Wyznania kwiatoholiczki ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Powtórzę za Dorotką, że tak piękne ciemierniki nie mogą się znudzić.
U mnie ciemierniki wschodnie, szczególnie biały i różowy wysiewają się bardzo obficie i właściwie powtarzają cechy, chociaż różowe mają czasem różne odcienie, a rzadko trafiają się nawet kwiaty nakrapiane. Zakwitają zwykle po dwóch, trzech latach. Mam jeszcze takiego ciemnego, właściwie bordowego ciemiernika i ten jest bardzo grymaśny, słabo się rozrasta, wysiewa się jak na lekarstwo, a kwiaty siewek są trochę jaśniejsze od rośliny matecznej. Natomiast pod ciemiernikami pełnymi, a mam je tylko dwa, nie znalazłam jeszcze nigdy siewek.
Moje narcyzy też w tym roku niezbyt się spisały.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Dorotko korzo_m niestety za szybko się pochwaliłam :wink: Pogoda usłyszała i zrobiła mi psikusa, częste deszcze przeszkadzały w pracy, a jak była ładna pogoda i akurat miałam czas to trzeba było robić porządki z siewkami, więc ten ostatek prac porządkowych jednak został. Może jutro uda się dokończyć. Muszę zadbać o siewki ciemierników, bo wyrzucić szkoda. Oj tak, hiacynty pachną przecudnie, żeby się nimi nacieszyć specjalnie zajęłam się pracami tam, gdzie rosną.

Stasiu ja ciemierniki wszystkie lubię, więc nawet jeśli sieweczki będą pojedyncze to i tak nie pogardzę nimi, choć nie wiem gdzie bym miała wszystkie posadzić... Chyba że zamiast ziemniaków :;230 Nowa rabatka już częściowo obsadzona, trafią na nią w pierwszej kolejności pnącza - róże i powojniki. Chcę żeby zasłoniły tę niezbyt ozdobną matę na siatce (mata z kolei zasłania chwaściory na sąsiedniej działce, więc być musi).
No niestety trawka musi sobie dać radę sama, bo zawsze coś pilniejszego do roboty się znajdzie. Moje pierwsze wysiane pomidory już kwitną, a noce wciąż chłodne... Zamierzam wysadzić po niedzieli, wtedy już temperatury nawet nocą mają się utrzymać powyżej ośmiu stopni, a to ponoć najniższa dla nich. Sił potrzeba mnóstwo, więc bardzo dziękuję ;:196

Iwonko 1 a to z ziarnopłonu czyściłaś całą rabatę??? Tak mi się coś kojarzyło... Ojj, to chyba pana wyproszę póki czas. Cieszę się, że ciemierniki mają więcej zwolenników, ja je bardzo lubię, bo chyba żadne inne nie kwitną tak długo. Ślimak niestety źle skończył ;:224 Ale chyba niczego innego się nie spodziewał?... U mnie na razie jakoś strasznie dużo ich nie ma, ale doskonale pamiętam co potrafią zrobić z uprawami, dlatego choć lubię zwierzątka to dla nich litości nie mam. To jest wojna :pogon Majówka udała się pół na pół, w sobotę udało się sporo zdziałać, ale już w poniedziałek nie bardzo.

Soniu hiacynty dziękują ;:196 Zadaniem nowej rabaty jest zasłonięcie niezbyt atrakcyjnej maty na siatce. Mata była mniejszym złem, ponieważ za nią jest zwykłe chwastowisko, dołem wciąż przerasta do nas podagrycznik, a górą często majdają nam jakieś pokrzywy i inne "ozdoby". Mata to wszystko zasłania, ale marzyło mi się, żeby czymś zasłonić matę :;230 Dlatego puszczę tam pnące róże i powojniki, a u ich stóp jeszcze sporo roślin się zmieści.

Kasiu rabata będzie jeszcze dłuższa, bo biegnie wzdłuż płotu, a jak już pisałam do Soni i Stasi miejsce znajdą na niej przede wszystkim pnące róże i powojniki :heja Ja już w tamtym roku odkryłam, że warzywnik daje mi sporo satysfakcji, a w tym roku to już zupełnie popłynęłam i bawię się w wysiewanie rozsad.

Dorotko 350 ciemierniki dziękują za uznanie ;:196 Ja zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia, gdy tylko zobaczyłam je kiedyś w czasopiśmie i przeczytałam o jakiej porze kwitną, a wtedy jeszcze nie wiedziałam jak długo to trwa...Z wysiewami popłynęłam na maksa, przyznaję się bez bicia 8-) Dla tych nagich paskud nie mam litości, bo one jej nie mają dla naszych upraw. Dawno temu w Niemczech widziałam co potrafią zrobić z naszym jedzonkiem i cieszyłam się, że u nas nikt nawet nie słyszał o tym dziadostwie, a teraz dotarły i do nas...

Lidziu właśnie ten biały ciemiernik od ciebie tak hojnie obdarzył mnie potomstwem ;:168 W tej chwili mają już listki właściwe. Muszę je porozsadzać, bo mają za gęsto. W tamtym roku też było kilka siewek, kilka przeniosłam na próbę w inne miejsce, resztę zostawiłam przy mamie, ale niestety mama za bardzo się rozłożyła i siewki zginęły. Ostały się tylko przeniesione. U mnie do tej pory jeszcze żaden się nie rozsiał, nawet pojedynczy bordowy.



Ostatnie dni były dość pochmurne, nie brakowało deszczu. Niby deszczu wiosną nigdy nie za dużo, ale słońca brakuje wszystkim ? ludziom, roślinom, moim sieweczkom, sadzonkom, nawet fotkom ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo piętrowych ustawień foliaczek i tak cierpi już na brak miejsca
Obrazek

Na szczęście duży na ukończeniu, więc część mogłam przenieść tam :D
Obrazek

Obrazek

A tutaj moje stanowisko pracy, żadne pikowanie mi tu niegroźne :;230
Obrazek

No i doczekałam się - pierwsze plony :heja
Obrazek

Obrazek

Chyba nic nie smakuje lepiej niż coś co nam urosło z ziarenka :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu piękne są te Twoje rabaty ;:333
Ciemierniki super się prezentują, tulipanów i pierwiosnków moc, a i moje ukochane sasanki piękne ;:215 chociaż w tym sezonie u mnie nie dały popisu ;:145
Pozdrawiam i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu
Perfekcyjna Pani domu z Ciebie, stanowisko pracy wzorcowe, foliaczek super.
A najbardziej nie mogę się napatrzyć na sasanki, ciemierniki, pierwiosnki i tulipanki.
Wreszcie kolorowo dookoła nas.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu rzeczka tulipanów Exotic prześliczna. ;:oj Pierwiosnki Cię kochają, piękne kępy. ;:215
Tyle siewek, to ja przez trzy lata nie miałam. :) Ostnica pięknie przyrosła. ;:138 Nowa działka szybko się zapełni.
Blat roboczy z wyposażeniem super, będzie wygodnie pracować. :uszy
Nowalijki już gotowe do konsumpcji. ;:152 U mnie znowu drutowce zjadły dwie spore sałaty. ;:145
Zdrowia i siły do zapełniania foliaka. ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Gosiu super miejsce do pikowania, a ja mam przenośny stół i tak ze wszystkim biegam, coś trzeba stabilnego, stałego wymyślić.
Piękne białe tulipanki. Siewek ciemierników tez mam sporo, mnie to żal wszystkiego wyrzucać, mam manię upychania na rabatkach. a później się złoszczę i zmniejszam :lol:
W końcu mamy piękny maj, oby na dłużej ta słoneczna pogoda z nami została.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Twoje tulipany są cudowne ;:167 . Jak mi jest szkoda, że moje zjadły nornice ;:145 . Zostawiły coś ale bardzo mało ;:222 . Masz też sporo prymul ;:oj . Kurczę, jak one pięknie Ci rosną ;:215 . Stanowisko pracy i foliaczek bardzo pomocne i na pewno się przydadzą ;:108 . Wiosnę masz piękną i na pewno też pracowitą. Zdrowia Ci życzę i dużo słoneczka, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Gosiu i ja się zachwycam cudnymi tulipanami, dorodnymi pierwiosnkami, narcyzami, sasankami i szafirkami. ;:433 ;:433
Mały foliaczek skrzętnie zapełniony, dobrze , że większy zdążył na czas, bo rozpędziłaś się z sadzoneczkami na maxa. ;:215 ;:215
Stanowisko pracy bardzo gustowne a nowalijki apetyczne, musiały wybornie smakować. ;:92 ;:80
Kochana, obfitych plonów Ci życzę, zdróweczka i sił do zrealizowania wszystkich planów ogrodowych. ;:167 ;:168 ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgoniu :wit , czekam na teraźniejsze ogrodowe zdjęcia ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku, tylko czasu brakuje. ;:168
Wszyscy się u mnie zachwycają macierzanką i różowym marcinkiem. :) Oczywiście uszczuplam kępki dla innych ogrodniczek.
Pozdrawiam ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Aniu, Soniu dziękuję za pamięć ;:196 , ale niestety znów dopadły mnie problemy zdrowotne :( Najmniej mi służy pozycja siedząca, dlatego tak mało mnie teraz na forum. Ostatnio nawet ogród musi sobie radzić sam (jeszcze nigdy nie był tak zaniedbany :oops: ) Mam nadzieję, że do przyszłego sezonu mnie "naprawią" i będę znów mogła robić to co kocham :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu dużo, dużo zdrowia. ;:168 Ogród ważny, ale nie najważniejszy. ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyznania kwiatoholiczki ;)

Post »

Małgosiu, czytam, że masz problemy ze zdrowiem... :( Będę trzymała mocno kciuki, żebyś jak najszybciej wróciła do formy. Ogród poczeka, bo najważniejsze jest zdrówko ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”