Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko :wit
Piękne masz piwonie i na dodatek mają imiona ;:63 Biały powojnik fajnie rozjaśnia rabatę, zawilce tryskają kolorami ;:215
A co to za białe dzwoneczki z zielonymi listkami? Nie potrafię wkleić linku :oops:
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci Halinko satysfakcji z pracy jaką wykonałaś ;:433 ;:433
Jest super!
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudne piwonie jak jedna ;:333 moje w tym roku zastrajkowały na całego jak Itohy tak i majówki Court Jester, Buckeye Belle mają takie grube pylniki super ;:215 tak jak te azalie ;:303 Udanego tygodnia Halinko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko mnie też płot się podoba, ażurowy, a jednak zapewnia prywatność. ;:215
Szpaler host przy płocie pięknie wygląda. ;:138
Piwonie wszystkie cudne, ale Coral Suprime wyjątkowo mi się podoba. ;:oj Posadziłam ładne cztery karpy Karl Rosenfield u syna, mam nadzieję już za rok zobaczyć kwiaty. ;:65
Doniczki z roślinami opróżniłaś, więc życzę więcej czasu na podziwianie kwiatów i odpoczynek w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam :heja
Dzisiaj zapowiada się upalny dzień, czyli z prac ogrodowych nici, ale w domu też jest co robić :D

Lucynko dziękuję za odwiedziny i pochwały i przepraszam, że od razu nie odpisałam, ale padłam i nie miałam już siły ;:167 Rośliny już wszystkie wysadziłam,teraz ewentualnie tylko jakieś roszady no i cebulki jeszcze wszystkie w doniczkach. Czekam na większy deszcz, że ziemia może trochę zmięknie, bo teraz jest jedna bryła.
Odpoczywać w tym tygodniu pewnie będę, bo zapowiadają upały. Lubię ciepełko, ale upałów nie znoszę, a i zdrowie też nie takie, także siedzenie w domu.
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka ;:3 ;:196

Maryniu płot jak płot, wymiana była potrzebna,a koszt też dla mnie był ważny.Taki wymyśli bratanek, aby przysłaniał i był tańszy od gotowych w marketach.
Dziękuję za pochwały, a piwonie w tym sezonie też mnie nieco zawiodły, bo sporo nie kwitnie, a te co kwitną to też marnie ;:196

Jadziu dziękuję ;:167 Ważne, że jest i mnie przeżyje chociaż poprzedni miał ponad 50 lat.
Zawilce te mam pierwszy raz i bardzo mi się podobają, także będę musiała je jeszcze dokupić. Miło mi, że podobają Ci się moje piwonie i dziękuję w ich imieniu.
Życzę zdrówka i pozdrawiam cieplutko ;:196

Martuniu dziękuję w imieniu piwonii, ale ten sezon zaliczam do kiepskiego ich kwitnienia. Trochę to i ja się do tego przyczyniłam, że część musiałam przesadzić, ale i kilka nie zakwitnie z ostatniego zakupu i starych gdzie pąki pozasychały ;:145
Czy chodzi Ci o zdjęcie białej azalii, która kwitnie w piwonii :?:
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Halszko dziękuję za pochwały i miło mi, że się podoba.
Biały powojnik jest super, chociaż dwa lata temu dostał uwiądu i myślałam, że już po nim. Lałam nadmanganianem potasu i o dziwo w następnym roku wypuścił liście i miał z 11 kwiatów :tan
Te białe dzwoneczki to może być niska kokorycz, którą zlikwidowałam bo nie kwitła mimo różnych miejscówek. Kilka się uchowało i taka niespodzianka.
Pozdrawiam cieplutko i buziaki ;:196

Soniu dziękuję, może nie jest taki jaki bym chciała, ale koszt był ważny tym bardziej, że nie jest go mało.
Miło mi, że podobają Ci się piwonie, koralowa jest super , wczoraj zaczęła swój pokaz druga podobna. Mam i ja KR, ale jeszcze nie kwitły, a tą co kupiłam z pąkiem to też zasechł.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Wczoraj rozkwitły następne;



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam Halinko wiem jak to jest z czasem zwłaszcza jak robi się remont nie ma czasu zawsze go brakuje. Płotek masz wspaniały pięknie wygląda i działka taka zadbana wykoszona, a wśród nich wspaniałe urokliwe kwiaty teraz usiąść i podziwiać życzę miłego wypoczynku słoneczka. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Odsapnij kochana, zregeneruj siły i naciesz się kwitnącymi cudami w Twoim, jakże bogatym w te perełki ogrodzie. ;:167 ;:oj ;:oj
Halinko, płot masz elegancki i zapewniający co nieco prywatności. ;:215 ;:215
Od piwonii to oczu nie mogę oderwać ;:111 ;:111 co jedna to piękniejsza. ;:63 ;:138
Moja sąsiadka ma drzewiaste, żółta wystrzeliła jej na 2m. musieli jej tyczkę porządną zainstalować, żeby wiatr nie połamał a kwiatów ogromnych ma całe mnóstwo. ;:108
Fuyu-No-Tabi, to bardzo elegancki powojnik o wielkich kwiatach z ośmioma białymi płatkami z kremowym odcieniem. ;:433 ;:433
Zawilce pięknie zakwitły i naparstnica się postarała, jak się wysieje, to młodzież będzie już pod jesień a za rok lasek naparstnicowy. ;:333
Dobrego tygodnia i przy tym upale, chociaż trochę deszczu Ci życzę, żebyś nie musiała się męczyć z podlewaniem. ;:167 ;:47 ;:cm
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

W tym roku i moje piwonie zastrajkowały jeden Itoh nie ma ani jednego pąku, a drugi zaledwie 3, a trzeci Cora Louise 4 pąki.W ubiegłym roku wszystkie cudnie obficie zakwitły, to samo ze starymi piwoniami. Nie wiem było sporo śniegu i nie było zbytniego mrozu ,ale chyba wpłynęła na to zimna wiosna. Przecież jednak pąki budują od lipca, a było mokro, więc czego im potrzeba do szczęścia ;:224 Nawet siewki naparstnic mi wyginęły w tym roku, to samo cudny len trwały .Może wielgachne drzewa owocowe sąsiada zbierają moim roślinom calutką wodę ;:196 Dobrze ze mogę podziwiać Halinko Twoje piwonie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, podobnie jak wszyscy pozachwycam się piwoniami. ;:111 ;:111 ;:111 Masz nie tylko bogatą, ale i niezwykle oryginalną kolekcję tych pięknych roślin. ;:215 ;:138
Prześliczny jest ten powojnik, który ma w nazwie "fuj". ;:63 Tylko dlaczego tak brzydko zaczyna się nazwa tak pięknej rośliny? ;:174
Główna robota wykonana, teraz zasługujesz na odpoczynek. ;:108 Nie żałuj sobie i poleż do góry brzuchem, co Ci szkodzi! :D
Słonko będzie przygrzewać w ciągu kilku najbliższych dni, ;:3 ;:3 to niech noce napoją ogród. ;:47
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Wcale się nie dziwię, że War Paint to Twoja faworyta.
Piękna ci ona.
Czy znasz nazwę hortensji?
Też ślicznota
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, muszę się powtarzać, i znów podziwiać Twoje piwonie - są absolutnie przepiękne, a ich kolekcja imponująca ;:433
Życzę Ci zasłużonego wypoczynku po ogromie prac jakie musiałaś wykonać i jeszcze raz dziękuję - wiesz za co ;:cm ;:cm
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko :wit ale u Ciebie kolorowo ;:oj Masz piękne kolekcje poszczególnych gatunków roślin jak cebulowe, Hosty, Piwonie itd..... Bardzo eleganckie klombiki zrobiłaś ;:138 Ogólnie pięknie u Ciebie. Bardzo ładna relacja fotograficzna,piękne zdjęcia robisz ;:167
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witajcie :wit :wit
Alicja125-Alu,stasia_ogród- Stasieńko, JAKUCH-Jadziu, plocczanka-Lucynko,Margo2-Małgosiu, jarha-Halszko,krasna101- Bożenko dziękuję za miłe słowa ;:167 ;:4

Małgosiu to jest kalina, a nie hortensja :D
Bożenko miło Cię widzieć w moich progach i zapraszam ;:196

Piwonie są piękne, tylko krótko kwitną i tak długo trzeba czekać na ich pięć minut;:oj



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonia Armani jest cudowna. Szkoda, że nie mogę uchwycić właściwego koloru
Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam cieplutko i życzę miłej niedzieli

Wczoraj zakwitł pierwszy paciorecznik i pojawiły się dwie róże :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cudne kwitnienia piwonii prawdziwy festiwal ;:167 Widzę Halinko ,że masz też itoha Cora Louise u mnie w tym roku ma tylko 3 kwiatki tak jak itoh Julia Rose też 3 kwiatki a w ubiegłym roku było ich krocie tak jak na innych piwoniowych krzewach . Trzeci wcale nie zakwitł ;:174 Już synowa mi mówiła czyżbym wszystkie piwonie rozdała, bo nie widać w tym roku ich kwiatów. Nic to za to róże mi to wynagradzają ;:167 ;:167 Upał nie da sie wysiedzieć w ogródku w domu dużo chłodniej . Miłego tygodnia podobno ma podlewać z nieba ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”