Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

jarha-Halszko dziękuję ;:167
Bardzo lubię robić zdjęcia owadom, chociaż nie zawsze mi to wychodzi.Ta hortensja to RW. Mam je dwie, a ta to mój eksperyment, zrobiłam z niej drzewko i nawet się udało.
Pozdrawiam i miłego tygodnia ;:196

Druga tak wygląda
Obrazek


JAKUCH-Jadziu dziękuję. ;:167
Kilka róż znowu mi wypadło, a ze cztery zostały zagłuszone przez jeżówki i hortensje. Muszę bliżej jesieni coś dokupić, już u Ciebie sobie upatrzyłam, tylko czy znajdę :?: Przydałoby się ochłodzenie, bo trudno wytrzymać ;:145
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196



Obrazek

Iwonka1-Iwonko dziękuję i miło mi, że podobają Ci się moje podopieczne ;:167
Zdjęcia nie bardzo mi wychodzą pomimo moich starań ;:223 Zimy u mnie są mroźne i po każdej coś wypadnie ;:145
Na pogodę nie mamy wpływu, ale ochłodzenie już by się przydało.
Pozdrawiam cieplutko i miłego ogrodownia ;:196

Obrazek

Dobranoc i spokojnej nocy
Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, Twoje WR fantastycznie ukwiecone, moja w tym roku też ma sporo kwiatów, w zeszłym miała 4 niewydarzone ;:174 Bardzo jestem ciekawa jej przebarwienia, to co miałam w poprzednim sezonie nie bardzo mi się podobało, do tego stopnia, że została wyeksmitowana na koniec ogrodu ;:306, może akurat lepiej jej tam podpasuje ;:7 Jesteś zdolniacha jeśli zdołałaś wyprowadzić hortkę na drzewko ;:63
Miłego spokojnego dnia bez zawirowań pogodowych ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj :wit . Cudownie wyglądają Twoje hosty pod drzewami ;:138 . Ostatnio ciągnie mnie do takich cienistych zakątków ;:224 , chyba przez pogodę ;:306 . U mnie okropny upał i nie da rady nic robić ;:222 . Wieczorem można podziałać ale wtedy atakują krwiopijcy ;:306 . Masz sporo kwitnień o tej porze i pięknie prezentuje się Twój ogród ;:215 . Spore masz hortensje, będzie dużo kwiatów ;:oj . Na kwitnienie bukietówek i ja czekam z niecierpliwością ;:65 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko dla mnie żurawki są krótkowieczne, miałam kilka okazów po trzech latach marniały, próbowałam odnawiać. Zostały tylko te pospolite. Trzeba je zastępować innymi roślinami. Jeżówki, róże masz cudne. Komary są uciążliwe tego roku, a wczoraj to wszystko co fruwa bardzo przeszkadzało.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, masz ogród bogaty nie tylko w cudne kwiaty ale i w faunę. Taka rozmaitość robaczków ;:oj
Dziękuję za informację o nawożeniu swoich roślin, ja mam sporo kurzeńca i wykorzystuję go w ogrodzie oczywiście po przekompostowaniu. Masz bardzo ładne jeżówki, które u mnie rosnąć nie chcą za to bardzo je lubią ślimaki więc rezygnuję z nich.
Pozdrawiam i niech Cię burze i inne gwałtowne żywioły omijają! ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Ach te jeżówki, co one w sobie mają, że jak je wszyscy lubią. No piękne je masz.
I hortensje już tak pięknie kwitnące. No piękny mamy czas.
Pozdrówki zostawiam :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, widzę, że nie tylko hosty u Ciebie w łaskach. ;:108
Masz cudownie kwitnący ogród, bogaty w pełną gamę kolorów i kształtów! ;:215
Cudnie i bardzo bogato już kwitną lilie ;:333 , pięknie pysznią się rozmaite odmiany jeżówek, ;:303 wspaniale prezentują się różyczki ;:63 i dostojne kanny, ;:138 a wśród wszystkich kwiatków uwijają się różne owady, które tam właśnie znajdują sobie słodziutkie stołówki. :D A wszystko to pięknie udokumentowałaś na zdjęciach. ;:433 ;:433
Niech pogoda pozwoli Twemu ogrodowi nieustająco sprawiać Ci jak najwięcej radości. ;:3 :tan Miłego ogrodowania, Halinko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Jadziu dziękuję i przepraszam ;:167 że nie odpowiedziałam w poprzedniej odpowiedzi, ale jakoś mi umknął Twój wpis ;:145 Jak zauważyłaś to uwielbiam wszystkie kolorowe liściorki, trochę jest już za gęsto i wiele roślin jest już zagłuszonych ;:223 Pieguski najbardziej lubię, w zeszłym sezonie zakupiłam białe w cętki, ale przyszły zwykłe białe.
U mnie jeżówki mają kiepską ziemię, bo mam piach piach. Jedynie co to jak sadzę daję trochę kupczej ziemi. ;:196


Zakwitł Azure Ball


Obrazek
Wczoraj doszły jeszcze takie


Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję ;:167 ale WR szybko się przebarwia i uwielbiają ją bardzo te świecące robale, chyba żuczki.Ja mam pod nimi słoiczki i zawsze w nie je zbieram ;:223 Wyprowadzenie jej na drzewko było bardzo łatwe, tylko potrzebna młoda sadzonka.Najdłuższy pęd zostawiłam, resztę wycięłam i końcówkę pędu przycięłam.W następnym sezonie były cztery kwity, a w kolejnych coraz więcej.
W środę na ryneczku kupiłam sobie buczka, marzył mi się tricolor, ale z braku laku będzie gips ;:306 ;:196


Obrazek
i do buczka
Obrazek


Obrazek

Ewelinko dziękuję ;:167 U mnie jest to samo, trudno oddychać, a w dodatku plaga komarów rano i wieczorem
;:223 Hortensje ogrodowe na 13 krzaków zakwitnie jedna 1 kwiatkiem, a druga piłkowana ładnie by kwitła, to wycięłam jej początkiem czerwca 2/3 pędów zanim się zorientowałam, że są pąki kwiatowe ;:145 Omszona też będzie miała tylko jeden kwiatek ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko u mnie z żurawkami to samo, trzymają się tylko moje siane z nasion i kilka odmian w miarę się trzyma. Wszystkie inne, aż wstyd pokazywać ;:223 , a jeszcze dwa lata temu taka byłam z nich dumna jak tworzyły piękne dywany. Mimo to kupiłam jeszcze w maju 9 szt nowości. Póki co są w donicy.
Dziękuję w imieniu jeżówek ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu dziękuję ;:167 Ja uważam, że jeżówki są bezproblemowe, bo u mnie rosną w piachu tylko nie wszystkie odmiany wytrzymują zimę.Zawsze po każdej coś wypadnie, a ślimaki zbytnio im nie dokuczają ;:196


Obrazek
Przepraszam za to zdjęcie,ale tych nie brakuje
Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję w imieniu jeżówek ;:167 zaraz przekażę, że są chwalone. Ostatnie dwa,trzy lata nastała moda na nie ;:306 W tym sezonie długo nie po kwitną,upał je zasusza, a nas wykańcza ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję w imieniu wszystkich podopiecznych i własnym;:167
Miło mi, że podobają Ci się moje kwiatuszki ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego weekendu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Piękne jeżówki i masz ich dużo.Moje zjadły ślimaki,zostały tylko te popularne,a tak mi się podobają.
Jak sadziłam pomidory to podsypałam obornikiem granulowanym,wypędziło mi te pomidory pod niebiosa,dopiero potem przeczytałam,że ten obornik ma dużo azotu.Teraz już dwa razy podlewałam pomidory gnojówką z żywokostu który zawiera dużo potasu.Hortensje rozmnażasz z patyczków?Buczek bardzo ładny ,szkoda ,że u nas nie sprzedają .
Miłego dnia Halinko. ;:7
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, nie wiem jak to się dzieje, że Twoje jeżówki kwitną całymi kępami a moje nieśmiało pokazują pierwsze kwiatki ;:7 cudne je masz ;:63 Ta żółta https://www.fotosik.pl/zdjecie/b10e43b249c14816 jest prześliczna a pastelowa różowa słodka ;:167
Zakupy fantastyczne zrobiłaś

Miłego i spokojnego weekendu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko kolejne roślinne zakupy, będzie pięknie ;:215 Gdzieś w jakimś programie ogrodniczym usłyszałam, że żurawki są krótkowieczne, polecali jako sezonowe roślinki szczególnie do donic. Coś w ich delikatności musi być. Jeżówki masz śliczne, ja mam sporo z własnych wysiewów, to te najbardziej pospolite różowe, ale jestem taka dumna, teraz pięknie kwitną. Bardzo podobają mi się posadzone tak jak u Ciebie grupami, jest co podziwiać, może i ja się kiedyś takich pięknych widoków doczekam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko
Wpadłam na chwilkę a ... zostałam na dłużej ... jakoś lecisz ze stronami, że nie mogę nadążyć :)
Widzę u Ciebie mnóstwo jeżówek i tyle odmian, a mnie się jakoś nie udają czyli nie pasujemy do siebie choć prawda jest taka, że sporadycznie się zdarza aby jakaś roślina nie chciała ze mną współpracować .
Hortensje powoli się rozkręcają i dla mnie to wspaniały okres. Mam ich sporo a chciałabym jeszcze dokupić coś, tyle, że te nowości sa tak podobne do siebie wielkością kwiatów i ich kształtem więc nie wiem czy to ma sens ?
W ogrodowych u odmian jest większa różnica ale te wymarzają ... chyba dams obie spokój :;230
Halinko pokaż swoja hortensję o której wspominałaś, że zrobiłaś z niej drzewko - RW czyli jaka to odmiana ? Chodzi mi o takie ujęcie aby było widać całość korona i pień.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, kępy ślicznych jeżówek i lilii ;:oj , różyczki pięknie kwitnące, też przemykają ;:138 , hosty prezentują piękne liściorki, nietknięteprzez ślimaki ;:63 , a bukietowe hortensje obsypane pąkami, zapowiadają obłędne widoki.
Ogrodówki w ostatnich latach zawodzą, chyba nie służą im ciepłe zimy i późne przymrozki. Kiedyś zimy były mroźne i wystarczyło okryć na czas zimnych ogrodników, żeby były obsypane kwiatami, a teraz u mnie jak zakwitną jednym kwiatkiem, to się cieszę. Ale widuję w okolicznych ogrodach, ogrodówki obsypane kwieciem, to może coś robię nie tak?
W tamtym roku moja niebieska miała niby tylko jeden pąk, ale do jesieni jeszcze kilka rozwinęła, to swoim daj szansę, może jeszcze się postarają?
Upały odeszły, ale u mnie leje, albo siąpi od niedzieli i już tęsknię za słońcem. ;:145
Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”