Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
No i mamy październik. Szczęśliwie mnie przywitał piękną słoneczną pogodą i choć było zaledwie 17 stopni na termometrze , odczuwalna temperatura jawiła się znacznie wyższa. Aż chciało się działać, toteż chwyciłam za łopatę, solidnie pomachałam i uczciwie się zmęczyłam. Aż miło.
Częściowo uporządkowałam działkę, ogałacając dwie rabaty z jednorocznych niezbyt już ładnych roślinek i - aczkolwiek z bólem serca - zmuszona byłam wyrzucić jedną różyczkę. Nie mam zielonego pojęcia, co jej się stało, może karczownik zadziałał, bo korzeni prawie nie miała.
Sąsiadek nie było, toteż robota szła jak po maśle. Na jutro zaplanowałam przetrzebić chwasty, które zaczęły się tu i ówdzie pokazywać i uporządkować kolejne rabatki. Oby tylko pogoda się nie zbiesiła.


Maryniu - dobra jesteś w rozpoznawaniu roślinek po listkach. ;:138 Do mnie dopiero kwiatki przemawiają, listki jak listki, jedne podobne do drugich.
"Pink Octopus' u mnie nie szaleje, rośnie w jednym zakątku rabaty i nigdzie dalej się nie wybiera. Może miejsce dla niego nie najlepsze....Ale skoro jest taki ekspansywny, to zostanie tam, gdzie jest.
Zazdroszczę Ci takiego spokojnego podejścia do przedzimowych poczynań na działce. ;:108 Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i zawsze mi się śpieszy.
Buziaczki. ;:196

Jagusiu - nagietki dzisiaj pojechały na kompost. Już nie zdobiły rabatki, głównie straszyły torebkami nasiennymi. Zastanawiałam się też nad ukorzenieniem begonii rabatowych, ale raczej dam sobie spokój, bo na ryneczku to najtańsze kwiatki wiosną. Bez roboty, a łatwe w zdobyciu. ;:306
Mam nadzieję, że dzisiaj i do Ciebie słoneczko zajrzało, a jeśli nie, to może jutro ... Niech zaświeci i ogrzeje Ciebie, Twoje roślinki i całe otoczenie. ;:3
Nasz piesek (jego już nie ma ;:174 ) nie tylko rozłupywał orzechy, ale i wyjadał ze skorupek. Bardzo je lubił.
Słoneczko, zgodnie z Twoim życzeniem, grzało pięknie, dziękuję. ;:196

Martusiu - ależ nie ma za co. Ja po raz pierwszy zdecydowałam się ukorzenić swoje komarzyce, których wiosną na ryneczku nigdy nie brakuje, ale coraz to więcej każą sobie za sadzonki płacić.
Naprawdę begonie rabatowe nie odpoczywają? Nie kończą kwitnienia? Nie wiedziałam...Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię, tylko nie wiem, gdzie je upchnę, gdy parapety zastawiać będę np. sadzonkami pomidorów. ;:306
Jeśli masz ochotę zostać szczęśliwą posiadaczką dzwonka 'Pink Octopus', to przypomnij się wiosną.
Misia wydrapana, wymiziana i wypieszczona, podziękowała słodkim mruczandem.
Noc i dzień były zgodne z Twoim życzeniem, dziękuję i odwzajemniam. ;:167

Alu - mam nadzieję, że te moje eksperymenty wytrzymają próbę czasu, tylko nadzieję, bo pewności żadnej. ;:218
Ten clematis zawsze zaczyna kwitnąć na granicy lata i jesieni, na szczęście kratownicę wypełnia od wiosny gęsto ulistnionymi łodygami, dzięki czemu nie zionie tam pustką.
Bardzo dziękuję za pochwałę mojego ogródka. ;:167 Pozdrawiam wzajemnie i życzę Ci dobrego weekendu. ;:196

Ewuniu - sadzoneczki zrobiłam, a co z tego wyniknie, to się dopiero okaże. Jakoś nie mam szczęścia do takich eksperymentów, więc nie robię sobie wielkiej nadziei na sukcesy. ;:7
Piękne dzięki za tyle miłych słów pod adresem moich kwiatuszków. ;:167
Za pozdrowienia i życzenia serdecznie dziękuję odwzajemniam. ;:196

Halszko - ślicznie dziękuję za nazwanie moich komarzyc. ;:180 Kupiłam je na ryneczku. W ogóle to mam cztery odmiany i wszystkie pod jedną nazwą: komarzyca.
Mam dwie kępki tej hosty i tylko ta jest w miarę zdrowa, ale to dzięki temu, że rośnie na patelni i ślimaki się do niej nie pchają.
Weekendowe życzenia przytulam z wdzięcznością i odwzajemniam z całego serca. ;:167


Niech Wam słoneczko uprzyjemni weekendowy wypoczynek. ;:4

Moje ketmiowe drzewko już tylko na szczytowych gałązkach kwitnie pojedynczymi kwiatuszkami.

Obrazek

Pełnokwiatowy zawilec dawkuje kwiatki jak lekarstwo. Jeden zawsze kwitnie, a gdy kończy, dopiero zaczyna kwitnąć drugi kwiatek.

Obrazek

W nagrodę dziwaczek nieustannie jest obsypany kwiatkami.

Obrazek

Obrazekdarmowy hosting obrazków

Chryzantemy bez zmian. Kwitną dwie, w tym biała ubożuchno.

Obrazek

Obrazek

Już tylko jedna różyczka rozwija pąki. Jeszcze jedna się zbiera, ale jakoś ślamazarnie to robi.

Obrazek

Dobranoc. ;:19
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Dalie u mnie też marnie kwitną.Hibiskus bylinowy też ma małe kwiaty.Robi się pusto a na nowych rabatach zaczyna rosnąć trawa.
Niestety u nas pogoda fatalna, a miało być słońce po południu.
Nie mam co pisać więc życzę dużo zdrowia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Sobotnie słoneczko dało mi takiego kopa do działania, że zgięta w pałąk, przy użyciu pazurków oczyściłam z chwastów kwiatową część działki, co stanowi 3/4 całości. Jestem z siebie dumna, choć odczuwam ten wyczyn dość boleśnie, ledwo powłócząc nogami.
Zależało mi na tym, by nie odkładać tej roboty, bo nie ufam już długoterminowym prognozom pogody.
Rabaty prezentują się teraz świeżutko, czyściutko, tylko coraz bardziej puściutko. Wyraźnie widać końcówkę sezonu.


Danusiu - mój bylinowy hibiskus zakwitł wyjątkowo wcześnie i pewnie dlatego jego kwiaty były takie jak trzeba ;:333 , tylko już, niestety, przekwitł, ;:131 nawet liście już zrzucił.
To przykre, że pogoda płata Ci figle, ;:174 oby od jutra zechciało słoneczko świecić na Twoim bezchmurnym niebie. ;:3 ;:3
Zdrowie przygarniam z radością i z całego serca odwzajemniam. ;:167 ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


;:3 Niech Wam niedziela słoneczkiem zabłyśnie. ;:3 Dobrej nocy. ;:41 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, mam nadzieję, że odpoczęłaś dziś po ciężkiej pracy i z nowymi siłami wkroczysz w nowy tydzień ;:333 Co prawda wszystko u Ciebie już zrobione, ale zawsze można wesprzeć sąsiadki, choćby kawą i dobrym słowem ;:4
Biała chryzantema choć ma niewiele kwiatów ale za to śliczne, a ta pomarańczowa .... dała czadu ;:215

Niech słoneczko i pogodne niebo towarzyszy Ci w nowym tygodniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Lucynko!
To trochę podziałałaś na działeczce. ;:333 .
Ja ie wiele przez weekend. Kilka trawek przesadziłam i z różanki ziel usunęłam.
Rośnie to-to wciąż nie patrząc, że to jesień .Rośnie i wciąż na rabatach bałagani nam wizerunek. :roll:
Słonecznych i cieplych wielu dn zycze ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj, Lucynko ;:196
No tak, mamy już październik, ale za to jaki piękny i ciepły jest jego początek. To wspaniale, bo krócej będzie nam do wiosny.
Mam kłopoty z internetem, bywa. Dzisiaj się udaje pisać, więc to wykorzystuję na maksa.
Pierwszy raz mam astry, już chyba wiem co było powodem wcześniejszych niepowodzeń. Być może ślimaki je pożerały. Teraz mam rabaty podwyższone i wreszcie sporo tych roślin i warzyw, które zawsze próbowałam mieć. Jakaż to teraz przyjemność, mieć np. właśnie astry, te od Ciebie! :tan
Pozdrawiam serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Piękna słoneczna niedziela upłynęła mi w rodzinnej atmosferze, w związku z czym na działce nie byłam.
Poniedziałek ma być jeszcze piękniejszy i jeszcze cieplejszy, więc na pewno w domu siedzieć nie będę.
W międzyczasie popatrzyłam sobie na osiedlowe drzewa, które już są ustrojone w ogniste barwy jesieni. Na działce tego nie widać. Na działce drzewa owocowe jeszcze całe w zieleni i tylko wiśnia pozbyła się liści, a z brzoskwini spadają pojedyncze listeczki. Iglaki, wiadomo, zieleni nie tracą przed zimą.


Halszko - odpoczęłam, odprężyłam się, jestem gotowa do dalszego działania, ;:131 tylko co ja będę robiła? Ma być bardzo ciepło, to może książkę sobie zabiorę i poczytam. :lol: A może któraś sąsiadka się pokaże, to jej trochę poprzeszkadzam. ;:7
Ta biała chryzantema trochę się pochorowała i zapewne z tego powodu ma tak mało pąków. ;:108 Muszę zmienić jej miejsce pobytu, trochę za ciasno jej było. Pomarańczowa ma najlepszą miejscówkę, toteż najładniej przyrasta i najbardziej bogato ukwiecona. ;:303
Kochane słoneczko przytulam, serdecznie dziękuję i życzenie odwzajemniam. ;:167 ;:3

Aniu - uporządkowałam rabaty i po cichutku liczę na to, że już chwasty nie zechcą rosnąć. :D
Mnie też zielsko przeszkadza, ;:108 szczególnie gdy jest dobrze widoczne na pustawych rabatach.
Bardzo dziękuję za dobre życzenia, które odwzajemniam w całości. ;:167 ;:3

Beatko - jak miło Cię widzieć! ;:215
Złośliwość rzeczy martwych jest nieprzewidywalna, ale jaka denerwująca! ;:oj Mam nadzieję, że Twoje internetowe kłopoty już sobie poszły precz, w każdym razie życzę Ci z całego serca, ;:167 by nie wróciły.
Cieszę się ogromnie, że astry zdobią Twój piękny ogród ;:303 A także że możesz konsumować warzywka z własnej uprawy. ;:138
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Zdjęcia z działki sobotnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy. Słonecznego tygodnia. ;:19 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko rzeczka z begonii śliczna. Nachyłek jeszcze ma takie piękne kwiaty. ;:oj
Rozety pierwiosnków wyjątkowo wielkie, będzie wiosną dużo kwiatów. ;:215
Przykro, że straciłaś różę, ale będzie miejsce na inne rośliny. Z przyrodą nie wygramy. ;:224 Moje tulipany i inne cebule chyba w większości wyjedzone, wszystkie rabaty przeorane tunelami. ;:174 Nie kupiłam w tym roku ani jednej cebulki.
Sprzątasz powoli, ale nie forsuj się, zdrowie najważniejsze. ;:168
Życzę ciepłego, słonecznego tygodnia. ;:31
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit
U Ciebie zawsze pięknie i kolorowo, a róże są śliczne ;:333 Jestem zadowolona, że ostatnio znowu zaprosiłam kilka do siebie :heja
Pozdrawiam serdecznie i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko :wit
Twój rdest pokrewny jeszcze w formie, u mnie już całkiem zrudział :wink:
Na rabatach się rozluźniło, nawet ziemię widać ;:306 Hortensje, chryzantemy, nachyłki, dalie pięknie wyeksponowane ;:215 Tylko siedzieć i podziwiać, aż Ci trochę zazdroszczę, ja nie nadążam :oops: Zresztą jakoś brakuje mi werwy, jak coś niecoś zrobię, to potem w nagrodę dwa razy dłużej spaceruję i odpoczywam :;230

Super byłoby gdyby ta piękna jesień została chociaż do końca miesiąca, ale już w prognozach widać dwa dni deszczu po nich ochłodzenie, choć słoneczko jeszcze ma poświecić.
Na razie cieszmy się jeszcze jednym prawie letnim dniem.
Dobrej nocki Lucynko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Ależ dzisiaj cudownie cieplutko było! Książki nie wzięłam. Zapomniałam. Na szczęście sąsiadka przyszła na pogaduchy, dzięki czemu większość dnia spędziłyśmy przy wspólnej kawusi ... i nie tylko. W każdym razie później już i tak nic bym zrobić nie mogła, więc wszystko jest jak trzeba. ;:306
Jednak żeby nie było, z rana ścięłam liście dużym hostom i tylko jednej zostawiłam, bo ona ma pąk, który lada dzień rozwinie, mimo pożółkłych już liści. Wypatrzyłam też pąki u moich nerinek, w których chęci do zakwitnięcia już zdążyłam zwątpić. Teraz będę co dzień podglądała, czy już.... A i różyczki też budują nowe pąki i jeśli słoneczka nie zabraknie, z pewnością jeszcze pokażą swoje śliczne kwiatuszki.
Ogromną przyjemność sprawił mi niespodziewany gość, który pokręcił się po mojej działeczce, napił się podanej wody, po czym sobie po prostu poszedł. Niewdzięcznik jeden. :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już za siatką.

Obrazek


Soniu - aż żal , że dni tych begonii są już policzone. ;:174 Dwie z nich spróbuję przezimować w doniczkach. Na więcej miejsca mi braknie, muszę przecież brać pod uwagę to, że zimowo - przedwiosenne wysiewy będą potrzebowały dużo miejsca, szczególnie pomidorki. ;:108
Nachyłek pełnokwiatowy późno pozbierał się po zimie, późno zaczął kwitnąć i jeśli słonko pozwoli, to jeszcze jakiś czas będzie cieszył oczy.
W sumie to po minionej zimie straciłam trzy różyczki, ale nie będę sadziła nowych, za bardzo się zawiodłam. :( Zresztą moimi pupilkami są lilie i tych wiosną dosadzę w puste miejsca.
Z tulipanami to tak jest, że sporo amatorów na ich cebulki czyha. Ja nasadziłam ich dużo i mam nadzieję, że choć połowa przetrwa. ;:218 Na wszelki wypadek wraz z cebulkami tulipanów sadziłam ząbki czosnku. Może odstraszy nornice...
Dzisiaj wyjątkowo się nie forsowałam. Oddałam się innym przyjemnościom :uszy i bardzo jestem zadowolona.

Pięknie dziękuję za dobre życzenia, które z całego serca odwzajemniam. ;:167


Halinko - dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej działeczki. ;:180
Tobie przybywa różyczek, a mnie ubywa. W sobotę trzecią już w tym sezonie wyrzuciłam. ;:223 Została pozbawiona korzeni. Podejrzewam żerowanie karczownika.
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę Ci dużo słonecznych dni. ;:196


Halszko - mój rdest miał więcej cienia niż słońca i zapewne to jest powodem tego, że nie przekwitł jeszcze dokumentnie. ;:108
A widać ziemię, widać, bo coś nie coś już wylądowało na kompoście posiekierkowane przez M.
Nie zazdrość, Kochana, bo ja jestem niespokojnym duchem i na działce nudzi mnie bezczynność. ;:224 W domu przeciwnie, w domu mogę założyć nogę na nogę i ewentualnie krzyżówki porozwiązywać. ;:7
Dziękuję ślicznie za pochlebną ocenę moich kwiatków ;:180
Nie smutaj się, ponoć październik ma być ciepły. Słoneczne dni będą się wprawdzie przeplatały z pochmurnymi, ale w sumie ma być lepiej niż we wrześniu. ;:215 Niech się tak stanie! ;:138
Buziaczki. ;:196


Naturalnie kilka fotek nie omieszkałam cyknąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Misia wypatruje jeżyka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy. ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Kochana, tak mi się widzi, że begonia Twoja jest bulwiasta, a to oznacza, że przed przymrozkami możesz tę bulwę delikatnie wyjąć z ziemi, obłamać część nadziemną i wywalić na kompost a delikatnie oczyszczoną bulwę umieścić w odkwaszonym torfie w pojemniku (nieszczelnym, żeby nic nie zapleśniało). Przechowaj w garażu, obudzisz wczesną wiosną i podpędzisz :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, pędzisz z wątkiem jak i przygotowaniem działeczki do zimy ;:63 , a mnie przydałoby się jeszcze jakieś trzy miesiące takiej pięknej pogody jaka ostatnio panuje, żebym Ci dorównała ;:306
Dziękuję Ci ogromnie za chęć podzielenia się dzwoneczkiem ;:196 , ale szkoda go dla mnie, bo nawet kropkowany, przez niektórych uznawany za chwast, nie chce być dłużej niż do zimy ;:145 . Jedynie brzoskwiniolistne mają się dobrze w moim ogrodzie.
Kolczasty gość z pierwszą wizytą nie zabawił długo, ale z pewnością jeszcze wróci ;:138 .
Do mnie już nie zaglądają ;:185 , bo sąsiad wszystkie przeniósł za rzekę, broniąc ich przed swoim psem, wyjątkowo nieznoszącym jeźy.
Niesamowite kwitnienia u Ciebie Lucynko ;:oj , jeszcze piękne różyczki, jesienne, cudne chryzantemy i wiosenny ciemiernik ;:138
Miłego wypoczynku w słoneczku ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”