Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko wykorzystałaś piękną pogodę w 100% ;:63 bardzo jestem ciekawa tych zmian. Widzę kępę zimowitów - moje jeszcze smacznie śpią :D widocznie jeszcze zimy nie poczuły :wink:
Ta chryzantema, którą pokazałaś w poprzednim poście ma bardzo ładny kolorek ;:167
Muszę Ci powiedzieć, że ja też miałam dziś pracowity dzień. Znów bawiłam się w brukarza, dalej robiłam obrzeże z kostki :lol:
Rododendron bielutki śliczny ;:215
Dobranoc Lucynko a jutro dobrej pogody i przyjemnej pracy ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Ogrom wspaniałego kwiecia u ciebie Lucynko :wit
Nie wiem co to jest to niebieskie na pierwszym zdjęciu ?
Róze, rudbekie, nachyłki wciąż wdzięcznie kwitną.
Dziwaczki śliczne.Dalie różne , kolorowe, fantazyjne no piękne.
Jak człowiek tak się napatrzy na niektóre rośliny to aż chce się jeszcze jakiś dla siebie. ;:14
Hibiskusy cudne ;:167
Pozdrawiam i dobrego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
To niesamowite, ale dzisiaj termometr na działce pokazał aż 26stopni :roll: Faktycznie było bardzo ciepło, toteż niemrawo się ruszałam i po pracowitym wtorku zaliczyłam leniwą środę. Jedynie irysy, które przyjechały od Dorotki, wsadziłam na odpowiednie miejsca, bo wcześniej wszystkie dobre miejsca były zajęte.
Ponieważ jednak nie lubię się nudzić, a nie zabrałam z domu książki, to bezczelnie poprzeszkadzałam jednej z sąsiadek, wyciągając ją na kawę i pogaduchy.

Obiecałam fotki tego, co zrobiłam wczoraj. Oto one:

Fioletowa rabata, na której jeszcze kwitnie biała dalia, ale biały akcent pozostanie w postaci pajęcznicy, która ma tam swoje miejsce od kilku lat i nie będę jej usuwała. Jest też akcent czerwony, który tworzą jednoroczne celozje grzebieniaste i czerwony floks, który prawdopodobnie zostanie, bo ładnie kwitnie w tym miejscu, a przeniosłam go jesienią z innego, gdzie nie był taki ładny.

Obrazek

Obrazek

Mniej malownicza jest rabatka przeznaczona dla opuncji, która może się zmienić na kolorową, gdy opuncje kiedyś zakwitną.

Obrazek

Obrazek

Niestety, zapomniałam zrobić zdjęcie dueciku: perowskia - nachyłek. Może jutro mi się nie zapomni....


Gosiu - cieszę się również, że po kilku perturbacjach spotkanie doszło do skutku. ;:303
Ruszyłam i przystopowałam. Dzisiaj jakoś nie miałam weny twórczej. ;:7
Perowskia mi tam przeszkadzała nadmierną wysokością. Wszystkie pozostałe rośliny na tej rabacie są niewysokie, górowała nad nimi i psuła harmonię. Mam sadzonkę niskiej perowski, na razie siedzi na innej rabatce, gdzie też mi nie pasuje, więc zapewne po przekwitnięciu jednorocznych znajdzie miejsce na fioletowej rabacie. ;:108
Wyobraź sobie, ze ta trawka zasiała się i już całkiem przyzwoite siewki odkryłam pod nią. ;:333 Pewnie skorzystam z Twojej rady i gdy jeszcze trochę podrosną, dostaną miejscówkę na fioletowej. Dzięki za podpowiedź. ;:196

Obrazek

Halszko - moje zimowity wystartowały w tym roku wcześniej niż astry jesienne, ;:224 mocno się pośpieszyły.
Chryzantema, którą pochwaliłaś, przyjechała do mnie onegdaj od Marysi - Maski. Bardzo ładnie przyrasta i zawsze ładnie kwitnie.
Wczoraj był dobry dzień do pracy, wiele osób wykorzystało go należycie, a mnie dzisiaj jakieś nicnierobienie ogarnęło. ;:306
Ten rododendron zawsze powtarza kwitnienie, w tym roku popisuje się zaledwie jednym kwiatuszkiem.
Pogodę miałam zgodną z Twoim życzeniem, dziękuję ;:196 Natomiast co do pracy, to już wiesz.
Pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Aniu - wybacz, ale nie wiem, o którą roślinę pytasz. ;:24 Taka ze mnie gapa... ;:oj
Bardzo pięknie dziękuję za pochwałę moich kwiatków, ;:180 które jakoś się jeszcze starają i oby jak najdłużej.
Pozdrawiam wzajemnie i życzę duuużo słoneczka. ;:3 ;:196

Obrazek


Kochani, dzisiaj mam ucztę duchową w postaci dwóch ważnych wydarzeń sportowych. Mecz siatkówki już zaliczyłam, za piłką kopaną nie przepadam, ale nasi grają z Anglikami, a to już wydarzenie wielkiej wagi i obiecałam towarzyszyć M w kibicowaniu.

Życzę Wam dobrej, spokojnej nocki, bardzo kolorowych snów, wymarzonej pogody na jutro i do miłego.

Obrazekimage uploader
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko wczorajszy dzień i u mnie też był piękny, ale chyba większość z nas w tym dniu odpoczywała :wink:
Rabatki oczywiście piękne, ale liliowa róża cudowna, jak i pozostałe ;:333 Czy to Novalis? Coś mnie na nie wzięło i znowu szukam ;:306 Ziemowity od Stasi u mnie dopiero pokazują noski, ale źle je posadziłam, bo wcale ich nie widzę ;:145 muszę je koniecznie przesadzić, tylko kiedy to najlepiej zrobić? :wink: Jeżówki u mnie też już nie cieszą przez to upalne lato i większość jest wyciętych.
Pozdrawiam i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj miałam kolejny pracowity dzień. Oczywiście wykopywałam stare, nieciekawe krzaczory, nawet M zaangażowałam do pomocy, bo sama nie dawałam rady. :pogon W ten sposób zyskałam dość dużo wolnego miejsca, które natychmiast zasiedliłam bylinami wykopanymi z zagęszczonych rabatek. ;:303 Trochę jeszcze przesadzałam, a gdy skończyłam robotę, stwierdziłam, że nic się nie poluzowało. ;:306 Jutro znowu będę kombinowała nad kolejnymi przerzedzeniami. ;:24 Zmieniam wygląd rabatek, a co mi z tego wyjdzie, czas pokaże. ;:108
Zrobiłam zdjęcie dueciku posadzonego przy furtce.


Obrazek

Halinko - tak, ta róża to 'Novalis'. Bardzo ją lubię, mimo że po każdym deszczu kwiatki jej brzydną. Za to w słońcu prezentują się pięknie. No i jest najzdrowszą spośród moich różyczek. ;:215 ;:303
Przerzedzałam swoje zimowity minionej jesieni po przekwitnięciu, bo już za bardzo się rozpychały i w tym roku wszystkie pozostawione cebulki kwitną. Stąd wniosek płynie taki, że spokojnie jesienią możesz swoje przesadzić. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie ;:167 Niech i Tobie słoneczko nie żałuje cieplutkich promieni. ;:3

Obrazek

Zakwitła pierwsza trójsklepka.

Obrazek

ObrazekBodziszek.

ObrazekMagnolia.

Powtarzają kolejne różyczki.

Obrazek

Obrazek

Jutro jeszcze ma grzać słoneczko, więc cały dzionek pochłonie mi działeczka, a ponieważ w weekend mamy gości, sobotnie przedpołudnie spędzę przy garach, a na działkę pewnie dopiero w poniedziałek zajrzę. Niedzielę mam mieć deszczową.

Dobrej nocy wszystkim. Kolorowych snów. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, dużo pracy włożyłaś w przeorganizowanie rabat i efekt jest bardzo fajny.
Zawsze mi się podobają takie monochromatyczne rabaty, ale sama nie potrafię takiej stworzyć ;:185 Tak czy siak wychodzi miszmasz ;:306
Twoje różyczki niestrudzenie kwitną i mają cudne kolorki ;:215

Dobrej, spokojnej nocki Lucynko i miłego dnia ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko róże w doskonałej kondycji, pięknie kwitną. ;:215
Zimowity już mają kwiaty, ;:oj chyba jesień. ;:174
Napracowałaś się. Opuncje mają komfortowe miejsce. Taką dużą perowskię przesadziłaś, :shock: masz siłę. ;:180
Nowa rabata ładnie skomponowana, ale rośliny szybko ją zagęszczą. :D
U mnie poza posadzeniem czterech piwonii, nic się nie dzieje. Mam lenia ogrodowego. :oops:
Miłego świętowania i słońca na cały tydzień. ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Ładne zdjęcie pstryknęłaś trójsklepce ;:333 ;:63
Przesadzona perovskia bardzo okazała u Ciebie, moja taka mimozowata i delikatna ;:108
Oby ta jesień trwała jak najdłużej w naszych ogródkach to jeszcze nacieszymy się widokami...
Miłego, pogodnego ;:3 tygodnia Lucynko! ;:97
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Dwa dni bez działki musiałam odpracować dzisiaj. ;:131 Odpracować ... powiedziane na wyrost, bo tak naprawdę to moja praca ograniczyła się do zebrania fasolki i malinek. Ponieważ deszczu jednak nie było, to podlałam jeszcze roślinki, które wcześniej przesadzałam i na tym moja robota się zakończyła, resztę dnia najzwyczajniej w świecie przebimbałam. :tan


Halszko - ja też mam takie zapędy, że miszmasze są moją specjalnością. ;:7 Tym razem postanowiłam twardo pilnować, by przynajmniej na tej jednej rabacie nie robić bałaganu. Czy mi się ta sztuka uda? :roll: Zobaczymy.
Róże lepiej kwitną teraz niż w pierwszym rzucie. Początek lata był u mnie suchy, później dużo wody spadło z nieba i prawdopodobnie to spowodowało, że różyczki ruszyły zarówno ze wzrostem i ilością kwiecia. ;:333
Dzięki za dobre słowa, pozdrawiam cieplutko. ;:196

Soniu - róże napojone dużą ilością wody z nieba postanowiły pokazać się z najlepszej strony. :D
Perowskia nie była ciężka, przesadzałam większą roślinę, ale to już w innym miejscu. Ta to dopiero dała mi do wiwatu. ;:306
Ponieważ nie lubię pustych miejsc na rabatach, to już się cieszę na zagęszczenie fioletowej rabaty.
Dziękuję ślicznie za dobre życzenia ;:180 , które z całego serca odwzajemniam. ;:167

Maryniu - pochwała z Twojej strony to ogromny dla mnie zaszczyt. ;:219 Dziękuję. ;:196
Moja perowskia oszalała w tym roku ze wzrostem i rozrostem :shock: , w związku z tym miejsce przy siatce będzie dla niej idealne. Mam jeszcze sadzonkę niskiej perovskii, która znajdzie się tam , skąd zabrałam tego wielkoluda.
Jak na razie jesień mam cieplutką i słoneczną. ;:3 Zapowiadany deszcz nawet nie prysnął, choć już by się go trochę przydało.
Pięknie dziękuję za dobre życzenia, ;:180 które odwzajemniam w całości. ;:167


Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym aparatu fotograficznego nie wykorzystała. Wykorzystałam i są zdjęcia z działki.
Trochę zaległych sprzed soboty i trochę jeszcze cieplutkich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrego tygodnia, Kochani.
;:167 ;:4 ;:196

Obrazekfree photo hosting

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko pięknie i kolorowo ;:333 Jeszcze tyle wszystkiego u Ciebie kwitnie i oby tak było jak najdłużej. Nawet biała serduszka jeszcze zakwitła, a po moich nawet nie ma śladu. Kępa ziemowitów ;:333 Trójsklepka też śliczna, ja mam też trzy, ale żadna nie zakwitła ;:145
U mnie drugi dzień pada i moje hibiskusy marnie wyglądają, a Twoje są ;:215
Pozdrawiam i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Ach jak ja lubię te kolorowe rózne rośliny.No pięknie Lucynko masz ;:180
Róże śliczne.Hibiskusy różne ciekawe, śliczne ;:215
Kosmosy powojniki ( u mnie też ponownie ze 3 kwitnie )bardzo ładne :D
Piękna trójsklepka.Moja jeszcze nie kwitnie .
Owocki apetyczne.Swoje zawsze smakują wybornie.
A przy furtce to perowskie? Cudne. ;:180
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Ale bogactwo kwiatów Lucynko u Ciebie ;:138 Wcale nie widać zbliżającej się jesieni, nawet krzewuszki Ci ponownie zakwitły ;:215
i serduszka? Dobrze widzę ;:oj
Pajączka masz pracowitego, piękną sieć utkał ;:333.
Dobrego tygodnia Lucynko, cieplutkiego i słonecznego ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2867
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, jak u Ciebie kolorowo ;:oj , a Ty jeszcze jesteś niezadowolona?
Pełno kwitnących roślin od samej bramki ;:138 .Letnie kwiaty mieszają się z jesiennymi już, a magnolia jeszcze wiosenna :tan , jest pięknie ;:108
Pięknie kwitnące róże, hibiskusy, uroczo pachnące dziwaczki i chryzantemy ;:138
Zachwyciły mnie kolorowe driakwie i ślicznie kwitnące kosmosy, cudne zimowity, nie to co moje, pogryzione przez ślimaki ;:145
Pracowicie spędzasz czas na działeczce, wykorzystując ciepło i przeobrażając rabaty, na pewno w następnym sezonie, zmiany będą Cię cieszyć ;:215 .
Oby ta piękna pogoda trwała jak najdłużej, żeby kwiaty cieszyły Twoje i nasze oczy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”