Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko
Piękne jeżówki, powojniki, róże i hortensje.
Bzyczek też niczego sobie.
Widzę, że zrobiłaś zakupy ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko nacieszyłam oczy jeżówkami. :tan Żółta piękna, ;:oj moje Secret Glow chyba choroba grzybowa dopadła, musiałam przyciąć do ziemi. ;:174
Kolejne powojniki zagoszczą, niech zdrowo rosną i kwitną. ;:215
Wszystkie hortensje są piękne, ale dlaczego tak rzadko raczą nas kwiatami. ;:131 Bukietowe jednak niezawodne. ;:108
Owady i motyle pięknie pozowały. ;:138
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Aż wróciłam do pierwszej strony, żeby sprawdzić jak wielki masz ogród.
Okazuje się, że taki jak mój, ale mam wrażenie, że jest dwa razy większy.
Masz tyle roslin ;:oj
Kolekcja piwonii jest wspaniała.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam miłych gości i dziękuję Wam za wpisy :wit :wit
Dzisiaj zostawiam kilka aktualnych zdjęć, a odpowiem jak tylko czas pozwoli :D
Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego ogrodowania ;:4


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Pooglądałam, powzdychałam do pięknych kwiatów, a gospodyni szybko nam uciekła. Halinko wiem ile pracy jest teraz w ogrodzie, każdy z nas ma mniej czasu na forum, nie martw się zimą wszystko nadrobimy :lol:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, ogród kwitnie Ci na bogato, każdy kwiat pragnie być podziwiany i chwalony, bo nie tylko zdobi, ale też jest smaczną stołówką dla całej rzeszy owadów. ;:215 Pasikonik spojrzał mi prosto w oczy, jakby mówił ... czy ja tobie przeszkadzam w posiłku. ;:oj ;:oj
Wypatrzyłam dorodny liść palczychy i powojnikowe zakupy, chyba Cię wzięło na nie na całego. ;:433 ;:433
Upały dają nam wszystkim w kość, brak opadów doskwiera roślinom i wszystkiemu co żyje. A gwałtowne nawałnice, niosą tylko szkody i utrudniają życie. ;:222
Pozdrawiam Cię kochana, życząc stabilniejszej pogody i więcej odpoczynku, póki lato trwa. ;:168 ;:167 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, u Ciebie jak zwykle ciekawie i kolorowo ;:63 Piękne zdjęcia owadów imprezujących na Twoich kwiatach. Na tygrzyka uważaj, ponoć jego ukąszenie można porównać do ukąszenia szerszenia. Sama nie miałam przyjemności spotkać tego jegomościa.
Wszystko mi się u Ciebie podoba, nawet pospolity wrotycz potrafisz ładnie pokazać nie mówiąc już o bardziej szlachetnych eksponatach ;:215
Dobrej spokojnej nocki Halinko, a jutro miłego dnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Pięknie kwitną jeżówki u Ciebie. ;:138 Takie coś zielone u mnie też już widziałam na liliowcu. ;:306 Niestety jesień idzie wielkimi krokami.
Pogoda piękna,prawdziwie letnia jeżdże więc na działkę.Praca na działce nigdy się nie kończy.
Miłego dnia Halinko. ;:168
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit Halinko ale masz piękne jeżówki. Te zielone hostowo - paprociowe widoczki też mi się podobają.I dokupilaś roślin. Powojniki u Ciebie nie chorują? Moje zaczęły :( . Pytałaś o kobeę ,ja podlewałam tym samym nawozem co balkonowe. Pozdrawiam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit :wit
danuta z - Danusiu dziękuję w imieniu jeżówek i buczka ;:167 Współczuję Ci tych ślimaków, ja już drugi sezon mam spokój, praktycznie zbieram po kilka rano. W rozmnażaniu hortensji z patyczków eksperymentowałam i nawet ze trzy ogrodowe udało się ukorzenić i z pięć bukietowych. Te drugie oddałam koleżance i powiedziałabym, że znacznie trudniej się ukorzeniają i nie wszystkie odmiany można ukorzenić, ale to moja obserwacja. Ja często robiłam gnojówkę z pokrzywy i wrotyczu, ale o żywokoście nie wiedziałam. U mnie na ryneczku też nie wiele mają, a teraz już jestem bez samochodu i aby gdzieś podjechać, żeby coś kupić to już dla mnie wielki wyczyn. Dlatego prawie wszystkie rośliny kupuję przez internet.
Pozdrawiam cieplutko ;:196



Obrazek

jarha-Halinko dziękuję ;:167, ale większość moich jeżówek to już trzyletnie krzaczki, ale ciągle coś dokupuję i teraz znowu pięć zamówiłam. Owadów różnych to u mnie jest troszkę, a tygrzyk zadomowił się na dłużej. Dzisiaj widziałam jak złapał muchę w swoje sidła.
Pozdrawiam i miłego weekendu ;:196

Obrazek
Ten przyjemniejszy

Obrazek

korzo_m-Dorotko jak zobaczyłam u Was pięknie kwitnące clematisy to i mnie chciejstwo dopadło, tym bardziej, że dwa moje złapało jakieś choróbsko. Z żurawkami też już odpuściłam, chociaż nowości zakupiłam, ale to już koniec. :wink: Najwyraźniej coś im u mnie nie pasuje, trzymają się tylko siewki, a u Wandzi odmianowe rosną tak pięknie.
Jeżówek z nasion też mam trochę, pomimo że ścinam przekwitnięte kwiatostany, to zawsze coś tam się wysieje. Wszystkie siewki
są różowe za wyjątkiem jednej.
Dorotko nie narzekaj, bo u Ciebie jest co podziwiać. Dobrze obie wiemy, że wszystkiego mieć i tak się nie da ;:223
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Obrazek

Obrazek

christinkrysia-Krysiu dziękuję, że znalazłaś czas, aby do mnie zajrzeć ;:167 Ja też mam duże zaległości ,te upały mnie wykańczają i nie mam na nic sił, nawet na odwiedzanie Waszych pięknych ogroodów ;:145 Widać, że starość mnie już dopadła na dobre ;:223
Z hortensjami ogrodowymi dałam sobie spokój. Jeszcze rosną, bo rosną, ale już specjalnie o nie nie zabiegam. Bukietowe mam w szpalerach i w kilku odmianach, gdzie popełniłam błąd. W szpallerze powinna być jedna odmiana, aby to ładnie wyglądało, ale człowiek uczy się na błędach ;:145
Nie wiem dlaczego jeżówki u Ciebie nie chcą się zadomowić, jak wszystko tak pięknie rośnie. U mnie rosną w piach z dodatkiem trochę kupczej ziemi .
Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu ;:196

To moje dzieło Wim's Red


Obrazek
Przy tarasie


Obrazek

Dalsze odpowiedzi późnym wieczorem, podlewanie czeka, przepraszam ;:4
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, u Ciebie takie groźne stwory straszą.. ;:oj ja tam się takich boję ;:131 ...Ostatnio Syna jakiś taki w kostkę ugryzł na działce i miał spore kłopoty zdrowotne przez 2 tygodnie... :? Strach się bać... :shock:

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam ponownie :wit
marta64-Marto dziękuję za miłe i ciepłe słowa, które dla mnie wiele znaczą .
Obecnie hortensje bukietowe dominują nad pozostałymi kwiatami, mam ich trochę to widoczne są na odległość ;:306 ogrodowe poszły w odstawkę. Jeszcze trochę i pomyślę czy wykopać, czy dać im jeszcze jedną szansę? U mnie ciągle upalnie, a deszczyku było jak na lekarstwo.
Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu ;:196

Jeden kwiatek ogrodowej
Obrazek
oraz jeden kwiatek u omszonej


Obrazek

anabuko1- Aniu dziękuję w imieniu wszystkich podopiecznych .Jeżówki są piękne, ale też potrafią być kapryśne .U mnie też nie wszystkie rosną idealnie , potrafią zniknąć i nawet nie wiadomo kiedy? Nowe clematisy to Twoja i koleżanek zasługa.
Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu ;:196
Nowo zakupiony Little Mermaid zakwitł jednym zdeformowanym kwiatkiem
Obrazek

Obrazek

Anes 77- Aniu jeżówki są urocze, ciągle się zarzekam , ale i ciągle coś dokupuję .Teraz znowu zamówiłam i czekam co przyjdzie?. Ciekawa jestem jaką Ty dokupiłaś?
Vide de Lyon jak zdrowie pozwoli to dokupię w następnym sezonie. Moje ostatnie zakupy to:
Guernnsey Cream, Maria Skłodowska Curie i Little Mermaid.
Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu ;:196
Maria Curiie Skłodowska

Obrazek
Ponad tydzień temu zakupiłam na ryneczku
Obrazek

Maska-Marysiu dziękuję. Widać, że te moje piaski im pasują, a ślimaków faktycznie w nich nie ma. Za wyjątkiem jednej którą sobie upodobały, ale w czas dostały granulek.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:196

Upodobały sobie tą białą z czerwonym środeczkiem
Obrazek
Moje pierwsze cynie
Obrazek

plocczanka- Lucynko dziękuję za odwiedziny i pochwałę jeżówek.
Uwielbiam je i znowu zamówiłam sobie odmian .Pomyślałam sobie, że posadzę je na klombiku z piwoniami. Tylko gdzie upchnę cebulki tulipanów to już nie wiem?
Pozdrawiam cieplutko i miłego wypoczynku na działeczce ;:196


Obrazek

Zakwitł jeszcze zawilec?
Obrazek

ewita44- Ewuniu Dziękuję w imieniu wszystkich kwiatków i swoim .
Ciągle się zarzekam, bo i miejsca i sił brakuje, ale chciejstwu trudno się oprzeć.
Pozdrawiam i miłego weekendu ;:196


Po pięciu latach zobaczyłam pierwsze kwiaty milina
Obrazek


Obrazek

cyma2707-Soniu dziękuję za odwiedziny i pochwały. Moje jeżówki raczej nie chorują, ale co niektóre wypadają po zimie. Mnie nazwy już całkowicie się pomieszały, moja głowa już nie funkcjonuję jak trzeba, a znaczniki nie zdały egzaminu.
Z ogrodowymi trzeba się chyba rozstać, lepiej coś innego wsadzić na ich miejsce, bukietowe są jednak niezawodne.
Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

Obrazek

Margo2-Małgosiu dziękuję i zapraszam.
Pozdrawiam i miłego weekendu ;:196


Obrazek


Obrazek

stasia_ogrod- Stasieńko dziękuję dziękuję za miłe słowa i pochwały ;:167 Pałczychy mam dwie dorodniejsze, kilka rośnie w donicy i nie wiem po co? a te drobne co zimowały w gruncie rozrzucone są teraz po całej ścieżce. Masz rację, że coś mnie wzjęło na zakupy. Zdrowia i sił brakuje, a ja ciągle coś dokupuję ;:306 U mnie spiekota i deszczu brakuje, przeszły tylko kilkuminutowe dwie burze i to wszystko, ale na dzisiaj coś zapowiadają.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:196

Doniczkowe
Obrazek


Obrazek

Dorotko,Halszko,Danusiu dziękuję za ponowne odwiedziny i zapraszam.
Danusiu u mnie ciągle upalnie i straszne komarynie dają nic robić w ogrodzie. Dla mnie jak zaczynają kwitnąć hibiskusy to znaczy, że jesień już ;:65 ;:65

Obrazek

Obrazek

kasik69- Kasiu Dziękuję ;:167
Zachorowały mi dwa powojniki, kwiaty miały na paznokieć i bardzo skręcone, ale o dziwo udało mi się je uratować, z czego jestem bardzo dumna .U kobea wypatruję co dziennie kwiatów, ale jak na razie chyba pokazał się jeden pączek.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Teraz tak wyglądają kwiaty w uratowanym powojniku
Obrazek
Jest nadzieja

Obrazek

marpa-Maryniu dziękuję za odwiedziny ;:167 Też się boję wszystkich owadów, jedynie motylki i pszczoły uwielbiam.
Pozdrawiam i miłego weekendu ;:196


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Nie dość, że kwitnienia masz niesamowite, to jeszcze pięknie pokazujesz owadzie życie pośród tych kwitnień? Zachwycony jestem! ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”