Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko pięknie i kolorowo ;:333 Jeszcze tyle wszystkiego u Ciebie kwitnie i oby tak było jak najdłużej. Nawet biała serduszka jeszcze zakwitła, a po moich nawet nie ma śladu. Kępa ziemowitów ;:333 Trójsklepka też śliczna, ja mam też trzy, ale żadna nie zakwitła ;:145
U mnie drugi dzień pada i moje hibiskusy marnie wyglądają, a Twoje są ;:215
Pozdrawiam i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Ach jak ja lubię te kolorowe rózne rośliny.No pięknie Lucynko masz ;:180
Róże śliczne.Hibiskusy różne ciekawe, śliczne ;:215
Kosmosy powojniki ( u mnie też ponownie ze 3 kwitnie )bardzo ładne :D
Piękna trójsklepka.Moja jeszcze nie kwitnie .
Owocki apetyczne.Swoje zawsze smakują wybornie.
A przy furtce to perowskie? Cudne. ;:180
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Ale bogactwo kwiatów Lucynko u Ciebie ;:138 Wcale nie widać zbliżającej się jesieni, nawet krzewuszki Ci ponownie zakwitły ;:215
i serduszka? Dobrze widzę ;:oj
Pajączka masz pracowitego, piękną sieć utkał ;:333.
Dobrego tygodnia Lucynko, cieplutkiego i słonecznego ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, jak u Ciebie kolorowo ;:oj , a Ty jeszcze jesteś niezadowolona?
Pełno kwitnących roślin od samej bramki ;:138 .Letnie kwiaty mieszają się z jesiennymi już, a magnolia jeszcze wiosenna :tan , jest pięknie ;:108
Pięknie kwitnące róże, hibiskusy, uroczo pachnące dziwaczki i chryzantemy ;:138
Zachwyciły mnie kolorowe driakwie i ślicznie kwitnące kosmosy, cudne zimowity, nie to co moje, pogryzione przez ślimaki ;:145
Pracowicie spędzasz czas na działeczce, wykorzystując ciepło i przeobrażając rabaty, na pewno w następnym sezonie, zmiany będą Cię cieszyć ;:215 .
Oby ta piękna pogoda trwała jak najdłużej, żeby kwiaty cieszyły Twoje i nasze oczy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :)
Misia podziwia nowe przesadzenia :lol: Hibiskusy masz ładne, u mnie młode, jeszcze nie kwitły, ale za to mają pąki (już raczej nie zdążą zakwitnąć w tym roku). Czyżby miały za ciemno?
Też mnie czekają roszady na rabatach, ale muszę to przemyśleć, żeby za rok znowu nie kopać :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Ostro się ostatnio wzięłam do roboty, późno wracam z działki i tak uchetana, że czasami nawet kompa nie chce mi się otwierać.
Nie ma nic bardziej męczącego dla mnie, niż kopanie rabat, na których rosną byliny. Tak się przy tym nagimnastykuję, że czuję później każdą najmniejszą kosteczkę. Taką właśnie robotę ostatnio odwalam i cieszę się, że być może jutro skończę. Oby tylko pogoda pozwoliła.


Halinko - tyle miłych słów pod adresem moich kwiatuszków! Dziękuję, Kochana. ;:196
Deszcz przydałby się i u mnie, ale jakoś nie chce padać i muszę działkę podlewać. ;:108 Już zdążyła wyschnąć.
Pozdrawiam wzajemnie i również słoneczka życzę.;:196

Aniu - jesteś niezwykle miła, obdarzając moje kwiatki tyloma komplementami. Ogromnie Ci za to dziękuję. ;:180
Przy furtce perovskia przeniesiona z innej rabaty. Na szczęście bardzo dobrze zareagowała na przesadzenie. ;:303
Pozdrawiam wzajemnie bardzo cieplutko. ;:196

Halszko - krzewuszki teraz dopiero zakwitły tak, jak powinny to zrobić wiosną. W czasie kwitnienia tych krzewów na działce panowała susza, kwiatków było malutko. ;:222 Ostatnie deszcze prawdopodobnie spowodowały chęć do ponowienia kwitnienia z tak dużą ilością kwiecia. ;:138
Jedynie ta o pstrych liściach obficie kwitła wiosną i teraz sobie odpoczywa.
Pajęczyn na mojej działce wyjątkowo dużo i nie ma dnia, bym nie zaplątała się w sieć pajęczą. ;:306
Życzenia przytulam z wdzięcznością ;:168 i odwzajemniam z całego serca. ;:196

Martusiu - w zasadzie mogłabym już być zadowolona, gdyby nie to, że lato się kończy, jesień już wlazła z buciorami i coraz krótsze dni zbyt wcześnie ochładzają powietrze. ;:223
Jak widzisz, zawsze jest na co sobie ponarzekać. ;:306
Kochana jesteś ;:167 , nie szczędząc ciepłych słów pod adresem moich kwiatuszków, za co z całego serca dziękuję. ;:180
Ciągle coś wymyślam i - kopiąc ziemię na rabatach bylinowych - coraz to coś przy okazji przenoszę na inne miejsce.
M śmieje się ze mnie, że szukam sobie dodatkowej roboty, a ja muszę ... Po prostu muszę. ;:306
Mam nadzieje na dłuższą słoneczną jesień, bo ciągle mam jeszcze mnóstwo roboty, a ruszam się coraz wolniej.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Kasiu100780 - sądzę, że skoro Twoje hibiskusy mają pączki, to zdążą jeszcze zakwitnąć. ;:303 Młode zawsze później zakwitają, a słońca rzeczywiście potrzebują dużo.
We mnie długo dojrzewał pomysł z przerobieniem jednej rabaty. Już niemal sfinalizowany. Nie do końca jednak, bo mam jeszcze do wsadzenia tam fioletowe hiacynty i tulipany. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekpic upload

Obrazek

Obrazek

Obrazekupload photo

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Smakowite malinki ....mniam! :D Miłego pracowitego działkowania Lucynko ;:97 bo wygląda na to, że trzeba będzie wziąć głębszy oddech na najbliższe słotne i chłodne dni ;:131 ... ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko :wit
Trochę Ci zazdroszczę tej chęci do pracy na działce, mnie ogarnęło jakieś lenistwo, coś tam działam, ale idzie mi jak po grudzie ;:223
Czy te złociste kwiatki na trzecim zdjęciu to pełniki? Jakoś kojarzyły mi się z wiosną ;:7
Malinki wyglądają smakowicie ;:92 a cała działeczka przepięknie ;:215

Miłego wieczoru Kochana ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Moje plany na dzień dzisiejszy spłonęły na panewce i nie z powodu deszczu, który spadł dopiero po południu, a z powodu walki z karczownikiem, który bezczelnie grasuje po działce. Wczoraj sąsiadka opowiadała swoją przygodę z tym stworem, który podczas kopania rabaty wyprysł spod jej łopaty. Okazało się, że grasował po jej działce już od pewnego czasu, na co wskazują kopczyki inne niż kretowiska i korytarze podziemne od kopczyka do kopczyka.
Dzisiaj już przy wejściu na działkę zauważyłam taki kopczyk tuż przy furtce, a gdy z eMem popatrzyliśmy dokładnie, znaleźliśmy kolejne kopczyki i korytarze. M przygotował pułapki, w które zwabialiśmy krety i zakopał w kilku miejscach zaznaczonych obecnością karczownika. Ledwo zdążyliśmy to zrobić, przyszła jedna z sąsiadek na pogaduchy, co zajęło nam niecałą godzinkę, po czym na pogaduchy przyszła inna sąsiadka i w sumie do obiadu czas miałam wypełniony po brzegi. Po obiedzie zaczął padać deszcz, potem lać, zdecydowaliśmy więc w przerwie między jedną a drugą ulewą wrócić do domu. Wróciliśmy i od tego momentu nie spadła już ani jedna kropelka. Nawet na zrobienie fotek zabrakło mi czasu i dzisiaj pstryknęłam ich malusieńko. Na szczęście mam trochę wcześniejszych zdjęć.


Maryniu - wprawdzie u mnie dzisiaj nawet mocno zlało, ale zaraz potem ostro parowało to, co spadło, aż siwo się wokół zrobiło i nawet teraz jest dosyć ciepło. Może nie będzie tak źle.... ;:218
Jutro i tak na działkę się nie wybierałam, bo synowa zaprosiła nas na rodzinną obiadokolację, wobec czego zaplanowałam sobie duże pranie przed wyjściem i większe zakupy na weekend. ;:108
W sumie to nawet przydałyby mi się dwa-trzy dni na domowe zajęcia. A jak będzie... się okaże. ;:204
Buziaczki. ;:196 ;:196

Halszko - ja praacuję w kratkę czy w paski - jak kto woli. ;:306
Jednego dnia trudno mi się zatrzymać, innego nawet palcem nie chce mi się ruszyć, ale przecież jeszcze cała jesień przed nami, się zdąży. :tan
Te złociste to kwiatki pełnika chińskiego. On, zresztą podobnie jak pełnik europejski, powtarza kwitnienie. Niestety, mojego europejskiego ślimaki mocno skancerowały ;:145 i nie powtórzy, a nawet muszę mu zmienić miejsce, bo wygląda bardzo mizernie. ;:174
Maliny w tym roku obrodziły i mają jeszcze niesamowicie dużo owoców. Już się zastanawiam, co jeszcze mogę z nich zrobić, bo soków już mam i dla nas i na wynos, i w zapasie. ;:215
Dziękuję pięknie i wzajemnie życzę Ci dobrego, spokojnego wieczoru. ;:167 ;:196


Mam takiego liliowca - pajączka, który kwitnie nieustająco od lipca. Oto jego dzisiaj rozwinięty kwiatuszek, a pąków jeszcze ma kilka.
Obrazek

Moje minihortensje już się przebarwiły i jedna z nich zaczyna się robić nieciekawa.

Obrazek

Obrazek

Anafalis oszalał w tym sezonie. Wyrósł niesamowicie wysoki i mocno się rozrósł.

Obrazek

Tak kąpały się gołąbki w strugach deszczu.

Obrazek

Obrazek


Zapomniałabym się pochwalić, a to przez tego paskudnego karczownika.
Dzisiaj coś niecoś zdziałałam, mianowicie wsadziłam na fioletowej rabacie zakupione w Biedrze cebulki hiacyntów, tulipanów, śnieżników i czosnków w odpowiednim kolorze oczywiście. Czosnki z tego opakowania dostaną inną miejscówkę, tutaj wsadziłam fioletowe i niebieskie, które dostałam od sąsiadki.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich zaglądających z całego serca i życzę Wam dobrej, spokojnej nocki oraz bardzo kolorowych snów. ;:4 ;:19 ;:31 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, czytasz w moich myślach ;:oj - odpowiedziałaś mi na pytania, które miałam do zdjęć z poprzedniego postu!
Zastanawiałam się co to rośnie pomiędzy hortensjami
i cóż to za liliowiec tak zapączkowany końcem lata?
Ślicznie wygląda Twój anafalis ;:215 i tak grzecznie rośnie w kępie? Mój włóczy się szeroko i wyrasta pojedynczymi, wysokimi pędami ;:14 , jednak bardzo mi się podoba, jak wiosną wypuszcza swoje rozetki ;:333
Pięknie wyglądają Twoje rabatki po przeróbkach ;:215 i tyle tam widać wolnego miejsca do sadzenia :tan
Udanego polowania na karczownika, bo to gorszy potwór od nornic, potrafi zniszczyć wszystko, od cebulek po drzewka ;:14
Miłego dnia i smacznego spotkania rodzinnego ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, nie zazdroszczę Ci takiego paskudnego szkodnika na działce ;:124 Oby sie udało szybko unieszkodliwić tego dziada i jego rodzinę ;:14
Jeśli chodzi o urodzaj malin, to ja robię m. in. dżemy z dodatkiem pektyny (dżemix, konfiturex lub żelfix). Robi się go szybciutko, cały proces trwa ok. 20 minut. No i obowiązkowo nalewkę dla zdrowotności :lol:
U mnie dziś deszcz od wczesnego rana i wcale nie wygląda, żeby miał przestać podać, mam tylko nadzieję, że woda wsiąknie w glebę i nie zdąży mi zalać rabatek.
Tak więc dziś też raczej nie pójdę do ogródka, musi poczekać na lepszą pogodę :D
Dobrego dnia Lucynko i miłego spotkania w rodzinnym gronie ;:4 ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko czytam, że zmiany wprowadzasz na rabatkach wykopujesz, przesadzasz, dosadzasz. Kiedy my w końcu spoczniemy, przestaniemy wymyślać ;:306 Same szukamy sobie zajęć, a później narzekamy na zmęczenie. Jak czytam ile dokonałaś, a nie zaglądałam do Twojego wątku chyba ponad dwa tygodnie, to od czytania ile poczynań wykonałaś jestem godna podziwu ;:215
Widać na zdjęciach jaki ogródek masz dopieszczony, Misia dumna pilnuje wszystkiego, a z góry piekne gołąbki spoglądają.
Lucynko zapytam co o za cudo ciekawe https://i.postimg.cc/KYPX0nt9/IMG-20210903-170359-1.jpg
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko karczownika to Ci nie zazdroszczę i oby jak najszybciej dał się złapać, a może Misia go upoluje? :wink:
U mnie też pojawiły się kopce, ale tam gdzie są żurawki więc mam nadzieję, że to kret. Niech tam sobie grasuje to wyje trochę opuchlaki ;:124 Sadzisz, przesadzasz pomimo że działka wypieszczona i ciągle jesteś w ruchu ;:433 Ja też troszkę coś przesadzam, bo pogoda sprzyjająca takim pracom, chociaż perowskia chyba już uschła ;:223 Gołąbki ;:333
Pozdrawiam ;:167 i pogodnego weekendu ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”