Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko ;:196
podziwiam ogrom pracy, jaką wykonaliście z mężem.
Ogród wygląda, jakby powstawał już od conajmniej 2-3 sezonów a nie od roku.
Może różom się podoba taka ziemia. Może masz tam cieplejszy klimat.
U mnie tylko te dzikuski i pnące to lubią . Angielkom jest chyba z zimno.
Pisałaś, że musiałaś wyrzucić jakiegoś rododendrona.
Jak patrzę na swojego Chrobrego , to też mam wątpliwości, czy przeżyje zimę.
Mam wrażenie, że zakwitł z rozpędu ale coś mi słabowicie wygląda.
Pozdrawiam cieplutko i życzę jeszcze długiej pogodnej jesieni. ;:3 :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit

Październik przywitał nas ciepłą i słoneczną pogodą. Taka jesień jest jak najbardziej ok. ;:108 Niech trwa jak najdłużej, to nacieszymy się marcinkami, chryzantemami i całą gamą jesiennych barw w ogrodach. Ostatnie dni upłynęły mi na porządkowaniu terenu za ogrodzeniem. Usunęłam chwasty i przygotowałam ziemię na sadzenie rugos. Zamówiłam 100 szt. Pół na pół - różowe i białe. Teraz z niecierpliwością czekam na dostawę ;:65 Kupiliśmy też z M pergolę dla dwóch Bathsheb, które mocno już podrosły i czas był, żeby dostały porządne podparcie. Pergola stanęła, a pomiędzy nią postawiliśmy ławeczkę. Fajny kącik z tego wyszedł. Zdjęcia oczywiście będą.
Doczekałam się też wreszcie kwitnienia astrów. Jeszcze jeden się ociąga i na razie zakwitł tylko kilkoma kwiatami. Natomiast róże kwitną niezmordowanie w dalszym ciągu. Dla nich pogoda jest bardzo łaskawa i jeśli nadal tak będzie, to jeszcze długo będą cieszyć oczy. Nie jest to oczywiście cała masa kwiatów, ale jak na tę porę roku, to narzekać nie ma co. Trawy wykłosiły się już wszystkie oprócz jednej, /chyba jakaś rozplenica/. Nadal kwitną rudbekie, część powojników również ma kwiaty. Nawet prymule zakwitły ;:oj Posadziłam też wszystkie cebulowe, a było tego dość sporo. Mam nadzieję na trochę kolorów wczesną wiosną. Chciałabym też zaprosić do siebie ze trzy chryzantemy, które zimują w gruncie, ale nie wiem jakie wybrać? Może ktoś mi podpowie odmiany, które dobrze przezimują, nie będą zbyt wybujałe i niezbyt późno kwitnące. Kolory obojętne.
Dzisiaj zdjęcia z początku września.

Obrazek

perukowiec

Obrazek

werbena patagońska - nowy nabytek

Obrazek

Dorotko, nie mam pojęcia dlaczego Twój Crocus Rose się ociąga? ;:185 Swoją kupiłam jesienią i posadziłam całkiem nową sadzonkę. Bardzo ładnie się rozkrzewiła i jak na pierwszoroczną różę całkiem przyzwoicie kwitła. A właściwie to kwitnie nadal. W drugiej połowie sezonu nabrała też ciałka i poszła w górę. Oczywiście do poprzedniczki jeszcze jej daleko, ale ja znam tę odmianę i wiem, że ona potrafi naprawdę urosnąć i to nie tylko wzwyż, ale też wszerz. Może Twoja sadzonka była słabsza, albo rzeczywiście miejsce jej nie podpasowało? Poobserwuj ją jeszcze w kolejnym sezonie i jeśli nic się nie zmieni, to może przesadź w inne miejsce. Na wiosnę przytnij ją dość solidnie i powinna na takie cięcie zareagować ładnym rozkrzewieniem.

jeden z rozchodników od Ciebie

Obrazek

i trawka też Twoja :D

Obrazek

liriope od Ciebie

Obrazek

Halinko-Shalina, oj widzę, że ?różyczka? wzięła Cię na całego ;:306 To bardzo zaraźliwa ?choroba?, ale doskonale Cię rozumiem. Róże, to królowe i ciężko jest przejść obojętnie obok takich piękności. Bardzo jestem ciekawa jakie róże zamówiłaś tym razem?

Obrazek

Obrazek

Alu, w nowym domu, na nowej działce na pewno znajdziesz miejsce na założenie fajnej rabatki i to nie jednej ;:196

Obrazek

Obrazek

Halszko-Jarha, róże zawsze będą na pierwszym miejscu w moim ogrodzie, bo nie dość, że są wyjątkowo piękne, to potrafią czarować praktycznie przez cały sezon. Trudno znaleźć drugie takie rośliny, które kwitłyby tak wytrwale przez kilka miesięcy. A róże właśnie takie są ;:167 Oczywiście wymagają nieco zabiegów i opieki, ale w zamian odwdzięczają się cudnymi kwiatami. Rzeczywiście uzbierałam całkiem niezłą kolekcję, chociaż w porównaniu z poprzednim ogrodem, to wydaje się niezbyt dużo. W poprzednim ogrodzie miałam 200 sztuk. W tej chwili ich liczba się zmniejszyła i liczy 140 róż, z czego znaczna większość to róże Austina.

Obrazek

moje nowe hosty

Obrazek

i fuksja, która kwitnie nieprzerwanie od maja. Dostałam ją od synka ;:167 Czy można ją jakoś przezimować?

Obrazek

Gosiu-Margo, ładny trawnik wymaga ciągłej pielęgnacji. Nie wiem czy wystarczy mi cierpliwości? Na pewno dosiewki będą wiosną, ale większość prac zostawię mężowi. On zajmuje się koszeniem, podlewaniem, więc nawożenie i wertykulację też zostawię w jego rękach ;:108

ostatnie jeżówki

Obrazek

i wrzosy

Obrazek



Aniu-anabuko, pracy w ogrodzie ciągle dużo, a jeszcze w głowie nowe plany się rodzą ;:224 Jeśli pogoda będzie łaskawa, to chociaż na jednej rabacie chcę zrobić trochę porządku. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo to spory wysiłek, a teraz dni już coraz krótsze i czasu zaczyna brakować. Jak wracam z pracy, to tego czasu pozostaje niewiele na ogrodowe działania. Teraz czekam na zamówione rugosy, które będę sadziła na zewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Ewa-ewita, róże i hortensje to nieodłączny obrazek. Mam ochotę na kolejne hortensje, one są wielką ozdobą ogrodu ;:333 Na dodatek nie wymagają zbyt dużo pracy, a na pewno znacznie mniej niż królowe.

Obrazek

Obrazek

Krysiu, dziękuję za tak miłe słowa ;:196 Muszę nieskromnie przyznać Ci rację. Naprawdę w tym sezonie wykonaliśmy ogromną ilość pracy, co oczywiście bardzo cieszy. Ogród chociaż jeszcze młody, to już trochę zapełnił się roślinami i nawet z daleka co nieco widać. Jest trochę koloru i mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie tylko lepiej.
Myślę, że różom podpasowała ziemia, która jeszcze nie jest ?zmęczona? i dobrze trzyma wilgoć. Róże lubią gliniaste podłoże. Z tyłu domu jest ściana lasu, więc trochę otula ogród, przynajmniej z jednej strony i na pewno jest trochę zaciszniej.
U mnie na szczęście wszystkie Rh z serii królewskiej mają się dobrze. Straciłam Calsap i tak myślę, że coś z nim musiało być od początku nie tak. Może jakaś choroba grzybowa? Tak mi to wyglądało. Na jego miejsce posadzę hortensję.

Obrazek

Obrazek

kosmosy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trzy razy przesadzany berberys :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Mam dokładnie ten sam co Ty problem z rabatami na nowej działce. Zamiast być wyższe od otoczenia, zrobiły się niższe, tak jakby były tam zagłębienia. Też je muszę podwyższyć, ale to już w przyszłym roku.
Bardzo ładnie wyglądaje kolorowe jeżówki o wyrazistych barwach. Uważaj wiosną na ślimaki. Myślałam kiedyś, że po zimie u mnie wymarzają, a to była cicha robota ślimorów, które je zżerały, ledwie wyszły z ziemi.

Liriope - przecudna roślinka :D
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko pięknie wygląda już Twój ogród, ;:333 aż trudno uwierzyć , że wraz z M. wykonaliście taki ogrom prac w tak krótkim czasie ;:433 Róże bajeczne, zauważyłam, że sadzisz po kilka danej odmiany co daje oczekiwany efekt ;:215
Dorotko masz rację, coś mnie znowu wzięło na nie, ale co ja biedna myszka mogę już nafikać ;:306 Kupiłam kilka i teraz, aby je utrzymać w dobrym stanie ;:oj U siebie odpowiem co jeszcze dokupiłam, ok :D
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 dni sprzyjających pracom ogrodowym ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko działasz z M jak burza ;:oj Coraz piękniejsze rabaty i bogatsze.Fajnie, że nam pokazujesz jak powstaje Twój raj od początku.
Batsheby obok ławki to będzie piękny widok jak się rozrosną. Moja wypuściła spore baty teraz na jesieni.Werbena pasuje do wszystkich roślin, jest taką delikatną rośliną i niezwykle dekoracyjną.
Ostróżki bardzo lubię , pomimo, że się pokładają.Hortensje uwielbiam, jednak one późno kwitną, a róże już od końca mają dają spektakl.Dobrze, jeśli w ogrodzie rośnie wiele grup roślin, aby w każdym okresie było ciekawie :D I tak jest dokładnie u Ciebie.

Udanego i pracowitego weekendu Dorotko ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Doroto bardzo mnie cieszy, że roślinki pięknie rosną, za rok ich kępy na pewno będą większe.
Z różą Crocus Rose tak zrobię jak piszesz, masz rację sadzonka nie przyszła spora do tego miała bardzo cienkie gałązki, wiosną ją cięłam mocno. Zobaczę w przyszłym sezonie, jak będzie stała w miejscu przesadzę gdzie indziej.
Twój ogród zmienia się w szybkim tempie, już jest fajnie, a za rok będzie pięknie ;:215
Czekam na zdjęcie ławeczki przy pergoli.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko, najpierw odpowiem na Twoje pytanie o fuksję. Oczywiście można a wręcz trzeba ją przezimować. W chłodnym pomieszczeniu, ograniczając podlewanie, można przyciąć. Jeśli straci liście, na wiosnę wypuści nowe. W kwietniu, trzeba ją przenieść do cieplejszego pomieszczenia, podlewać, zasilić.
Ja co prawda nie mam fuksji, ale sporo porad odnośnie zimowania jest w sieci.
Bardzo ładną masz werbenę, taka gęsta, niewysoka ;:333 Ciekawe czy przetrwa zimę, będziesz ją okrywać?
Słonecznego i ciepłego tygodnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Czy Twoje astry/marcinki są cały czas niziutkie? Miałam taką przygodę, że kupiłam 3 kolory niskich a po roku białe dorosły mi do pasa a różowe i fioletowe do bioder ;:223 Znajomy ogrodnik powiedział, że pewnie dodali środka skarlającego do doniczki ale był bardzo zdziwiony, że porosły aż takie wysokie.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko
Piękny szpaler hortensji przy płotku.
Rabata z wrzosami zjawiskowa. ;:215
Różyczki i marcinki cudne. ;:108
Ten Twój raj pięknie zagospodarowany.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko ;:196 , szkoda Calsapa. ;:168 :(
Też tak miałam z jednym rodkiem, od początku był jakiś słaby aż w końcu musiałam go wykopać.
Chrobrego teraz przesadziłam , może w lepsze miejsce, zobaczę na wiosnę, czy mu to coś pomoże.
Dalia , o którą pytałaś , nazywa się "Mom And Dad".
Już ją wykopałam ale z podziałem trzeba czekać do wiosny aż się pokażą pączki.
Wtedy może będę mogła Ci podesłać kawałek.
Pięknie prezentują się hortensje w takim szpalerze. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej pogody. ;:167 ;:3 ;:79
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko piękne te kwiaty a zwłaszcza te hortensje ;:oj szkoda, że mrozi nocami oby nic im nie było i kwitły długo. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Pięknie,pięknie coraz piękniej w tym wcale nie małym kawałku raju ;:215
Ogród aktualnie fantastycznie zagospodarowany,coraz więcej pięknie kwitnących kwiatów i krzewów-wspaniały widok gratuluję ;:433
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Tyle rugos zamówiłaś ? ;:oj
To będzie piękny żywopłot.
No i potem przetwory ;:173
Trawnik wymaga ciągłej pielęgnacji. Im częściej koszony tym dla niego lepiej.
Nawożenie, podlewanie, wertykulacja. Masz rację, niech m. to ogarnia, tylko pilnuj go, bo inaczej wylądujesz tak jak ja z żywopłotem
Miał dbać, ciąć. A skończyło się jak zwykle. Musze robić to ja i nie mogę teraz z tym dojśc do ładu. Już lepiej było od początku mieć to na głowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”