Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, co do przesadzenia róży... Nie wiem gdzie ona u Ciebie rośnie? Jeśli w doniczce, to lepiej teraz posadzić ją do gruntu, o ile ma dobrze rozbudowane korzonki. Jak nie jesteś pewna, to zadołuj ją razem z doniczką, ale to jak już przyjdą pierwsze przymrozki. Teraz za wcześnie.
Pięknie rozrośnięte hosty ;:215 Sadzisz pomiędzy nimi żurawki?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Już tak na hostach widać jesień? ;:oj
U mnie na razie hosty jeszcze zielone.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko już pora bardziej jesienna, ale mimo to pięknie Ci kwiaty jeszcze kwitną. Hortensje ładnie się przebarwiają i różne ozdabiają ogród. Tylko potrzeba trochę więcej słoneczka tego Ci z całego serducha życzę oraz miłego dnia. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudne te liście paskowanej canny. ;:333
U mnie one nie chcą coś rosnąć i dałam sobie spokój z nimi. Ale jak patrzę na twoje śliczne to mam ochotę jeszcze raz z nimi spróbować . Chyba na wiosnę za nimi się rozejrze i jakąś kupię.
Hortensje masz piękne.
Hosty też śliczne i takie sobie.
U mnie jest identyczne. ;:173
Kobra w kropelkach wody cudnie sfotografowana ;:63 ;:63
Powojnik jeszcze ładnie kwitnie. U mnie 2 jeszcze kwitną.
Pozdrawiam i ciepłego dnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit Witaj Halinko! U mnie też kobea dopiero zaczęła kwitnąć, pąków masa. Może te Twoje hosty liznął przymrozek? Moje to wyglądają jakby się odmładzały, sporo młodych liści puściły. Pozdrawiam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Korzystając z tego, że udało mi się odpalić laptopa odpiszę, bo nie wiem czy będzie druga taka szansa. Znowu nieprzywidziany wydatek, ;:223
Czas szybko ucieka, dopiero była wiosna, a tu już koniec lata. W końcu nad ranem przestało padać, nie wiadomo czy na długo, bo ciężkie chmury i bardzo zimno , brrrr. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli złotą polską jesień

marta64- Martuniu myślę, że szybki proces żółknięcia liści na hostach spowodował ten przymrozek i kilka chłodnych nocy w granicach 1-3, a w dzień grzało słońce. Teraz też zimno i od piątku ciągle pada, wszystko robi się czarne i gnije. Kwitnącą kobeę Calka w wątku Kobea i jej uprawa pokazała już w połowie lipca. Zasilała Kristalonem czerwonym i pomarańczowym. Warto się o niego postarać ;:196

korzo_m- Dorotko nie myślałam, że z Ciebie taki niedowiarek, ale u mnie zawsze jesień wcześnie puka i wcześnie przychodzi zima.
Twoja kwitnąca hosta to może być babkolistna Grandiflora, u mnie też kwitnie, przynajmniej w piątek rano jeszcze kwitła, ale że ciągle lało to teraz nie patrzyłam ;:196

plocczanka-Lucynko w tym sezonie jesień do mnie wyjątkowo wcześnie przyszła, a przymrozków początkiem września to też nie pamiętam. ; Wiesz co Lucynko, chyba Twój karczownik przywędrował do mnie ;:306 pojawiły się nowe kretowiska tam, gdzie nie powinny być. Wcześniej były w okolicach żurawek, a dzisiaj znalazłam cebulki tulipanów i hiacyntów na wierzchu, są w floksach i co gorsze w liliach od Halszki ;:223 ;:196

jarha-Halinkomiła jesteś, dziękuję ;:167 Hosty jeszcze nie wszystkie zżółkły, jeszcze zielonych trochę zostało i oby utrzymały się jak najdłużej. Dzisiaj przestało padać i przed chwilą byłam na ochodzie. Wyobraź sobie, że coś paskudnego dobiera się do kłączy lilii od Ciebie, jest w nich kopiec ;:223 Trzmielina oskrzydlona zrzuciła z wierzchu wszystkie cudownie wybarwione listki, kwiaty hortensji wyglądają tragicznie. Wprawdzie dzisiaj mamy koniec lata, ale jesień u mnie zapowiada się paskudnie. No nic, będę ją podziwiać u Was ;:196

jolifleur-Ewo witam Cię serdecznie i zapraszam do odwiedzin :wit Dziękuję za pochwały i miłe słowa, ;:167 które bardzo budują i mobilizują do dalszego działania, szkoda tylko, że wiek już nie ten. Z chwilą gdy wróciłam do domu rodzinnego i przeszłam na emeryturę zaczęłam bawić się w ogród, i poświęcam mu swój czas. Nie ma może w nim luksusu, ale robię co mogę i na ile mnie stać , a mija właśnie już 5 lat tej zabawy.
Twoje siedlisko jest piękne, cudowna kolekcja liliowców i wiele wspaniałych pomysłów i rozwiązań ;:433

PEPSI-Małgosiu to moje pierwsze podejście do kobea dlatego tak pragnę zobaczyć jej kwiaty. Wczoraj pokazał się następny. Ma być kilka dni cieplej to może zakwitnie? Hosty w tym sezonie wyjątkowo wcześnie udają się na spoczynek, ale jest trochę, które trzymają fason ;:196

Dorotka350-Dorotko Ta złamana róża, to w zeszłym sezonie wsadzony patyczek do ziemi prawie pod piwoniami. Chyba się ukorzenił, że wypuścił takie listki. Złamany czubek wsadziłam do kubeczka z ziemią, a reszta jeszcze rośnie bo ciągle padało. Muszę to jednak w tym tygodniu przesadzić, bo pod piwoniami nie ma słońca i szkoda sadzonki.
Dzisiaj wymyśliłam, że te hosty wzdłuż chodnika wywalę i wsadzę w to miejsce róże, aby jesienią coś kwitło .Muszę tylko znaleźć odpowiednią odmianę. Między tymi hostami mam żurawki i krokusy, aby wiosną coś też było. Wcześniej jak były mniejsze sadziłam żółte bratki ;:196

Margo2- Malgosiu szczęściara z Ciebie i oby jak najdłużej tak zostało ;:196

Alicja125- Alu dziękuję ;:167 Wszystko co dobre i ładne szybko się kończy. Dopiero co cieszyliśmy się ze wschodów roślinek, a dzisiaj mamy już koniec lata, a moje po tym kilkudniowym deszczu prawie wszystkie w opłakanym stanie. Hortensje wyglądają strasznie, muszę coś zmienić, aby jesień też dawała zadowolenie ;:196

anabuko1-Aniu dziękuję ;:167
Teren masz piękny i kanny by na nim ślicznie wyglądały. Myślę, że warto jeszcze raz spróbować, tylko pod kłącza daj im trochę obornika bydlęcego i powinny ładnie rosnąć . Z powojnika jestem dumna, bo udało mi się go odratować i już normalne kwiaty ;:196


Dziękuję za odwiedziny i życzę słonecznych oraz ciepłych dni sprzyjających ogrodowaniu ;:4

Takie tulipany dostałam od sąsiadki
Obrazek



Dorotko kwiatek Glandiflory
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wczoraj kobea pokazała taki kwiatek
Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, początkowo jak przeczytałam że masz kopczyki w liliach ode mnie, to się żachnęłam, że chyba Ci nie dawałam żadnych lilii ale mi się przypomniało o irysach :D :D
Może to jednak jest kret a nie karczownik ;:7 Na wszelki wypadek pociągnij za liście czy się trzymają w ziemi czy Ci zostaną w ręce.
Miejmy nadzieję że to nie ten gad, bo wszystko byłoby w niebezpieczeństwie ;:14
Babkolistna ładnie Ci zakwitła, moja w tym roku straciła jedyny pęd ;:145, nie wiem czy zgnił, czy usechł, w każdym razie zrobił się taki blady i miękki i zmarniał ;:174
Fajny zestaw tulipanów dostałaś ;:333
A kobea cudna ;:167

Pozdrawiam, miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko nie byłabym sobą, gdybym hortensjami się nie pozachwycała. :D
Jak ładnie teraz wygląda zielona rabata z iglakami. ;:215
Kwiat kobei jest cudny. ;:oj
Mieszanka białych tulipanów ciekawa, będziemy wiosną podziwiać. ;:65
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko :wit pędzisz jak Pendolino ;:306 a fotki wymiatają super .
A dlatego wymiatają bo fotograf że ho ho i ogród piękności .
Cudny i już ;:63
Czytam u ciebie rady co do przesadzenia chyba róży o ile się
nie mylę ,ze o przesadzeniu mowa .Teraz jest super okres .
Ja przesadzam w tę sonotę jeszcze parę z donic do ogrodu .
Niemniej dołowalam w zimie zimą i jak pisała koleżanka Tobie wyżej (zapomniałam nick )
można śmiało dołować.
Z tym ,że tak zadołowanym jeszcze robię w donicy kopczyk. 3 szt na pewno zadołuję .
Dołowalam też cebulowe wszystkie w donicach I w balii ocynkowanej .
Spokojnie zimę przetrwają .
Trzeba tylko pamiętać by zostawić górę donic nad powierzchnią ziemi .
Słonecznego weekendu Halinko ;:167 ;:333
Jeszcze dojedziemy w październiku ,wszak musimy wstąpić po rybki
wędzone ;:224
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko
Wpadłam tu do Ciebie i co widzę?
Piękne hortensje, żurawki i las host. ;:224
Kobea ma taki delikatny kolorek, który nadaje jej lekkości.
Różyczki dzielnie się trzymają i przyprawiają o kolorowy zawrót głowy.
Tulipanki pokaż w przyszłym roku koniecznie.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko no widzisz jaki ze mnie niedowiarek ;:306 jak nie zobaczę to nie uwierzę ;:306
Jak patrzę na moje hosty to każdego dnia inaczej liście wyglądają, jesień przyszła dla nich za szybko.
Możliwe, że ta hosta późno kwitnąca tak się nazywa, ja ją dostałam i pani obdarowująca powiedziała bardzo późno wiosną startuje. Ona u mnie dopiero teraz kwitnie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko ;:196
Też lubię hosty ale szkoda, ze tak wcześnie tracą urodę ich liście.
U mnie jeszcze przymrozków nie było, to jeszcze są zielone.
Bardzo mi się podobają Twoje dorodne kanny.
Czy masz je posadzone w ziemi, czy może w donicach ?
Ty czekałaś na kwiatki kobei a ja wciąż czekam na kwiatki mojego hibiskusa.
Nawet dalie w tym roku później mi zakwitły.
Niektóre dopiero teraz kwitną w najlepsze, kiedy zrobiło się zimno i deszczowo.
Miejmy nadzieję, że jeszcze będzie nasza złota i pogodna jesień.
Pozdrawiam cieplutko ;:3 :wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Jak widzę to sporo masz iglaków.Hosty piękne,rozrośnięte.Ja swoje dwie chyba wykopię,zabierają mi dużo miejsca tak się rozrosły,aogród mały.
Pogodą nie ma co się chwalić,mam nadzieję od poniedziałku będzie pięknie.
Miłego ;:3 dnia. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”