Ustronie pod Miedzą cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Och anido, gratuluję. To był dobry moment na taki urlop. Sama chętnie bym jeszcze skorzystała.. :wink:
U mnie mam nadzieję, że będzie lepiej, no ale najpierw muszę trochę przecierpieć.
Póki co na działce działam więc na pół gwizdka- dziś zmusiłam męża i ukopał 5 pełnych taczek kompostu, którym nawiózł warzywnik i skrzynie, oraz miejsce po trampolinie, gdzie będą dwie nowe grządki. Ja to tylko rozgrabiłam. Tyle, ile widziałam naraz w bryłach kompostu dżdżownic, to nie widziałam nigdy. Dosłownie po kilkadziesiąt sztuk w jednej byle. :shock: Smakują im wytłoki warzywno owocowe (głównie seler naciowy, jabłka, marchew i buraki) z mojej wyciskarki. Nie żałuję im też makulatury. Dostały słomę, pokrzywy, żywokost, mulcz. Kompostownik to moje oczko w głowie i potem jest taki piękny nawóz. ;:167
Niestety nie mam zdjęć, bo spieszyliśmy się, a już kropiło. Teraz za to pada ciepły wiosenny deszcz i jak wracaliśmy to czuć było, jak pięknie pachnie powietrze. Już wiosennie. Słyszałam też skowronki nad polem. Żurawie podeszły pod sam płot i na nas nawrzeszczały, ale mąż im powiedział, że jesteśmy u siebie i dały spokój. :wink: To pole za płotem to moja namiastka wolności i wsi, a w tym roku zrezygnowano z dalszej budowli osiedla domów i posiano zboże. :D

Udało mi się też posiać w skrzyniach trochę warzyw- szpinak, koper, rukolę, rzodkiewki i musztardowca zielonego i czerwonego. To dosłownie rzutem na taśmę już podczas deszczu, chwilę przed odjazdem. Wszystko inne musi jeszcze czekać, choć na ogródku zostało tylko zrobić ścieżki i siać- ale to trzeba i siły i pogody.
Trawnik też płacze za wertykulacją, ale liści już na nim nie ma. Czekam więc na ;:3 i lepsze samopoczucie. I będę siać, robić oprysk miedzianowy, ciąć róże. Za każdą wizytą coś jest do przodu, połowa marca i jesteśmy na plus. Cieszę się. ;:108
Z każdym dniem widać, że ruszyło już, zielone coraz mocniej się wyłania. :) Parę wspominek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Witaj Moniś w kolejnym sezonie.
Zachodziłam do Ciebie kilka razy, ale zdjęć nie było widać. Już jest ok i mogłam nacieszyć oczy Twoim cudownym ogrodem. Aż mi zapachniało latem od jabłek i śliwek :D
Z pracami wiosennymi też już jesteś bardzo do przodu. Jak czytam Twoje opisy, to wyobrażam sobie jak ta praca aż pali ci się w rękach :lol:
Wszystkiego dobrego Moniś, oby ze zdrowiem było już tylko lepiej :D No i oczywiście pięknej ogrodowej pogody ;:3
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Wiolu dziękuję za odpowiedź w sprawie perlitu i wermikulitu. Zakupiłam sobie na necie i czekam aż przyślą. Jak zrobi się cieplej, to myślę o wysiewie pomidorów, sałat, może coś jeszcze, ale w tym roku nie spieszę się bo zimno, a ja w domu nie mam warunków. Tam, gdzie mogłaby stać szklarenka do wysiewów, czyli przy drzwiach balkonowych, gdzie czasem wpada jeszcze odrobina słońca, syn siedzi przy nauce zdalnej, więc szklarnia musi iść od razu na balkon. W tym roku chyba większość rozsad po prostu kupię, bo choć pracuję zdalnie, czasu mam jeszcze mniej, a na dodatek szwankuję zdrowotnie i po prostu nie mam siły.
W tym roku jeszcze mam znacznie utrudniony dojazd na działkę, bo wyłączono 2 z 3 dostępnych dróg przez remonty wiaduktów, a 3 wiedzie przez wiecznie zamknięty przejazd i w związku z tym, że jest to jedyna wylotówka z miasta na południe, to są straszne korki, we wszystkich godzinach, a po południu w tygodniu na kilka km. Zostają tylko weekendy i stanie w tych korkach, no i jeszcze pogoda nie do zniesienia. ;:124 ;:223
No ale jutro wybieramy się choćby pomarznąć i mam w planach wysiew marchewki i pietruszki oraz posadzenie cebuli. I jeszcze dokupione bratki czekają na wsadzenie do donic, trzeba kupić ziemię do wysiania pomidorów, przywiozę już szklarenkę na balkon, choć nie wiem czy się zmieści tam gdzie zawsze stała, bo na tej ściance zawisł klimatyzator.
Zaczynam mieć reisefieber na wieść o planowanych zakazach przemieszczania się i muszę wsiać warzywa, żeby już rosły, bo nie wiadomo co będzie. Co rok ten sam stres. Ogólnie jakoś bardzo źle zaczyna się ten rok ogólnie, ale to chyba każdy ma takie wnioski. Odczaruję więc smutne myśli kolejną garstką zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Monia, będzie dobrze, zdrówka życzę z całego serca ;:167

Ja na działkę jeżdzę trasą katowicką przez Koninko. ( ale fakt mieszkam na wylocie tej trasy)

Zdjęcia cudne.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Aniu, my też będziemy wylotówką katowicką jeździć. Ale najfajniej się śmigało przez wiadukt na Golężyńskiej. A teraz do grudnia nieprzejezdny.
Za życzenia zdrówka dziękuję. Znowu ładuję w wyciskarkę, próbuje się ratować przed nożem, ale zobaczymy czy mi to pomoże. Myślę też o jakiś kuracjach detoksykujących i antypasożytniczych, bo może przez to moje kłopoty...
Dziś czuję się lepiej i sama świadomość balkonu pełnego selera dodaje mi otuchy. Wierzę w moc zielonego ;:108

Na działce udało nam się, a właściwie mnie, posiać marchewkę, pietruszkę, jeszcze sporo rzodkiewki i wsadzić dymkę i groszek, grządki już gotowe. Zostało jeszcze trochę miejsca i nowe grządki na pomidory.
Weekend był straszny, zwłaszcza niedziela. Bardzo źle się czułam i jeszcze pogoda była okropna. Ale w sobotę byliśmy w Kórniku na spacerku i to relacja z niego. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn :wit

W sobotę będą włączać wodę, jak będzie pogoda wertykulujemy trawnik, oprysk miedzianowy i chyba już cięcie róż. I zostało tylko sprzątanie w altance.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Weekend minął działkowo. Dziś było lepiej niż wczoraj, ale i tak udało się przyciąć róże, lawendę, zwertykulować trawnik i zacząć porządki w altanie. Był też pierwszy grill.
A zdjęciowo wspominki z arboretum. Potem będą już działkowe fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit . Przykro mi z powodu Twoich problemów zdrowotnych :( . Trzymam mocno kciuki za poprawę ;:196 . Niech moc zielonego będzie z Tobą ! Zazdroszczę spacerku po arboretum ;:oj . Takie hurtowe ilości cebulowych robią wrażenie ;:108 . Czytam, że zrobiłaś już pierwsze wysiewy w warzywniku Ja właśnie muszę się za to zabrać bo już warzywnik przygotowany ale akurat dzisiaj pada. Może jutro się uda. Z okazji zbliżających się świąt życzę Tobie i całej Twojej rodzinie zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych ;:196 , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Ewelinko, dziękuję za życzenia i za odwiedziny. Dla Ciebie i Twojej rodziny również wszystkiego najlepszego na te święta ;:108

A na mojej działce już niemal prawdziwa wiosna. Posprzątane, w altanie tylko po świętach umyję sobie okna. Woda już jest, podlane, rośnie. Wtorek środa było cudnie. Mąż wziął po pół dnia urlopu, syn już nie miał lekcji, a ja kończyłam o przyzwoitej porze, także zaraz po mojej pracy wszyscy siup na działkę. Ja głownie na leżak i słońce. ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwierzyny za płotem moc- żurawie, bażanty, sarny, wszelkiej maści ptactwo, lisy...

Obrazek

Obrazek

Sarny pasą się tam regularnie- koło 30 sztuk.
Wsadziłam kolejne 100 cebulek czosnku niedźwiedziego.

Obrazek

Na warzywniku już się zieleni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A bratki coraz piękniejsze. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec błękitne panny przylaszczki.

Obrazek

Obrazek

I tęcza sprzed paru dni po pierwszej wiosennej burzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Witaj Moniś.
Wszystkiego dobrego w drugi dzień świąt :D
Przepiękne widoki zaserwowałaś ze spaceru. Ach, chciała bym kiedyś zobaczyć takie miejsca na żywo. Ależ to muszą być wrażenia :D
Działeczka już iście wiosenna a bratki w pięknych kolorach :wink:
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Ania, dziękuję. Myślę, że w maju, pod koniec maja będzie już wszystko dobrze.

Pogoda nam nie pomaga, ciągle zimno, ponuro, deszczowo, wietrznie. Dziś też tak jest.
Byłam jednak w ogrodzie, coś tam wysiałam w gruncie (sałata kilka rodzajów, bo ta domowa wzeszła i padła), aksamitki, cynie i nagietki, wsadziłam mendel rozsady sałaty (z targu i będę dokupowała po trochu co tydzień), troszkę bratków jeszcze. Jutro może uda się grillować i odpocząć, bo wreszcie ma być słońce.

Wspomnienia z niedzielnego spaceru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Moniko zginęlaś mi w tym tłumie ale jesteś więc wpisuję się co byś znowu nie umkn?ła.
U mnie też jeszcze w warzywniaku pusto, plany na ten nadchodzący tydzień do siania.
Zdrówka
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Krystyno dziękuję za odwiedziny i w prezencie zostawiam koszyczek fiołków. :)

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod Miedzą cz.3

Post »

Moni....powdychałam i pozazdrościłam, że masz ich tak dużo nad tą miedzą.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”