Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam wszystkich serdecznie! :wit

W ubiegłym roku zamknął się pewien rozdział w moim życiu. Zmieniłam miejsce zamieszkania, opuściłam swój stary ogród i rozpoczęłam życie w całkiem nowym miejscu. Nowa działka ma 10 ar i znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie lasu. Do tej pory była kompletnie niezagospodarowana, ale mam zamiar to zmienić i stworzyć tutaj całkiem nowy kawałek raju ;:108 Z poprzedniego ogrodu udało mi się zabrać 102 róże i trochę bylin. Wszystko to zdążyłam już z pomocą męża posadzić jesienią.
Do tej pory wątek prowadziłam w dziale ?różanym? ale przyszedł czas na zmiany i postanowiłam założyć nowy temat - właśnie tutaj. W tym dziale będę mogła dzielić się z Wami tworzeniem nowego ogrodu i pokazywać wszystkie roślinki, które do siebie zaproszę. Róże zawsze będą na pierwszym miejscu w moim sercu ;:167 , ale teraz wreszcie będę mogła zrealizować też inne chciejstwa, na które w poprzednim ogrodzie nie było po prostu miejsca. Mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać przy tworzeniu tego kawałka wymarzonego miejsca na ziemi i udzielicie mi cennych rad. O pielęgnacji wielu roślin nie mam pojęcia, więc bardzo liczę na Waszą pomoc ;:108


Tak wyglądał teren budowy w maju

Obrazek

czerwiec

Obrazek

lipiec

Obrazek

sierpień

Obrazek

i "piękne" chwastowisko

Obrazek

wrzesień, róże w donicach i jeszcze więcej chwastów ;:113

Obrazek

październik

Obrazek

sadzenie róż z pomocnikiem ;:167

Obrazek

listopad

pierwsza posadzona trawa

Obrazek

pierwsze drzewo

Obrazek

nowe hortensje

Obrazek

rabata z różami - tzw. leśna

Obrazek

A dla wszystkich miłych gości - bukiet róż ze starego ogrodu

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Jestem ;:138 Pierwsza ;:138 ;:196
Kibicuję powstawaniu Raju ;:108 :tan Zapowiada się niezła historia.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek Raju

Post »

Małgosiu, witam pierwszego gościa ;:196
Mam nadzieję, że pomożesz mi w tworzeniu ogrodu. U Ciebie jest całe mnóstwo pięknych roślin i masz wielkie doświadczenie w uprawie warzywek. Tak, tak i ja marzę o małym warzywniku. Zawsze o tym marzyłam i wreszcie może to marzenie się spełni. Pewnie w tym roku nie uda się przygotować gleby, ale miejsce już wydzieliłam :)

Dla Ciebie skromny bukiecik prześlicznej - Silas Marner

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko Dziękuję za takie wyróżnienie. Paradoksalnie, mój warzywniczek kochany w tym sezonie dostanie nowe wyzwanie, bo miejscówka się zmniejszyła, ale od czego są wyzwania. ;:136
Chętnie pomogę, bo uprawa warzyw to jest dla mnie corocznie wspaniała zabawa. ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Doroto teraz zauważyłam nowy wątek, od razu jestem. Na pewno uda Ci się stworzyć piękny ogród ;:215 róże zakwitną zrobi się kolorowo, pachnąco. Etapami każdy zakątek zagospodarujesz, warzywnik powstanie. Trzymam kciuki aby wszystko powiodło się po Twojej myśli. Poprzedni ogród był piękny różany, tu na nowym miejscu będzie ładniej ;:215 Pomocnika masz super to wszystkiego dopilnuje https://images89.fotosik.pl/467/4044131fa48a6e65.jpg
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1124
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

I ja przybiegłam przywitać się w nowym różanym i nie tylko raju. Będę kibicować przy powstawaniu od podstaw nowego i już wiem, że wspaniałego ogrodu. Mam nadzieję, że "pomocnik" za bardzo nie będzie wtrącał sie w planowane nasadzienia. Dorotko, życzę powoadzenia!
Marta
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Jak ja bym chciała mieć takiego pomocnika. Wytresowałabym go do kopania dołów we wskazanym miejscu o zadanych wymiarach :wink: .
Otoczenie działki przepiękne, ogród zapowiada się cudnie, oj będą wycieczki miejscowych zachwyconych ogrodem pod Twój dom ;:108
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko życzę Ci powodzenia na nowym miejscu. Ogród na pewno będzie piękniał z dnia na dzień. Stworzysz nowe piękne miejsca dla róż, co już zaczęłaś jesienią. Pracy na pewno sporo, ale Trzymam kciuki i będę tu zaglądać. Dziękuję jednocześnie za podesłany przepis.
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit

Bardzo się cieszę, że ktoś tutaj zajrzał i zechciał napisać kilka słów :D Jest mi bardzo miło powitać nowych gości ;:4

Małgosiu, Twoja pomoc i rady będą wkrótce nieodzowne, bo o tworzeniu warzywnika wiem tyle - co nic :roll: Wiem, że trzeba przygotować glebę. Będę pewnie Cię zamęczać pytaniami, i od razu proszę o wyrozumiałość ;:196

Dorotko, bardzo się cieszę z Twojej wizyty i dziękuję za ciepłe słowa ;:196 Masz rację, że tylko etapami będzie można coś zrobić, bo chociaż pomysłów mi nie brakuje, to wszystkiego naraz nie dam rady. Na razie z wytęsknieniem czekam na wiosnę i szukam nowych roślinek. Zakupiłam też troszkę nasionek :wink:

Marto, super, że zajrzałaś do tego wątku ;:196 Twoje słowa są bardzo budujące, ale do uzyskania ładnego ogrodu bardzo daleka droga, a ja jestem niespokojna dusza. Chciałabym wszystko mieć od razu i chociaż wiem, że ogród powstaje latami, to charakter pcha mnie do działania ;:65 Ile się uda zrealizować w tym roku? ? Nie wiem, ale postaram się obsadzić co najmniej dwie rabaty.
A pomocnik lubi pchać nos w niewłaściwe miejsca i trzeba go pilnować, bo on zapewne ma też swój pomysł na ?urządzenie ogrodu? :;230

Kasiu, witaj Kochana ;:196
He, He, myślisz, że nie próbowałam tresować Bravo, żeby kopał mi ładne dołki, tam gdzie chcę? Nic z tego! Zawsze kopał w innym miejscu i to na ogół tam gdzie nie trzeba. Jak coś go zaciekawi, to nie patrzy, tylko kopie ile wlezie. Tylko tyłek sterczy w górze :;230 Najbardziej upodobał sobie cebulowe. W pierwszym roku swoje psiego życia, wykopał mi ponad połowę lilii. Co najdziwniejsze ? tulipanów prawie nie tykał, a właśnie z jakiegoś powodu upodobał sobie lilie. Mam nadzieję, że w tym ogrodzie lilie będą bezpieczne, bo oczywiście poczyniłam nowe zakupy :D

Irenko, witaj ?różana? koleżanko ;:196 Pracy się nie boję i już nie mogę doczekać się wiosny, ale do ogrodu z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze daleka droga. Nie mniej jednak trzymaj kciuki, bo czeka mnie ciężki, pracowity sezon.
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania odnośnie przepisu, to służę pomocą ;:108

Taką wiosnę mam na blacie w kuchni. Najciekawsze jest to, że moja druga połówka po raz pierwszy sam mnie zachęcał do zakupienia jeszcze kilku sztuk. Chyba nowy ogród zaczyna go wciągać, bo uważnie słucha o planowanych nasadzeniach i nawet stara się doradzić coś od siebie ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wysiałam rzodkiewkę, która wzeszła bardzo szybko.

Obrazek

Za to szczypiorek wcale nie che wyjść. Co może być tego przyczyną? Czy szczypiorek dłużej wschodzi, czy może jest jeszcze za wcześnie na taki wysiew?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Jestem pełna podziwu ;:180 dla ciebie i jaki ogrom pracy wykonałaś ;:108 !! Strasznie mi szkoda tych cudnych róż które zostawiłaś i tak się zastanawiam czy może byłaby jakaś szansa aby je dzyskać skoro nowi właściciele mają inne plany?? To byłoby cudownie :D Ja też mam ciężką gliniastą glebę ale u mnie najlepiej sprawdził się dodatek piasku z kompostem. W tym sezonie też zamierzam tego dodać.
Życzę ci pomyślnego i bardzo owocnego sezonu; dużo satysfakcji z podjęcia tego wyzwania tworzenia nowego ogrodu!!! Piękne miejsce przy lesie; jak marzenie!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, i rzodkiewka i szczypiorek lubią być siane wprost do gruntu, w marcu - kwietniu. Mam na myśli taki długowieczny szczypiorek. Ale ciekawa też jestem, jak wyjdzie rzodkiewka w donicy ;:108
Ja posiałam w domu seler do kuwetki, on lubi być szybciej siany. Inne warzywa muszą poczekać, jeszcze zdecydowanie za wcześnie. ;:108
Ale jak swędzą rączki, to co poradzić? :D
Planujesz warzywnik w skrzyniach?
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ach! Jakie róże :) Nowy kawałek raju wygląda obiecująco. Czy przewidziane są w nim drzewa?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam Dorotko w nowym wątku :wit będę go uważnie śledziła, gdyż na pewno stworzysz rajski ogród jak na działeczce, którą opuściłaś. Przestudiowałam poprzedni wątek i na nowo zakochałam się w różach, zaczynam już ich szukać.
Pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia w tworzeniu nowego ogrodu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”