Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Dalie nadal u Ciebie brylują w ogrodzie i bzyczek ładnie zapozował. ;:333 Hibiskus czerwony MM też ładny! ;:138 ;:138

Miłego dnia Aniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

korzo_m- Dorotko Dyń dekoracyjnych to nawet mam sporo .To dekoracji będzie.I znajomym tez rozdam.
Oj blisko, blisko ta jesień to już czuć w powietrzu.
Kilka dali kupowałam w ogrodniczych sklepach i kwiat był taki jak na zdjęciu. A w marketach nie kupowałam .
Ale moja sąsiadka tak.I jej się wszystko zgodziło.
Ale wiesz i w szkółkach też pomyłki są.To różnie bywa. Ja na wiosnę chyba kupię sobie ze 2 w sklepie i może wystarczy tych dalii.
Bardzo dziękuję za pochwale moich dalii i zdjęć .Wszystkie mi się podobają. No może kilka trochę mniej.Ale wszystkie cieszą.
Oj terenu to mam i koszenia średnio co tydzień lub 1,5 i to 6-7 godzin. Także zazdrościć nie mam czego.A trawnik co raz będzie znikał.
Ale powoli. Także koszenie u mnie to kawał pracy. ;:153
Ale masz rację i ja lubię trawnik po skoszeniu.
marpa- Maryniu Dalie lubię. Mam ich sporo. Wciąż kwitną i dają dużo radości. ;:167
Oby jak najdłużej. Hibiskus czerwony piękny.Ale chyba go na wiosnę na wolniejsze miejsce dla niego.

Obrazek
Obrazek
Red Baron
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Mayesty
Obrazek
Rozplenica Haleln ??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu dalie u Ciebie są niesamowite, moje w tym roku bez szału. Gdybym miała je pierwszy rok to chyba bym zrezygnowała. Dyńki w tym roku też mi się nie udały, w zeszłym roku rozdawałam, a w tym mam tylko 4 sztuki. Ale nic, cieszmy się tym co jest. Kaczuszka wygląda jakby pilnowała gniazda w trawie :wink:
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu Twój ogród piękny o każdej porze roku :shock: , cudne dalie, a rozplenica Purple Majesty prześliczna, już zajrzałam, gdzie jest dostępna ;:333 , niestety dopiero wiosną, ale namiar już mam ;:333 .
Czy red baron jest u Ciebie w donicy? Mój się tak rozgościł na rabacie, że musiałam w tym roku całą ją przerabiać , teraz mam zamiar ograniczyć jego zapędy i wsadzić do donic, co by tak sobie bezkarnie nie hulał.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu prześliczne masz dalie i te hibiskusy cudownie kwitną i bardzo dużo kwiatów jeszcze zdobi Twój ogród ;:167
Pisałaś u mnie że nie znasz Leycesterii u mnie przez łagodne zimy rozrosło się kilka egzemplarzy więc jak dalej będzie taka zima to poślę Ci na wiosnę jedną z moich ...jak oczywiście chcesz :D
Będziesz mogła posadzić na nowo uporządkowanej rabacie...wkomponujesz w wyższe rośliny (krzewy). W zasadzie to roślina ciepłolubna i kiedyś zanikał przez zimę i odbijała wiosną, a teraz w ogóle nie znika.
Cieszę się, że zdrowie wróciło więc pracy masz teraz pewnie dużo, bo przecież zbiory i przetwory! :wit ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Motyle szczególnie uwielbiają budleję.Pięknie kwitną dalie i masz takie ładne,duże odmiany.Trawy też fajnie się komponują.Są u Ciebie już dość duże.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ale pieknie się zagęściła rabata z berberysami i niebieską szałwią. ;:215
Coraz więcej traw widać w ogrodzie. :D
Pienna róża śliczna, ;:oj to Bonica? Zimuje bez problemu?
Pytałaś o The Beatles. Podziel wiosną nawet na pojedyncze sadzonki, jak potrzebujesz dużo. U mnie namnaża sie szybko. Co roku połowę wyrzucam, bo bardzo się zagęszcza. Rośnie w dość ekstremalnych warunkah przy kostce brukowej. Wiosną tnę nisko, na 4-5 cm, wtedy ładnie odbija i szybko widać młode liście.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, hortensje, trawy, jeżówki, dalie, różyczki - wszystkie tak pięknie kwitną. ;:138 ;:138 ;:138
Nawet nie żal końcówki lata, gdy ogląda się takie śliczności. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Lubię trawy, ale u siebie nie mam dla nich miejsca ,zamiast traw wolałabym paprocie ,ale i dla nich też nie mam miejsca, no chyba że jak przerobię rabatę tę z Rh i azaliami ale czekam na kwaśną ziemię .Super trawy wkomponowały sie w rabaty ;:215 ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

kasik 69-Kasiu Dziękuję . Dalie ładnie mi rośna i ładnie kwitną.
Czasami rok może być dla jakiś roślin trudny.Zrażać się nie warto.
Oj trochę dyń to mam.Nie za dużo.Wystarczy. Ozdobnych nam sporo. Będą dekoracje ;:173
Kaczuszka pilnuje Red Baronka :)
daysy Dziękuję. ;:196 Jeszcze nie wszystko w nim mi się podoba ;:108
Ale roślinki cieszą. Jak nie te ,,,to inne :)
Tak rozplenica Purple Majesty jest ładniutka. Mam ja z nasion.Jak chcesz to zbiorę ci nasiona.Sobie też będę zbierała.Aby na przyszły rok znowu były :wink:
A red baron rośnie u mnie 3 rok w ziemi. Jak na razie nie rozchodzi się.
Chcę go przesadzić na inne miejsce. Cdzie fruwają.Ale zy teraz można ? Czy na wiosnę lepiej ??
Maska-Marysiu Dziękuję.Dalie w tym roku dopisały.
Ano zupełnie nie zna Leycesterii. Ma niesamowicie oryginalne kwiaty.Ładnie sie u ciebie prezentuje.
Oczywiście,że chcę. :) Takie nowe, oryginalne roślinki to sama radość.
Zdrowi już jest ok. Własnie mam zamiar na weekend przerabiać trochę papryki, papryczek ostrych.
Zimą odpoczniemy.
Pozdrawiam ;:196
Danusiu z Oj motylki wszędzie po ogrodzie fruwają.Ale na dudleji jest ich bardzo duzo.
Dalii mam sporo i ładnie kwitną. Trzeba nimi sie cieszyć.Póki te kwiatuszki mamy.
Z trawami to dopiero zaczęłam ze 3 lata temu. Niektóre już są duże, ładne.
A niektóre już muszę dzielić na wiosnę, bo będą za duże. :uszy

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Limka na wiosnę idzie do przesadzenia. tej rabaty nie będzie już
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chipek
Obrazek
Augusta Luisa
Obrazek
nn
Obrazek
nn
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Jak masz dużo kwiatów u siebie. ;:138
U mnie już sporo przekwitło, uschło, wypadło
Trudno
Będę czekała na następny rok
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

cyma2704-Soniu Te berberyski bardzo mi s ie podobją. Taki inny kolorek.
szałwia pięknie kwitnie cały czas od maj. Na wiosnę będę znowu jej szukać do kupienia.
No trochę traw i u mnie już jest.To też dzięki tobie i twojemu pięknemu ogrodowi pełnym pięknych traw. Zarażasz nimi. ;:108
Pienna róża to Bonica. Mam ja pierwszy sezon. Na zimę spróbuję ją okryć.Może mi przezimuje.
Tak, pytałam o The Beatles bo zauważyłam ją u ciebie. Przyznam,że jej na wiosnę nie przycinałam.A mam ja 3 sezon.
Też się już ładnie rozrosły.To na wiosnę ja przytnę i podzielę. może tez jakiś szpalerek gdzieś stworzę. ;:173
Dziękuję ci bardzo za te informacje o niej. ;:196
plocczanka-Lucynko ; Margo2- Gosiu Mnie wszystko cieszy każdy kwiatuszek, każdą roślinka.
W tym roku bardzo mnie cieszą dalie. Różyczki już ładniejsze w tym roku.Ale jeszcze nie wszystkie.
Hortensje wiadomo cudnie zdobią ogród.Te młode jeszcze mało widoczne w ogrodzie.
A mnie jest szkoda lata...chociaż ostanie dni gorące i piękne, letnie.Ale ponoś idą chłodniejsze dni.
Ale mam nadzieję na długa i piękna jesień.
Jeszcze mam trochę do zrobienia i w ogrodzie i z przetworami i w warzywniku jeszcze mam pełno.
Pozdrawiam ;:196
JAKUCH-Jadziu Trawy mi się kiedyś nie podobały.Ale od 3 lat już zmieniłam zdanie i zaczęłam je zapraszać do swojego ogrodu.
Niektóre się już rozrosły,że na wiosnę będę dzieliła i pójdą gdzieś na nowy teren. Coś przez zimę może wymyśle, jak i gdzie , je dać. ;:173
Oj paprocie to juz trzeba cień,, a u mnie dla host brakuje,A co mówić na paprocie. Mam tylko jedną pióropusznik strusi.I wystarczy. ;:108


Chryzantema Zimująca Yellow Tea
Obrazek

Obrazek
Nachyłek wciąż od maja kwitnie
Obrazek
Jeszcze liliowiec sobie kwitnie
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu bardzo ładny ten nachyłek, to jednoroczny? Kiedyś przeczytałam że jak się odrywa przekwitające kwiaty chryzantemy to ona wytwarza nowe pączki i kwitnie bardzo długo. Robię tak u takiej złotej podobnej do Twojej i faktycznie kwitnie bardzo długo :D
Wiosną wrócimy do tematu Leycesterii! Papryki też przerabiam, ale już kończę na szczęście :D
Pozdrawiam! ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”