Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Oooo ;:oj górki otwarte :wit piękności pokazujesz , smutno mi tylko się zrobiło bo mój bodziszek Confetti zakończył żywot ,a Twój kolorki ma piękne
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, pierwiosnki wsiały się w środek kępy miłka, niestety, miały czas się ukorzenić przez lato niezauważone i mimo wyrywania, odrastają ;:14 , dlatego muszę go wykopać, bo go zaduszą. Chciałabym to zrobić w najlepszym terminie, żeby go nie stracić. ;:145
Cudny zawilczyk ;:167 , zawilec będzie piękny :tan , a pierwiosnek już jest ;:215
Chciałabym znaleźć storczyka w kopytniku :roll:
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dorotko- Nie wiem jak długo ten bodziszek żyje ale już wcześniej miałem podejrzenie,że niezbyt długo.Może mylę się bo to niczym nie poparte
ale w tamtym roku był a w tym nie ma go.Może to moje jakieś zwidy ale teraz oznaczę miejsca gdzie rośnie i trzeba czekać do przyszłego sezonu.
Na pocieszenie podam,że on zawsze siewki zostawia.
Marta- Skoro musisz to weż łopatę.Korzenie ma długie,sztywne i trzeba uważać aby nie poprzecinać je.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Jeszcze dzisiejsze.

Geranium Lakwijk Star
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dzień dobry A mi się bardzo podoba ostatnie foto ten czarny przytulasek pozdrawiam serdecznie ;:138
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dzień dobry.Przytulasek to on jest a pomyśleć,że ja tak broniłem się przed nim.Córcia wyjeżdżając, musiała go zostawić.Nigdy nie miałem psa i
początkowo nie chciałem go mieć.Dzisiaj nie wyobrażam sobie,że on mógłby być gdzieś indziej.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

A dlaczego Leon taki smutny?
Psy są cudowne. Teraz pewnie to wiesz :D
Górki jak widzę rozpędzają się w kwitnieniu. Jestem pod wrażeniem, bo u mnie wszystko mocno opóźnione. Ta niebieska łączka jest świetna. Co tam masz? Ja lata temu wymyśliłam sobie taką niebieską plamę jaką pamiętam (w parku) z dzieciństwa i nasadziłam cebulicy syberyjskiej. Z roku na rok jest jej coraz więcej i prawie widać plamę :wink:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, czy teraz, przed kwitnieniem, podejść do miłka z łopatą? Akurat teraz się nie da, bo u mnie biała zima ;:145
Sangwinaria właśnie zaczęła uchylać listeczki, uwielbiam ten moment, kiedy liść się rozwija, a tu przywaliło śniegiem ;:185 Mam cztery roślinki, kiedy się doczekam takiego poletka jak u Ciebie?
Następny bodziszek o pięknych liściach ;:138 bergenia kwitnąca ;:oj
Cudowny kudłacz ;:167
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku dziękuję za odpowiedź w sprawie miłka i szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że takie arystokratki mieszkają w T-ce. W drugi dzień świąt wracałam z Hrebennego przez Krasnystaw to mogłam przez Zamość i wstąpić, aby je obejrzeć ;:306 Mukdenia u mnie też na tym samym etapie jak Twoja. :D
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Iza- Leon ma minę wyczekującą.Jest na działce a tę traktuje jak mieszkanie.Nie kopie,nie obsikuje i nudzi się okropnie.Czeka i patrzy gdzie
idę.Może za płot ? A tam las,mnóstwo tropów.Dalej wieś i pies za każdym płotem.Można ścigać się wzdłuż płotów.Więc czeka i patrzy co będzie.
Stąd ta mina.Górki są słabo ukwiecone.To co musiało już zakwitnąć to zakwitło.Reszta czeka.Na sobotę czeka bo od niej ma być wiosna.Chyba też
zaczniesz coś pokazywać ? Na niebiesko kwitnie kokorycz.To dzika łączka.Pierwsze zakwitają tam krokusy,póżniej kokorycz,śnieżniki.Jest tam trochę
cebulicy,złoci.Jak to przekwitnie będzie czosnek niedżwiedzi,obrazki plamiste a jak to już przekwitnie zostaną pojedyncze ciemierniki,języcznik i
jakaś chińszczyzna.Wszystko u mnie opóżnione i jak patrzę na daty zdjęć z ubiegłego roku to jest to miesiąc ale jakoś nie stresuje mnie to.Na
wszystko przyjdzie czas.Jedyny mankament to fotek nowych brak.

Śnieżniki na tej łączce.

Obrazek

Marta- Bergenia była trochę za długo okryta i stąd tak wczesne kwiaty.Obok rosną obuwiki a te okrywam bukowymi liśćmi.Miłki dzieliłem
w sierpniu.Wcześniej mówiłem,że powinny mieć sucho.Oczywiście bez przesady.Jak mają zbyt sucho to liście wcześniej zamierają.Staram się
utrzymać je jak najdłużej.Sangwinaria kwitnie.Zastanawiam się gdzie jest pełna.Jest jeszcze czy już jej nie ma.Kokorycz miałem zawsze.Jest
z ogrodu moich rodziców więc trochę jej wykopałem ale ona sieje się niemiłosiernie.Przeszła do sąsiadów a w moim lesie też jest jej już spora
gromadka.Kudłacz śpi teraz obok mnie i chrapie.Napracował się dzisiaj bo pojechaliśmy do mieszkania jego dawnej pańci a więc nie spał i 20 km
przejechał.

Scopolia carniolica Zwanenburg


Obrazek

Halinko- Znalazłem ciekawsze miejsce do zwiedzania i też blisko.W Łabuniach,za pałacem Zamoyskich,jest rezerwat z takimi roślinami jak
miłek,obuwik,lilia martagon,goryczka orzęsiona,ciemiężyca czarna.To jest gratka.Nie ma tylko żadnej informacji czy rezerwat jest dostępny a jeżeli
już to czy z przewodnikiem.



Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Jak pan mieszka na górkach, to psina myśli, że to mieszkanie. ;:306 Podrap te cudne uszyska ;:167 .
Janku, Ty chyba myślisz o miłku amurskim, a ja mam problem z wiosennym. On u mnie nie traci liści do jesieni.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Mówię o miłku wiosennym.Masz dobrą ziemię,która długo utrzymuje wilgoć.Mam dwa miłki,które rosną na skalniaku.Nawet jak nie pada deszcz to
jest rzadko podlewany.Bywało tak,że już na początku sierpnia,liście miłka były czarne.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”