Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Kolejny dzień ładnej pogody pozwolił popracować trochę w ogrodzie. Zrobiłam mini rabatkę hostową w obrębie podciętej thui. Dostałam rozrośniętą kepę od kuzynki i szukając dla niej miejsca wymyśliłam, że może być jej tu dobrze (wschodnia strona), ale że samotnie nie wyglądała zbyt dobrze, to dosadziłam jej kilka koleżanek - dwie z tegorocznych zakupów stacjonujące w doniczkach i jedną przesadziłam z innej rabaty. Do towarzystwa dołożyłam im ciemiernika, aby coś kwitło zanim wystawią kiełki wiosną. Ta rabata jeszcze nie jest całkiem skończona, myślę, że dosadzę jeszcze coś, może żurawki ;:7
Tylko nie patrzcie na ten lichy trawnik, on był niedawno posiany, właśnie pierwszy raz go skosiłam, wcześniej podeptawszy go niemiłosiernie :oops: Mam nadzieję, że nawóz i woda sprawią, że się pozbiera :wink:

Obrazek
Na nierówno ułożone kostki też nie patrzcie :;230
Przy okazji, może ktoś rozpozna tę dużą hostę? Ta mała podobna do niej to tegoroczny zakup (Lakeside paisley print) nie wiem tylko czy to nie pomyłka, bo na etykietce wyglądała inaczej. Ale różnią się one grubością i sztywnością liści - ta młodziutka jest sztywna i ma grubsze liście.

Halinko, dzięki, że zaglądasz mimo nawału pracy ;:196 mam nadzieję, że prace montażowe zbliżają się do końca i będziesz mogła wkroczyć do akcji i zrobić porządek na rabatach.

Aniu, dziękuję ;:180 Ta hortensja rośnie w donicy i zimowała w garażu. Dlatego już ma pączki, te z gruntu nic jeszcze nie mają, nie wiem, czy w ogóle zakwitną ;:7
W tym roku tulipany pobiły rekord długości kwitnienia, dziś jeszcze zrobiłam im takie fotki.

Obrazek
Obrazek

Następny irysek zakwitł ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stained glass

Obrazek
Patriot

Obrazek
Something different

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, miłego ogrodowania i działkowania Wam życzę na dalsze dni ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko ;:196 witaj przepięknie u Ciebie wiosennie .Piękne wypieszczone rabaty ,kwitnienia tak różnorodnych
kwiatów zachwycają .
Ja ciągle pracuję nad tą różnorodnością ,dlatego podglądam u Ciebie te piękne zestawienia roślin .
Hosty przepiękne ,rok im służy .
Juz ostatnio więcej czytam niż piszę ;:196 bo ciągle coś grzebię w dzialeczce .
Buziaczki zostawiam z prawdziwą przyjemnością. ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit :wit
Dziś postanowiłam nie kupować już nic w wysyłkowej hurtowni ogrodniczej B. Królik. Może pamiętacie jak w marcu pochwaliłam się zakupami 2 host i maka bylinowego. Mak wcale się nie pokazał, wygrzebałam zbutwiałe korzonki, a hosty obydwie pomyłki ;:14. Najgorsze jest to, że nie wiadomo czego się spodziewać po tych hostach, jakie duże urosną, jak będą wyglądać docelowo. Obydwie są podobne do takich jakie mam, choć nie jestem pewna czy to te ;:7
Zdjęcia ofertowe mi się spodobały, więc impulsywnie zamówiłam a tu zonk :(

Bogusiu, fajnie, że wpadłaś, dziękuję Ci za wszystkie miłe słowa, choć wcale nie pieszczę tak bardzo moich rabat, nie mogę nadążyć z usuwaniem chwastów ;:223 zanim skończę plewienie to już na początku zarośnięte ;:145
Hosty co prawda późno wystartowały, ale już nadgoniły i prezentuja się przyzwoicie ;:333

Obrazek
Regal Splendor

Obrazek
Stiletto

Obrazek
Whirlwind Tour

Obrazek
Lakeside Little Tuft

Obrazek
Winter Snow

Obrazek
Plantaginea Grandiflora

I parę żurawek, niektóre nazwy wyleciały z głowy ;:306

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Delta Dawn
Obrazek
Sweet Tea

Spóźniona piwonia majowa
Obrazek

Codziennie jeden nowy irys :D
Obrazek

Miłego niedzielnego wypoczynku dla wszystkich zaglądających ;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Tulipany jeszcze takie piękne! ;:138 ;:138 Ja już zapomniałam, że w ogóle kwitły. ;:7
Widzę nowe hostowisko. ;:333 Co prawda jeszcze w powijakach, ale hosty szybko wyrastają z przedszkola i osiągają odpowiednie rozmiary. ;:303
Śliczniutki irysek! ;:215

Z zakupów u Królika też już jakiś czas temu zrezygnowałam, właśnie ze względu na oszustwa odmianowe i byle jakie sadzonki. ;:222
Czerwiec uraczył nas fantastyczną pogodą, ;:63 toteż większość czasu spędzamy w ogrodach i na działeczkach. Zaczyna brakować czasu dla forum i jeśli pogoda w dalszym ciągu będzie nam sprzyjała, to tego czasu będzie jeszcze mniej, ale coś za coś, nie ma inaczej. :D
Dobrej niedzieli, Halszko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Lucynko :wit
Niedziela zgodnie z Twoimi życzeniami była piękna, słoneczna i ciepła, dziękuję ;:167 Leniuchowałam cały dzień, jedynie co dziś zrobiłam ogrodowego, to podlałam doniczki i przesadzane roślinki oraz młodziutki trawnik.
Z panem Królikiem już się pożegnałam, oni chyba liczą się tylko z hurtowymi klientami, a tacy detaliści, którzy kupują kilka roślin to jakiś margines marginesu. Niby można reklamować (zwrócić) towar, ale jak to zrobić jak pomyłka ujawniła się po kilku tygodniach od wsadzenia roślin, a inne nie pojawiły się wcale ;:7 Szkoda nerwów.

Dziś znów zakwitł kolejny irysek, co prawda stacjonujący w doniczce, a w gruncie zakwitły irysy syberyjskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynają kwitnąć żurawki :D
Obrazek

Obrazek

Taką sobie roślinkę kupiłam, podobna do żurawki, nazywa się tellima. Ma ktoś? Jak się sprawuje?
Obrazek

Udanego tygodnia ze słońcem w dzień i deszczykiem nocą ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko nowa rabata ładnie już wygląda, jak dodasz żurawki będzie cały rok atrakcyjna. ;:215
Bordowy irys przecudny. ;:oj Ciekawa jestem tellimy, pierwszy raz o niej słyszę.
Pomyłki hostowe to standard. Też mam kilka NN, bo zupełnie inne niż zamawiane. :roll:
Dziękuję za informacje o bugenwilli. ;:196
Miłego ogródkowania. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, tellimy nie znam, nie pomogę, ale widzę duże jej podobieństwo do żurawki, więc zapewne ma też podobne wymagania. ;:131 Najlepiej będzie, gdy zapytasz wujka Googla, tam na pewno ktoś coś....
Śliczny irys ;:215 ;:138 , a syberyjskie i u mnie zakwitły hurtowo, choć na początek tylko fioletowe i niebieskie.
Trochę mnie już te upały zmęczyły. Jestem gorącokrwista, wolę nieco chłodniejsze klimaty.
Jeśli Tobie taka pogoda odpowiada, to niech tak będzie. ;:303 Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda pozwoliła wczoraj znów popracować w ogrodzie :tan Udało się powalczyć z chwastami, przenieść koszyki z przekwitniętymi cebulowymi do kąta gospodarczego a przede wszystkim przeorganizować nową rabatę pod tują.

Soniu, dziękuję za cudne żurawki, które wzbogaciły moją młodą rabatkę i za werbeny, które rozgoszczą się, mam nadzieję, w moim ogrodzie
;:180 ;:180 ;:180

Lucynko, poczytałam na temat tellimy i z tego co zrozumiałam to nie ma ona specjalnych wymagań jeśli chodzi o warunki glebowe jak również stanowisko. Wydaje mi się, że nie starzeje się tak jak żurawki. Zobaczymy :D
Na razie jeszcze upały mi się nie znudziły, choć przy takiej pogodzie podlewanie jest czynnością pierwszoplanową :lol:

Tak to na razie wygląda :D
Obrazek

I z drugiej strony
Obrazek

Mam nadzieję, że roślinki szybko urosną i zrobi się hostowo - żurawkowo - barwinkowy busz :lol:

A tymczasem pod świerkiem....
Obrazek

Obrazek

Nareszcie w pełni kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Dobrego, pogodnego dnia Wam życzę ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Iryski, żurawki, orliki cudne.
Rabatka taka dopieszczona.
Moja piwonia jeszcze ma mniejsze pączusie niż Twoja, ale też czekam na jej rozwój.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ewciu, dziękuję Ci, ale rabatka jeszcze cieplutka, dlatego wygląda na dopieszczoną ;:306 Ta piwonia jest najwcześniejsza - majowa, i tak się spóźniła :D mam jeszcze dwa krzaczki różowej pachnącej nn i ona ma całkiem małe pączki ;:108

Dziś po południu ładnie popadał rzęsisty deszcz, co prawda niezbyt długo, ale i tak lepiej podlał niż konewką. Później znów wyszło słoneczko, ale troszkę się powietrze orzeźwiło, zrobiło się bardzo przyjemnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spodobało mu się pod lilakiem, wystrzelił w górę na metr :wink:

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy a jutro pięknego dnia ;:168 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko bordowa piwonia cudna. ;:oj Krzewuszka pięknie kwitnie. Miałam kiedyś taką, ale przemarzała i łapała jakąś chorobę. Niestety padła.
Jedna z żurawek to Marmalade. Szybko się rozrasta i za rok już możesz pobierać sadzonki do ukorzenienia. Rozmnaża się szybko.
Jak werbenę posadziłaś w słońcu, to z pewnością zakwitnie i się rozsieje. Musisz tylko być wiosną leniwa w pieleniu, :wink: późno wschodzi.
U mnie też nocą ogród podlany, choć trochę strachu przeżyłam, bo ulewa była straszna, dosłownie ściana deszczu. ;:202
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ależ masz piękne te rabatki z hostami i żurawkami. Bardzo mi się podobają. A reszta kwitnących też piękna. Irysy mnie urzekły. Pozdrawiam.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Soniu, bardzo się cieszę z tej żurawki Marmalade, mam z nią zwiazaną anegdotę :D Otóż byla to pierwsza żurawka jaką miałam, kupiłam ją od forumki Wioli, wśród kilku roślin jakie zamówiłam dostałam dużą, rozrośniętą żurawkę. Teraz mając obecne doświadczenie od razu bym ją podzieliła na mniejsze sadzonki a ja wsadziłam ją taką jak dostałam. W pierwszym roku byla bardzo ładna, jeszcze bardziej się rozrosła, ale w następnym zrobiła się rozcapierzona i brzydka więc ja głupia, zamiast ją odmłodzić i mieć kilka zgrabnycch sadzonek po prostu ją wyrzuciłam ;:223 ;:223 ;:223 Nie mogłam jej odżałować kiedy się zorientowałam, że żurawki się odmładza ;:306 Tym bardziej Ci za nią dziękuję ;:180
Teraz bogatsza o to doświadczenie nawet marny pędzik z jednym listkiem ratuję jeśli mi się pacjentka podoba :lol:
Werbenę posadziłam w kilku miejscach, a że nie jestem nadmiernie gorliwa w kwestii plewienia mam nadzieję że nie usunę siewek :;230
Dziś znów niebo podlało mój ogród i co ważne beczki napełnione deszczówką ;:333

Dla Ciebie pączek orlai Soniu ;:196

Obrazek

Sylwio, dziękuję za miłe słowa ;:180 Hosty i żurawki też bardzo lubię, irysy mam od niedawna, tak się złożyło, że zakwitają kolejno, przez co można się nimi cieszyć dość długo. Właśnie czekam na pierwszy kwiat Love the light
Obrazek
Nie wiem czy to będzie ten, bo pierwszy zakup okazał się pomyłką :wink:

Powojnik Arabella zakwitł jako pierwszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego popołudnia ;:196 i udanego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”