Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

leszczyna, wczoraj byliśmy z M "tam" i jak zwykle wielka harówa. Głównie to robię rabaty na byliny i jednoroczne. Posiałam więc astry, kosmosy, cynie. Posadziłam dwie tawuły japońskie i jaśminowiec.
W skrzyniach siedzi jedynie dymka, wschodzi też koperek. Posiałam jakiś czas temu pietruszkę, kolendrę, bazylię i kalarepę, ale na razie nic nie widzę. Wsadziłam cieniutkie porki z rozsady i niteczki cebuli białej. Wsadziłąm kupne sadzonki poziomek. Ale tak ogólnie to wszystko jakieś pokurczone, przycupnięte z zimna, przygnębione. Nawet rzodkiewka jakaś marna, choć ucieszyłam się, że cokolwiek tam wzeszło.
Następnym razem muszę zrobić kilka zdjęć ku pamięci. ;:108

plocczanka, to nasze świętowanie jakieś smutne. Nie pamiętam tak okropnego weekendu. Nie dość że zimno, to jeszcze pada. Człowiek nastawił się psychicznie na ciepło i może dlatego czujemy się bardziej zziębnięci niż nawet w zimie. No ale może nie będzie za to zimnej Zośki - i tego właśnie należy się trzymać.

cymciu, moja cebulica wylazła nawet w miejscach, gdzie położyłam jesienią kartony, nie mówiąc już o tym, że rośnie między kostką brukową. Jedyne pocieszenie, że potem przekwita, znika i już jej nie widać aż do następnego roku.

korzonku, czytalam gdzieś, że takiego kwietnia to już nie było od kilkudziesięciu lat. Może tak, może nie. Ja w każdym razie takiego paskudztwa nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Szkoda, że akurat na ten weekend pogoda tak się zbiesiła.
"Tam" masz dużo roboty, to tym bardziej potrzebujesz dobrej pogody, która daje energię do pracy.
Może już następny weekend, będzie pogodniejszy.
Jeszcze "majówka " trwa, więc nawzajem życzę udanego dnia. ;:3 ;:3 ;:3 ;:79
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu widzę, że niebieski kolorek pod dębowym okapem dominuje i wygląda bajecznie ;:138
Kwitnąca azalia i śnieżnobiałe hiacynty ;:333
Dostałam już 3 rododendrony z rodziny królewskiej, ale Królową Jadwigę musiałam odesłać, bo była bardzo oskubana z liści i z widoczną chorobą grzybową.Po weekendzie mają przysłać drugą :wink:
Pozdrawiam i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Ignis, nie bacząc na pogodę Krysiu, spędziłam pracowicie ostatnie dni na nowej działce. Muszę tam coś robić, bo gdybym czekala na pierwszorzędną pogodę, nic nowego by tam nie powstało. Maj jest tak samo podły jak kwiecień, a przecież trzeba coś robić, bo niedługo przyjdzie lato.

Shalina, bardzo lubię niebieski kolor w ogrodzie, a najlepiej jak mu towarzyszy biel oraz jasny róż. Tak więc niech sobie cebulica rośnie gdzie chce z racji swojej niebieskości. Jesienią muszę dokupić niebieskich i granatowych hiacyntów, bo mam ich zdecydowanie za mało.

Mam dzisiaj trochę zdjęć z placu robót. Nie wygląda to wcale atrakcyjnie, ale przynajmniej coś się już tam dzieje, no i są to tylko początki początków. Pracy mnóstwo, ale efektymierne. Mam jednak nadzieję, że już można na czymś zawiesić wzrok, ale przymknijcie proszę oko na wszechobecny bałagan.
Z lewej strony posadziliśmy jesienią trzy brzozy wykopane z pobliskich rowów. Wszystkie się na szczęście przyjęły. :D
Obrazek

To jest taka rabatka bergeniowa. Na razie przesadziłam z ogródka przydomowego trzy odnóżki, ale z czasem dosadzę więcej. Z drugiej strony tui będą rosły białe łubiny.
Obrazek

Tutaj będzie rabata angielska z bylinami, daliami i jednorocznymi.
Obrazek

Kawałek już obsadziłam. Pos samym płotem zasadziłam słoneczniki, ciut bliżej jest trawa stipa brachitrycha, dalej różowe jeżówki i szałwie omszone, jeszcze bliżej rozchodniki, a na krawędzi posiana szałwia trójbarwna.
Obrazek

Poprzenosiłam kilka siewek przywrotników.
Obrazek
Obrazek

Pierwsza żurawka
Obrazek

Pierwsze liliowce
Obrazek

Pierwsze z najpierwszych kwitnienie
Obrazek

Pierwsze różyczki
Obrazek

Wysepka irysowa
Obrazek

Wysepka floksowa
Obrazek

Skrzynie częściwo obsiane, a częściowo czekają w gotowości na pomidory, cukinie, ogórki, bakłażany i paprykę.
Obrazek

Na razie wzeszła w skrzyni rzodkiewka
Obrazek

I rośnie dymka
Obrazek

Jest też posadzonych kilka krzaczków owocowych. Borówki amerykańskie.
Obrazek

Agrest
Obrazek

Żółta malina
Obrazek

A to jest leszczyna samosiejka, która wyrosła w przydomowym.
Obrazek

Dereń
Obrazek

Odwiedza nas co jakiś czas kotek z sąsiedztwa
Obrazek

Nad nami szumią olchy i powoli obrastają listeczkami.
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando
Jestem pełna podziwu ,że już tyle na nowym kawałku zdziałaliście :!:
Super pomysłowy płot ,u nas by się przydał taki.
Skrzynie na warzywa rewelacyjne.
Roślinki takie wielkie ,jak by parę lat rosły :D
Pogoda jest wszędzie taka ,chodzimy w ubraniach zimowych od października :roll:
Ponoć ma przyjść na tydzień ciepełko :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Już doskonale widać, że pole zamienia się w działeczkę. Że jest ktoś, kto zadba o powstające rabatki ;:oj Sporo udało Wam już się zrobić, a awet są pierwsze sukcesy w postaci kwitnącego hiacynta, czy wschodzących rzodkieweczek :heja
Za takim płotem zawsze sobie wyobrażam pasące się konie, ale rabatki też do niego pasują. Szkoda, że nie mam gdzie sobie takiego postawić, bo bardzo mi się podoba ;:108
Może nareszcie zrobi się ciut ciepłej, bo ile można marznąć? Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu ostro wzięliście się do pracy i wiele jest już zrobione, ale najważniejszy to był płot, który idealnie pasuje do tego otoczenia ;:215 Teraz jak stanie jeszcze domek,to już będzie z górki ;:65 a latem już będziemy zachwycać się Twoją nową działeczką ;:333
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Dzieje się Wandziu! Oj dzieje! ;:138
Co do pomidorków, to nie nawoź ich dopóki nie pójdą do gruntu (po posadzeniu zacznij nawożenie po około dwóch tygodniach). Nóżki mają cieniutkie, ponieważ wyciągają się, jak masz możliwość, to przesadź do większych doniczek (głębiej). Jak już będą szły na miejsce docelowe, to sadź je bardzo głęboko, starając się aby nie uszkodziły się korzonki (nie obtrząsaj z ziemi)
Ja sadzę po same "pachy" a do każdego dołka daję "poszarpaną" pokrzywę.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu ale dużo pracy już wykonaliście. ;:138 ;:180 Wcale nie mierne efekty, latem już rośliny będą większe, kwitnące, będzie na co patrzeć. ;:108 Płot będzie pięknym tłem dla roślin. ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj Wandziu :wit . Jestem pełna podziwu jak dużo pracy już wykonaliście. Płot wygląda świetnie ;:63. Rabat jest już sporo więc jak rośliny nieco podrosną będzie co podziwiać ;:108 . Działeczka zaczyna się zapełniać i ani się obejrzysz a będzie piękny ogród. Pozdrawiam serdecznie i pięknego tygodnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Piszesz że nie ma jeszcze nic interesującego a to jest mega interesujące!
Ja to się zawsze tak ekscytuje nowymi ogrodami jakby to moje były. Takie coś z niczego, nagle rodzi się rabatka i rozwija się.. to jest super!
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, no jestem pod wrażeniem ogromu pracy na działce ;:63 ;:63
Piękny płot, podniesione grządki, wytyczone i wykończone kamieniami rabaty - super! Gratuluję ;:138
Dobrego tygodnia Wandziu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando przecież Ty tam masz porządek, nie narzekaj. Rabatki fajnie obsadzone, jak będzie kwitnienie od razu kolorowo się zrobi. Dobrze, że teren masz ogrodzony, bo nie będziesz miała niepotrzebnych gości. Skrzynie warzywne już obsiane. Nie przypuszczałam, że taki kawał sporej pracy jest już wykonane.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”