - obrazkami. ;:215
Jest to "Kalendarz księżycowy ogrodnika i rolnika", który znajdziesz pod tym adresem:

https://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ogrodnika

Zobacz sama, jak dobrze jest on opracowany i jaki wygodny w stosowaniu. ;:303 ;:303

Dobrego, słonecznego weekendu, Alu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie już późno, ale dopiero teraz mam chwile czasu bo dzis dzień pełen niespodzianek. Rano pojechałam na działkę piękne słoneczko i nawet cieplutko koło 3 stopni na plusie. Na miejscu okazało się, że ścinają drzewa i są fajne gałęzie do kominka więc mój mężulek poszedł trochu przynieść. Chciałam też mu pomóc i poszłam za nim spotkałam sąsiadkę, która wybierała się po obornik koński do gospodarza. Powiedziała mi gdzie to jest i jak chce to żebym tam poszła. Zboczyłam z drogi i zamiast iść za mężem poszłam do gospodarza bardzo miły człowiek powiedział, że mam sobie wziąć ile chcę. Poszłam po mojego i wzieliśmy się za wożenie obornika tak nam zleciało, że nie wiem kiedy zrobiła się 17. Potem sprzątanie przykrywanie, a że śmierdziałam tym obornikiem to zakupy poszły papa nie poszłam do sklepu pojechałam do córki bo ona wybierała się do sklepu i całe szczęście ona zrobiła mi zakupy. Po powrocie najpierw pod prysznic, ale ciesze się, że to mam 15 taczek obornika. Będzie co dawać pod pomidorki i ogórki :tan

Obrazek

Obrazek

Tomku witaj poszukiwanie kwiatów zakończyło się sukcesem ale czy to dobrze myślę, że trochu za wcześnie.
Clematis

Obrazek

Obrazek

ciemiernik cuchnący

Obrazek

I jakieś maleństwa już się pokazały
Obrazek
Pozdrawiam życzę miłej niedzieli

Witaj Lucynko popatrzyłam na ten kalendarz jest super juz sobie go zapisałam dziękuję ;:167 Pozdrawiam życzę miłej niedzieli ;:196

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających życzę miłej udanej niedzieli :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu u mnie też noski wychodzą cebulowych, mam nadzieję , że nie zmarzną.A złotko się przyda, rośliny i warzywa podziękują w sezonie :D

Pozdrawiam miło:)
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 190
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Super ta zawartość taczki ;:333 . Czy ten obornik jest już kompostowany czy świeży? Ja też co roku kupuję świeży obornik koński. Kupuję jesienią i część od razu przekopuję w warzywniku a resztę dokładam sukcesywnie do kompostownika w sezonie od wiosny na zmianę z chwastami i innymi resztkami. Potem mam fajny i mocny kompost na kolejny sezon.
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Aniu byłam dziś na działce bo zapowiadają silne wiatry. Dostałam alart, a to znaczy, że nie wiadomo jak będzie, lepiej dmuchać na zimne. Nawet słońce zachodzi na czerwono

Obrazek

Roślinki już dostały jedzonka bo niepotrzebnie kupiłam granulowany obornik, ale ten sie przyda. Martwią mnie roślinki bo zaczynają puszczać listki i zarazem marzną nie wiem czy będą jakieś kwiaty źle to wygląda. Pozdrawiam serdecznie życzę udanego tygodnia ;:196 ;:167

Witaj Hanno zawartość taczki to tylko jeden z 15 cała kupa przykryta plandeką jest na grządce i na kompostowniku. Myślę, że to świeży obornik bo jak braliśmy z góry to było widać jeszcze siano, ale czym niżej to już był bardziej jednolity aż się z niego dymiło. Ja też dałam na kompost i przykryłam kartonami resztę dałam na pole gdzie będą pomidory i ogórki i przykryłam plandeką. Chcę na wiosnę dać to worków i odłożyć na jesień, resztę pójdzie pod pomidory, ogórki i do donic z pomidorami jak zostanie to jeszcze na kompost pójdzie. Pozdrawiam życzę udanego spokojnego tygodnia ;:167 ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Sprawdziłem swoje clematisy - i też pchają się już na świat ;)


Obrazek

Obrazek
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Tomku może wiosna będzie wcześniej w tym roku. Oby mam nie zmarzły clematisy, a sprawdź jak u Ciebie hortensja. Zastanawiam się czy jej nie przykryć. Boję się że jak przykryje to jeszcze więcej będą puszczać pąki. Pozdrawiam miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu obornik to super sprawa, wykorzystasz go. Granulowany też na pewno szybko Ci zniknie, takich dobroci nigdy nie za dużo na działce.
Dziś nasionka papryki dałam do pędzenia.
Czytam, że chciałabyś tego roku wysiewać wg wskazówek kalendarza bio. Staram się z niego też korzystać, ale powiem uczciwie nie zawsze tego się trzymam ;:131 nieraz sieję na żywioł.
Powodzenia w pracach na nowym domku, oby poszło wszystko po Waszych myślach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Dorotko dziękuję za przepiękne życzenia w nowym roku. Ja już posialam paprykę i bakłażana zamówiłam jeszcze dwie papryki papryka violet sparkle, papryka blot słodka oraz dobrałam ogórek ogórek bush chempion. Przesyłka już idzie tydzien i jeszcze nie dotarła mam nadzieję, że dojdzie do piątku. Chciałam posiać według kalendarze księzycowego i raczej mi się nie udało, część posiałam reszta pójdzie do ziemi jak tylko przyjdzie nie będę patrzyła na kalendarz tylko posieję. Nie wiem co to za odmiana, ale ładnie wygląda więc wziełam.
Dziś słoneczko na parapecie cieplutko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czekam na pierwsze siewki.
Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, wydaje mi się, że coś już wcześniej u Ciebie pisałam, a nie ma :shock: Zapewne zapomniałam kliknąć :wyślij" ;:7 ;:7
Wcześnie wystartowały Twoje powojniki, cebulowe też się śpieszą, :oops: czyżby już tak stęskniły się za wiosną, że nie mogą poczekać?
Widzę pierwsze wysiewy i teraz już możesz podglądać kuwetki w oczekiwaniu na pierwsze zieloności.
U mnie już dwie kuwetki zazielenione. ;:108 Żeniszki ostro wystartowały, ;:303 natomiast heliotropy jakoś mocno chimerycznie. :)
Na szczęście zostawiłam część nasionek żeniszków, bo wydaje mi się, że będzie powtórka z rozrywki. ;:306

Alu, wg kalendarza, z którego korzystam, dobry czas dla siewu wszelakich roślinek trwa od 14 do 27 stycznia, więc spokojnie będziesz mogła zasiać dowiezione z opóźnieniem roślinki. ;:215

U mnie ponownie zrobiło się zimowo. Słońce na zmianę ze śnieżycą, silny wiatr i niewielki mróz zarówno w dzień i w nocy.
W sumie to mi się to podoba, bo dzięki takiej pogodzie roślinki nie śpieszą się do wczesnej wegetacji. Niech sobie jeszcze pośpią. ;:19

Pozdrawiam cieplutko i życzę radości z pierwszych wysiewów. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam Dziś zaś zwariowany czas najpierw wiatr potem słońce, potem zaś się zachmurzyło i przyszła burza śnieżna, drogi śliskie śniegu sporo napadało. Moje nasionka dalej nie dotarły i przypuszczam że ich nie dostanę miałam dostać już dawno codziennie baba obiecuje, że wyśle, a nie wysyła wymyśla, że nie było miejsca w paczkomacie, że to wina allegro, że paczuszka jest dawno zrobiona i czeka. Jeśli by tak było to ja bym miała wiadomość na impost, że przesyłka w przygotowaniu, a nic nie ma do teraz żadnej wiadomości. Brak kontaktu telefonicznego z jej strony bo telefonów też nie odbiera, telefon wyłączony tylko sekretarka sie odzywa. Dziś miała wysłać do 16 i dalej nic chyba trafiłam na nieuczciwego sprzedawcę szkoda bo tak mi się ta papryka podobała. Trzeba będzie popatrzeć za inną papryką słodką. ;:145
A to moje hiacynty pachną na slicznie parapecie

Obrazek

Lucynko witaj ;:167 choc u mnie nic nie widac to i tak gonię jak kot z pęcherzem doniczek z ziemia to wykładam ich na parapet to na kaloryfer raz przykręcam raz odkręcam kaloryfer i zaglądam do środeczka, a tak figa z makiem. Czas na sianie jeszcze mam, ale nie wiem czy dojdą moje nasionka czy nie. Z pogodą u mnie podobnie wszystko na zmianę przynajmniej się nie nudzi ;:306 Ja też zostawiam nasionka jakby coś się nie udało, ale będzie dobrze rosną u ciebie śliczne roślinki trzymam kciuki. Pozdrawiam życzę miłego wieczoru.
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, zdobyłaś najlepsze jedzonko dla swoich roślinek. Obornik koński ;:215 Zobaczysz, że wszystko odwdzięczy się Tobie wspaniałymi plonami ;:108
Pierwsze wysiewy już zrobiłaś, czyli można odtrąbić nowy sezon ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”