Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Widzę, że nie tylko ja nie miałam czasu na forum :wink: Rożnica między rabatami niesamowita, mimo że to tylko dwa miesiące, wiec co będzie w przyszłym roku :?: Pięknie to wszystko wygląda ;:108
Szkoda straconych róż, ale jak sama piszesz ich miejsce szybko zostało zajęte. Ależ będzie cudnie, gdy te krzaczki się rozrosną ;:173 Już teraz jest ślicznie.
NIgdy nie może być idealnie - u ciebie podmokło, u mnie za sucho...
Mogę zapytać, co macie rozciągnięte na płocie?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Cudnie u ciebie bo widac jak róże cię kochają i tak pięknie zakwitły ;:138 Podziwam cię za ten ogrom pracy który sprawia że tak już masz zagospodarowany pięknie teren!!! Ja na mojej glinie sieje gorczyce i przekopuje bo daje dużo biomasy;odstrasza robactwo a ziemię potem mieszam z piaskiem budowlanym ale takim o większych ziarnkach niż ten plażowy żółty,doddaje tez popiołu (z kominka po zimie) sporo to rozluznia glebe. Jak sadzę byliny to kopię dużo większe dołki i tam daję też sporo piasku i keramzytu i dopiero w takim dołku własciwą ziemię tj mieszankę mojej gliny plus kupnej ziemi plus piasek minimalnie. W czasie ulew woda odpływa w sporą warstwę drenazu i rosliny są zadowolone. Natomiast część warzywnika jest poniżej poziomu i niestety ciągle zalana i też myślę o podwyższonych grzątkach jak bedzie kasa :roll:
Świetnie rozplanowałaś sobie wszystkie nasadzenia i masz ciekawy dobór! A ja ciągle wracam :D do twojego różąnego wątku aby nasycić oczy tym pięknem jakie stworzyłaś tam pod wzgledem doboru roślin i całej koncepcji.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Szkoda, że deszczu nie można sobie przesyłać, bo ja z kolei cierpię na jego niedostatek. Od początku czerwca chyba palców jednej ręki by mi wystarczyło, żeby policzyć ile razy padało. Dwa czy trzy razy solidnie i jeszcze kilka takich bardziej przelotnych. Całe szczęście, że wodę do podlewania mam tanią, to kiedy mogę leję ile wlezie.
Ciekawa jestem, z której szkółki padły jeżówki ;:224 Jedną również straciłam z polecanych Ci szkółek i więcej nie będę tam zamawiała. I to nie dlatego, że jedna nie przeżyła, ale ogólnie rośliny dotarły do mnie źle zabezpieczone, powypadały z doniczek, wymieszały się znaczniki i teraz będę musiała dopasowywać nazwy do zdjęć, inaczej się nie da.
Może swojej Jubilee Celebration dałaś zbyt mało czasu? Moja też wydawało się, że nie odbije po zimie, czekałam do końca maja, aż wreszcie wysłałam eMa, żeby zrobił z nią porządek. Dałam jej jednak szansę, bo zobaczyłam, że jeden z pędów leciutko się zielenił ponad ziemią i różyczka odbiła :heja Na razie rosną wszystkie, chociaż kilka wygląda bardzo marnie i nie wiem, co z nimi będzie.
Z samym trawnikiem i ja bym nie wytrzymała, dlatego też się nie dziwię, że się nie poddajesz. Z czasem na pewno uda się stworzyć cudowny ogród, który będzie dawał radość. Potrzeba tylko czasu i cierpliwości, a tego nam nie braknie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko tworzycie elegancki ogród, bardzo ładne rabaty i roślin dużo ;:333 Glina ma swoje zalety, bo dłużej trzyma wilgoć i róże ja lubią ale urok pokażą po paru latach, moje po 5 pokazały. Irysy w glinie to niestety porażka, bo rozluźnianie gleby pomaga na rok dwa kwitnienia, a potem glina dominuje i są same szabelki. Bardzo lubią ją ciemierniki i już wykopałam ciemnego do doniczki więc te kwiaty możesz sadzić :D prymulki też w glinie dobrze się czują. Ja ostatnio kupuję w Obi taki żwirek rzeczny i jego sypię na dno dołka roślinom co to zwięzłej gleby nie lubią.
Dziękuję za życzenia i ja Wam życzę dużo sił do tworzenia tego pięknego ogrodu, bo widzę że pracy będzie dużo ;:196
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Niesamowite zmiany Dorotko ;:oj Pomimo przeciwności różyczki przepiękne i jak zawsze chylę czoła przed ogromem włożonej pracy ;:196
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Główna rabatkę też będę robić na podwyższeniu bo tutaj nie mam innego wyjścia.
Czy nie taniej byłoby kupić ziemię luzem? Ja płaciłam za 10 ton 350 zł. To była ziemia pod warzywnik
a pod kwiaty kupię z torfem i taka kosztuje w moich rejonach 450zł za 10 ton.
Z jakiego materiału będziesz robić podwyższone rabatki?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Doroto po takiej ogromnej ilości prac, a wręcz nazwę harówce wcale się nie dziwię, że forum zostało w tyle. Ogrom pracy wykonany, widać etapy tworzenia ogrodu. Już widać jak za rok będzie cudownie, ten sezon jest na razie preliudium tego co nas czeka. Rabatki pięknie komponujesz, bardzo podoba mi się sadzenie róż po kilka sztuk z danej odmiany.
Mnie tez wypadła jedna z jesiennych zakupów, wymieniłam na nową, ale to nie za bardzo to co oczekiwałam, kwiaty szybko przekwitają i od słońca robią się brzydkie. To nauczka, aby kupić u sprawdzonych sprzedawców.
Trzymam kciuki, aby plany, wymiany się zrealizowały. Bądź zadowolona i szczęśliwa w nowym ogrodzie ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ale zmiany widać :) A jak pięknie już za rok to będzie wszystko wyglądało :)
Chciałbym mieć takie podmokłe tereny na ogrodzie... Mam kilka roślin wymagających wilgoci a u mnie cały czas więdną. Ja nie zgodziłem się na podniesienie i wyrównanie ogrodu żeby jeszcze bardziej go nie osuszać :wink:
Moi rodzice mieli na ogrodzie ziemię bardzo ciężką, w niektórych miejscach sama glina. Rozluźnianie ziemi zajęło im wiele lat - rozluźniali kompostem i torfem. Żmudna praca ale teraz mają naprawdę fajną ziemię. Trzymam zatem kciuki, że uda się Tobie trochę polepszyć warunki na tych trudnych rabatach - ale możesz też zawsze pomyśleć o roślinach wilgociolubnych :wink:
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, ślicznie wyglądają te rabaty z kamiennym obrzeżem na tle trawnika ;:63
U mnie też jest problem z wodą. Pojawił się niedawno, kiedy w moim sąsiedztwie na nieużytkach powstały nowe posesje, podwyższono teren, głównie ziemią z dużą domieszką gliny i w czasie gwałtownych opadów a nie daj Boże długotrwałych ciągłych deszczy cała woda od sąsiadów spływa na mój ogród ;:174 Chociaż ja mam już od dawna odwodnienie, to nie jest ono tak wydolne, żeby przyjąć wodę z okolicznych posesji i bywa, że mój ogród jest miejscami pod wodą. Sama nie mogę i nie chcę podwyższyć swojego terenu, bo już wchodzę do domu równo z gruntem, a do piwnicy dwa stopnie w dół. W tym roku wiosną w miejsce wygnitych malin wsadziłam borówki, może sobie lepiej poradzą.
Róże masz zachwycające, widać, że darzycie sie wzajemnym uczuciem ;:167 Wpadły mi też w oko Twoje krwawniki. Moje jakoś tak wybujały, są wysokie i wiotkie, może mają trochę za dużo cienia ;:7
Pozdrawiam cieplutko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko :wit . Zielony trawnik zrobił robotę i od razu zrobiło się inaczej. Róże pięknie Ci rosną, za kilka lat będziesz miała jak w raju ;:167 . Szkoda, że Twoja ziemia przysparza Ci tyle problemów. Zakładanie ogrodu to niestety nie tylko radość ;:185 . Trzymam kciuki za dalsze planowanie i tworzenie ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko widać ile pracy razem z M wkładacie, by uzyskać cudny ogród ;:138
Teraz już jest ładnie, choć róże jeszcze niskie.Ja już widzę oczyma wyobraźni jak za dwa, trzy lata pokażesz Nam cudne rabaty.Wiadomo, że taka glina zbita jest utrapieniem.Jednak z czasem to wszystko się wyrówna.Róże to silne krzewy, poradzą sobie.Już teraz pięknie kwitną.Małe krzaczki, ale jak oblepione kwiatami. Trawa nadaje świeżości i oddechu :uszy
Co to za różyczka przy tarasie w donicy taka różowa z pełnymi kwiatami? Mam miejsce na jedną różę przy płocie.Chcę posadzić w miejsce derenia, którego jednak wykopię.
Zauważyłam u Ciebie powojniki w donicach.Będą rosły przy kratkach ? Posadziłam ostatnio Ville de Lyon ,od zawsze na niego polowałam.

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko, nic co skrajne nie jest dobre. Miałam ogród na glinie a teraz mam na piachu. Ale z dwojga złego, na glinie lepiej rosło. Piach wymaga więcej zachodu w moim przypadku. A Wy tyle pracy wkładacie, że nie ma siły. Musi być pięknie :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

:wit
Wypiękniały ci te rabaty .
Bardzo ładne widoczki.
A róże, jak zawsze masz wyjątkowe, piękne. Takie katalogowe . ;:180
Z przyjemnością je zawsze oglądam i podziwiam ;:108 ;:108
pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”