Ogródek u Kacpra

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Bufo-bufo Dziękuję! Już kupiłem kilka nowych irysów, czekają na posadzenie. Ja to jestem takim typem, że najpierw kupi, potem martwi się gdzie posadzi :) Chyba czas na nową rabatkę :;230
Miriam Dziękuję bardzo za odwiedziny i miłe słowa ;:138 ;:167
Obrazek
W końcu zaczynają ruszać canny. Zimny maj im nie służył. Pierwsza zakwitnie Cleopatra
Obrazek
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Piękna canna również ozdobna z liści. Moje dopóki w donicach były bezpieczne, w ubiegłym roku wysadziłem je do gruntu i wszystkie / dosłownie / zostały zjedzone przez nornice :(
Róża też ciekawa, powiedziałbym że patriotyczna :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Ale dorodne masz irysy i orliki!! Gratuluję sukcesu z nową piękną różą ;:333 !! A owocujących drzewek to zazdroszczę ci :D ; u mnie ostatnimi laty ciągle długie przymrozki i żadnych owoców czy orzechów znów nie będzie.
Super pomysł z tym nowym wejściem do ogrodu; będzie fajnie zielono. Jakieś pnącza plannujesz też może?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Draszyr u mnie niestety wrogiem największym są chyba ślimaki, oj potrafią ogołocić nowe przyrosty do zera, a jak mi dalie objadły.. szkoda gadać.
Igala Milin posadzony, wisteria także, winobluszcz rośnie, na chwile obecną przystopowałem z nowościami, to co miałem w głowie zrealizowałem i jestem zadowolony ;:167 wiadomo pewnie na bieżąco coś się w głowie urodzi to będziemy działać :)
Canna Cleopatra rozpoczyna paciorecznikowy sezon w moim ogrodzie ;:138
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Te maki są świetne, Długo kwitną?
Kawał dobrej roboty z tym wejściem do ogrodu, brawo ;:oj
U mnie kanny coś późno w tym roku. Cleopatra super, fajne ma liście dwukolorowe :D
Czekam na więcej zdjęć pacioreczników!
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Cześć Kacper. Widzę sporo już zrobiłeś. Czekam na kolejne relacje w tworzeniu ogrodu . Mały ogród nie musi być nudny wręcz odwrotnie.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Witaj Kacper :wit Wcześniej obserwowałam cichaczem co dzieje się w Twoim ogrodzie,teraz zostawiam ślad
i widzę, że roślinek przybywa ;:138 Kleopatrę chciałam przezimować na oknie, ale nie wyszło.Musiałam ściąć i poszła na spoczynek do piwnicy :)
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

paradas co do maków to zdecydowanie kwitną za krótko ;:174

Przemekt23 Dziękuję za odwiedziny ;:138

Shalina Dziękuję ;:138 u mnie canny już śpią w piwnicy, chociaż niektóre już myślą, że wiosna.

Drobne podsumowanie tego i ubiegłego sezonu. Na przyszły sezon, jak dobrze pójdzie odmian będzie już 2 razy więcej :D czyli około 40 ;:oj Zastanawiam się tylko gdzie ja to posadzę haha :;230
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Kacper wszystkie piękne, już ciekawa jestem nowych odmian ;:138 ;:215 Pamiętaj o mnie :tan
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Piękny masz ten ogródek i rośliny... ;:173
Kanny przepiękne, nawet nie wiedziałam, że takie są. Wyglądają, jak egzotyczne kalatee. :roll:
Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na uprawę tych piękności, bo nie mam ich gdzie przechować zimą.
Podoba mi się Twój wątek i Twoje pomysły. Przemiana wejścia bardzo udana ;:63
Sama od najmłodszych lat interesuję się roślinami i ogrodnictwem, choć ogrodnikiem nie zostałam.
Uwielbiam też (od dzieciństwa) kury. Niestety, mieszkam w mieście, a tu podobno kur trzymać nie można. Zresztą... nawet nie miałabym gdzie. Myślałam więc o namiastce i chciałam hodować przepiórki, ale jak siebie znam, to zimą mieszkałyby razem ze mną, więc jednak się wstrzymuję... :wink:
Mam podobnie, jak Ty- maleńki ogród (pewnie mniejszy, niż Twój), a w nim milina i wierz mi- to potwór. 8-) Lepiej przesadź go w inne miejsce, bo możesz do domu w pewnym momencie nie wejść :wink:
Poprzeglądaj sobie wątek o milinie, to zrozumiesz o czym mówię.
Wisteria też bywa upierdliwa i potrzebuje przestrzeni.
Moja mama, która ma znacznie większy ogród zlikwidowała oba potwory. Ja nadal walczę, żeby jakoś okiełznać milina, bo roślin nie morduję, nie potrafię. Nawet, jak sprawiają kłopoty.
Nie namawiam do pozbycia się, bo to piękne pnącze, ale radzę zawczasu posadzić tak, żeby później nie przeszkadzał.
Sama zbyt często musiałam przenosić (z trudem) duże rośliny, bo zlekceważyłam informacje, albo zaskoczyła mnie ich ekspansywność.
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”