Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit Jako, że mijamy się w różnych wątkach postanowiłam zajrzeć do Ciebie i poznać bliżej Gospodynię i jej wspaniałą działeczkę ;:215 Załapałam się jeszcze na styczeń, więc wypada złożyć życzenia Noworoczne.
Oby ten Nowy Rok przyniósł Tobie i Twojej rodzinie same słoneczne dni, bez trosk i zmartwień. Niech zdrowie Wam dopisuje, a działka ciszy najpiękniejszymi darami ;:196
Pozwolę sobie zaglądać do Ciebie, jeśli pozwolisz?
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Trudno mi zrozumieć miłość do zimy, poza okolicami wyciągów narciarskich.
Najlepiej zrób tak, aby śniedek wątpliwy chciał kwitnąć zimą. Wyczuwam jednak podstęp. Mam podobnie Callą etiopica, niby ma kwitnąć latem, jednak u nas zimą! I tak męczę się z nią już trzeci sezon.
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko u Ciebie piękne fotki z czerwca ;:333 , a u mnie zima szaleje ;:oj Jeżyka to Ci zazdroszczę, u mnie gdzieś się wyniosły ;:145
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko!
Nie posiałam heliotropów bo nawet nie kupiłam nasion, ale mam posiane różniste petunie, taki fajny groszek Beaujolais i poziomki jakiejś nowej odmiany więc sezon zaczęłam, nie licząc tego co stoi w tunelu ;:333 Heliotrop który wykopałam jesienią trwał ładnie, ale remont go ukatrupił...no nie da się wszystkiego na raz. Nic nie kupuję, bo parapety zawalone milionem pelargonii i grudników. Po co ja to tak rozmnażam? ;:223 Twoje wspomnienia jak zwykle zachwycają, bo jakże by skoro cały sezon podziwiamy i po cichutku zazdrościmy (tak pozytywnie), a zakupy pooglądam na FO, bo jak coś kupię to gdzie postawię rozsady :uszy Piękny ten śniedek wątpliwy to parapetowiec?
Serdecznie Cię pozdrawiam życząc zdrówka, posyłam uściski ;:4 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, piękne wspomnienia z czerwca ;:138 Można nacieszyć oczy takimi fotkami i naładować akumulatory w oczekiwaniu na wiosnę. U mnie jednak najbardziej ciepłe uczucia budzą portreciki Twoich czworonożnych i skrzydlatych pupili ;:167 Jeżyk wygląda na oswojonego, chyba nie spotkałam nigdy żadnego kolczatka w dzień, natomiast wieczorem mi się zdarzyło ;:108
Miłego dnia Lucynko ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, czerwcowe foteczki nad wyraz malownicze i takie cieplutkie, ;:oj serce rośnie spoglądając na nie. :tan :tan
Spragniony jeżyk napił się z miseczki, ulubieńcy eMa czyszczą bielutkie odzienie a nad tym wszystkim czuwa bystrooka Misia. ;:433 ;:433
Dziś kilkakrotnie mieliśmy śnieżną zadymę, część już stopniała bo w większości wodnista była a mrozu niet. ;:224
Mają być obfitsze opady; oj przydałaby się nowa pierzynka, bo ponoć mrozy jednak powracają. ;:202 ;:219
W związku z tym, trzymajcie się Oboje zdrowo i ciepło ubierajcie a Misię delikatnie wygłaskajcie. ;:167 ;:cm ;:cm ;:24 :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Odrobina czerwca w styczniu, w dodatku w tych kolorach, bardzo mi odpowiada :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko , wszystkiego dobrego i dużo zdrówka w tym roku , bo nie byłam jeszcze u Ciebie , widzę ze wiosenne przygotowania pełną parą idą , siewy zakupy , i dobrze oby nie myśleć o tym ponurym czasie , już niedługo wiosna.Ja jeszcze nie siałam , jak i nie robiłam zakupów nasion. Jeszcze chyba zdążę pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny ciemny dzień, jednak jest niewielka nadzieja na powrót zimy, ponieważ temperatura już spadła poniżej zera. Może śniegiem sypnie.... Tak sobie marzę, wolno mi!


Dorotko - witam Cię serdecznie. ;:180 Jest mi ogromnie miło gościć Cię w moim wątku.
Serdecznie dziękuję za życzenia i Tobie również z całego serca życzę wszystkiego co najlepsze w całym 2021 roku. ;:167
Oczywiście zapraszam tak często, jak tylko będziesz miała ochotę. ;:196

Wiki - wychowana na wsi, gdzie w czasie mego dzieciństwa i młodości zimy objawiały się kopnym śniegiem, a jedyną rozrywkę stanowiły zabawy na śniegu i lodzie, do dziś odczuwam sentyment do tej pory roku, oczywiście wyłączne mroźnej i białej. ;:303
Śniedki to raczej kwiaty ogrodowe, spróbuję więc uprawiać go w gruncie. Kalla Etiopska to typowo doniczkowa domowa roślina, dlatego w gruncie raczej się nie sprawdza. Nie męcz jej, niech siedzi w ciepłym domku, byleby kwitła. A jest bardzo ładną roślinką.

Halinko - pewnie wyda Ci się to bardzo dziwne, ale zimy zazdraszczam.
Zastanawiam się, czy jeżyki zadomowiły się i wiosną znowu będą spacerowały po działce.. ;:218
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Marysiu - zakopałaś się tam na tej swojej wsi i długo nie było Cię ani widać, ani słychać na FO. Okazuje się, że Ty siejesz, szukasz nowych ciekawych pomysłów. Mam nadzieję, że kiedyś swoimi odkryciami podzielisz się z koleżeństwem. ;:333
Heliotropy też kiedyś próbowałam przezimować. Nigdy mi się ta sztuka nie udała, natomiast z nasion wychodzą mi całkiem dorodne okazy, toteż sieję.
Doniczkowych nie rozmnażam, bo i parapetów aż tak dużo nie posiadam. To znaczy posiadam, ale mam też kotę i ona zajmuje połowę, więc doniczek mam tyle, ile zmieszczę na kuchennym parapecie. ;:108
Śniedek wątpliwy można uprawiać w domu, wówczas kwitnie zimą, ale może też być uprawiany w gruncie, tylko wtedy musi być wykopywany na zimę.
Pozdrawiam wzajemnie serdecznie i cieplutko, ściskam i gorąco całuję. ;:168 ;:196

Halszko - dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich pupilków i czerwcowych wspomnień. ;:180
Jeżyk nie dał się oswoić, ale chętnie korzystał z pozostawianej dla niego wody, gdy wychodził na spacer. W ogóle to mieliśmy całą rodzinkę jeżyków.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Stasiu - dziękuję za wszystkie dobre słowa. ;:180
U mnie też śnieg wybył całkowicie, ale jest mała nadzieja, bo właśnie wraca mrozek.
Trzymamy się jak możemy, dziękuję i Wam życzę zdrowia oraz optymizmu. ;:167 Misia wygłaskana.

Kasiu kania - dziękuję i cieszę się. ;:303

Tereniu - pięknie dziękuję za życzenia, które z całego serca odwzajemniam. ;:167
Ja jestem w ukropie kąpana i już nie tylko we wszystkie nasiona się zaopatrzyłam, ale i pierwsze wysiewy poczyniłam. Teraz czekam na efekty.


Jeszcze trochę czerwcowych klimatów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko masz przyjazny ogród dla wszelkich stworzeń. Piwonie są piękne, przez ostatnie dwa sezony kilka nowości zakupiłam, czekam na ich kwiaty, może w tym roku zobaczę.
Ciebie cieszą już małe siewki, ja dopiero za pierwsze skromne sianie mam zamiar się zabrać :lol: Wczoraj chciałam kupić nasionka koleusów i nie znalazłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Piękna kolekcja piwonii,aż zapachniało z ekranu.Mam nadzieję doczekamy się takich widoków w naturze.
Dziś rano u nas było mrożno,miałam rękawice a jednak zmarzłam w ręce.
Śniegu jak na razie nie ubywa,ale i nie przybywa.
Miłego dnia. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie zaświeciło słoneczko i choć chwilami chowało się za chmurami, to i tak sprawiło, że nastrój znacznie się poprawił.
Kuwety na parapecie zazielenione, zakupione kwiatki doniczkowe kwitną, mrozek malutki tylko nocą, we dnie ciut powyżej zera, nie jest źle.


Obrazek Bratki.

Obrazek Pelargonie.

Obrazek Klonik pokojowy.

Wysiewów przedwczorajszych jeszcze nie widać, co oczywiste, nie mniej kilka razy dziennie podglądam, czy przypadkiem się nie pośpieszyły. ;:7


Dorotko - gdybym miała duży ogród, nasadziłabym mnóstwo piwonii; wybaczyłabym im nawet to, że tak krótko kwitną. ;:108
Tymczasem będę u Ciebie podziwiała te piękne roślinki. ;:303
Ponieważ nie biegam po mieście z obawy przed chorobą, to wszelki nasiona kupiłam online wespół w zespół z sąsiadką.
;:131 Nawet nie wiem, czy i jakie nasiona są na stoiskach ogrodniczych w mojej okolicy.

Danusiu - chciałoby się tych piwonii więcej, ale nie mam wyboru i muszę "mierzyć siły na zamiary, nie zamiar na siły". ;:333 Przynajmniej pod tym względem. :) A tej wiosny zapewne będę podziwiała kwiatki tej piwonii od Ciebie i już się nie mogę doczekać. ;:65
U mnie dzisiaj ładna pogoda ;:215 , taką przynajmniej widzę za oknami, a o śniegu to już zapomniałam. :roll:
Dziękuję za miły dzień (życzenie Twoje się sprawdza) ;:180 i Tobie życzę słonecznej pogody. ;:3 ;:196


W czerwcu kwitły też:

Obrazek Rudbekia wschodnia.

Obrazek Hortensja pnąca.

Naparstnice.

Obrazek

Obrazek

ObrazekCzyściec wielkokwiatowy.

Obrazek Przetacznik pagórkowaty.

Wiciokrzew pomorski.

Obrazek

Obrazek

Kwitły i inne rośliny, ale o tym potem. Tymczasem życzę wszystkim miłego wieczoru. ;:4 :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko piękne wschody, niech zdrowo rosną w siłę ;:333
Śliczna hortensja pnąca, też ją mam od samego początku istnienia mojego ogródka, ale jeszcze nie kwitła ;:145 Dwukrotnie już ją przesadzałam, aby znaleźć jej dogodne miejsce, a ona dalej stoi w miejscu jak zaklęta ;:185
Pozdrawiam cieplutko i miłego słonecznego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”