Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, błękitne zawilce urocze ;:167 A te białe pełne tulipany wiesz może jak się nazywają? Bardzo piękne ;:215

Edit.
Zanim wysłałam mój post Ty wstawiłaś swój, a w nim piękne zdjęcia pełnych tulipanów (?), odmianowych szafirków i innego kwiecia. Super ;:215

Pozdrawiam, miłej niedzieli i dobrego tygodnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, pod chmurką mam raptem 24 pomidorki. W ubiegłym roku było ich więcej. W tunelu wsadziłam 18 sztuk, to w sumie do zaopiekowania jest ich tylko 42. :lol: Będę pryskała głównie miksturą z pokrzywy, a także pełnotłustym mlekiem, które już mi obiecał pan dostarczający do domu świeże jajeczka.
M najchętniej pryskałby wszystko Miedzianem, ale ja staję przy pomidorach czy ogórkach jak kat nad dobrą duszą i nie pozwalam. ;:134
Widzę sukces ogrodniczy! ;:215 Udało Ci się wyhodować prawdziwy okaz tulipana lodowego. ;:433 ;:433
Sadziłam kiedyś cebule takich tulipanów, jednak nigdy nie osiągnęły takiego wyglądu jak na reklamujących je fotkach. ;:185
A Tobie się udało!!! ;:33

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego tygodnia. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu
Faktycznie teraz dokładniej się przyjrzałam kwiatkom to wielkanocnik.
Natomiast mój biały grudnik teraz zakwitł toteż zasugerowałam się tym.
Piękny ten tulipan lodowy , bardzo mi się takie podobają. Kto wie, może kiedyś będę je miała.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO tych tulipanów lodowych było kilka,ale najgorsze ,jest to ,żę nagrywałam filmik i jednego złamałam o innym kolorze.
Ja pryskałam ogórki,pomidory i róże zwykłym mlekiem ze sklepu.Ostatnio czytałam artykuł o drożdżach do pryskania przeciw chorobom grzybowym na ogórkach i pomidorach.Drożdże trzeba rozpuścić w konewce 10 litrowej,można dodać na przyczepność troszkę mydła potasowego i pryskać,najlepiej raz w tygodniu.
Trzymaj się ciepło. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

EWO 44 witaj :wit
Tulipany lodowe kupowałam w Biedronce.Kurczaki a teraz wyszło słońce,chyba dla mnie na złość bo rano lało. ;:222
Miłego dnia. ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO(JARHA)
Zawilce mi też się podobają.Nazw tulipanów żadnych nie znam,zbyt dużo ich jest.Co prawda zbieram opakowania,ale by było zbyt dużo szukania i nie wiem czy trafiłabym z nazwą. ;:185
Miłego dnia.Trzymaj się. ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

No widzisz Danusiu, u Ciebie padało, a ja znowu tylko czekałam na deszcz. Od rana wisiały ciężkie chmury i miałam nadzieję, że popada, ale tylko ledwo widoczna mżawka była i się skończyło ;:222 Czyżby na zdjęciu była już ismena? A ja zapomniałam swoje wysadzić, muszę koniecznie zabrać cebule na działkę. Lodowe tulipanki pięknie wyrosły, szkoda tego złamanego ;:168 Jeszcze ciągle u Ciebie kwitną tulipany, a u mnie przeminęły jak sen, bardzo szybko przekwitły i tyle je widziałam. Dobrze chociaż, że u Ciebie jeszcze można się na nie pogapić, bo człowiek szybko by zapomniał jak wyglądają ;:306
Moje stopowce, no przecież, że od Ciebie ;:196 , mają się doskonale, tylko muszę im zrobić odrobinę więcej miejsca. Mam już na to plan, to może i moje w następnym roku zakwitną? Super wyglądają z tym kwiatkiem na górze, jak parasolki :tan
Lepszej pogody do działkowania ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, jakie piękne tulipany u Ciebie jeszcze kwitną ;:138 ;:138 ;:138 . Pięknie rozwijają się te lodowe, a ja je omijałam z daleka, bo nie kręciły mnie ich kwiatki pokazywane na opakowaniach w pąku. Jak je spotkam jesienią, to się teraz na nie skuszę. ;:108
Ismena też już kwitnie ;:oj i biały bożykwiat ;:215 , moje różowe zbuntowały się w tym roku, jak jeszcze nigdy, nie zakwitły wcale ;:145
Miłej środy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

IWONKO!
Ismena stała pod folią potem w altanie i chyba dlatego zakwitła,niestety taka łamaga ze mnie,chciałam ją naprostować i złamałam.
Wstawiłam potem do wody i zakwitła,ale mam w donicach na podwórku to jeszcze kwiatków nie widać.
Deszcz ciągle nas straszy,wczoraj padało a dziś mają być burze i dlatego siedzę w domu.
Mam nadzieję,że ten złamany lodowy zakwitnie w szklance to zrobię zdjęcie. ;:124
Mam bardzo dużo żółtych tulipanów,jakieś stare odmiany i one są póżne.Teraz kwitną całymi kępami.
Miłego dnia i wreszcie z deszczem. :wit :D ;:168

MARTO!
Ty nie byłaś pewna co do lodowych ,a ja jak pierwszy raz je zobaczyłam to byłam nimi zauroczona i jak tylko zobaczyłam w sklepie to musiałam kupić.Ten biały bożykwiat rośnie pod jabłonką to chyba mu się podoba,drugi przesadziłam,ale ma dopiero pączki.
Miłego dnia. :tan ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu sporo jeszcze u Ciebie tulipanów kwitnie, moje to już wspomnienie. Bardzo ładny jest ten kuklik https://images91.fotosik.pl/505/7a49ce6530a3fc10med.jpg
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, tak się martwiłaś o działeczkę, a ona pięknie kwitnie tyloma cudnymi kwiatuszkami! ;:138 ;:138
Nawet ismena już cieszy oczy. ;:63
A co tak ładnie różowieje na trzecim zdjęciu?

Słoneczka życzę i zdróweczka. ;:3 ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

DOROTKO tego kuklika kupiłam gdzieś dwa lata w Albamar.Bardzo fajnie kwitnie.
Dziś zrobiłam dużo zdjęć kwitnących tulipanów.Kwitną całe kępy żółtych i takich dwukolorowych.
Trzymaj się ciepło. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LUCYNKO!
Na trzecim zdjęciu hiacyńcik hiszpański.Mam jeszcze pojedyńcze kwiatki niebieskie.
Byłam dziś na działce.Pogoda bele jaka,raz deszcz,potem wiatr.
Miałam przygodę z jeżem,mało co a bym go przydeptała.Wyszedł mi prosto pod nogi.
Trzymaj się. :wit


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, a ja myślałam, że hiacyncik hiszpański występuje tylko w jednym, białym kolorze kwiatków, ;:204 które są naprawdę śliczniutkie. ;:215 Zresztą mój, który pięknie przyrasta i ślicznie kwitnie, przyjechał właśnie od Ciebie. Bardzo go lubię i troskliwą nad nim opiekę roztaczam. ;:168
Tulipany pięknie pysznią się na rabatach, iryski dodają im splendoru, wilczomlecz stara się jak może zastąpić słoneczko, zieleń soczysta - czego chcieć więcej! ;:138 ;:138
No, może ładniejszej, cieplejszej pogody, jakiej życzę Tobie i Twoim roślinkom. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu nigdy tam nie kupowałam, wiem że wiele osób z forum tam kupuje. U Ciebie tulipany jeszcze kwitną, a ja powoli wynoszę suchości. Pokazuj jak najwięcej zdjęć, będziemy podziwiać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu
Tulipanki i iryski cudne, u mnie iryski w zeszłym roku wsadzone dopiero wychodzą zielone z pod ziemi.
Kuklik ładnie wygląda na rabatce.
Jak mówisz, że lodowe tulipanki kupiłaś w biedrze to w tym roku postaram się na na nie zapolować. ;:306
Może się uda je zdobyć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”