Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Irysek chyba najpiękniejszy ;:167 Dorotko poszalałaś ;:138 prymulki urocze... ach jak przyjemnie musi się przygotowywać posiłki dla rodzinki w tak wiosennej aranżacji. Sama też muszę się wybrać po takie zakupki, od razu się weselej zrobi na duszy, bo te dwa miesiące styczeń, luty to zawsze takie ciężkie, człowiek już bardzo stęskniony za ogrodowymi. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko ale radość dla oka widząc wiosenne kwiatki w doniczkach. Prymule i ja sobie zakupię, co roku tak robię, pomimo, że u mnie to jednoroczne kwiaty.Kolory jakie są dostępne w sprzedaży są różnorodne i tym sposobem możemy wnieść do domu odrobinę wiosny.Fajny irysek , później możesz go wysadzić do ogrodu.
Ja na razie mam tylko jedną doniczkę narcyzów mini.To tak na początek.
Zamówiłam też dalie, ale z holenderskiej szkółki.Już raz u nich zamawiałam i byłam zadowolona.

Buziaki i miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko, piękna wiosna u Ciebie na parapecie ;:138 Prymulki, narcyzy cudne, ale irysek prześliczny ;:63
U mnie jeszcze nie widziałam pierwiosnków, muszę się rozejrzeć i kupić coś na poprawę nastroju, bo za oknem zawierucha :lol:
Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko
Piękne te Twoje nabytki wiosenne, aż przyjemnie popatrzyć na te kolorki.
Prymulki cudne a i irysek już z kwiatuszkiem.
Parapety już ozdobione.
Jak będę jutro rano wracać z pracy to też do kropkowanego sklepu zajrzę.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Doroto wiosenkę masz na parapecie, ładne pachnące kwiatuszki.
Obyś była z dalii zadowolona, żeby przyszły dorodne karpy.
Pytasz jak zabezpieczyć foliak, aby wiatr nie porwał. My zabezpieczamy go przekładając na krzyż dwustronnie grubymi taśmami, które są przywiązane do głęboko mocno wbitych metalowych palików.
Mam większy foliak niż Ty zamówiłaś.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2796
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, cudnymi, wiosennymi kolorkami się otoczyłaś. Śliczne pierwiosnki, iryski i narcyzy :tan Oby pięknie dotrwały do wiosny i zasiliły rabatki ;:215 U mnie tylko hiacynty pachną wiosną, aż mi żal, że pierwiosnki wsadziam do gruntu ;:174 .
Barwinki faktycznie się rozwłóczą, ale u pracowitej ogrodniczki, pospolite (te o drobnych listkach) , mogą być pięknie kwitnącymi w różnych kolorach, krzaczkami, wystarczy systematycznie je strzyc, żeby nie mogły ukorzeniać pędów.
Dorotko, zastanawiałaś się, czy nie lepiej zainwestować w szklarenkę? Miałam taki foliak-gotowiec z marketu, wygodny, bo pokrycie dałam radę naciągnąć sama, ale po upalnym lecie, było praktycznie do wyrzucenia, bo góra zrobiła się jak sitko i trzeba było kombinować z folią. Miałam zielony, koleżanka kupiła biały i zacieniony przed południem, przetrwał dłużej.
U mnie często mocno wieje, to wbiłam 30-to cm haki z prętów żebrowanych, mocujące ramkę w gruncie. Nic to nie pomogło, kiedy zawiało po ulewach. Haki wyszły jak z masła i foliak pofrunął razem z pomidorami. Zbuntowałam się i czekam na szklarnię, chociaż już nie bardzo chodzi mi o pomidory ;:306
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Za oknem leje i wieje więc spędzam wieczór nadrabiając zaległości na forum. Jak to miło popatrzeć na letnie zdjęcia. Tyle kolorów i zieleni... Dobrze że do wiosny coraz bliżej :D Śliczne miałaś kosmoski i półpełne i 2-kolorowe. Kupowałaś jakieś odmiany czy po prostu same tak się pomieszały?
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko jak tylko hosty wypuszczą pierwsze kiełki to Ci wyślę. Będę likwidowała i dzieliła byliny, mogę się również podzielić. Będą irysy, piwonie, floksy .
Ładna i kolorowa wiosna na parapecie od razu praca w kuchni staje sie przyjemniejsza.
Bedzie ładna kolekcja Dalii, zwłaszcza Cafe Au Lait w moim guście.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko jakby ktoś nie znał historii opisanej na forum nie uwierzyłby Ci że ogród dopiero zakładasz. Jeżeli rośliny tak ładnie się rozrastają to trawnik będzie zagrożony szybciej niż myślisz ;:306
Ja niestety już też biegam po szkółkach wypełniam koszyki i jedne opłacam a innych rezygnują, a w tunelu kilkanaście doniczek kupionych, a nie posadzonych roślin w jesieni. Pracy będzie podwójnie bo przesadzanie i sadzenie, ale co tam...niech no tylko wiosna przyjdzie :lol:
Z różami rzeczywiście jest kiepsko, bo w nadziei że jakieś wypadną szukałam parę i niestety wybór nieduży.
U mnie jeszcze nie spotkałam pierwiosnków, są jedynie hiacynty ;:218 a tych nie specjalnie lubię w domu, co innego w ogrodzie :D
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

W ogrodzie,być może się powtórzę-pięknie coraz piękniej.Kwitnące marcinki,cynie i wiele wiele innych dodają uroku Twojemu ogrodowi .
Ozdobne trawy bardzo go przyozdobiły i wspaniale się prezentują ;:138
Oglądając Twoje parapety aż dech mi zaparło bo piękne,kolorowe i wiosna w pełni. ;:215
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, melduję się i ja :D
No kochana, widzę, że się konkretnie zabrałaś do roboty. Jak już któraś z dziewczyn wspomniała, ogród nie wygląda na roczniaka, brawo ;:138 Jestem pod wrażeniem, a przecież dopiero zaczynasz.
Postaram się zaglądać regularnie i sprawdzać postępy. ;:333
Ładne odmiany dalii zamówiłaś. Cafe au Lait jest przecudnej urody, miałam ją już kilka lat temu, zresztą wtedy zaszalałam i nakupowałam chyba z 20 dalii od Sarah Raven, to było jeszcze przed Brexitem. Sezon był cudny ale potem wyszło jak zawsze. Nie starczyło czasu na ich wykopanie, całkiem dobrze przetrwały zimę ale mokra wiosna się rozprawiła z nimi na amen. Teraz próbuję sklecić tę samą kolekcję, zamówiłam -naście sztuk (boję się policzyć ile dokładnie :lol: ), oby były zgodne odmianowo.
Co do foliaka, to są dwa sposoby - alb zakotwiczyć go mocno za pomocą takich szpilek, albo wkopać ten nadmiar folii w ziemię.
Ja mam foliak 3x6, jest tylko wkopana folia z dłuższych boków mocno przysypana ziemią i jakoś mi jeszcze nie odleciał choć wichury u nas konkretne się zdarzają.
Mi faza z róż przeszła na pomidory, i obstawiam, że Ciebie też trafi :D :D
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich, którzy mnie jeszcze kojarzą :wink: Udanego sezonu!
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko widzę że zaszalałaś z daliami ojjj będzie cudnie jak zakwitną .Trochę się obijałam zajmując się innymi sprawami .Za nim nadejdzie prawdziwa wiosna Ty masz ją już na parapecie .Zdróweczka Dorotko ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

:wit
Z uwagą przeczytałam jakie ty dalie zmówiłaś.
Ja też już trochę dalii zamówiłam. Trochę innych.
Bardzo podoba mi się twoja wiosna parapetowa. ;:333
Chyba i ja muszę gdzieś się wybrać do sklepu i coś jeszcze kwitnącego wiosennego sobie kupić.
Uwielbiam zapach hiacyntów. To może na nie się skuszę :D
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”