Wyznania kwiatoholiczki ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu dziękuję za odpowiedź, tak też myślałam, że robione :)
Przepiękne ciemierniki i wszystkie wiosenne ;:180 Rozsady też są super ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Gosiu, szkoda, że ten czerwony, pełny ciemiernik się nie wysiewa, ten biały też superowy na wysokich nóżkach. ;:215 ;:215
Pierwiosnki i u mnie powoli ruszają, hiacynty takie dorodne, magnolie dostały po nosie.
Plantacja doniczkowa coraz to większa, sałatą podtuczyłaś ślimaczka, to teraz go na patelnię i zabaw się we Francuza. ;:306 :;230
Pelargonie smutno spoglądają na świat, wolałyby słoneczko, zamiast śniegu. ;:3 ;:3 Pozdrawiam cieplutko. ;:168 ;:167 ;:7
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Witaj Małgosiu.
Nowy wątek podczytuję od początku, chociaż dotychczas nic nie napisałam, ale już się poprawiam.
Muszę pochwalić niesamowitą opowieść o zmianach na przestrzeni ostatnich lat zarówno w ogrodzie jak i w otoczeniu domu. Wszystko zostało udokumentowane pięknymi zdjęciami i ciekawym komentarzem. No i co najważniejsze nie zabrakło zdjęć przemiłych, zarówno dochodzących jak i domowych zwierzątek. Bardzo mi przykro, że straciłaś Felę. Ciągle mam przed oczami pewne Twoje zdjęcie podpisane cytatem Antoine de Saint-Exupéry... aż łza się w oku kręci.
Wiosna, chociaż długo kazała na siebie czekać w tym roku, już na dobre zaczyna rządzić w Twoim ogrodzie. Rośliny ścigają się w kwitnieniu wszak to ich czas, szkoda tylko, że słońca tak bardzo brakuje.
Odmianowe ciemierniki, szczególnie o pełnych kwiatach nie są skore do samosiewu. Natomiast ciemierniki wschodnie sieją się jak szalone.
Podziwiam za pracowitość w doglądaniu siewek i sadzonek oraz pomysłowość - piętrowe okna.
Życzę dużo słońca i ciepła ;:196
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu uwielbiam takie metamorfozy pokazane na zdjęciach przed i po. Zdecydowanie rok 2020 najpiękniejszy ;:167 Warzywnik masz zacny ;:202 Chyba całymi dniami tam pielisz ;:134
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu
Na te kępy ciemierników nie mogę się napatrzyć.
Hiacynty ładniutkie , pelargonie cudne szczególnie ta bladoróżowa.
Paletki z rozsadami tak ślicznie uporządkowanie wyglądają.
A to ślimory ;:134 ostatnio podjadały mi bratki. Już wolę te nasze winniczki z dwojga złego.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Pelargonia już kwitnąca. ;:oj Małgosiu siewki traw na pewno dorosną do wysadzenia w na rabatę, tylko nie podlewaj ich mocno.
U Ciebie ślimak zjadał sałaty, a ja codziennie zaglądam do skrzyni, bo drutowce zjadają korzenie, a liście sałaty leżą oklapłe. ;:145
Zapominam robić zdjęcia macierzanki, ładnie teraz kwitnie. ;:180
Niech magnolia nie ucierpi w nadchodzące chłody.
Pozdrawiam ciepło.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu wchodzę co jakiś czas do twojego wątku i niestety żadnych zdjęć nie widzę ;:185 Nie wiem, czy tylko ja tak mam?
A szkoda bo wiem że u ciebie cudnie, wszak mam od ciebie sporo roślinek ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Iwonko dziękuję za połączenie postów, podzieliłam jeden, bo wciąż wyskakiwała mi informacja o zbyt dużej ilości buziek. Na przyszłość postaram się używać ich mniej.

Halinko ciemierniki się postarały w tym roku, choć nie wszystkie, dwa powinnam przesadzić, bo wolno przyrastają, ale nie wiem gdzie z nimi iść, żeby były szczęśliwsze :wink:

Stasiu a próbowałaś wysiać pełne ciemierniki? Jak nie zapomnę w tym roku zebrać nasiona to spróbuję. Skoro udało mi się nie zamordować warzyw i jednorocznych (jeszcze 8-) ) to może i z bylinami by się coś udało... Paskudny ślimak zabawił się w konia trojańskiego :) Teraz już przesiewam kompost przez drobniejsze sito...

Lidziu miło mi, że zajrzałaś ;:168 i że spodobała ci się moja wspominkowa opowieść. Niestety nasze życie naznaczone jest nie tylko zyskami, ale i stratami... Jest to tym bardziej przykre, że ludzie którzy naprawdę kochają te swoje maluszki tracą je, a inni wyrzucają lub zabijają zdrowe...
Na słońce czekają wszyscy, i ludzie i kwiaty, a już najbardziej młodziutkie siewki. Ale cóż poradzić? W wysiewy w tym roku wkręciłam się na maksa, niebywale mnie to relaksuje. Czy siewki ciemierników wschodnich kwitną tak samo jak ich mama? I po ilu latach? Ten biały od ciebie w tym roku zaszalał z kwitnieniem, myślę o tobie ciepło za każdym razem gdy na niego patrzę.

Kasiu sama lubię takie zdjęcia, więc teraz (jak nie zapomnę :wink: ) staram się robić zdjęcia na bieżąco. Warzywnik to nowe hobby i moje i ema, więc trochę go dopieszczamy :D W tym roku postaraliśmy się nawet o tunel.

Ewuniu ciemierniki w tym roku wreszcie odwdzięczyły się za moje uwielbienie :wink: Wysiewy to nowo odkryte hobby, więc wiadomo, że poświęca mu się sporą część uwagi. Winniczki mi w ogóle nie przeszkadzają, jakoś nie zauważyłam, żeby wielkie szkody czyniły, za to te nagie są po prostu obleśne, brr...

Soniu sporo pelargonii tak się pospieszyło, aż mi ich szkoda, bo tak się biedne wyrywają do słońca, a niestety nie dla wszystkich starczyło miejsca na jasnych parapetach. Dziękuję za radę odnośnie siewek traw, nie mam doświadczenia w tych sprawach, więc mogłam przesadzić z podlewaniem 8-) Już się poprawiam. Jak nie ślimaki, to drutowce, to pędraki... ech, życie i praca w ogrodzie byłyby o wiele przyjemniejsze gdyby nie było tych wszystkich paskudztw. Macierzanka ci już kwitnie? U mnie jeszcze nic a nic.

Olu witam serdecznie. Jeśli chodzi o widoczność zdjęć to jest to wina przeglądarki Chrome i ja niestety nic u siebie zrobić nie mogę. Można korzystać z innej przeglądarki lub skorzystać z porady Karo https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4&t=122320, tam jest link do zdjęcia, na którym wszystko jest pokazane krok po kroku jak sprawić, aby zdjęcia były wyświetlane również w Chromie.



Co tam u was? Udało wam się przekopać przez wiosenne porządki? Ja choć w tym roku wszystko musiałam ?wykradać? pogodzie większość prac pozimowych mam za sobą. Cieszę się , że w tamtym roku skorzystałam z ciepłej jesieni i sporą część bylin wycięłam wtedy, teraz miałam mniej pracy. Oczywiście czekają już kolejne rzeczy do wykonania, jak choćby powtórne cięcie róż, bo teraz doskonale widać, że to wykonane na początku kwietnia było zbyt ?optymistyczne?. Niestety część będę musiała skrócić niemal do zera? Co prawda niskie i tak cięłam dość mocno, bo wtedy ładniej się rozkrzewiały, ale przy pnących wolałabym mieć inny wybór? Mam tylko nadzieję, że zapowiadane do -3 przymrozki nie zaszkodzą im jeszcze bardziej.
Ciekawe, czy w tym tygodniu pogoda pozwoli na ukończenie resztek porządków i powoli będzie można zająć się przyjemniejszymi rzeczami jak przeróbki starych rabat i planowanie nowych nasadzeń ;:224 .
W jednym miejscu marzenie o nowej rabacie zaczęło się już krystalizować
Obrazek

Obrazek


W ogrodzie rządzą zdecydowanie hiacynty i pierwiosnki:
Obrazek

Noverna Deep Blue
Obrazek

Blue Auslese
Obrazek

Rubin
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rabata cebulowa mocno przetrzebiona przez nornice :twisted:
Obrazek

Fiołki jak zwykle szaleją
Obrazek

Do ciemierników dołączają gęsiówki
Obrazek

A propos ciemierników ? Double Crown w tym roku przechodzi samego siebie z kwitnieniem
Obrazek

Postaram się więcej nie zanudzać nimi 8-)
Obrazek

Obrazek

Startują sasanki :tan
Obrazek

Obrazek

Powojnik ma dopiero malutkie pączki
Obrazek

Odkryłam u siebie ziarnopłon, ale skąd mógł się wziąć nie mam pojęcia...
Obrazek

W tak uroczy sposób wita się z tym światem anafalis perłowy ;:173
Obrazek

Z narcyzami u mnie niestety skromnie
Obrazek

Z kilkudziesięciu posadzonych cebul tej odmiany nornice zostawiły pojedyncze sztuki
Obrazek

Za to barwinki wynagradzają
Obrazek

Obrazek

Brunera Aleksander Great
Obrazek

Trawa morrowa variegata kwitnie w zupełnie innym terminie niż koleżanki
Obrazek

Mam nadzieję, że magnolia i glicynia nie zmarzną, bo sporo pąków mają. Glicynię em przykrył agrowłókniną, ale czy to coś pomoże?
Obrazek

Obrazek

Kolejna pelargonia White Splash
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu jesteś szczęśliwą osobą, piszesz że wiosenne prace masz za sobą. Ja jeszcze do połowy porządków nie doszłam.
Leżący amorek przepiękny ;:215 Czytam o sianiu ciemierników, nie mam o kwiatach pełnych, te puste same fajnie się rozsiewają, dzięki temu mam ich coraz więcej.
Kępki hiacyntów spore, wokół musi ładnie pachnieć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Gosiu, ciemierniki same się u mnie wysiewają, oczywiście te wschodnie, zbierałam siewki, ale żaden pełny nigdy nie zakwitnął. Wszystkie rosną obok siebie, pod agrestami piennymi, dzięki nim, mają potem zapewniony cień w upalne dni. ;:215
Nowa rabatka błyskawicznie u Ciebie powstaje, ciekawe coś tam zaplanowała posadzić. :?: :?:
Wiosenne kolory rządzą na rabatkach, widzę że też nie miałaś czasu, żeby przyciąć suche końcówki turzycy morrowi Variegata. ;:306
Powojniki i u mnie spóźnione, choć teraz po kilku ciepłych dniach i one dostały przyspieszenia. ;:108
Znowu się rozpadało, jest nadzieja że ogrodnicy odpuścili i przymrozków nie będzie. :tan Ale pomidory fatalne. ;:222
Życzę dużo siły do realizacji wszystkich planów ogrodowych. ;:167 ;:cm ;:cm
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Ziarnopłon od razu usuwaj, chyba, że Ci nie przeszkadza, że będziesz go miała wszędzie. Co prawda zajmuje mu to kilka lat, ale da radę ;:108 Może nie robi milowych kroków, ale jedną rabatę miałam nim zupełnie zarośniętą. Co prawda po kwitnieniu zanika, ale strasznie mnie drażnił, tym bardziej, że miał być kaczeńcem ;:306
Ciemiernikami możesz zanudzać, są wyjątkowo cudne, a ktoś taki ma prawo być na afiszu znacznie dłużej od innych ślicznotek.
Ślimak- złoczyńca został przyłapany na gorącym uczynku, mam nadzieję, że nie cackałaś się z nim? I masz rację, są wyjątkowo obleśne ;:222
Może trafi Ci się słoneczna majówka? W tym roku, to loteria ;:306 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu hiacyntowa rabata śliczna. ;:oj Już ;:65 co zobaczę na nowej rabacie. :D
Turzyce teraz kwitną, u mnie The Beatles ma takie same, niepozorne kwiaty.

Twoje zdjęcia widać w Firefoxie.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Niezła długość nowej rabaty ;:224 Co tam będzie?
Piszesz, że warzywnik to teraz Wasze hobby. Nasze chyba też :;230 Zaniedbałam rabaty z kwiatami i cały czas poświęcamy na pole.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”