Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj Wandziu :wit ...
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku...
Dwa ogrody, super sprawa i podwójna praca i podwójna satysfakcja... ;:138
Ja jednak darze wielkim sentymentem ,,Dębowy".
Piękne zdrowe te Twoje domowe moje cierpią, ogrzewanie i brak słońca daje im w kość.
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witam dobrego roku Wandziu w zdrowiu przede wszystkim .
Pięknych kwitnień życzę . :D
Raczkuję od ubiegłego roku z azaliami takimi jak widzę u Ciebie ,ocxywiscie paroma odmianami .
Od Ciepłuchy .Czy na wiosnę dać im torfu kwaśnego pod krzaczki ?a czym nawozic wiosną ?
Czy bywałaś zimą na drugiej dzialeczce tej nowej ?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Przyznaję,że w Twoim ogrodzie jestem po raz pierwszy i zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie.Ciekawie i z rozmysłem zagospodarowany-pięknie kwitnące tysiącem kolorów rośliny,krzewy i trawy przypominające argentyńskie pampasy ;:138
Pozdrawiam i miłego :wit weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

iwwa przepraszam, że tak późno odpowiadam, no ale sama wiesz, że czasami bywają tu i ówdzie przestoje w prowadzeniu wątków, i to z różnych przyczyn. No ale teraz mam chwilę, więc oto odpisuję na Twój miły post. Azalia, o którą pytasz to Homebush. W tym roku zakwitła mi wyjątkowo obficie, to jedna z moich ulubionych odmian. Ja także mam u siebie azalie Gibraltar i to chyba trzy sztuki. Miała być tylko jedna, ale dwie pozostałe to po prostu nietrafione, pomylone odmiany, kupowane jako zupełnie co innego. Akurat Gibraltary kwitną ładnie i wyraziście. Wiesz, zauważyłam, że azalie przeważnie kwitną obficie co drugi rok, u mnie jest to od lat regułą. A więc raz na bogato, a raz tak sobie. Przyjrzyj się swoim dokładnie, a może też to zaobserwujesz. :D

Marylko witam Cię znowu, bardzo długo Ciebie nie było i pewnie dużo zmian zaszło w twoim ogrodzie. Może z wiosną znów pokażesz trochę widoczków?
Roślinki domowe z utęsknieniem czekają na wiosnę, niektóre są bardzo bladziutkie. Kiedy tylko wychodzi słońce, staram się je przybliżyć do okna choć na kilka chwil. Jednak w tym roku jakoś wyjątkowo ponurą mamy zimę. :( Pozdrawiam Cię i życzę miłego tygodnia.

Bobeczko, ja swoim azaliom daję na wiosnę nawóz granulowany do kwasolubów, a potem latem co jakiś czas opryskuję nawozem dolistnie. No i jeszcze czasem podlewan wodą zmieszaną z kwaskiem cytrynowym. Jedne krzaczki rosną lepiej, inne gorzej, ale wszystkie razem podczas kwitnienia wyglądają naprawdę radośnie. Polecam ci te krzewy z całego serca.

Arkadiuszu, niezwykle miło mi Ciebie tu widzieć. Zawsze ciekawie i przyjemnie mi się z Tobą rozmawia w wątku doniczkowym, mam więc nadzieję, że również na tematy ogrodowe będziemy mieli okazję częściej sobie pogadać. Pozdrawiam serdecznie. :D
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

To bardzo dobrze Wandziu, że nie zamknęłaś wątku, bo ktoś tu chciał nadrobić zaległości :) Już wcześniej zauważyłam, że wzbogaciłaś się o nowe areały, ale dziś przeglądając na nowo wzruszyłam się zaczątkiem pierwszej rabatki, kawałkiem ziemi przykrytej kartonem ;:173 Gdy dotarłam do określenia no dig, znowu musiałam przerwać i na boku poczytać o czym piszesz. Piękny płot, czyja to decyzja :) ? Czekam, aż pokażesz domek, na pewno będzie przytulny. A pamiętasz jakie odmiany borówek posadziłaś? Posadziłaś tylko żółtą malinę a gdzie czerwona, gdzie czarna? Chętnie się podzielę.
U mnie bergenie grymaszą, na kępę przypada jeden kwiatek, chyba tylko po to, żebym nie zapomniała jak kwitną.
Podniosłaś mnie na duchu pisząc, że rhododendrony po zakupie potrafią chorować czy raczej odpoczywać po szkółkowym pędzeniu, od razu mi lepiej, bo już brałam winę na siebie, że w czymś im nie dogadzam ;:224
Życzę powodzenia w uprawie kalatei, to piękne kwiaty, ale rzeczywiście trudne w uprawie.
I jeszcze na koniec zapytam, czy karagana u ciebie też ma mnóstwo odrostów, które trzeba usuwać co roku?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu tak z nimi postąpię jak piszesz .
To drugi sezon teraz będzie od zakupu ,więc młode są .
Wciąż czekam na otwarcie Ciepłuchy chodzi mi po głowie Chanell i nie tylko :wink:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Azaliami nacieszyłam oczy, pomarańczowa piękność z żółtym środeczkiem ;:167 Wandziu, a ja mam prośbę powrzucaj zdjęcia Twojej wiosny krokusowej ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Miriam, jakże się cieszę z Twojej wizyty Mireczko! Odpisuję tak późno, bo jakoś ostatnio nie ciągnie mnie do ogrodu. Działak też na razie leży odłogiem, bo co robić w takim zimnie i deszczu? Czekam na wiosnę.
Rododendrony u mnie ładnie zapączkowane, ale na niektóre musiałam czekam trzy albo cztery lata.Na starcie tak zostały naszprycowane przez producentów,że całymi latami nie mogły ochłonąć.
Co do karagany, to wypuszcza ona odrosty, ale niewiele i da się je szybko ogarnąć.
Mireczko, posadziłam na działce jakieś tam borówki, ale już nie pamiętam jakie. Na razie to tak próbuję ze wszystkim po trochu. Sama jeszcze nie wiem czego mam chcieć. :wink: Nad malinami czerwonymi się zastanawiam, ale boję się, że pozarastają za duże połacie. Nie mam doświadczenia w uprawach warzywniczych i powoli je na starość zdobywam. Pozdrawiam Cię serdecznie. ;:173

Bobeczko, a wiesz, że ja azalię Chanel miałam już tamtej wiosny w rękach w centrum ogrodniczym? Zapach ma przecudowny, ale kwiatki tej odmiany są małe, raczej mizerne i jakieś smętne. W końcu kupiłam coś innego. Może to była tylko taka marna dostawa, bo wszystkie były takie niewyględne. No nie wiem, takie miałam niezbyt dobre wrażenie co do tej odmiany. Ale z drugiej strony ten zapach... niebiański. ;:173

Krychna, wiadomo, nadajemy na tej samej fali jeśli chodzi o azalie i Rh. Ta zima chyba będzie dla nich łaskawa i miejmy nadzieję, że pączki na wiosnę nie pomarzną naszym kwasolubom.
A wiosna tuż, tuż. Krokusiki na rabatach już powychylały nosy. I specjalnie dla Ciebie mam tu widoczki tych wiosennych radosnych cebulaczków z zeszłej wiosny. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu jeszcze trochę i pociągnie Cię ogród,ja już nogami przebieram :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Ależ miłe dla oczu takie krokusowe łany. ;:oj

Też ostatnio tu na forum poczytałam u uprawie rododendronów.
Żałuję tylko, że wcześniej na to nie wpadłam.
Mam "Chrobrego", kupionego w poprzednim roku. Wygląda, jak obraz nędzy i rozpaczy.
Jeszcze żyje na szczęście. Teraz już wiem, że zupełnie niepotrzebnie dałam mu nawozu.
Mam nadzieję , że uda mi się go uratować.

Zaglądam czasami do Twojego domowego buszu. Podziwiam Twoje kolekcje. ;:138
Jak zawsze zabierasz się do wszystkiego z wielkim zaangażowaniem. ;:215
:wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu dziękuję za zdjęcia wiosennych Krokusików ;:167 ;:167 ;:167 masz piękne łany tych kwiatów.
Posadziłaś tyle cebulek czy się tak rozrosły? Już niedługo będziesz się cieszyć tymi widoczkami na żywo :D ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj Wandziu :wit To i ja nakarmię oczy tymi pięknymi widoczkami wiosennymi, przy tej pogodzie są one nieocenione ;:215 Właściwie to sama nie wiem co bardziej podziwiać - krokusy, czy urokliwe kamienne ścieżki (wiem, wiem, powtarzam się :lol: )
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu jak miło patrzeć na krokusy, pięknie słoneczne. ;:oj Moje Ruby Giant po przeróbkach rabaty rosną w formie rzeczki i nie mogę się zabrać za przesadzenie. :oops:
Ciepła i słońca wypatrujemy wszyscy. ;:108 Mnie dziś 9 stopni zmobilizowało do pracy, więc przycięłam hortensje. ;:173
Niech Twoim kwasolubom już żadne mrozy nie przeszkodzą w kwitnieniu.
Malinom możesz zrobić ograniczniki, tylko trzeba wkopać około 30 cm.
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”