Ogródek u Kacpra

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

paradas Witaj!
Dziękuję za odwiedziny!
Bluszcz przyniosł mi jeszcze prababcia w 2015 roku, czyli teraz leci jego 5 rok jak rośnie u mnie. Co ciekawe przyniosła mi też ukorzeniony pęd kwitnący bluszczu. Teraz kiedy skończyłem zajęcia z dendrologii wiem, że pędy kwitnące bluszczu wyglądają zupełnie inaczej niż pędy płonne. Taka sadzonka z pędu kwitnącego to inna odmiana - 'Arborescens'. Hortensja,, która odbija to hortensja ogrodowa. Widzę, że jakieś zawiązki kwiatów ma, zobaczymy co z tego będzie :D Jeśli chodzi o pnącza - uwielbiam ja! Najchętniej chciałbym, aby obrosły każdy kawałek płotu czy innych podpór. Winobluszcz rośnie przy kurniku odkąd ubłagałem tate, aby go zbudować :;230 czyli już 12 lat. Zachwycony kurami byłem już odkąd skończyłem 7/8 lat :;230 tak mi zostało do dziś. Staram się go przycinać dość często i jakoś wygląda, ale słabiej rośnie niż ten przy tym budynku.
Niestety poprzedni wątek przepadł, hosting zrobił psikusa, zdjęcia zniknęły, a razem z nimi wątek :(
Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Irysów ciąg dalszy ;:138
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maki
Odmiana 'Checkers'
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dla zaspokojenia własnej ciekawości i chęci próbowania czegoś nowego, rok temu w czerwcu zaokulizowałem róże. Wynik: 2 zaokulizowane oczka i oba się przyjęły. Na róży pomarańczowej pnącej zaszczepiłem różę, którą bardzo lubię, odmiana 'Papageno'
Właśnie zaczyna kwitnąć.
Pnąca pomarańczowa jako podkładka:
Obrazek
'oryginalna' 'Papageno' jako materiał z którego pobrałem oczka :
Obrazek
A to już kwitnąca, zaszczepiona 'Papageno'
Obrazek
Obrazek
Miejsce szczepienia, ładnie się zagoiło.
Obrazek
Piwonia zakwitła, niezbyt obficie, ale cieszy.
Obrazek
Ostróżka
Obrazek
Wiśnie powoli dojrzewają.
Obrazek
Jako jedyny dorosły mężczyzna w domu, poczuwam się jako głowa rodziny. Biorąc ogród i obejście w swoje ręce, zainicjowałem powstanie oto takiego wejścia do ogrodu. Porównanie przed pracami i po pracach ;:138
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Ładna zmiana wejścia.
Gratulacje z powodu sukcesu okulizowanej róży.
Irysy bródkowe wysokie to też moje ulubione :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Witaj Kacprze :D Jak miło czyta się twój wątek,czuć pasję ogrodniczą a pomysły rodzą ci się pewnie codziennie :D Zostawiłabym bluszcz,jest pewniejszy,chociaż zimy teraz takie łagodne,że i wisterią się może będziemy cieszyć.Czekam na kwitnienie swojej,mam dwie młode. Irysy piękne,niektóre widzę po raz pierwszy.Brzoskwiń zazdroszczę,u mnie ani jednej ;:174 Ostrokrzew cudny ;:215 Pergola bardzo udana,jak zarośnie zrobi się bardzo klimatycznie.Może i ja w końcu hamak zamocuję ;:204 Z przyjemnością będę zaglądać,chociaż zrobiłam sobie przerwę od forum,chyba każdy przez to przechodzi,ale właśnie takiej świeżości jaką tu spotkałam mi brakuje :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Bufo-bufo Dziękuję! Już kupiłem kilka nowych irysów, czekają na posadzenie. Ja to jestem takim typem, że najpierw kupi, potem martwi się gdzie posadzi :) Chyba czas na nową rabatkę :;230
Miriam Dziękuję bardzo za odwiedziny i miłe słowa ;:138 ;:167
Obrazek
W końcu zaczynają ruszać canny. Zimny maj im nie służył. Pierwsza zakwitnie Cleopatra
Obrazek
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Piękna canna również ozdobna z liści. Moje dopóki w donicach były bezpieczne, w ubiegłym roku wysadziłem je do gruntu i wszystkie / dosłownie / zostały zjedzone przez nornice :(
Róża też ciekawa, powiedziałbym że patriotyczna :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Ale dorodne masz irysy i orliki!! Gratuluję sukcesu z nową piękną różą ;:333 !! A owocujących drzewek to zazdroszczę ci :D ; u mnie ostatnimi laty ciągle długie przymrozki i żadnych owoców czy orzechów znów nie będzie.
Super pomysł z tym nowym wejściem do ogrodu; będzie fajnie zielono. Jakieś pnącza plannujesz też może?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Draszyr u mnie niestety wrogiem największym są chyba ślimaki, oj potrafią ogołocić nowe przyrosty do zera, a jak mi dalie objadły.. szkoda gadać.
Igala Milin posadzony, wisteria także, winobluszcz rośnie, na chwile obecną przystopowałem z nowościami, to co miałem w głowie zrealizowałem i jestem zadowolony ;:167 wiadomo pewnie na bieżąco coś się w głowie urodzi to będziemy działać :)
Canna Cleopatra rozpoczyna paciorecznikowy sezon w moim ogrodzie ;:138
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Te maki są świetne, Długo kwitną?
Kawał dobrej roboty z tym wejściem do ogrodu, brawo ;:oj
U mnie kanny coś późno w tym roku. Cleopatra super, fajne ma liście dwukolorowe :D
Czekam na więcej zdjęć pacioreczników!
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Cześć Kacper. Widzę sporo już zrobiłeś. Czekam na kolejne relacje w tworzeniu ogrodu . Mały ogród nie musi być nudny wręcz odwrotnie.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Witaj Kacper :wit Wcześniej obserwowałam cichaczem co dzieje się w Twoim ogrodzie,teraz zostawiam ślad
i widzę, że roślinek przybywa ;:138 Kleopatrę chciałam przezimować na oknie, ale nie wyszło.Musiałam ściąć i poszła na spoczynek do piwnicy :)
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

paradas co do maków to zdecydowanie kwitną za krótko ;:174

Przemekt23 Dziękuję za odwiedziny ;:138

Shalina Dziękuję ;:138 u mnie canny już śpią w piwnicy, chociaż niektóre już myślą, że wiosna.

Drobne podsumowanie tego i ubiegłego sezonu. Na przyszły sezon, jak dobrze pójdzie odmian będzie już 2 razy więcej :D czyli około 40 ;:oj Zastanawiam się tylko gdzie ja to posadzę haha :;230
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek u Kacpra

Post »

Kacper wszystkie piękne, już ciekawa jestem nowych odmian ;:138 ;:215 Pamiętaj o mnie :tan
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”