Wyznania kwiatoholiczki ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Soniu ze zdrowiem jest zdecydowanie lepiej, dziękuję ;:196 Powoli odgruzowuję rabaty, ale wiesz jak to jest wiosną - zanim się skończy na ostatniej to ta pierwsza już zarośnięta od nowa :evil: Z siewkami starałam się w tym roku ograniczyć, albo raczej nie przesadzić jak w poprzednim roku 8-)


Też u was była dzisiaj taka piękna pogoda? Ja nawet otworzyłam sezon na spodenki :wink:
W ogrodzie - jak na takie duże zeszłoroczne zaniedbania - wszystko wydaje się dobrze. Ostatnie rośliny budzą się do życia. Choć wiadomo, że chwasty najszybciej :evil: Ledwie dotarłam do ostatniej z porządkami pozimowymi, a tu już trzeba się zabierać za wyrywanie chwastów. W kilku miejscach tak mi się rozpanoszył podagrycznik, że nie wiem co z nim zrobię ;:174 Bo jak wydostać go spomiędzy np. kłączy konwalii??? Trudna walka mnie czeka...
Za to warzywnik póki co wypielęgnowany, już nie mogę się doczekać pierwszych plonów Obrazek. Rzodkiewki już zaczynają grubnieć, a i sałatę niedługo będzie można podskubywać :D
Na rabatach chwastowo i wiosennie :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Dobrze, że już jesteś ;:196 Ogród jak widać sobie poradził, a teraz pod Twoim okiem na pewno będzie jeszcze piękniejszy. Pomału wszystko ogarniesz, daj sobie czas ;:108
Biała sasanka prześliczna, nareszcie w tym roku i ja sobie ją kupiłam. Może też będzie taka ładna? Twoja taka przysadzista i wydaje się, że kwiaty ma ogromne. Cudna jest. Pomarańczowe epimedia są niezwykle urodziwe, chyba rzadko ktoś je pokazuje. Czyżby ogrodowy rarytasik? Takie delikatne kwiatuszki, a mają taką siłę przebicia ;:138 To w ogóle niezwykłe kwiatki, dopiero od niedawna się nimi zachwycam.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu
Wreszcie wiosna nastała i możemy podziwiać kolorowe rabaty.
Doskonale cię rozumiem bo u mnie to samo jest, zanim skończę porządki na ostatniej rabacie to już trzeba się brać za pierwszą.
Ale cóż same sobie zgotowałyśmy taki los. ;:306
Jednak nie ma to jak wszystko kwitnie i człowiek nabiera energii do życia.
Psychiczne odpoczywa i ładuje akumulatory do dalszej pracy.
Biała sasanka ;:333
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Na Twoich rabatach rozgościła się kolorowa wiosna, a chwastów wcale nie widać.
Białą sasankę mam i ja, ale w przeciwieństwie do pozostałych kwitnie co roku tylko jednym kwiatem.
Gratuluję wypielęgnowanego warzywnika i życzę smacznych nowalijek.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Podagrycznik z konwalią? Tragiczna mieszanka :wink: Chyba trzeba by wykopać wszystko, konwalię posadzić na nowo - sporo pracy :wink:
Pomarańczowe epimedium piękne :)
Na zdjęciach chwastów nie widać :wink:
julkaogrod

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Ale piękne kwiatuszki ;:303
Ale ten podagrycznik jest niebezpieczny dla roślin które obok niego rosną. Sama miałam problem z malinami, pietruszką i kwiatkami bo podagrycznik odbierał im całą powierzchnię korzeniową. To była tragedia szczerze powiedziawszy.
Musiałam plewić wielokrotnie a ten dziad dalej wracał :C
Dopiero całkowite przeoranie ogródka zmniejszyło ilość tego chwastu...
Choć on wcale nie jest taki zły - ma dość sporo wartości odżywczych, o czym np. tutaj: https://otomedi.pl/
Ale w tym przypadku muszę powiedzieć że jego obecność psuje piękno konwalii :C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”