Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko Oj ale cudowne te lilie ;:oj tworzą taki bukiet cudowne. Pięknie też prezentują Ci sie różyczki te kolorki odmiany ślicznie wyglądają, jeżówki też ładne widzę, że zaczynają kwitnąć u mnie jeszcze w pąkach. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę słoneczka i troszku deszczyku wieczorkiem na orzeźwienie dla roślinek. Miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, ja chętnie przygarnęłabym część zbywającego Ci deszczu, moje rośliny by się napiły a Twoim nóżki by obeschły. :tan
Znowu palące słońce spieka wszystko niemiłosiernie, agrest gotuje się na krzaczkach i tylko rankiem można coś zrobić. ;:145
Twoi podopieczni widać że szczęśliwi, hostom liście błyszczą jak wypolerowane ;:oj jeżówki i żurawki również mają się dobrze.;:138 ;:63
Canny, róże, lilie, Monarda nieco zapłakane a nowy powojnik bajeczny, ;:433 ;:433 szkoda że zachorował.Pokaż fotkę tam gdzie kupiłaś, może coś zaradzą. ;:108
Życzę Ci kochana, słonecznej pogody, żebyś wypoczęła, nie martwiąc się o kondycję roślin. ;:3 ;:3 ;:167 ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Troszkę tego deszczu to Tobie zazdroszczę....mój rewij jakiś bezdeszczowy....wkoło pada u mnie nadal sucho i bardzo gorąco.
Powojniki madz szalone....moj Błękitny Anioł wypuścił urósł na 1.5 metra z w połowie się przewiesił...nie złamał tylko zwiądł....czy to uwiąd? ale teraz widzę że odbił i rośnie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko martagony śliczne, bordowe szczególnie pięknie się prezentują. ;:oj
Dziękuję za nazwę Eustomy. ;:196
Róże w deszczu pięknie pokazałaś. ;:138
Jeżówki odmianowe masz bardzo wysokie. :shock: Czekam na swoje, bo to moje ulubione kwiaty lata.
Mam nadzieję, że słońce dotarło do Ciebie, a woda naszym ogrodom bardzo się przydała. ;:108
Pozdrawiam ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Ale sobie zaległości narobiłam... Wiosnę miałaś przecudną ;:215 Widzę, że ciebie też hosty oczarowały jak mnie :D Rodki i piwonie masz zjawiskowe ;:oj
Prace cięższym sprzętem zawsze stresują ogrodników, ale twojemu ogrodowi na szczęście nie zaszkodziły, a z nowym płotem jeszcze bardziej mu do twarzy :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
Cudne róze, lilie , powojniki ;:333 ;:167
A Cristal Fountain śliczny i podobny do Clematisa Tajga :)
Twoimi hostami się zachwycam ;:173 ;:173
Pozdrówki zostawiam :)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko witam i pozdrawiam
Chosty piękne i zawsze się nimi zachwycam a ... także porównuje do swoich:)
Prawda jest taka, że obecnie bardzo trudno utrzymać liście w dobrej kondycji do końca sezonu a wiele lat temu udawało się.
Przeglądam zdjęcia w albumach i widzę gdy zdrowe bez dziur itp wchodzą w jesienny okres zmiany koloru.
Kanny widać, że dostały przy okazji burzy, póki co nasz rejon omijają ale jak długo ???
Zawsze są szkody więc cieszy się tym co zostało bo na aurę wpływu nie mamy.
Miłego dnia i chyba dla Ciebie to mniej opadów skoro zalane.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Śliczny powojnik Halinko taki kontrastowy ja raczej wyleczyłam się już z kupowania powojników bo niestety nie chcą rosnąć jak się należy.Właśnie przechodzi burza ,więc ciekawe kiedy będę musiała uciekać z kompa. Jeżówki też już dają popis to kolejne kwiaty które nie chcą u mnie rosnąć nawet te najzwyklejsze Echinacee, a kiedyś miałam wielgachny wprost krzew tej jeżówki.Udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Kochani dziękuję wszystkim za odwiedziny, odpowiem Wam jutro, a dzisiaj zostawię kilka aktualnych zdjęć na dobranoc ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, piękne zdjęcia owadów ;:63 ;:63 ;:63
Las cudnych jeżówek ;:oj , pięknie kwitnące pacioreczniki w ciekawych kolorach ;:138 , aż zatęskniłam za nimi, choć nie mam dla nich dobrego miejsca :roll:
Piękne lilie ;:167 pełne kwiatów ;:138 , monarda pyszni się czerwienią i hortensje rozkwitają. :heja
Miłego ogrodowania, Halinko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko piękne zdjęcia i te z kroplami deszczu i te z owadami ;:215
Myślałam, że u Ciebie większość to hosty i piwonie, a tu proszę cała kolekcja pięknego kwiecia pysznogłówki, hortensje, jeżówki, róże, lilie.... Zapytam o kanny, to kwitną te co siałaś.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit

Jakuch-Jadziu dziękuję i miło mi, że podobają Ci się moje podopieczne ;:167
U mnie już ponad tydzień było bez deszczu tylko upał, ponad 30 stopni który mnie wykańcza. Dopiero dzisiaj po 16-tej przyszła burza i z 15 min popadało, ale dobrze. Jedn dzień będzie odpoczynku od podlewania i komarów.
Pozdrawiam i miłego ogrodowania ;:196

danuta z- Danusiu dziękuję ;:167 , ale tak jakoś wyszło, że prawie wszystkie lilie mam w pobliżu czarnego bzu. Prawdę powiedziawszy to na tym klombiku mam mydło i powidło ;:306 Martagony kwitły pierwszy raz, w zeszłym sezonie były bardzo kiepskie i nie kwitły.Kłącze dostaniesz tylko się przypomnij w październiku, albo na wiosnę.
O tej saletrze potasowej pod piwonie pisała mi już wcześniej Madziagos-Magda, tylko ona będzie podsypywała w tym miesiącu.Ja miałam zamiar na jesieni podsypać obornikiem bydlęcym, teraz sama nie wiem , chyba też kupię tą saletrę.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

polcczanka-Lucynko dziękuję kochana za pochwały ;:167 , a z tymi chmurami bardzo się ociągałam i same przyszły do Ciebie ;:306 Przez ponad tydzień bardzo grzało i dalej tak będzie do końca tygodnia, ale dzisiaj z 15 min dobrze podlało, dobre i to, a najważniejsze, że bez szkód.
Pozdrawiam cieplutko i miłego wczasowania na działeczce ;:196

kasik 69- Kasiu dziękuję ;:167
Przyznam się, że mile mnie zaskoczyły te martagonki, bo w zeszłym sezonie nie kwitły i były bardzo kiepskie. Sama nie wiem jak to się stało, że ich nie wyrzuciłam. Pewnie dlatego się odwdzięczyły.
Ślimaków faktycznie mam mało, ale rano zawsze coś tam zbiorę . Myślę, że to też zasługa jeżyka, który obie u mnie pomieszkuje.
Pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia ;:196

jarha-Halinkodziękuję ;:167
Powojnika CF nie udało mi się kupić,a ten to jest Tajga, bardzo podobny do CF.
Zdeformowany kwiatek pochodzi z pierwszego clematisa jaki zakupiłam chyba 5 lat temu. Najgorsze jest to, że nie wiem co to jest za przyczyna, że ma takie kwiaty. Kilka dni temu ścięłam go prawie połowę, bo był bardzo gęsty.Teraz zauważyłam, że następny też ma takie kwiaty, ale i liście też są zdeformowane. Dobrze się stało, że kupiłam nowe, to w następnym sezonie może będą cieszyć.
Pozdrawiam cieplutko i miłego ogrodowania ;:196

ewita 44- Ewuniu dziękuję w imieniu podopiecznych i swoim ;:167
Jeżówki zaczynają czarować, ale kilka po zimie znowu mi wypadło. U mnie też ponad tydzień było bardzo gorąco i bez deszczu. Dopiero dzisiaj po 16-tej z 15 min zdrowo popadało.Mam nadzieję, że jutro nie będę musiała już podlewać.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Kochani jutro dokończę, dobrnoc ;:4


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko :wit
Fajne portrety zrobiłaś owadom ucztującym na Twoich kwiatach ;:138
Cudownie masz, kolorowo i bogato. Widzę już sporo jeżowek kwitnących, szczególnie wpadły mi w oko śnieżnobiałe ślicznotki ;:215 Czy ta koronkowa hortensja z bordowymi łodyżkami to Wims Red?
U mnie w tym roku też obsypana kwiatami.
Miłego dnia Halinko i udanego całego tygodnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”