Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Tak pięknego ogrodu jak u ciebie to ja nigdy nie zorganizuje sobie.... a przy tak krańcowej pogodzie co sezon to chyba nie wykonalne przy mojej ziemi 6 klasy. Zawsze sie zachwycam i podziwiam że nie mając ogrodu przy domu i jeżdżac na działkę zrobiłaś tak piękny ogród ;:138 Oj tak panowie kierowcy, których placa nie zależy od ilości wykupionych miesięcznych i innych biletów (tj.bycia ludzkim dla ludzi..) to właśnie tacy są i super zrobiłaś dając mu "wykład z etyki" :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu liliowce masz przepiękne, lubię te odmiany o ciemnych kwiatach. Teraz jest czas ich kwitnienia więc podziwiajmy. Wiem co to natrętne gołębie, żeby nie pozostawiły paskudnych śladów po sobie to człowiek to jeszcze zniesie, ale one są naprawdę bardzo uciążliwe, do tego uparte.
Czytam o czosnku, ja swój wykopałam w zeszłym tygodniu, nawet ładne główki wytworzył. Wykop jeden i sprawdź, bo jak za długo się przetrzyma to łatwo się rozsypuje.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu :wit
Czy ten irys z pierwszego zdjęcia taki późny, czy zakwitł po raz drugi? Bordowy liliowiec przepiękny ;:63 Zresztą wszystkie kwiaty masz piękne. Goździki takie dorodne a kolekcja piwonii imponująca - szkoda, że tak krotko kwitną.
Dobrego tygodnia Danusiu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO!
cieszę się,że liliowiec wszystkim się podoba.W tym roku zakwitł mi różowy który jakoś nie kwitnie rok w rok tylko kwitnie co drugi rok,ale w tym roku dał popis.
Ten kwitek to irys ensanta,mam go całą kępę i jak nigdy tyle kwiatów,szkoda tylko,że wiatr złamał parę kwiatków. ;:134
Nie ma u mnie radosnego działkowania,niestety zbyt gorąco od rana.Dziś byłam u lekarza,potem poszłam wykupiłam leki,kupiłam Soplicę aż dwie butle ponieważ robimy nalewkę z wiśni.Wiśni mam bardzo dużo na jednym drzewie,ale wysoko.Ostatnio jak zbierałam wiśnie to musiałam założyć sweter i spodnie z długimi nogawkami ponieważ przez atak gzów nie szło zbierać.
Miłego działkowania i fajnych nocek na działce. ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO
to fakt liliowców trochę jest.Kiedyś miałam coś takiego,że kupowałam dużo liliowców,na szczęście minęło zauroczenie,a i tak mam ich pełno.Sama też bawiłam się w zapylanie i wysiewanie,na szczęście wszystkie się wymieszały i nie wiem które to moje,a które kupowane.
Halinko a Ty zasilasz wiosną piwonie?,a może coś ją podjada od spodu?
Trzymaj się,miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj KASIU 74!
Ten biały bożykwiat kwitnie co roku,chyba mu miejsce pasuje,niestety różowy miał jeden pąk i ten mu odpadł. ;:222
U mnie też już nie ma miejsca a chciałoby się posadzić też choć trochę jednorocznych.
Miłego dnia. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARTO!!
Wiatraczki by mi się przydały,ale nie widzę u nas w sklepie.Widziałam taki fajny u sąsiadki niżej,ale nie wiem gdzie kupiła.
Martusiu u nas w stosunku do np.Warszawy wszystko jest dwa tygodnie póżniej.W tej chwili mój czosnek jest jeszcze zielony.Wiosennego nie sadzę ponieważ nie rośnie.W angielskim filmie Monty Don sadził czosnek olbrzymi taki gigant gdzie jeden ząbek to jak cała główka normalnego.Ciekawe czy u nas można taki kupić.Mówił,że teraz będzie sadził tylko taki.
Fajnie by było,żeby wreszcie nastała typowo letnia pogoda bo już nie idzie wytrzymać tego upału.
Miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

HALINKO te irysy z ostatnich zdjęć to kwitły teraz a ten taki duży to japoński ensanta jeszcze kwitnie.
U mnie piwonie kwitły dość długo .Jak wyjeżdżałam to miały pąki,a jak wróciłam po trzech tygodniach to jeszcze niektóre miały sporo kwiatów.Po powrocie zrobiłam sporo zdjęć.
Miłego dnia. ;:138

DOROTKO liliowców faktycznie jak na tak mały ogródek to mam dużo.Wszędzie są ,nawet na ścieżkach. ;:222
Mój czosnek zaczyna zasychać,a więc muszę wykopać i sprawdzić,ale to dopiero w poniedziałek bo dziś w ten upał nie dałam rady pojechać.
Wczoraj jak byłam to dużo podlewałam ,u nas nie pada już od paru dni.Wczoraj jak stałam na balkonie to ledwo pokropiło chociaż było pochmurno.
Trzymaj się,miłego dnia. :wit

IGO witaj.!
Cieszę się za pochwałę kwiatków.Twój ogród też mi się podoba.Liliowce to u mnie rosną jak trawa. ;:306 chyba z kolei im się podoba moja ziemia.Niestety są też takie kwiatki którym nie bardzo odpowiada,ale ogólnie nie narzekam.
Miłego dnia. ;:63

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16548
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, ulewy i podtopienia wypędziły nas z działki, a po powrocie w strugach deszczu za oknami zaświeciło słońce i jest niesamowicie duszno. ;:131 Chętnie wróciłabym zaraz na działkę, ale zdążyłam włączyć pralkę, M wypuścił się do miasta i już do jutra muszę pozostać w domu. Na szczęście mam dużego wiatraka, który miele powietrze i dzięki temu da się wytrzymać. ;:108 Na działce jest znacznie lepiej nawet podczas nocnych burz jest całkiem przyjemnie. Lubię podziwiać błyskawice. :D

Twoja działeczka pięknie ukwiecona ;:215 ;:138 i tylko żal, że upały nie pozwalają Ci w pełni cieszyć się jej urodą.
Trzymaj się, Kochana, nie poddawaj. ;:167 ;:196 Wkrótce ma się nieco ochłodzić, więc spokojnie sobie podziałkujesz, czego z całego serca Ci życzę. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu tak naprawdę to piwonie mam dopiero drugi sezon i doświadczenia z nimi jeszcze nie mam. Tylko ta biała i jedna koralowa były zakupione w 2017. Na wiosnę podsypywałam trochę nawozem tylko te zakupione w grudniu 2019, a nowo posadzone w listopadzie 2020 nie.Bardzo jestem ciekawa co Ci wyjdzie z zakupionych nasion jeżówki? ;:65 Jeżeli chcesz trochę siewek to mogę Ci dać :D
Róże,clematisy też masz piękne ;:215
Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu w przyszłym tygodniu ma być chłodniej to wszystko zrobisz. Nie wychodź na słonce, ten upał, duchoty nic dobrego nie przynoszą, człowiek męczy się. U Ciebie nie pada, a my od czwartku codziennie mamy burze, na szczęście bez żadnych szkód u nas się obeszło, ale dwie wioski dalej nawałnica zrobiła sporo zniszczeń.
Bardzo lubię liliowce, też mam ich sporo.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Ja też czekam na troszkę chłodniejsze dni i zrobienie różnych prac.
Róże masz bardzo ładne.
Ale i liliowcowe śliczności widzę.No ;:215
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO!
W domku też trzeba pomieszkać,pomimo,że na ogrodzie fajnie.Ja w swojej altanie bałabym się spać ponieważ jest mała i stara.Zawsze się boję,że jak wiatr silny zawieje to i altanę mi poniesie. ;:306
Ostatnio zajmuję się zbiorem wiśni,obcinam gałęzie potem obieram z wiśni a gałęzie tnę sekatorem na mniejsze kawałki.Jeszcze trochę mi zostało takiej roboty.Do zbioru będą też dwa krzaczki czarnej i czerwonej porzeczki.
Podczas ostatniej burzy pozasłaniałam okna bo nie dało się spać tak silnie błyskało raz za razem.
Też mam wiatrak który miele mi powietrze za plecami .Staram się nie poddawać,ale czeka mnie wizyta u lekarza,robiłam wyniki i wyszły nie za bardzo.Miłego i fajnego dnia na działce,bo chyba tam jesteś.? ;:168
,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HALINKO
to się nie dziwię,że Twoje piwonie miały mało kwiatów,moja większość jest dość stara,nie które mam od początku działki.
Nasiona jeżówki które kupiłam mają być różowe.Chciałam posiać trochę na próbę,ale nie było kiedy,zawsze ważniejsze było co innego i nie miałam dobrej ziemi do wysiewów.Bardzo chętnie przyjmę siewki z Twoich jeżówek. ;:168
Jeszcze się nie chwaliłam,że kupiłam też nasiona mix łubinu,nie wiem co mnie napadło na ten zakup. ;:124 Chyba artykuł w gazetce którą kupuję.
Miłego dnia. ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu, fajne dzwonki, powojniki, pięknie kwitną róże, ale wzrok przykuwają liliowce :tan Masz ich sporo, a co jeden to ładniejszy ;:138 ;:138 ;:138
Działka podlana, upały zelżały, to możesz spokojnie skonsultować badania z lekarzem i mam nadzieję, że rozwieje Twoje obawy. ;:168
Z życzeniami zdrówka, czekam na dobre wieści. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Mi te dzwonki w tym roku jakoś marniej kwitły.
Róze wciąż piękne.
Groszek urokliwy.
U mnie za dużo się już panoszy.To go już dużo ograniczam i wyrywam.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu chętnie Ci wyślę, będą też same różowe, tylko jedną mam siewkę w innym kolorze, ale marnie przyrasta.Szkoda,że nie wysiałaś nasion prosto do gruntu, jak nasiona dobre to by wzeszły.
Różyczki jeszcze pięknie kwitną ;:215
Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”