Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

I już po burzy i zaświeciło ;:3

ewita44 -Ewuniu dziękuję w imieniu moich podopiecznych. Współczuję Ci walki z ślimakami.Ja też walczyłam z nimi ze trzy lata.Dużo zbierałam i sypałam niebieskie granulki, ale teraz mam już drugi sezon spokój. Zdarzają się, ale po kilka szt dziennie, chociaż granulki mam w zapasie.Gorsze są te malutkie bez domków ;:196


Obrazek

Piwonia itoh Court Jester
Obrazek

Obrazek

Iwonka1- Iwonko dziękuję, ale w tym sezonie tylko azalie japońskie mnie nie zawiodły i wszystkie pięknie kwitły.
Natomiast wielkokwiatowe i rodki drugi sezon zastrajkowały i pąki zamieniły się w liście . Kwitły tylko nowo zakupione i ze dwa starsze. Ja też codziennie podlewam po 2-3 godz.,ale w piątek w nocy trochę popadało i dzisiaj też ciągle pada, także mam trochę wytchnienia ;:196


Clematis Fuy-No-Tabi
Obrazek

Jeszcze Court Jester
Obrazek

Obrazek

jarha - Halinko dziękuję w imieniu kwasolubów, ale nie było tak jakbym oczekiwała.
Mój najstarszy rodek mnie nie zawiódł i kwitnie w każdym sezonie :tan ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bobka- Bogusiu miło mi, że mnie odwiedziłaś i i dziękuję w imieniu podopiecznych.Zaległości to teraz prawie wszystkie mamy, bo działeczka jest najważniejsza. Ja swoje zaległości zacznę nadrabiać chyba w te upały ;:3 ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

plocczanka - Lucynko dziękuję i cieszę się, że znalazłaś chwilkę i do mnie też zajrzałaś, bo ja do tej pory już na nic nie miałam siły. Nawet trochę przysypiałam, gdzie prawie nigdy nie śpię ;:306 ;:196



Obrazek

W trzecim sezonie nareszcie zakwitła NN ,faktycznie jest bardziej żółta
Obrazek

Obrazek

cyma27004 - Soniu dziękuję, ale rodki kwitły tylko nowo zakupione i ze trzy z poprzednich sezonów. Reszta znowu nie kwitła mimo pąków, które przeistoczyły się w liście. Wynagrodziły mi to azalie japońskie, gdzie każda miała masę kwiatów. Piwonie też już przekwitają, kilka w ogóle nie zawiązało pąków i w trzech pąki zaschły, nawet nie widziałam kiedy ;:223 ;:196


Obrazek

Piwonia Buckeye Belle
Obrazek

Obrazek

JAKUCH - Jadziu moje wszystkie podopieczne dziękują za pochwały i ja również za ciepłe słowa.
Płot już stoi, ale jeszcze będzie sporo prac z nim związanych ;:196




Obrazek

Piwonia Coral Suprime
Obrazek



Obrazek

dorotka350- Dorotko dziękuję i zapraszam do obejrzenia na żywo, gdybyś była w moich stronach.
Też oglądałam ten program z Mateuszem Sz. a znamy się tylko wirtualnie. Posiada on chyba największą kolekcję host w Polsce i nie tylko. Posiada przepiękny ogród w lesie, który dostał w spadku po babci, a w nim przepiękne rododendrony i azalie, szok. Czegoś takiego jeszcze nie wdziałam i jak to zobaczyłam to od razu dopadł mnie wirus na kwasoluby ;:306 Coś nie mam szczęścia do tej Królowej Jadwigii, wysłałam do szkółki SMS-a z zapytaniem jaka to odmiana, ale cisza. Może kiedyś na nią trafię? ;:306





Obrazek

Obrazek

Obrazek

korzo_m - Dorotko dziękuję w imieniu War Paint i ja za ciepłe słowa ;:167 Miło mi, że i u mnie Ci się podoba, chociaż cóż ja samotny żuczek mogę zrobić :?: ;:196


Kiedyś chyba pytałaś o hostę Capitan's Adventure?


Obrazek

Obrazek
Piwonia Green Lotus
Obrazek

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę udanego tygodnia ;:3 ;:4 ;:4

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, coś tam kwitnie pomiędzy piwoniami, ale temu przyjrzę się później, jak już napatrzę się na ich cudne kwiaty. ;:oj
Mnóstwo ich masz, a co jedna to piękniejsza ;:215 , a to dopiero początek :tan
Miłego odpoczynku, po przebudowie ogrodzenia i radości z rozkwitających piękności piwoniowych ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko :wit
Piękne masz piwonie i na dodatek mają imiona ;:63 Biały powojnik fajnie rozjaśnia rabatę, zawilce tryskają kolorami ;:215
A co to za białe dzwoneczki z zielonymi listkami? Nie potrafię wkleić linku :oops:
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci Halinko satysfakcji z pracy jaką wykonałaś ;:433 ;:433
Jest super!
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudne piwonie jak jedna ;:333 moje w tym roku zastrajkowały na całego jak Itohy tak i majówki Court Jester, Buckeye Belle mają takie grube pylniki super ;:215 tak jak te azalie ;:303 Udanego tygodnia Halinko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko mnie też płot się podoba, ażurowy, a jednak zapewnia prywatność. ;:215
Szpaler host przy płocie pięknie wygląda. ;:138
Piwonie wszystkie cudne, ale Coral Suprime wyjątkowo mi się podoba. ;:oj Posadziłam ładne cztery karpy Karl Rosenfield u syna, mam nadzieję już za rok zobaczyć kwiaty. ;:65
Doniczki z roślinami opróżniłaś, więc życzę więcej czasu na podziwianie kwiatów i odpoczynek w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam :heja
Dzisiaj zapowiada się upalny dzień, czyli z prac ogrodowych nici, ale w domu też jest co robić :D

Lucynko dziękuję za odwiedziny i pochwały i przepraszam, że od razu nie odpisałam, ale padłam i nie miałam już siły ;:167 Rośliny już wszystkie wysadziłam,teraz ewentualnie tylko jakieś roszady no i cebulki jeszcze wszystkie w doniczkach. Czekam na większy deszcz, że ziemia może trochę zmięknie, bo teraz jest jedna bryła.
Odpoczywać w tym tygodniu pewnie będę, bo zapowiadają upały. Lubię ciepełko, ale upałów nie znoszę, a i zdrowie też nie takie, także siedzenie w domu.
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka ;:3 ;:196

Maryniu płot jak płot, wymiana była potrzebna,a koszt też dla mnie był ważny.Taki wymyśli bratanek, aby przysłaniał i był tańszy od gotowych w marketach.
Dziękuję za pochwały, a piwonie w tym sezonie też mnie nieco zawiodły, bo sporo nie kwitnie, a te co kwitną to też marnie ;:196

Jadziu dziękuję ;:167 Ważne, że jest i mnie przeżyje chociaż poprzedni miał ponad 50 lat.
Zawilce te mam pierwszy raz i bardzo mi się podobają, także będę musiała je jeszcze dokupić. Miło mi, że podobają Ci się moje piwonie i dziękuję w ich imieniu.
Życzę zdrówka i pozdrawiam cieplutko ;:196

Martuniu dziękuję w imieniu piwonii, ale ten sezon zaliczam do kiepskiego ich kwitnienia. Trochę to i ja się do tego przyczyniłam, że część musiałam przesadzić, ale i kilka nie zakwitnie z ostatniego zakupu i starych gdzie pąki pozasychały ;:145
Czy chodzi Ci o zdjęcie białej azalii, która kwitnie w piwonii :?:
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Halszko dziękuję za pochwały i miło mi, że się podoba.
Biały powojnik jest super, chociaż dwa lata temu dostał uwiądu i myślałam, że już po nim. Lałam nadmanganianem potasu i o dziwo w następnym roku wypuścił liście i miał z 11 kwiatów :tan
Te białe dzwoneczki to może być niska kokorycz, którą zlikwidowałam bo nie kwitła mimo różnych miejscówek. Kilka się uchowało i taka niespodzianka.
Pozdrawiam cieplutko i buziaki ;:196

Soniu dziękuję, może nie jest taki jaki bym chciała, ale koszt był ważny tym bardziej, że nie jest go mało.
Miło mi, że podobają Ci się piwonie, koralowa jest super , wczoraj zaczęła swój pokaz druga podobna. Mam i ja KR, ale jeszcze nie kwitły, a tą co kupiłam z pąkiem to też zasechł.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Wczoraj rozkwitły następne;



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam Halinko wiem jak to jest z czasem zwłaszcza jak robi się remont nie ma czasu zawsze go brakuje. Płotek masz wspaniały pięknie wygląda i działka taka zadbana wykoszona, a wśród nich wspaniałe urokliwe kwiaty teraz usiąść i podziwiać życzę miłego wypoczynku słoneczka. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Odsapnij kochana, zregeneruj siły i naciesz się kwitnącymi cudami w Twoim, jakże bogatym w te perełki ogrodzie. ;:167 ;:oj ;:oj
Halinko, płot masz elegancki i zapewniający co nieco prywatności. ;:215 ;:215
Od piwonii to oczu nie mogę oderwać ;:111 ;:111 co jedna to piękniejsza. ;:63 ;:138
Moja sąsiadka ma drzewiaste, żółta wystrzeliła jej na 2m. musieli jej tyczkę porządną zainstalować, żeby wiatr nie połamał a kwiatów ogromnych ma całe mnóstwo. ;:108
Fuyu-No-Tabi, to bardzo elegancki powojnik o wielkich kwiatach z ośmioma białymi płatkami z kremowym odcieniem. ;:433 ;:433
Zawilce pięknie zakwitły i naparstnica się postarała, jak się wysieje, to młodzież będzie już pod jesień a za rok lasek naparstnicowy. ;:333
Dobrego tygodnia i przy tym upale, chociaż trochę deszczu Ci życzę, żebyś nie musiała się męczyć z podlewaniem. ;:167 ;:47 ;:cm
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

W tym roku i moje piwonie zastrajkowały jeden Itoh nie ma ani jednego pąku, a drugi zaledwie 3, a trzeci Cora Louise 4 pąki.W ubiegłym roku wszystkie cudnie obficie zakwitły, to samo ze starymi piwoniami. Nie wiem było sporo śniegu i nie było zbytniego mrozu ,ale chyba wpłynęła na to zimna wiosna. Przecież jednak pąki budują od lipca, a było mokro, więc czego im potrzeba do szczęścia ;:224 Nawet siewki naparstnic mi wyginęły w tym roku, to samo cudny len trwały .Może wielgachne drzewa owocowe sąsiada zbierają moim roślinom calutką wodę ;:196 Dobrze ze mogę podziwiać Halinko Twoje piwonie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, podobnie jak wszyscy pozachwycam się piwoniami. ;:111 ;:111 ;:111 Masz nie tylko bogatą, ale i niezwykle oryginalną kolekcję tych pięknych roślin. ;:215 ;:138
Prześliczny jest ten powojnik, który ma w nazwie "fuj". ;:63 Tylko dlaczego tak brzydko zaczyna się nazwa tak pięknej rośliny? ;:174
Główna robota wykonana, teraz zasługujesz na odpoczynek. ;:108 Nie żałuj sobie i poleż do góry brzuchem, co Ci szkodzi! :D
Słonko będzie przygrzewać w ciągu kilku najbliższych dni, ;:3 ;:3 to niech noce napoją ogród. ;:47
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Wcale się nie dziwię, że War Paint to Twoja faworyta.
Piękna ci ona.
Czy znasz nazwę hortensji?
Też ślicznota
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, muszę się powtarzać, i znów podziwiać Twoje piwonie - są absolutnie przepiękne, a ich kolekcja imponująca ;:433
Życzę Ci zasłużonego wypoczynku po ogromie prac jakie musiałaś wykonać i jeszcze raz dziękuję - wiesz za co ;:cm ;:cm
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko :wit ale u Ciebie kolorowo ;:oj Masz piękne kolekcje poszczególnych gatunków roślin jak cebulowe, Hosty, Piwonie itd..... Bardzo eleganckie klombiki zrobiłaś ;:138 Ogólnie pięknie u Ciebie. Bardzo ładna relacja fotograficzna,piękne zdjęcia robisz ;:167
pozdrawiam Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”