Ustronie pod Miedzą cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit . Bratki pięknie ukwieciły Ci działeczkę ;:138 . Masz też sporo innych kwitnących o tej porze ;:215 . Na warzywa zerkam z zazdrością bo ja jeszcze nic nie posiałam w warzywniku ;:oj . Albo mi pogoda nie sprzyja albo coś innego wypadnie. Teraz ochłodzenie więc muszę poczekać i w weekend koniecznie muszę posiać bo nie będzie nic do podjadania ;:131 . Podziwiam Cię za to pojemnikowe uprawianie roślin. Ja mając dom pod nosem zawsze ususzę co tylko mam :oops: . Trochę wstyd ale tak właśnie mam . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Dzień dobry.
Ewelinko, u mnie pojemnikowe to mus, bo mam za mało gruntu. Dziś właśnie poszerzyłam kolekcję. Zrobiłam w pojemnikach rabatkę ziołową, leśną, posiałam buraki liściowe. Ziemię mieszam- kompost, słomę, workową ogrodową i korę. Dzięki temu tak szybko nie wysycha.
Pogoda wreszcie dzisiaj była znośna. Warzywka coraz lepiej widać, choć marchew późna, pietruszka i groszek jeszcze się zastanawiają.. Może trzeba będzie dosiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu będą rosły pomidory. Z przodu dam polne kamienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia jak mogę doradzić... balie, wiaderka i inne naczynia najtańsze na złomie, jeśli masz jakiś w pobliżu to poszukaj, ja co roku obławiam się tam za grosze ;:138
Te błękitne bratki są śliczne ;:167 , w mojej okolicy jeszcze takich nie widziałam ;:174
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Naprawdę jestem oczarowana Pani ogrodem. Siedzę i śledzę kolejny już wątek, zachwycając się taką swobodą a jednocześnie podziwiając efekt własnoręcznej pracy i zaangażowanie w naturalne podejście do upraw. Czytając o Pani pracy nad ziemią, czułam ciarki na plecach, bo to takie "moje"... Aż chce się pracować, widząc, efekty metamorfozy i marzyć, że kiedyś i mnie uda się wypracować tak cudowne miejsce do pracy i wypoczynku. Wszystkiego co najlepsze życzę.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia a powiedz ino Ty mnie co masz między grządkami na ścieżkach?...tak spoglądam i nie ogarniam czy to jest pocięta słoma i jaki cel.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Krysiu głównie po to, żeby nie rosły chwasty. To również docelowo użyźnia glebę, bo potem tej słomy nie usuwam, tylko przekopuję z nią, więc w trakcie sezonu się kompostuje. Jak jest sucho, trzyma też więcej wilgoci. Są i minusy- ślimaki się w niej chowają, ale coś za coś.

Anielanna, dziękuję. ;:167 To bardzo miło przeczytać takie słowa. Napiszesz coś więcej o swoich działaniach, co uprawiasz- działkę, swój ogród przy domu, ile lat? A może założysz wątek? Zachęcam, to fajne przede wszystkim dla siebie, żeby potem wracać, jak było kiedyś. Ja nawet nie wiem, kiedy minęło te 7 lat, właśnie zaczęliśmy 8 sezon.

Kasia, nie ma szans, żeby mąż mnie zabrał na złom ;:224 :;230 On już jest zły na to, co jest. Uważa, że zagracam działkę. ;:224 ;:124 :lol:

Tęsknię już za ogródkiem, nie byłam tydzień. Mąż w pracy, a ja sprzątam z synem w domu, trzeba ugotować obiad. Kupiłam rozsady selera, pora, kalarepy, sałaty. Jest też paczka do wsadzenia- cieniowana przylaszczka różowa, srebrzysta paproć, dwie śnieżyce, ciemiernik.Nie wiem jeszcze gdzie...
Chciałabym już zbierać takie plony..
Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia a gdzie w naszych rewirach dostałaś przylaszczkę różową.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Krysiu, odpowiedziałam na priv.

Ja dziś zostawię tylko trochę pisma obrazkowego. Kiepska jest pogoda, zimno, zimno, zimno... Byliśmy tylko chwilę. Nawet się nie chce jeździć na to zimnisko. Praktycznie wszystko stoi w miejscu, tylko moje porzeczki oszalały i już kwitną.. :shock: Oby nie zmarzły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia jeszcze trochę i doczekamy się ciepełka, a w lato będziemy narzekać że za gorąco :;230
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia :wit
ale u ciebie porządeczek. ;:215 I w warzywniku coś rośnie.
Ja mam tyły. Tylko ziemniaczki posadzone. w tym tygodniu zamierzam coś posadzić.
Ale zimne , przymrozkowe noce. ech, nie wiem czy warto ?
Śliczne różne hiacynty i narcyzki :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Dobry wieczór. :wit

Kasiu, jakoś w to ciepło nie wierzę. Ten rok być może taki właśnie dziwny będzie... :shock: :?
Dlatego niezależnie od okoliczności jak jestem na działce, to robię co jest do zrobienia i już. W czerwcu może być gorzej pod względem zdrowotnym, a ogólnie ciągle mam niedoczas. Moi też obecnie pomagają średnio, bo pogoda sprawia, że są w ogrodzie strasznie marudni i popędzają mnie do domu. ;:223 ;:124

Aniu gdzie mi tam do Twoich hektarów. W życiu bym się nie obrobiła, mając taki duży ogród jak Ty. I u ciebie urośnie, zresztą chyba masz zimniej. Zdążysz z wszystkim.

Dzisiejszy spacer ( :;230 latanie w dyrdy w 1,5 godziny i zrobienie wszystkiego, co było do zrobienia ze złośliwie dokuczającym dzieckiem na plecach). Tak naprawdę cała moja radość obecnie, to oglądanie potem tych zdjęć.

Kwitnące porzeczki- dziś je owinęłam włókniną.

Obrazek

Obrazek

Zielone

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne oko- zawieszacze :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czosnek niedźwiedzi szykuje się do kwitnięcia

Obrazek

A drzewa dopiero myślą o otwieraniu pąków- miesiąc do tyłu, w stosunku do ubiegłego roku.. :(

Obrazek

Majówka pozwoli nam odpocząć od ogrodu. Potem czas myśleć o gnojówkach itp..
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Moniko, działeczkę masz jak bombonierka, cukiereczek, no cud natury i ludzkiej pracy po prostu! Brawo, brawo, brawo! U nas przymrozki zniechęcają do siania i wszelkiej pracy ogrodowej :(
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

To już takie warzywka masz ;:224 ;:224
Ja jeszcze nic. Zimno coraz....A teraz przymrozki .Wszystko zniechęca.
Piękne kwitnienia wiosenne. ;:215
Świetne to koło i te niebieściuchne kwiatuszki. Tak sielsko, ślicznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”