Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, jaka kolorowa jesień na Twojej działce! ;:138 ;:138 ;:138 Śliczne hortensje nabierają jesiennych barw, piękne delikatne kosmosy chwieją się jak motylki na wietrze, różyczki i jeżówki jeszcze ukwiecone, trawki się kołyszą, cudne dalijki wabią motyle, zawilce i aksamitki dopełniają obraz. ;:433 ;:433
Aż się chce spacerować w tak urokliwym ogródeczku. ;:215

Dobrego weekendu, Ani. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Z przyjemnością chodzę po Twoim ukwieconym i tonącym w kwieciu ogrodzie Aniu cieszą nas te nasze kwiatuchy a myśl,że to już niedługo napawa mnie smutkiem i coraz częściej melancholia dopada.. ;:131 Bo mnie jest szkoda lata ... ;:202

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Wielgachne masz te hortensje szkoda ich przesadzać ,ale jak trza to trza będę trzymała kciuki za powodzenie .U mnie zaczęły kwitnąć jesienne astry i tylko parę róż jeszcze trzyma kwiaty, a tak tylko zielenina i puste miejsca.Jednak wiosną znów bezie kolorowo, o ile pogoda znów nam nie pokićka marzeń.Udanego weekendu Aniu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ja mam ze 2 rozplenicie i nie wiem jak się nazywają. Muszę zobaczyć twoją Moudry i porównać sobie.Bo moze akurat mam. A jak nie to chętnie przyjmę.
korzo_m-Dorotko Vanilka piękna. Tą dużą będę na wiosnę przesadzała.
I ja lubię ta chryzantemkę. Piękne , ciepłe kolory i wcześnie kwitnie. ;:215
No mam , mam tego koszenia. :roll:
plocczanka- Lucynko ; marpa-Maryniu teraz to takie lato jesienne. Pełne jeszcze kwitnień , kolorów. Uwielbiam kwitnące dalie.
Hortki spisują się na medal.Kosmosy mam tylko te jedne.Ale sieją się tu i ówdzie. I pozwalam im w większości sobie tak kwitnąć.
Pogoda ostatnio jest ładna, słoneczna bzyczków nie brakuje widoczki z latającymi motylami.
A. To piękny widok z latającymi motylkami i buszującymi w różnych kwiatach.
A nich nam jeszcze to ciepełko długo będzie i będzie. ;:108
Dziękuję i cieszę się ,że spacerujecie po moim ogrodzie. ;:196
JAKUCH- Jadziu
Marcinki i u mnie pomału zaczynają. Jesień, jesień..
Te 3 w sumie hortki sa najstarsze. I wymyśliłam je przesadzić, bo inaczej kształt rabaty przesuwam. Miałam robić na wiosnę. A już zaczęłam. Trawę zdarłam. Żurawki z obrzeża pod tujami wykopałam, przesunęłam na brzeg już nowej. Liliowce przesadziłam i roślinek kilka nowych posadziłam od Oci. Moje jeżówki też przesadziłam. Jeszcze musze wykopać i przesadzić lilie i Red Barona. A na wiosnę zostaną tylko do przesadzenie hortensje.One pójdą za studzienkę pod tuje . Jeszcze dołożę trawy na wiosnę .

Tej rabatki małej po prawej nie będzie. Właśnie horki i roślinki pójdą pod tuje.
Tak było...
Obrazek
A tak na razie już jest
Obrazek

I tak było
Obrazek
I jest już Jak pójdą kamienie na brzeg i kora w środek to będzie ładniej to wyglądało. Ale to na wiosnę. Po zlikwidowaniu mniejszych 2 rabat.
Obrazek

I coś milszego, ładniejszego z ogrodu ;:173
Moje hibiskusy bylinowe ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I moje 2 budleje
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Fotki jak zwykle wszystkie piękne, ale najbardziej zachwyciło mnie zdjęcie organów rozrodczych z kwiatu hibiskusa bagiennego? ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu śliczne masz hibiskusy bagienne, ciekawe kolory ;:333 ale cały ogród tryska kolorami i zadbany, uporządkowany wygląda bardzo atrakcyjnie. Nie widać mijającego lata. Ja ciągle chodzę obcinam przekwitnięte kwiaty a i tak zawsze gdzieś są ;:306
Pozdrawiam i pięknego babiego lata życzę ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

:wit Te hortensje masz zjawiskowe Aniu. Vanilka ślicznie przebarwiona, a Limka ogromna, nie bardzo sobie wyobrażam przesadzania takich dużych krzewów, ale widzę, że już się zabrałaś do pracy i miejsce prawie już gotowe. Powodzenia zatem.
Hibiskusy śliczne i budleje też ;:215

Dobrej niedzieli Aniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

To już kawał roboty za tobą. A na wiosnę roślinki po prostu zaczną rosnąć, już nie będzie stresu przeprowadzkowego. Jedyny minus jest taki że jeśli ja coś sadzę pomiędzy już istniejącymi nasadzeniami to lubię coś tyłkiem uszkodzić ;:124
Miejmy nadzieję że jeszcze długo nie będzie przymrozków żeby wszystko się ładnie ukorzeniło.

Ta szałwia jest niesamowita. Ciekawe czy z nasion by wyszła, albo dała się przezimować :roll: u nas tylko raz ją spotkałam.

Pozostałe kwiaty oczywiście piękne. Miałam się nie powtarzać, ale co tam. Dla mnie najcudniejsze teraz hortensje, Hibiskusy i budlejki. A co słychać u pani dębolistnej?
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

[ b] Locutus-LOKI [/b] Bardzo dziękuję za pochwałę moich zdjęć. Cieszę sie, ze innym się podobają. Takie moje patrzenie na rośliny.
Hmm ja to nazwałbym nasienniki z kwiatu hibiskusa bagiennego. A ty organy rozrodcze. Takimi one są.
Ale, przyznam to określenie raczej fachowca zajmującego profesja nie ogródkową.
Dziękuję i ja pozdrawiam :wink:
Maska-Marysiu Hibiskusy bagienne mam 2.I też mi sie one podobają .Ten biało- różowaty to ma ładną kępę i dużo kwiatów .
I dzięki temu długo kwitnie. ;:333
Ogród ogólnie trzyma sie dobrze. Teraz jedna rabatę przekształcam, to uporządkowanie nie jest ładne.
Ale w przyszłym roku powinno być już tam ładniej. Ja w daliach tez usuwam przekwitnięte kwiatostany .
i w różach i nachyłku i pewnie jeszcze innym kwiatom.
Dziękuję i ja pozdrawiam i życzę długiej ciepłej jesieni. ;:196
jarha-Halszko Bardzo dziękuje w imieniu hortek. Limka i Vanilka są dosyć spore. Największe. I bedę je przesadzać wiosną.
Mam nadzieję ,ze mi sie uda. Tej wiosny duża magnolie przesadzała i udało się.
No właśnie, miałam zabrać sie na wiosnę do tych prac. A ja już zabrałam sie i je w większości zrobiłam.
Na wiosnę bezie lżej i horki i trawy będą miały gotowe miejsce.


Owady na budlejach szaleją ;:173
Obrazek
Obrazek
I na innych kwitach też
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Do mnie Fruczaki juz nie przylecą w tym roku ;:174 chociaż jeden budlejowy kwiat zauważyłam ale to mało nie warto sie wysilać .Cóż w tym roku tylko 2 razy je widziałam, a przecież mam tyle roślin które lubią.Z pewnością w przyszłym roku zawitają znowu .Aniu cudne hibiskusy bylinowe i jak zwykle bukieciki na stole .Pracowita jesteś już taki kawał nowej rabaty zrobiony .Z pewnością bedzie gustownie urządzona zresztą jak to u Ciebie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Wszak biologiem jestem z wykształcenia i zawodu, więc jak patrzę na kwiat, to w pręcikach widzę od razu męskie organy rozrodcze, a w słupkach żeńskie? Cała natura kręci się wokół d**y, ot-co! :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

JAKUCH-Jadziu Do mnie przylatują furczaki. Ale nie zawsze mam aparat pod ręką.
Masz dużo kwiatów, to może one przylatują w takim czasie, że ich nie widzisz.
Hibiskusy bylinowe ślicznie wciąż kwitną. Bukieciki to ja różne lubię i robię. Trochę milej w domciu. :D
Przesadziłam już lilie i posadziłam tulipanki do nowej rabaty. Reszta na wiosnę.
Sama jestem ciekawa, jak ona będzie wyglądała w przyszłym sezonie. Powinno być lepiej.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Locutus-LOKI No tak myślałam, że to nazewnictwo to skrzywienie zawodowe.
To prawda cała natura i nie tylko kręci się wokół d**y ;:306 Całkowicie się z tobą zgadzam.
Ja mogę tylko z punktu zawodowego zrobić tylko w ogrodzie bilans zysków i strat. ;:306
Ale wiadomo, jak to wygląda w zyciu.to lepiej takich kalkulacji nie prowadzić.
Dziękuję i ja pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fioncia korzysta ze słoneczka. Ile tylko możliwe .I rabaty kwiatowe, jak widać też lubi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu w końcu po długim czasie pokazałaś moją ulubienicę Fionę, jak ładnie się ustawiła wśród zimowitów.
Zmiany już po części dokonane, to się napracowałaś. Dla mnie zdjęcie darni już nie jest problemem, po tylu latach mam to już porządnie opracowane ;:306 Czekam na wiosenne zdjęcia, na pewno rabatka zmieni całkowicie wygląd.
Znowu pochwalę twoje hibiskusy, są śliczne. Ostatnio rozmawiałam z moją sąsiadką, chyba obie w końcu się na jakieś skusimy, bo już z drugiej strony ulicy rosną, a po naszej stronie jeszcze nie ma ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”