Ustronie pod Miedzą cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Kasiu, wszystko na to wskazuje, że już po zimie. Choć nocne przymrozki jeszcze dają się we znaki, a słońce i wiatr wysuszają ogród coraz mocniej. Przydałby się deszcz.

My działamy. Wczoraj przekopaliśmy skrzynie i grządki pod śliwką i nawieźliśmy je kompostem. Wsadziłam też bratki do doniczek na tarasie.
Dziś jeszcze ograbienie obrzeży rabat z liści róż, oprysk róż miedzianem i podsypanie ich nawozem do róż oraz posianie rzodkiewek, rukoli i różnych sałat. No i chwila ciszy z błogim słońcem na twarzy.
Za tydzień chciałabym przekopać warzywnik ze słomą, która na nim leży i obornikiem, i nawieźć go kompostem. Może uda się też kupić korę do uzupełnienia na rabatach. Mamy już porządek. Aż się dziwię, że tak poszło, bo na zimę nic nie było sprzątnięte. Sprzątaliśmy parę razy w lutym. Około 10 taczek pozimowego syfu wyjechało. Róże już ruszają, w słońcu przy tarasie pierwsze listki już są.

A tu zdjęcia z zeszłego tygodnia, ponuro było. Arboretum Kórnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Dzień dobry.
Przedostatnia niedziela marca.
Warzywniak skopany z obornikiem, kwiaty kąpią się w słońcu.
Pierwsze pszczoły.
Za tydzień włączenie wody i cięcie róż oraz wertykulacja trawnika i wysiew marchewki i pietruszki. Może uda się też przyciąć tuje.
Przywiozłam do domu podłoże do wysiewu pomidorów i najpóźniej w przyszły piątek będę siać.
Wczoraj podsypaliśmy rabaty korą i wsadziłam jeszcze trochę bratków.
Czekamy na deszcz, ale w prognozach nie widać. :roll: ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Dzień dobry w słoneczną, piękną, kończącą się już niedzielę.
Udało się dziś wybornie poogrodować. ;:167
Przycięłam róże, mąż z synem zwertykulowali trawnik, Posiałam marchewkę na zmianę z dymką, pietruszkę i koper i porządnie podlałam cały ogród (wczoraj włączyli wodę).
Musi mi tego szczęścia działkowego starczyć na ciężki tydzień pracy..

przylaszczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nieostre, bo mikrusek jeszcze w pąkach :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czosnek niedźwiedzi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze wschody

Obrazek

Obrazek

kokorycz

Obrazek

brateczki mówią dobranoc :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Moniko, Twoja działka tak zadbana jak pamiętam sprzed wielu miesięcy. Pięknie naprawdę. ;:oj
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Izo, dziękuję za obecność i miłe słowa. :wit
Staram się jak mogę. Ściółkowanie rabat kwiatowo- bylinowych w znacznym stopniu ułatwia mi życie, ogród wtedy staje się w sezonie prawie bezobsługowy. Czasem przelecę z sekatorem, innym razem oplewię warzywnik, ale w sumie starcza częste "hakanie" podłoża w międzyrzędziach. No i koszenie trawy, oraz podlewanie. I cieszenie się pięknem. Z wiosny jest owszem trochę roboty- trzeba posprzątać, zrobić oprysk miedzianem, nawieźć, obsadzić taras, ale potem aparat i relaks :;230 ;:167

Zaczęły wschodzić posiane w domu pomidorki. Nie wiem jak sobie poradzą, bo słoneczka już zabrakło, ale jestem dobrej myśli.
A to kadry z wczorajszej wycieczki do Rogalinka, gdzie rosną pomnikowe dęby Lech, Czech i Rus oraz Edward. Miało być Arboretum w Kórniku, ale czynne tylko do 16- nie dalibyśmy rady po pracy. Szkoda, bo była piękna pogoda i śnieżyce w pełnym rozkwicie podobno. W weekend z mrozem już chyba będzie po nich.

drozd dawał koncert (niejeden)
Obrazek

pałac

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dęby

Obrazek

Obrazek

Obrazek

spacerek za parkiem, nad starorzeczami Warty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fiołeczki mówią papa :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Fajowe widoki :) Relaksu zazdroszczę na działce. Ja jakoś nie umiem chyba sobie poukładać odpowiednio prac bo zawsze pracuje na działce a naprawdę mojej daleko do Twojej. Może za mało czasu poświęcam wypadom na działkę? Sama nie wiem. A jak ściółkujesz? W sensie czym i kiedy i czy ściółkę trzeba zmieniać w sezonie czy jesienią? I czy ślimaki nie siedzą w sciółce?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Izo, ściółkuję korą, bo niestety nie mam dostępu do zrębek, jak również na warzywniku słomą i zmulczowaną trawą. Nie zmieniam tej ściółki, wiosną dosypuję troszkę kory gdzie przeryją krety, a warzywnik ze słomą, kompostem przekopuję. Ślimaków trochę jest, ale nie da się chyba nie mieć ślimaków w ogrodzie. :wink:

Dzisiejsze foteczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś tylko podlewałam, wsadziłam jeszcze 12 bratków, wypiliśmy kawę. Zimnica była, ale słonecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czosnek niedźwiedzi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Eden Rose

Obrazek

Obrazek

U mnie póki co wszystko porobione. Jutro może posieję tylko pietruszkę naciową i przytnę tawuły i berberysy. Czeka mnie jeszcze cięcie lawendy, ale boję się przed ochłodzeniem. Zrobię to już chyba po świętach. No i tuje musimy piłą ciachnąć.
Pozostaje mi doglądanie domowych siewek pomidorowych. Na święta chyba pojadą ze mną do rodziców. Jeszcze nie są pikowane, więc to tylko 3 tacki do zabrania. Wolę mieć na nie oko.

:wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Tak masz czyściutko na działeczce, że aż nie dziwi,że wszystko rwie się do życia. Krokusy pięknie pokazałaś, dokładnie widać każdy paseczek ;:oj Moje już są chyba na wpół zdziczałe, bo większość jest drobna. Nawet przemknęło mi przez myśl, żeby je wymienić, w tej chwili jest tyle cudnych odmian, ale nie wiem czy znajdę w sobie tyle samozaparcia, żeby wydłubywać cebulki z ziemi. Może na jesieni kilka dokupię, jeśli coś innego nie zaprzątnie mojej uwagi. Śliczne te bratki, a jeszcze jak jest ich tak dużo, to aż chce się na nie patrzeć, rozweselają każdy zakątek ;:138 Wiosna u Ciebie aż kipi kolorami. Zatrzymała się na dłużej, puść jej troszkę do mnie, bo u mnie nawet jeszcze 1/4 nie ma tego o u Ciebie :wink:
Aż zazdroszczę, że możesz tak wcześnie korzystać z wody, o tej porze każda kropla to skarb. U mnie niestety następuje to zazwyczaj pod koniec kwietnia, a raz nawet puścili dopiero po 10 maja. Straciłam wtedy sporo roślin, ale zarząd miał jakieś przepychanki z wodociągami i nic nie dało się zrobić. W tej chwili jest już bardzo sucho, a obiecywanych opadów, ani widu, ani słychu ;:224
Pozdrawiam, słoneczka i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Iwonko dziękuję za Twoje miłe słowa i życzenia zdrowia. Do Ciebie kieruję takie same. ;:167

U nas wodę odkręcają zwykle koniec marca, początek kwietnia, w tym roku 26.03 i jakoś w tym roku działa od razu i nie ma awarii.
Z nieba ma zacząć podlewać jutro. Jest już bardzo sucho, to moje podlewanie to zaraz wiatr wysuszył, dziś siałam pietruszkę naciową i był popiół zamiast ziemi.
Wrzucę dziś kilka zdjęć z Kórnickiego Arboretum- mojego stałego miejsca spacerów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n. :wit
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Pięknie ;:oj Szczególnie brateczki, moje ulubione drobne. Choć na balkon kupiłam duże bo małych nie było jeszcze ponad miesiąc temu. Zawzze na wiosnę kupuję małe na balkon a na jesień czasem duże. Tak czy inaczej są ślicznymi kwiatami dla mnie :)
Dziękuję za odpowiedź w sprawie ściółki. Jeszcze tylko jedno - kora to taka ze sklepu normalna? I od razu z worka wysypujesz czy odkażasz czy coś?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Izo to najtańsza kora z marketu, kupuję duże worki i nigdy nic dodatkowego z nią nie robiłam. Teraz po latach dosypuję jej maksymalnie z 3 worki na wszystkie rabaty, ale wcześniej szło z dwa razy tyle. Ona się kompostuje leżąc na rabatach kwiatowo- bylinowych.

I jeszcze chwila spacerku...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To kalina bodneńska tak cudnie kwitnie.. ;:167

Obrazek

To jeszcze nie wszystko, ale zmykam do pracy. :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

W Poznaniu wieje okrutnie i nadal sucho... Bardzo jest deszcz potrzebny, żeby wszystko zaczęło rosnąć i się zielenić.

Przeniosę się po raz ostatni do naszego podpoznańskiego Arboretum. ;:108 Miłego spacerku!

wawrzynek wilczełyko
Obrazek

dereń
Obrazek

wiśnia ozdobna

Obrazek

azalia wcześnie kwitnąca
Obrazek

Obrazek

takiż sam rododendron

Obrazek

Obrazek

magnolie

Obrazek

ostrokrzew

Obrazek

i wdzięczne zawsze żonkile

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Dziękuję. Spróbuję z korą w tym roku :)
Piękne spacery nam fundujesz ;:oj Rewelacyjne widoki, szkoda, że mam tam tak daleko. Dobrze nasycić się takimi widokami z rana przed pracą. ;:3
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”