Wyznania kwiatoholiczki ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Co prawda mój poprzedni wątek Nasze 1500m2 - cz. 3 nie osiągnął jeszcze regulaminowych 80-ciu stron, a i do wiosny kawałek, ale korzystając z odrobiny wolnego czasu postanowiłam założyć nowy temat, choćby z tego powodu, że tytuł poprzedniego już od wielu miesięcy jest niezgodny z prawdą Obrazek.
A ponieważ w poprzednich wątkach i tak nie widać już większości zdjęć, pozwolę sobie przedstawić wam jak rozwijała się moja tytułowa ?choroba? Obrazek.
Bowiem, sadząc pierwsze roślinki, nawet przez myśl mi nie przeszło, do czego to może mnie doprowadzić Obrazek
Na początku była trawa?
Obrazek

i jeszcze więcej trawy
Obrazek

gdzie okiem sięgnąć trawa... I iglaki Obrazek
Obrazek

Czasami, gdy mam już dość rosnących wciąż chwastów, nornic, mszyc i innych plag, myślę sobie ?i komu to przeszkadzało?? ;:224 . Trawę skosiło się częściej lub rzadziej, w zależności od pory roku i pogody Obrazek

a iglaki stały sobie i nawet liści z nich nie trzeba było grabić?

To nie - zachciało mi się rabatek ;:223 . Oczywiście miały być zaledwie dwie niewielkie?
Zaczęłam sadzić kwiaty, nie powiem, z różnym skutkiemObrazek

W miarę pierwszych sukcesów, choroba powolutku zagnieżdżała się we mnie, a potem podstępnie coraz bardziej się rozwijała.
Najpierw szukałam miejsca na nowe kwiatki, ale szybko się okazało, że trzeba szukać miejsca na nowe rabatki :;230 .
Zwłaszcza, gdy ogarniało mnie zakupowe szaleństwo i potem trzeba było gdzieś upchnąć m.in. takie porcje nowych nabytków
Obrazek

A już po ujrzeniu pierwszego motylka chciałam tylko więcej i więcej Obrazek

Nic dziwnego, że powierzchnia trawy szybko zaczęła się pomniejszać, za to przybywało nasadzeń i pracy Obrazek.


Tak wyglądał wjazd, po zakupie działki
Obrazek

Z sentymentem patrzę na to zdjęcie, szkoda mi zwłaszcza łanów stokrotek, które pojawiały się wiosną
Obrazek

Niestety po remoncie w domu i częstych przejazdach cięższych samochodów, nasz wjazd zaczął przypominać bajoro
Obrazek

więc po burzliwych naradach, estetyka i moje umiłowanie natury przegrały z funkcjonalnością
Obrazek


Za to zyskałam miejsce na moje ukochane powojniki
Obrazek

Obrazek

I inne zmiany:

Obrazek

2014
Obrazek

2016
Obrazek

2020
Obrazek

2014
Obrazek

2017
Obrazek


2014
Obrazek

2016
Obrazek

2017
Obrazek

2020
Obrazek


2015
Obrazek

2016
Obrazek

2020
Obrazek


2016
Obrazek

2020
Obrazek


2014
Obrazek

2017
Obrazek


2014
Obrazek

2019
Obrazek


2016
Obrazek

2020
Obrazek


2014
Obrazek

2020
Obrazek

Na razie wystarczy, żeby was nie zanudzić :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu uwielbiam metamorfozy ogrodów od pustego terenu, po piękne kolorowe i zimozielone nasadzenia.
Powojniki po raz kolejny podziwiam, zjawiskowe. ;:oj
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Niestety chrome u mnie nie wyświetla Twoich zdjęć - ani na komórce, ani na komputerze... Ale żeby nie było w mozilli wszystko widać :wink:
Łan stokrotek rzeczywiście był piękny - ale praktyczne rozwiązania też są ważne. A stokrotki można wysiać w innej części trawnika :wink:
Powojniki zjawiskowe :) też bardzo lubię zdjęcia takich przemian w ciągu kilku lat :)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu powojniki nieodmiennie zjawiskowe ;:167 Niesamowite jak to wszystko się zmienia na przestrzeni zaledwie kilku lat. Jeszcze troszkę trawniczka do podebrania zostało ;)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Lubię takie zdjęcia porównawcze ;:215 . Sporo pracy za Wami ale widać efekty . Ukwiecona działeczka wygląda zdecydowanie lepiej niż sama trawa i iglaki ;:224 . Trzymam kciuki za dalsze plany ogrodowe i ich realizację. Pozdrawiam :wit .
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Ja, niestety, łączę się w bólu z tymi, co nie widzą zdjęć... a też bym się chętnie pozachwycała ogrodem :(
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu tytuł nowego wątku mnie bardzo zainteresował, dlatego jestem. Zmiany w wyglądzie ogrodu bardzo znaczące. Lubię trawniki, ale kolorowe kwiaty dużo lepiej się prezentują, fajnie urządziłaś rabatki. Powojniki cudowne, tak jak poprzedniczki napiszę zjawiskowe ;:215
Nie wiem czy pamiętasz kilka roślin z Twojego ogrodu rośnie u mnie, ładnie się rozrosły, zachwycona jestem floksem z jasno różowym ciemnym okiem, nazwy nie pamiętam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgorzatko melduję się w nowej odsłonie, nowego wątku przemiłej ogrodniczki - kwiatoholiczki. :wit ;:79
Świetna relacja - dokumentacja, zagospodarowywania ogrodu prawie od podstaw. ;:oj ;:oj
Widać jak na dłoni, tak dla mnie jak i dla ciebie, że trawnik i iglaki to nie prawdziwy ogród, brakuje w nim życia naszych braci mniejszych, zwłaszcza owadów. ;:108 Ale teraz w wyniku ciężkiej i mozolnej pracy, ogród zyskuje nowe oblicze, barwne i pachnące, pełne nowego życia ... świergotu i bzyczenia, bo zamieszkali w nim zaproszeni przez Ciebie, nasi sprzymierzeńcy,bracia najmniejsi. ;:215
Miło popatrzeć na ciekawe aranżacje, wielobarwne rośliny i dorodne powojniki. ;:63 ;:138 ;:63 ;:138
Kochana, będę zaglądać i śledzić kolejne Twoje poczynania i metamorfozy ciągle zmieniającego się ogrodu. ;:80 ;:80
Niech Ci zdróweczko i siły dopisują, abyś mogła zrealizować wszystkie marzenia i pomysły, zaplanowane na bieżący rok. ;:167 ;:cm ;:cm
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Ogromnie spodobał mi się tytuł wątku, miałaś świetny pomysł ;:oj O tym, że się nie zawiodłam, przekonałam się po kilku zaledwie zdaniach. Lekturę zostawię sobie jednak na kiedy indziej, bo dzisiaj niestety zdjęćni widu, ni słychu ;:202 A jak wiadomo słowo pisane to nie wszystko. Wrócę jutro, może już będę mogła się rozsmakować Twoją opowieścią. Serdeczności Zostawiam i ślad po sobie, teraz już i nie umkniesz ;:196
sabkis
200p
200p
Posty: 240
Od: 12 maja 2015, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu będę często zaglądała do Ciebie .Wiesz że jestem fanką twoich roślin :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Zajrzałam do Ciebie zaciekawiona tytułem wątku i ujrzałam wspaniały ogród, który pokazałaś na przestrzeni kilku lat. Widać jak ogród się zmieniał, jak ubywało trawnika, a przybywało nowych rabat :) Oglądając zdjęcia ma się wrażenie, że pokazujesz wciąż nowe zakątki. Masz fantastyczne powojniki i widać, że bardzo dobrze się u Ciebie czują. W oko wpadły mi też okrągłe rabaty po środku trawnika. Super to wygląda ;:215 Napisz, proszę jakie krzaczki rosną dookoła rabaty na trzecim zdjęciu od dołu.
Będę zaglądać i czekam na kolejne zdjęcia :wit
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

To i może ja w końcu wpiszę się :) Pamiętam, że kilka lat temu czytałem Twój wątek, ale nie wiem czemu się nie wpisałem .
Zdjęcia porównawcze dobitnie pokazują jak zmienia się ogród w tak krótkim czasie. A najbardziej widać kurczący się z każdym sezonem trawnik :) To nieuniknione kiedy chcemy mieć niemalże każdą roślinę jaką napotkamy w centrum ogrodniczym. Coś o tym wiem :wink:
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu jestem i ja, aby się przywitać i podziwiać Twój piękny ogród :wit :wit
Ja mimo wieku to dopiero raczkuję , oczywiście jeżeli chodzi o ogród ;:306 Z przyjemnością podglądam śliczne ogrody forumowiczów, a i przy okazji mogę wiele się nauczyć. Powojniki super, a i piwonie widzę ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”