Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Halinko!!
Cudny ten 1- liliowiec z ostatniego postu.
Wszystkie są piękne.Ale ten naj,,naj!:)
Lilie też śliczności. Te nakrapiane piękniutkie.
Coś mnie ostatnio bardziej podobają się te kropkowane. Muszę takich jeszcze sobie dokupić.
;:oj I już chryzantema.Szybciutka.
Wszystko pięknie.
ozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Przypadkowo znalazłam Twoje pytanie o uprawę telimy wielkokwiatowej. Mam tę roślinę od wielu lat i sprawuje się bardzo dzielnie, a nawet rozsiewa obficie.
Więcej informacji na jej temat przeczytasz tutaj
Masz piękny i zadbany ogród.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, wichury i ulewy zmusiły nas do ewakuowania się z działki do bezpiecznego domu.
W środku nocy obudziła mnie potężna wichura. która stare i bardzo wysokie drzewa w małpim gaju, tuż za siatką sąsiedniej działki przyginała niemal do samej ziemi. Na szczęście w kierunku przeciwnym do działki. Po kilku minutach zaczęło tak lać, że aż dudniło, a chwilę później odezwały się pierwsze grzmoty. Do rana już nie zdołałam zasnąć, a gdy wyszło słoneczko, zobaczyłam makabryczny obraz działki. Ziemia ubita, wysokie rośliny położone, korzenie wypłukane z ziemi. Trochę to wszystko ogarnęłam, gdy przyszła kolejna ulewa. Wówczas zdecydowaliśmy się ewakuować do domu i dobrze zrobiliśmy, bo tuż po obiedzie przechodziły trzy potężne burze i znowu zlało niemiłosiernie. Tak oto spełniło się moje marzenie o deszczu. ;:oj

Twój ogród zapewne oszczędzony i oby tak było, bo masz naprawdę pięknie już kwitnące lilie, liliowce, słoneczniki, cynie i tawułki. ;:215 ;:138
Czerwony floks i u mnie zakwitł jako pierwszy, a zaraz po nim biały. ;:333 Pozostałe jeszcze się ociągają i jeśli nie ucierpiały zanadto, powinny lada dzień zakwitnąć. ;:108
Chryzantema zadziwia tak wczesnymi kwiatami, ale jest taka śliczniutka ;:303 , że wybaczam jej zwiastowanie jesieni. :lol:

Widzę tez piękne okazy orlai i już dzisiaj nisko kłaniam się z prośbą o nasionka. ;:180 ;:180

Spokojnego, dobrego weekendu, Halszko. ;:167 Bez pogodowych niespodzianek. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Przepraszam, że napiszę w skrócie, bo przed chwilą wcięło mi prawie cały post ;:145 i nie mam już siły i weny aby pisać od nowa ;:185
Dziś nareszcie popadalo, najpierw spokojnie, później gwałtownie ale na szczęście obyło się bez gradu i wichury. Trochę pogrzmiało, ale bez przesady :wink: Cieszę się, bo było już bardzo sucho a podlewanie to nie to samo co porządny deszcz.

Aniu-Annes77, dzięki ;:180
Co masz na myśli pisząc o kłosowcu? Chyba go nie mam ;:7 Pomponella jesienią pójdzie do gruntu, już wymyśliłam gdzie ją posadzę :D

Aniu-anabuko1, ten liliowiec ma taki głęboki bordowy kolor z odcieniem czekoladowym, nie potrafię go pokazać na zdjęciu ,wychodzi jaśniejszy. Ja też lubię te lilie-pieguski. Dziękuję Ci za mile słowa ;:196

Lidziu, witam nowego gościa w moich skromnych progach :wit Dziękuję Ci za link do artykułu o uprawie tellimy, przeczytałam z zainteresowaniem. Już się cieszę na siewki :lol: Dzięki także za pochwały mojego ogrodu, choć moim zdaniem nie są one zasłużone, ale cieszę się i z tego, że skutecznie kamufluję wszystkie niepokazowe strony mojego kawałka ziemi ;:306

Lucynko, przykro czytać, że deszcze narobiły Ci bałaganu na działeczce :cry: U mnie na razie spokojnie. Zobaczymy jak będzie ;:7
Oczywiście pozbieram nasiona orlai i będziesz je miała ;:108 Dziękuję Lucynko za dobre życzenia, które z serca odwzajemniam ;:196

Jeszcze parę dzisiejszych fotek :D

Obrazek
Floks Blue Boy

Obrazek
Jeszcze chwila...

Hortensje. Gruntowe ogrodówki pokazały kilka kwiatków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anabelle Strong
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy kochane kobietki ;:196 Miłego weekendu z dobrą pogodą ;:168
Wasze ogrody odwiedzę jutro.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko patrzę na Twoją hortensję ogrodową że już w kwieciu, wczesna albo ma dobrą miejscówkę że tak wcześnie zakwitła. Moja już 3 rok ale bez kwiatów a zabezpieczałam i zimą i w majowe Zośki. Poluję teraz na ładną ogrodową ale będę trzymała w donicy i na zimę do zimnego Domu ogrodnika może wtedy się nacieszę.
Floksy jake ładne i dostojne....moje po ostatniej burzy i dużym deszczu trochę sponiewierane muszę im pomóc stanąć na nogi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Obrazek

Ten wydaje mi się podobny do kłosowca.... ;:oj
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w sobotnie popołudnie :wit

Krysiu, moje hortensje też mają tylko kilka kwiatków, zdecydowanie za mało jak na 4 krzaki wsadzone w grupie. Dobrze choć, że nie czekały z kwitnięciem do jesieni jak w zeszłym roku - jedyny kwiatek pokazał się pod koniec września ;:224 Moje zimą nie były okryte, trochę obsypałam je lekkim śniegiem w czasie odśnieżania. Dopiero zaczęłam je okrywać wiosną, chyba w marcu, początkowo cały czas, a jak się trochę ocieplilo i pokazały się listki to na dzień odkrywałam, a pod wieczór przykrywałam jak zapowiadali przymrozki. Mam jeszcze jedną hortensję w kolirze malinowym, ale niestety nie kwitnie, chociaż postępowałam z nią tak samo. Chyba ja przesadzę do doniczki i będzie oczekiwać na prawdziwą wiosnę w garażu.
Natomiast moja doniczkowa ma jakieś wybujałe gałęzie i musiałam ją powiązać żeby utrzymywała pion ;:306
Obrazek

Aniu, to jest rdest, a moja aplikacja Google podpowiada bardziej szczegółowo, że to rdest pokrewny. Trochę się rozłazi, ale płytko się korzeni, więc łatwo można go opanować.

Trochę mojego buszu :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli ;:168 :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Kolorowy busz u Ciebie.Lilie trąbkowe pięknie kwitną.
Hortensję hodujesz w donicy?
Miłej niedzieli. :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Maruna z babcinego ogródka przeurocza :) Jakiś czas temu nawet myślałem o jej zakupie ale jakoś nie wiedziałem co z nią zrobić. A u Ciebie tak fajnie ona wygląda 'wciśnięta' między inne rośliny :)
Bardzo ładny busz u Ciebie :)
Jeśli ktoś ma fajne zimowisko dla hortensji ogrodowych uprawianych w doniczkach to jest to bardzo fajna opcja ponieważ szanse na przemarznięcie kwiatów są dużo mniejsze :) Te. w gruncie niestety nawet przy okrywaniu czasem tracą część kwiatów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, kolorowy busz to jest to, co ja najbardziej lubię. :D Twój jest naprawdę wielobarwny, miły dla oka. ;:215
Widzę, że u Ciebie floksy też już wybudzone, a co ważne, ogrodówki nie zastrajkowały i już pokazują pazur. ;:138
U mnie na razie widzę dwie chętne, ale nie tracę nadziei i spokojnie czekam, a czy się doczekam, to już inna para kaloszy. ;:7
Cieszę się, że miałaś grzeczny deszczyk, który podlał roślinki, nie czyniąc im żadnej szkody. ;:333 ;:303

Dzisiaj jeszcze wróciliśmy z do domu, jednak od jutra znowu planujemy pomieszkać na działce, przynajmniej do czasu ochłodzenia.
Odezwę się dopiero po powrocie, tymczasem życzę Ci spokojnego ogrodowania bez pogodowych niespodzianek. ;:167
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko pięknie i kolorowo ;:215
Kwitnące hortensje,liliowce,floksy ;:138 U mnie na 10 ogrodowych, a może więcej jedna mnie zadowoli jednym kwiatkiem ;:223 Piłkowana by pięknie kwitła, ale w czerwcu wycięłam 2/3 pędów, jak się zorientowałam, że mają pąki kwiatowe, ;:223 taka to ze mnie ogrodniczka ;:306 Bukietowe są jednak niezawodne.
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie kochani :wit
Upały trochę odpuściły, deszczyk popadał, woda w beczkach uzupełniona, czegóż chcieć wiecej :D
Może tylko tego, żeby chwaściory też trochę przystopowały :lol:

Danusiu, dziękuję ;:167 Hortensje mam tylko dwie w donicach, ale one akurat niezbyt fajnie rosną, wybujałe gałązki się pokładają i muszę je przywiązywać do patyków ;:174 pozostałe rosną w gruncie, ale słabo kwitną.

Karolu, dziękuję. Maruna jest u mnie w ogrodzie odkąd sięgam pamięcią, była u mojej babci, u mamy, jest i u mnie. Można ją pozyskać z nasion albo z sadzonek bocznych, które łatwo się przyjmują. Właśnie postanowiłam wsadzić do doniczki taką upartą hortensję w kolorze malinowym, która nie chce u mnie kwitnąć bo przemarza. Może się uda zmusić ją do kwitnienia.

Lucynko, ja też lubię busz, bo w nim nie widać aż tak bardzo chwaściorów ;:306
Dziękuję Ci za dobre życzenia, jeśli to czytasz, to znaczy, że wróciłaś z działkowych wywczasów choć na chwilę :D Mam nadzieję, że było fantastycznie :tan

Halinko, nie trać nadziei, moja ogrodówka w ubiegłym roku zakwitła pod koniec września, a dokładnie 22 września zauważyłam pączek wielkosci orzecha włoskiego :;230
Też uważam, że bukietowe to pewniaki, ogrodówki traktuję jako coś w rodzaju hazardu, troszkę podnoszą poziom adrenaliny ;:306
A ogrodowe gafy i mnie się przytrafiają ;:223 pamiętam, jak któregoś roku opryskałam jakiś pęd kwiatowy preparatem na chwasty (wtedy jeszcze takie stosowałam :oops: ) zamiast na mszyce ;:223
Niestety, kwiatów się nie doczekałam w tym sezonie, dobrze że cała roślina nie padła.

Pozdrawiam Was serdecznie :wit
Miłego dnia i kolejnych z dobrą pogodą ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Świetny pomysł z uprawianiem fasolki w kociołku. Muszę odgapić. Ile tam jest sadzonek? Lipcowe widoki bardzo ładne, na bogato :) I już zaczynają kwitnąć floksy, wydaje mi się że jakoś wcześnie w tym roku. Kojarzyły mi się zawsze z nadchodzącą jesienią.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”