Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu piękne zdjęcia z cudownymi widokami ;:215
Zaciekawił mnie hibiskus syryjski na pniu ;:333 czy sama go formowałaś, czy też kupiłaś już jako drzewko :?:
Mam jeden całkiem spory, ale jako krzew i po sobotniej burzy i sporym deszczu w nocy w niedzielę leżał prawie na ziemi. ;:145
Muszę coś pomyśleć, co zrobić aby tak się nie wykładał ;:65
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, przepiękne widoki u Ciebie :tan
Bogactwo kolorów lilii, jeżówek , liliowców i mnóstwa innych kwitnących bylin, równie pięknych ;:138
Cudna hortensja dębolistna, a guzikowiec ;:oj Mojego chyba posadzę w rzece, bo już mnie drażni. Jest rachityczny od czasu, kiedy mocno przemarzł dawno temu, ale żyje i kwitnie nawet, ale w porównaniu z Twoim , to mizerota ;:223
Hortensje krzewiaste słusznie są zwane bukietowymi, bo tak właśnie wyglądają, jak ogromne bukiety zdobiące ogród ;:215
Pięknego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Shalina-Halinko Dziękuję bardzo za te wszystkie pozytywne słowa. ;:196
Hibiskus kupiłam z jedną gałązką i tak już go prowadziłam. z dołu podcinałam gałązki. I tym sposobem jakieś bylinki rosną w nóżkach .
Ja mam jeszcze 2 inne hibiskusy syryjskie. I tamte są już normalnie też krzaczkowate.
Mi sobotnia burza złamała 3letnią brzoskwinię. ;:202 Jest mała gałązka u dołu.To muszę ja do palika przypiąć i na wierzchotek ją prowadzić teraz.
Dziękuje i ja pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
marta64_Martniu Bardzo dziękuje za miłe słowa. I cieszę się,ze moje roślinki oprócz mnie jeszcze się komuś podobają ;:196
Moja hortensja dębolistna jak widać urosła już na wielki krzak. A guzikowiec jest ładny i oryginalnie kuleczkami kwitnie.
Mój został przesadzony w ubiegłym roku nad staw. Nawet znosi zalewanie. Dobrze mu tam. To może i ty swojego przesadź nad rzeczkę.
Hortensje krzewiaste czy też bukietowe coraz piękniejsze. Z daleka widoczne w ogrodach. Cudne rośliny. ;:167

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bella Lugosi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ;:196 ,
pięknie już się rozrosła Twoja hortensja dębolistna.
Wspaniały krzew. ;:138 ;:138 ;:138
Podziwiam też piękne drzewko i krzewy hibiscusów. ;:oj
U mnie one nie chcą ani dobrze rosnąć a już z kwitnieniem nie zawsze zdążą przed nadejściem jesiennych chłodów.
Zostawiłam sobie jeszcze jeden krzew, resztę wydałam koleżankom w cieplejszych rejonach Pomorza.
Marzy mi się taki kwitnący bujny hibiscus, ale u mnie jednak im za zimno.
Pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia życzę. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Kryniu O tak hortensja dębolistna ładnie i szybko przyrastała.I już zrobił się całkiem okazały krzaczysko.Ale mnie on cieszy. ;:173
hibiskusy nawet mi ładnie rosną.Porosły. Jeden na początku taki różowaty mi parę razy mały podmarzał.Ale potem odbijał.
Rośnie w drodze nad staw. I tam chyba mu lepiej.Bo urósł szybko w wielki krzak.
Może swojego pokarm ? U mnie zimy są parzcież mroźniejsze .I daje radę.
Dziękuję i ja pozdrawiam serdecznie i dalszego miłego tygodnia życzę ;:196

Obrazek
Ten pierwszy hibiskus prowadzę troszkę na nóżce. I po kwitnieniu, chcę go trochę przyciąć.
Obrazek

Ketmie syryjskie mi już kwitną ileś dni. Mam 3 krzaczki a 4 kolory.Bo na jednym mam i biały i niebieski.
A kupowany był tylko niebieski pełny.
I taki na początku był.A potem jedna gałązka ujawniła się z białym kolorem i bordowym środkiem.
I tak to zostawiałam.Krzaczek podrósł i jest już duży.I dwukolorowy .Nawet to fajnie wygląda :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ;:196
Oczywiście, że dostaje różne odżywki , naturalne i inne.
Pilnuję , by zawsze był podlany. Jednak u mnie jest zimno wiosną.
Zimą też bywa całkiem zimno, potrafi być 10 stopni C zimniej niż w Gdańsku.
Myślę, że to jest główna przyczyna .
Czekam jeszcze, może jak jeszcze trochę u mnie porośnie, to się w końcu przyzwyczai do klimatu mojego ogrodu.
Uparłam się i na razie walczę. :lol:
:wit
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Fajny pomysł z hibiskusem na nóżce.
Biała lilia bardzo ładna z delikatnym kolorowym środkiem. Jak sie nazywa.
Aniu czy przesadzałaś może dorosłe krzaczki hibiskusa. ?
Mam jeden który rośnie pomiędzy kaliną i jaśminowcem, obecnie ma mało miejscu muszę go przesadzić.
Obawiam sie czy poradzi sobie w innym miejscu tak dorosła roślina.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu pospacerowałam po twoim bajecznym ogrodzie, piękne sentymentalne zestawienia i klimat ,lilia biała z rudą super pomysł,do tego drewniany budynek z detalami białymi, nostalgia super ;:138 :heja Dziękuję za ten obrazek na zakończenia dnia ;:180 Szacun ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

I ja pospacerowałam podziwiając piękne widoki. Cudne kwitnienia ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu czyli w sobotę też u Ciebie przechodziły burze i narobiły strat, szkoda brzoskwini ;:145 , ale może odbije? Mojego największego hibiskusa wygięło aż do ziemi i stracił wiele kwiatów ;:223
Cudowne są Twoje hibiskusy i fajnie wygląda ten dwukolorowy, chyba po przekwitnięciu posadzę dwa razem, dopóki są jeszcze młode :heja a na ich miejscu posadzę nowe piwonie ;:65
Lilie, liliowce i hortensje też są piękne, a widoki ;:333
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ignis05-Kryniu To faktycznie kapryśni u ciebie .A to hibcio :roll:
U mnie na działce też jest zimą bardziej zimno ( więcej na minusie ) niż w Chełmie.
Życzę ci ci aby się zaaklimatyzował . I nagrody za walkę.;:108
jonatanka -Asiu Dziękuję. hibiskus na nóżce dobrze się sprawdza i rośnie. Po kwitnieniu zamierzam go przyciąć na owal.
Niestety nie znam nazwy tej białej lilii. Kupowałam je na ryneczku.nn.
Hibiskusa 3 letniego przesadzałam i dał radę. Ale magnolie 7 lenią i 7 letnie 2 hortensje też przesadzałam i wszystko żyje .Dało radę.
Myślę,że hibiskus da spokojnie radę. Ile lat ma twój ? Ja zaryzykowałbym przesadzanie,
lojka 63-Jolu Witaj! Dziękuję za wizytę. Bardzo cieszę się ,że ci się spodobało u mnie.
Lilie kocham i sadzę je w różnych miejscach i z różnymi roślinami i kolorami. Taka może nie poprawna ogrodniczka jestem :D
Tak may domek drewniany.A białe różne dodatki w ogrodzie lubię.
Dziękuję za wszystkie miłe słowa. I zapraszam częściej ;:196
korzo_m-Dorotko Dziękuję za te pozytywne słowa ;:196
Lato obfituje w różne kwitnienia.Wszystko cieszy. Hortensje coraz piękniejsze. ;:167

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Bobo pięknieje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, coraz więcej cudownych kwiatków zdobi Twój wspaniały ogród! ;:215 ;:215
Królują lilie, które dla mnie są zdecydowanie królowymi lata. ;:195 Kocham ich cudne kwiaty, uwielbiam słodki aromat, który rozsiewają wokół, nie pozwalając przejść obok siebie obojętnie. ;:63
W Twoim ogrodzie mnóstwo rozmaitych barw i kształtów, dzięki czemu spacer wśród kwitnących roślinek jest samą przyjemnością.
Wielkie brawa ;:433 ;:433 dla Ciebie za tak wspaniałą aranżację i pracowitość.

U mnie dzisiaj leje jak z cebra i zrobiło się potwornie zimno, ;:222 mam tylko nadzieję, że to jednodniowe załamanie pogody, bo w domu nudno i tęskno za naturą. ;:108

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrej pogody zarówno dla Ciebie i Twoich ślicznych roślinek. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Shalina-Halinko Przepraszam nie zauważyłam twojego wpisu. Witaj kochana. ;:196 Oj tak burza złamała mi brzoskwinię.I to całkiem sporą. Ale dona mniejsza gałązka jest cała i już jest przywiązana do palika i poprowadzona do góry. ;:108 Coś z niej powinno się uratować.
Szkoda,że burza wytelepała twojego ślicznego hibiskuska. Ten mój hibiskus sam z siebie jest dwukolorowy. Mi to pasuje. W jednym miejscu na jednej roślince mam 2 kolorki. ;:173 Dobry pomysł posadzić 2 razem.
Lilie, liliowce i hortensje są prześliczne. Uwielbiam te roślinki. ;:167 Cieszę się,że moje ogrodowe widoczki ci się spodobały ;:333
Pozdrawiam serdecznie ;:196
plocczanka-Lucynko Witaj kochana ;:196
No cóż lato mamy bogate w rożne kwitnienia. A ja lubię różnorodność w roślinach , zwłaszcza w kwitnieniach.
O tak lilie jeszcze królują w duecie z liliowcami. Ale już ustępują delikatnie pięknie rozkwitającym i przebarwiającym się hortensjom.
Chyba wszyscy je bardzo lubimy ;:167
Ja sama lubię odchody robić.Jak wracam do domu z pracy to po obiadku obowiązkowo spacer muszę po swoim ogrodzie zrobić.
Poprzyglądać się jaki liliowiec rozkwitł, co nowego w kwiatuchach się pojawiło,lub coś innego dostrzec. ;:108
Bardzo dziękuję za te wszystkie miłe słowa . ;:196

Wczoraj mąż ściął 3 śliwy.Już miały ponad 11 lat.I kiepsko owocowały.Dosłownie po kilka śliweczek.
To szkoda miejsca.Ściął te 3 dziewa.To ja potem roszady w roślinach zrobiłam, bo układ mi coś taki nie pasował.
I przesadziłam kwitnąca na pniu hortensję i sosenkę ( posadzone były w czerwcu ) , to jeszcze się dobrze nie ukorzeniły.
A teraz pora deszczowa to dobry czas na przesadzanie.
Przesadziłam kwitnącego floksa.Mam nadzieję,że nie panie.I posadziłam jedyną hortensje z mojego patyczka , która mi się przyjęła.
Mam nadzieję,że w nowym miejscu będzie dobrze rosła. Mam ochotę ją prowadzić na pniu. U mnie wczoraj trochę padało.J
uż nawet jak przesadzałam rośliny to zmokłam.I dokończyłam prace te co zamierzyłam w strugach deszczu.
W nocy też deszczyk popadał i podlał mi ogród i nowo przesadzone roślinki.
Ach jeszcze 2 jeżówki nowe sobie kupiłam .Już wczoraj posadziłam.


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”