Moje małe brzydkie kaczątko..;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Ziela, bardzo Ci dziękuję :) I oby było jak mówisz... cudnie :):) Ja w każdym razie dołożę wszelkich starań :)

Karina, moja kompozycja jest bardziej monokolorystyczna.. no chyba, że mnie ta maciejka jednak zaskoczy. A tam rozpoznałam dzwonek karpacki i lawendę, tych dwóch jestem pewna. I jakieś takie fajne lilaróże.. :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Jest tam tez lobelia zwisająca. :)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

surita będzie na pewno ;)

A co do lobelii to ja ją w tym roku w doniczkę dam i na działce na mur przywieszę. Bo mam ciemny kącik a lobelia mnie urzekła.
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Karina masz rację z tą lobelią. Musiałam szybko patrzeć, bo mój mały książę zażyczył sobie kolacji, a że woniał już hm.. no nie kwiatuszkiem ;) to i kąpiel trza było przyszykować :) A ma takie cudne, lawendowe mydełko, jak ono pachnie... :)

Ziela, zajrzałam sobie na Twoją działeczkę :) I ciekawa jestem co Twój szanowny rodziciel ma przeciwko bylinom :) Ja najchętniej posiałabym je na każdym wolnym skrawku ziemi w doniczkach :) Z resztą czekam właśnie na sadzonki barwinka i mydlnicy, a w doniczkach posiany mam jeszcze żagwin, znowu mydlnicę i kolejną szykuję na nasionka rozwaru. Urzekły mnie te balonowe pąki :)
Ach, no i dziękuję za wiarę w możliwości mojego balkonu :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

surita mój ojciec jest starej daty :D

i według niego wszystko ma być tak jak jest, bo jak jest inaczej to jest źle. i wiesz on twierdzi ze będzie po tych kamieniach chodził i nie będzie uważał na jak to on nazwał "plątające sie gówna" :D
Ale w tym roku to sie zmieni, wszystko robie po swojej myśli a tatuś może mi sapać tam :D
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Hihi, tak to już jest.. :)
Ja na przykład koncepcji balkonu nie uzgadniałam z mężem, bo do tej pory miałabym tam tylko oblepioną farbą drabinę i znużone długim brakiem zainteresowania dwa kartony z sokami, odbarwione od zmieniającej się pogody ;)
Też się w sumie bałam, że będzie marudził :)

Ale chyba podobają mu się efekty.. no i uśmiechnięta od ucha do ucha, miła żona to też nie jest coś, co się tak łatwo odpuszcza ;)

A Twój ojciec jak zobaczy, jak pięknie wyglądają te bylinki, to pewnie jeszcze potem Ci wmówi, że to jego pomysł był ;)
A o jakich odmianach myślisz?
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

hmmmm....

smagliczka skalna, żagwin ogrodowy, firletka smółka, goździk kropkowany, macierzanka piaskowa, gęsiówka... to te co mi na razie przychodzą na myśl.
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Ziela1233 pisze:hmmmm....

smagliczka skalna, żagwin ogrodowy, firletka smółka, goździk kropkowany, macierzanka piaskowa, gęsiówka... to te co mi na razie przychodzą na myśl.
Ooo żagwin żagwin :) Wysiałam sobie.. tylko że kwiatki na drugi rok dopiero :(
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Nareszcie wyszło trochę słoneczka :)

Dla przykładu: tak wygląda dziś widoczek, który pokazałam wam wczoraj :)

ObrazekObrazek

;:2
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Kasiu ja tez dopiero teraz trafiłam do Ciebie, bo ostatnio cierpię na brak czasu niestety :? dobrze, że do mnie zajrzałaś, bo dzięki temu trafiłam na Twój balkonik :D widzę, że to już nie brzydkie kaczątko tylko łabądź :P świetny dobór roslinek, a i zazdroszczę zestawu wypoczynkowego na balkoniku :D a Twój clematis w jakim kolorze jest ???
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dzięki Dorotko, ale do łabądka to mu jeszcze jeszcze.. :)

Clematis ciemnoniebieski/granatowy - odmiana Jackmanii Superba. Mam nadzieję, że kiedyś będzie wyglądał tak:

Obrazek
stąd: http://www.esveld.nl/plantdias/77/77001.jpg

Ech... ;)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Oj to przepiękny będzie :shock: :shock: :shock: bardzo mi się podoba kolor - też myślałam o takim 8) ale tata kupił bordowego, a na drugiego na razie miejsca nie mam :wink: ale kiedyś może cos się wykombinuje :P
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Miaaa, cały balkon ma być utrzymany w tonacji granatowo-fioletowo-purpurowo(?)-różowo-białej :) Przynajmniej taka jest idea ;)
A co mi z tego wyrośnie.. No to zobaczymy :)

Aaa takie pytanie mam do znawców owadów (uprzedzam lojalnie - pytanie z gatunku: takie coś, z takim czymś, bez takiego czegoś ;)) Zajrzałam dziś Clematisowi do donicy i natknęłam się na żyjątko "wkopujące się" w ziemię.. Na pierwszy rzut oka wyglądało jak pszczoła.. no w każdym razie takie coś pszczołopodobne.. na pewno miało skrzydełka..
I teraz pytanie.. co to może być, dlaczego ryje w mojej ziemi i czy przypadkiem nie zamierza założyć tam gniazda ;:129 ;:88
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”