Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witaj Aniu w twoim ogrodzie nie widać jesieni piękne kwiaty i te urocze kolorki oby jak najdłużej tak było. Cudnie to u Ciebie wygląda. Pozdrawiam serdecznie zycze milego slonecznego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witajcie kochani. Cos zimno się nam zrobiło. brrr. :roll:
any57 Dziękuję ja bardzo lubię kolorowy ogród i dużo różnych roślin ;:108 ;:108
:;230 kwiaty jeszcze w ogrodzie żywe nie malowała. Słyszałam,że kiedyś malowano trawę.Ale kwiaty to nawet ja nie wpadłabym na taki pomysł.
Taki jeden fajny kwiat dalia Gloriosa wypuściła ;:173
Locutus- I tak masz super,że masz łagodniejsze zimy.Bo i roślin więcej mozna mieć niewymarzających .Nie tak jak u mnie.
A lato i u mnie zawsze jest z falami 30-34 stopni w cieniu.I jakiś miesiac suchy/W tym roku połowa czerwcai lipca taka sucha była.
I grzało od połowy czerwca po lipiec i do 20 sierpnia. A dziś 10 stopni w dzień mam.brr.
To fajnie,ze hibiskus bagienne ci zakwitły.To piękne rośliny.
Dzięki za podpowiedź co do stronki z identyfikacją roślin.Poszukam i ja jej. ;:108
Dalie bardzo lubię. To troszkę mam ich. kosmosy jak już przekwitną to powyrywam, co inne rośliny mi zasłaniają.
Bardzo dziękuje za komplemenciki.To motywuje do dalszych starań :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Ignis05-Kryniu , jarha-Halinko ,Alicja125
Dziękuje bardzo za te wszystkie miłe słowa. ;:196
One motywują do dalszych starań.Na malowanie jeszcze nie ma z a dużo czasu. Ale przyjdą zimowe wieczory i weekendy to może trochę pomaluję.
Teraz to bardzo mało takich wolnych chwil,Ale ciągnie mnie do malowania.
Trawy polubiłam nie dawno. I zapraszam je do ogrodu coraz chętniej.
Rozplenica Vertigo jest faktycznie zjawiskowa. Mam ją pierwszy raz .I posadzoną w grucie.Wielka urosła. I nie mam gdzie jej zimować.
Koleusy też są piękne. Już szczepki zrobiłam.Ale na drugi rok, chce mi się ich więcej.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Obrazek
Clematis Jan Paweł II.Przesadzany wioeną dopiero tearz kwitnie .
Obrazek
rutewka delavaya
Obrazek

Obrazek

Hibiskus Bylinowy Summerific -Midnight Marvel
Obrazek
nn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Dorotko350 O tak, miskant Beauty Queen jest bardzo ładny. Przesadziłam go 2 lata temu w to miejsce i tutaj lepiej rośnie.
Dalie lubię. A dalia Black Jack jest najciemniejsza i taka inna, taka ciekawa, taka śliczna ;:108
Koleusy z liści są bardzo dekoracyjne. Na drugi rok chce mi się ich więcej.
A pod zdjęciem miskanta to amarantus czy też szkarłat. dostałam kilka sadzonek od koleżanki i wreszcie je mam. :D
Martuś64 A to o Mayesty ci chodziło. Mayesty są dużo mniejsze niż Vertigo.Vertigo też mam szersze liście.
U nie też w sobotę popadało,w niedzielę i zimno się zrobiło. Brzydka taka jesień.Ponura.
Na weekend ma być w końcu cieplej. ;:173
Shalina-Halinko, Alu125,plocczanka-Lucynko Dziękuję, dziękuję bardzo ;:196
Oj, i u mnie pogoda się popsuła. Buro, pochmurno, ponuro i zimno :roll:
Czekam na cieplejszy weekend ;:108
Staram się te rabaty sadzić dobrze,Ale czasami nie zawsze to od razu wyjdzie. Czasami przesadzam nawet jakąś roślinkę i porze kwitnienia na 20 cm w którąś stronę lub inne miejsce.
Pozdrawiam cieplutko i wam słoneczka życzę ;:196 ;:3


Moje hosty w tym roku są różne. Sporo podziurkowanych trochę przez ślimaki. Do zdjęć wybrałam oczywiście te ładniejsze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu dziękuję za nazwę amarantusa, ;:196 poszukam nasion.
Wypatrzyłam dwukolorowy kwiat dalii, ciekawa. ;:131
Hosty mają nadal ładne liście, ;:215 moje niestety podziurawione. ;:222
Rabata z klonem i szałwią omączoną pięknie się zagęściła. Świetnie się prezentuje. ;:138
Kilka obrazów na raz malujesz, jesteś niesamowicie kreatywna. ;:180
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu u Ciebie pogoda się popsuła, a u mnie od piątku ciągle leje, wczoraj był mały przerywnik i a piat to samo ;:223
Piękne masz te hosty i w świetnej kondycji. ;:333 Ja wczoraj przeszłam i też jeszcze sporo się trzyma, ale brunnery po tym deszczu tak urosły, że jestem zaskoczona ;:oj
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Pytałaś o malowanie. Tak Aniu , trochę maluję :) Zimą, latem ogród jest na 1-wszym miejscu ;)
Moje obrazy są w zupełnie innym klimacie niż Twoje ale malowanie działa na mnie tak samo odprężająco :D Też uczyłam się sama, zaczęłam od malowania po numerach, potem obejrzałam trochę instrukcji w necie, potem była medytacja i się wzięłam za malowanie :D I bardzo mi sie to podoba :tan

Patrząc na Twoje zdjęcia dochodzę do wniosku, że muszę zagęścić moje nasadzenia a nie czekać aż się rozrosną. W tych warunkach i suszy to długo by trzeba czekać ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

cyma2704-Soniu Nie ma za co .Nie kupuj nasion.Moje amarantusy mam nadzieję ,że zawiążą dobre nasiona to zbiorę i dla mnie i dla ciebie .
Dwukolorowa dalia to taka niespodzianka tej odmiany.Zazwyczaj mniejsza część ma inną.
Hosty są różne.Wiadomo, do zdjęć wybiera się te, które najlepiej się prezentują ;:108 ;:108
O tak, rabata z klonem w tym roku już dużo lepiej wygląda. I pomyśleć,że ona w ubiegłym roku powstała w miejscu starego ogniska.
A szałwia omączona pięknie wygląda.Szkoda,że jest jednoroczna. Jeszcze może na przyszły rok je kupię.Ale kiedyś może pomyślę nad zmianą kompozycji.
Faktycznie mam kilka obrazów zaczętych. A w wolnych chwilach a tych zawsze za mało, jakby się chciało to dokańczam je.Bądź też ukończam .
Farby muszą trochę wyschnąć aby przejść dalej.
Dziękuję i ja pozdrawiam cieplutko ;:196

Shalina-Halinko U nie jest zimno, ponuro, trochę mzawkowo.Słońce próbuje się przedrzeć przez skorupę chmur, ale to ciężko wychodzi.
Och, hosty moje są w różnej kondycji. wiadomo, tych mizernych raczej sie nie pokazuje.
Dziękuję bardzo i ja pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:196
jolifleur-Ewuś WAW ! to fajnie,że malujesz.Z chęcią zobaczyłabym jak mogę twoje prace. Ja dopiero maluję 1,5 roku.
Dużo inspiruje się z netu.Ale i tak mnie to cieszy,że coś mi wychodzi.Od iluś lat to z a mną chodziło. To malowanie. ;:173
Po numerach nie malowałam.Ja wolę patrzeć na cos i malować. :D
Och mi to też się podoba.Bardzo mnie to odpręża, jestem szczęśliwa jak mogę malować. :) Tylko tych chwil na takie hobby mało.
Oj ja chyba sadzę a gęsto wszystko, bo nie cierpię za dużo pustych miejsc. U siebie.


Obrazek

Obrazek
nn
Obrazek

Obrazek
Dalia kaktusowa Show 'N Tell
Obrazek
Obrazek
Dalia apache ??


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

W niedzielę wybrałam się z , i dzięki moim dwóm koleżankom do szkółki Daglezja do Ryk.
Byłam tam po raz pierwszy .Szkółka z kolekcją niesamowitych traw oraz dwa piękne pokazowe ogrody. ;:180
Wspaniała niedziela.Pomimo,że aura była niesprzyjająca, mżawkowato i zimno było. Ale cóż to za przeciwności dla zaawansowanych i nieco zwariowanych ogrodniczek :;230
Nic. Wspaniały wielogodzinny czas spędzony w pięknym miejscu .Ciekawe,piękne miejsce, pełne cudnych traw i nie tylko . polecam. ;:108

Obrazek
No i nowe chciejstwa też się już u nie pojawiły :D
I jestem zauroczona tym kłosowcem.Nie mam żadnego czas to zmienić ;:173
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ta zajwiskowa Hortensja Melba

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hosta Winter Snow - nowe chciejstwo
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ach, jakie śliczne masz dalie Aniu ;:215 te kaktusowe ;:167
Odętka tak długo Ci kwitnie? Moja biała już dawno przekwitła ;:7 Kosmosy też fajne ;:333

Super fotorelacja z wycieczki do szkółki. Tylko oglądałyście czy zrobiłyście jakieś zakupy? Pochwal się :D

Dobrej nocki Aniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2855
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, wspaniałą wycieczkę nam zafundowałaś ;:196
Fantastyczne jesienne widoki, szkoda tylko, że pogoda niezbyt sprzyjająca, w słońcu musi tam być jeszcze piękniej :tan
Obłędne widoki nad wodą mogą być dla Ciebie inspiracją do planów zagospodarowania terenu nad swoim stawem ;:215
Kłosowiec naprawdę zjawiskowy ;:oj , wiesz może co to za odmiana?

A w Twoim ogrodzie jeszcze piękniej, bo cudnych kolorów nie brakuje za sprawą jednorocznych i pięknych dalii ;:138
Niech tylko ta pogoda się poprawi, to jeszcze długo będzie pięknie. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu :wit piękna wycieczka .No no taka szkolka może przyprawić o
zawrót głowy .
Muszę obudzić się do spotkań ,bo dnie i ich życie coś u mnie lekko
osłabiły siły na wszystko ,a tak kocham bywać :wink:
Ogród wciąż piękny ,dalie rewelacja .
Powiem Tobie ,że na wiosnę tylko kupuję juz szalwię ,pięknie rośnie ,
kwitnie cały czas i jeszcze kwitnie ,bezproblemowa a jaki efekt ten kolor .
Aneczko inwestujesz w ogród ostro ;:63
Buziaczki .
W sobotę tę planujemy dzialeczkę .
Jak będzie ciepło oczywiście to zapowiadam się na kawkę Latte ;:136
Bo piweczko za ok 20 dni po antybiotykowej serii ;:124
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Piękne ogrody zwiedzałaś. NIe dziwię się, że lista chciejstw długa :;230 Też uwielbiam trawy a tam takie piękne, wielkie i rozrośnięte. Cudne!

Zdjęcia obrazów wstawię u siebie. Jeśli masz ochotę to zapraszam :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

jarha-Halinko Dalie to chyba wszystkie dla mnie są piękne ;:108 ;:108 Ale te kaktusowe i strzępiaste lubię najbardziej. ;:167
W tym roku Odętka później mi zakwitła i kwitnie mi wąłsnie teraz.
Kosmosy już w mniejszości.Ale pięknie kwitną i wielkie mi porosły. I zaraz po przekwitnięciu po kolei sukcesywnie je usuwam.
Oglągałysmy, oglądaliśmy..i 3 trawy kupiłam. jedna molinie 1 miskant i palczatkę.Dziewczyny kupiły więcej traw. Ja skromnie, bo fundusze małe. A jeszcze w tym roku chcę kilka drzewek owocowych kupić.Bo usunęliśmy kilka starszych.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:196
Martuniua64 , jolifleur-Ewuś Chciałam się podzielić w wami pięknym miejscem jakim jest szkółka Daglezja w Rykach.
może ktoś będzie blisko to będzie mógł odwiedzić to miejsce.
Akurat miałyśmy marną pogodę.Zimno, lekko mżyło.Ale co ta, wązne,że nie lało i dało się chodzić i oglądać.
Oj, chciałaby, aby coś można było przenieść z tych widoczków nad mój staw.
Ale tam mam inna torfową ziemię. i jak jest mokro to woda stoi .To raczej nie da rady z wieloma roślinami. Trudno.
Kłosowiec był naprawdę zjawiskowy.Zachorowałam na niego. Niestety nie znam odmiany. Nie wszystkie odmiany miały znaczniki.
Dali troszkę mam.I jakieś jednoroczne uzupełniacze też.
chyba wszyscy czekamy na poprawę pogody , na ciepłe słoneczne dni.
Ewuniu, bardzo chętnie zobaczę twoje obrazy. ;:108 ;:108
Bobka-Bogusiu Oj tak, oja tak .cudne trawy,wielka kolekcja.A najważniejsze,że możesz zobaczyć je jakie będe jak będą już większe, duze, paralotnie. Jest w czym wybierać. Takie wspólne spotkania zawsze są bardzo energetyczne, przemiłe., wyjątkowe Ja z nich nigdy nie zrezygnuję.
O tak ta niebieska szałwia jest wyjątkowa, kwitnie cały czas i jest coraz piękniejsza.I tak do przymrozków.
W sobotę jestem ;:196 w Chełmie. Czasami i tutaj muszę pobyć. Ale w innym terminie kawa jak najbardziej.
O antybiotyki, coś chorujesz ?
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hortensja Dębolistna już w jesiennych przebarwieniach
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”