Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dziś od rana lało jak z cebra, już na moich niektórych rabatach stoi woda ;:145

Dorotko, dziękuję bardzo za ciepłe słowa o moim ogrodzie ;:180
Różę na razie sobie odpuściłam, bo w tym deszczu, który do tej pory padał kilka razy dziennie a od dzisiejszego ranka leje ciągle nie da się zrobić żadnego oprysku nawet gdybym chciała ;:223
Chryzantemy to moje ukochane kwiaty przełomu lata i jesieni ;:167

Halinko, możesz mieć rację, że to Bouquet Rose. Rozważam jeszcze że to Masja. Słabo sie znam i nie dostrzegam różnic między tymi odmianami ;:7
Gdybym tego zawisaka spotkała wiosną to pewnie bym go eksmitowała z ogrodu, ale teraz to może szkody nie zrobi. Będę obserwować ;:173

Lucynko, na razie zakwitły najwcześniejsze letnie chryzantemy, większość jeszcze nawet pączków nie ma :D W listopadzie po tych już śladu nie będzie :lol: Miejmy nadzieję, że wrześniowe babie lato wynagrodzi nam te paskudne dni końcówki sierpnia i nacieszymy się jeszcze ciepełkiem, słońcem i kolorami w ogrodach. Dziękuję za słoneczko choć go na razie nie widzę w prognozie, ale może jednak się pojawi ;:65

Dziś będą wczorajsze fotki, bo nawet nosa nie wyściubiłam z domu ;:306

Obrazek
Gailardia. Ciekawa jestem Danusiu czy powschodziły Ci jej nasionka ;:7 u mnie nic nie wzeszło, to co kwitnie to mateczna roślina.

Obrazek
Na krzewuszce pojawiają się jesienne barwy

Obrazek
Laguna jeszcze malutka

Obrazek
Jakie łaskawe ... zostawiły trochę ;:306

Pozdrawiam serdecznie i życzę słońca na caly tydzień ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, u mnie już drugi mocno deszczowy dzień, ale działkę odwiedziłam, czego bardzo żałuję, ;:108 bo widok, jaki tam zastałam, dokumentnie zepsuł mi humor. ;:145
Najgorsze jest błoto i brzydko zwisające główki kwiatowe. ;:174
Teraz już grzecznie poczekam na poprawę pogody, ;:131 by znowu nie wracać z działeczki w fatalnym nastroju. :lol:
Grzeczne te Twoje ptaszyny. ;:333 Sprawiedliwie podzieliły się z Tobą ziarenkami słonecznika. ;:303 Moja sąsiadka miała mniej szczęścia, bo nie zostawiły jej ani jednego ziarna. :)
Słoneczka życzę i ciepełka. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Lucynko, życzenia słoneczka z wdzięcznością przyjmuję, i szczerze odwzajemniam bo bardzo jest potrzebne ;:108
U mnie podobnie jak u Ciebie już drugi dzień leje prawie bez przerwy. Ogród zalany, gromadzące wodę z odwodnienia stud,zienki przepełnione :cry: Krzewy, kwiaty, warzywa - wszystko pływa. Podczas krótkich przerw w opadach woda wsiąka, ale jak zaczyna lać, znów stoją ogromne kałuże ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zerwałam prawie wszystkie pomidory, mam nadzieję, że zielone dojrzeją, ale mam jeszcze kilka niedojrzałych popękanych, z tymi nie wiadomo co będzie.
Obrazek

Maliny, jeżyny mokną, nie dojrzewają :(
Kwiatki wiszą smętnie obciążone wodą. Przykro na to patrzeć ;:174

Na pocieszenie kolejne chryzantemy rozwinęły kwiatki i nawet przy niewielkiej pomocy stoją na baczność :)
Obrazek Starlet

Spokojnego wieczoru Lucynko a jutro poprawy pogody ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
Dziś od rana jeszcze trochę kropiło i było pochmurno, ale w ciągu dnia się wypogodziło i było pięknie ;:138 Woda wsiąkła, roślinki jakoś się zbierają, maliny i jeżyny mimo paskudnej pogody zebrane (trochę spleśniałych też było ;:174 ) I najważniejsze, że prognozy na następne dni są obiecujące ;:138

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój wielki krzaczor hortensji ogrodowej - kwiatów jak na lekarstwo :wink:
Obrazek

Bujne liściory kryją takie perełki
Obrazek
Obrazek

Dobrego wieczoru a jutro od rana do wieczora tylko słoneczka ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, i u mnie dzisiaj słoneczko po niebie wędrowało, a towarzyszył mu dość silny wiatr, co - jak sądzę - pomogło osuszyć ziemię na działce. ;:333 Nie pojechałam tam dzisiaj, by znowu nie zepsuć sobie nastroju. ;:131 Jutro mam nadzieję zobaczyć ładniejsze obrazki. ;:204
Twój ogród, zapłakany wczoraj, dzisiaj już się do Ciebie uśmiechał :D pięknie kwitnącymi kwiatuszkami, nawet jeśli tylko pojedynczymi, jak hortensji. ;:108
Z zielonych pomidorów, co do których nie masz pewności, że dojrzeją, zrób dżemik. ;:333 Tak zrobiłam przed dwoma laty. Dżem wszystkim bardzo smakował. ;:92

Prawdopodobnie słoneczko w najbliższych dniach będzie nam towarzyszyło, niech więc ozłoci Twój świat i ucieszy roślinki. ;:3 ;:3
Pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko i u mnie w końcu zaświeciło ;:3 , ale jest bardzo zimno. Lepsze już to niż ten ciągły deszcz.
Jeżeli chodzi o tą hortensję, to pewnie Ty masz rację, że to Masja, ja kiepsko widzę i prawie wszystkie dla mnie jednakowe ;:223
Wszystkie kwiatki piękne, ;:333 a malinki i jeżynki palce lizać, mniam, mniam ;:92
Pozdrawiam i życzę już tylko ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko pierwszą gailardię miałam z nasion,niestety w tym ;:124 roku nie wzeszła.W tamtym roku zebrałam nasiona,ale chyba nie siałam??
Piękne malinki,u mnie marne jeszcze do tego coś?? złamało 2 pędy z malinami. ;:145 .Jerzyn w tym roku też nie ma,ale długaśne pędy rosną więc mam nadzieję na przyszły rok.
Ta woda stojąca jest straszna,dobrze,że ja nie mam takiego problemu.Moja działka na górce i ma lekki spadek.Niestety mam problem ze ślimakami.Deszcz deszczem a kwiatki u Ciebie pięknie kwitną.
Miłej końcówki dnia i wreszcie bez deszczu. ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Hortensje to teraz królują i cieszą nas ogromnie ;:333 ;:167
Śliczne dalijki.Masz je z nasion ?
Smaczne pomidorki.Fajnie,ze je masz. Moje juz zaraza wzięła.
Owocki swoje to same pysznosci.Jutro muszę zebrać swoje malinki i jeżynki.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Lucynko, dziękuję bardzo za życzenia, widać że były szczere, spełniły się w 100 procentach. Słoneczko wczoraj pięknie świeciło i grzało ;:138 aż przyjemnie było spędzać czas w ogrodzie.
Przejrzałam przepisy na dżem z zielonych pomidorów, jest ich w sieci sporo, ale jeśli masz jakis sprawdzony, to bardzo proszę podziel się ze mną, a może i ktoś inny skorzysta ;:108

Halinko, mniejsza o nazwę tej hortensii, ważne, żeby chciała kwitnąć :D Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i życzę Ci poprawy pogody ;:168

Danusiu, dziękuję ;:196 maliny i jeżyny obrodziły, ale przy takiej deszczowej pogodzie sporo zepsutych, gdyby się na dłużej wypogodziło to zbiory by były niezłe.
Ślimaków to u mnie też pod dostatkiem ;:223

Aniu, dziękuję, dalie siałam wiosną, nasiona miałam od Lucynki ;:167 Te kwitną pięknie, natomiast te, które sadziłam karpy porosły ogromne, ale żadna nie zakwitła jeszcze ;:185 Chyba dam sobie z nimi spokój ;:7
Pomidory w foliaku też Ci zaraza dopadła?

Niech Wam słońce nie skąpi swego blasku i ciepła ;:167 Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko też myślę jak Ty :heja, ale nazwy jednak się przydają przy zakupach, aby nie dublować. Dlatego to co kupuję mam w kajeciku, szkoda że nie w głowie. ;:223
Przepiękne zdjęcia z cudownym fioletowym mieczykiem, rozchodnikiem, hortensjami i jeżówkami ;:333 Hortensie z trawami świetnie się komponują ;:63
Życzenia Twoje się spełniły, bo pogoda dzisiaj była piękna , tylko troszkę wiało ;:215 Udało mi się wyczyścić kostkę z mchu i nawet wykosić, ale jestem padnięta :tan
Pozdrawiam i miłego wieczoru ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, jak ładnie jeżówki zaprzyjaźniły się z rudbekiami! ;:215 ;:138
U nas dzisiaj ciepłego słonka nie brakowało, ;:3 ;:333 tylko wiatr trochę chłodził, a od jutra spadek temperatury aż do 17 stopni. Brrrrr.... Podobno zima pędzi do nas kurcgalpkiem. Aż strach się bać. ;:202

Halszko, mój przepis jest bardzo prosty, choć wymagający sporo czasu.
Dżem z zielonych pomidorów robiłam z dwóch kg owoców:
Pomidory pokroiłam w drobną kostkę, wrzuciłam do rondla o grubym dnie, przesypałam szklanką cukru, wymieszałam i odstawiłam do następnego dnia.
Nazajutrz dodałam sok z czterech cytryn i cztery szklanki cukru, wymieszałam , doprowadziłam do wrzenia i na małym ogniu gotowałam do miękkości, po czym zdjęłam z ognia i odstawiłam.
Następnego dnia gotowałam na małym ogniu aż do uzyskania odpowiedniej gęstości. ( Nie patrzyłam na zegarek, więc nie potrafię powiedzieć, jak długo.)
Gotowe przekładałam do wyparzonych słoików, zakręcałam, stawiałam do góry dnem i stały tak aż do całkowitego ostygnięcia.

Spokojnego, słonecznego, cieplutkiego weekendu, Halszko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit

Halinko, też lubię mieć nazwane rośliny, ale nie zawsze się to udaje, zwłaszcza "dostane" od sąsiadek mam nn. ? propos właśnie dowiedziałam się niedawno, że jedna z host od Ciebie to Golden Tiara :D
Dziękuję za miłe słowa i dobre życzenia, które szczerze odwzajemniam ;:196

Lucynko, dziękuję za przepis na dżem z pomidorów, chyba trochę zrobię. Zastanawiam się tylko czy skórki z pomidorów się rozgotują czy trzeba je zdjąć ;:7
U mnie też ma być ochłodzenie ale dopiero w niedzielę. Dziękuję za życzenia dobrej pogody, oby się spełniły również u Ciebie ;:196
A zimą to jeszcze nie strasz Lucynko ;:oj

Dziś udało mi się zrobić kolejną okrągłą rabatę w wyniku czego zniknęło kilka doniczek :D
Obrazek

Z drugiej strony tak to wygląda
Obrazek

Nie wiem czy ten miskant nie rozrośnie się za bardzo i nie zagłuszy pozostałych roślin ;:7
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko to się wczoraj też napracowałaś, a klombik wyszedł ;:333
Miskant Zebrinus też jest chyba w kilu odmianach. Jeden u mnie ma ponad 3 m wysokości, a drugi ok, 1,5m i ten drugi bardziej rozrasta się na szerokość. Najlepiej zrób jej granicę wkopując obrzeże trawnikowe. A co masz w tej donicy?
Hosta z podłużnymi liśćmi i żółtym środkiem to Cherry Berry, chyba że też już doszłaś :D
Miłego weekendu i pozdrawiam ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”