Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jarha, piękne masz rośliny i zdrowe. Sieweczka sasanki cud miód i małyna.

Za irysem Love the light dojrzałam w tle roślinę z podłużnymi jasnozielonymi listkami - jeszcze nie kwitnie. Co to za cudo? Wylazła mi z ziemi jedna łodyżka podobnego i chętnie poznałabym nazwę.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Teraz w moim ogrodzie jest jakaś przerwa w kwitnieniu, jedne kwiaty przekwitły, inne jeszcze w pączkach, kwitną tylko pojedyncze egzemplarze co na zdjęciach może i dobrze wygląda, ale w ogrodzie jako całości bardzo to ubogo się prezentuje.
Obrazek
Doniczkowa hortensja

Obrazek
W zeszłym roku rosła tu biała naparstnica

Obrazek
Bodziszki

Obrazek
Supertunia ukorzeniona wiosną

Obrazek
Coś na ząb :D

Obrazek
Będą borówki

Obrazek
I pomidorki, jeśli nie dopadnie ich zaraza

Lucynko dziękuję, niedziela byla udana, choć zrobiło się chłodniej. Ten irys bardzo mi się podoba, już sobie wyobrażam jak się rozrośnie :tan Dziękuję za pochwałę host i innych kwiatów ;:196 Fajnie, że deszczyk wyręczył Cię w podlewaniu rabatek :D

Ewuniu, dziękuję za miłe słowa ;:196
Z tego co czytałam, to jukki nie lubią mieć zbyt mokro, wtedy chorują.

Dorotko, to nie jest siewka sasanki, lecz orlaja z pączkiem. Za tym irysem rosną jakieś lilie, nie pamiętam jakie tam wetknęłam jesienią. Widzę, że mają tylko po jednym pączku na łodydze. Jeśli ich ślimaki nie skonsumują to za jakiś czas się przekonamy co to za damy ;:306

Udanego tygodnia życzę wszystkim zaglądającym do mojego wątku. Tym skrytym i tym ujawniającym się ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, trochę nadrobiłam zaległości forumowe i oczywiście nie omieszkałam zajrzeć do Twojego ślicznego ogrodu ;:196
I od razu wpadł mi w oko bardzo ciekawy lilak. Znasz może jego nazwę?
Podziwiam też nową rabatkę z hostami, a na trawnik wcale nie patrzyłam :wink: Sami też niedawno wysialiśmy trawę na jednej części działki i nie wszędzie wyszła tak gęsto jak bym chciała. Trzeba będzie jeszcze dosiać. Za to trawnik ze stokrotkami bardzo mi przypadł do gustu ;:108
Pięknie Ci kwitnie ten różowy bodziszek ze zdjęcia poniżej naparstnicy. Oczywiście nie mogę pominąć też irysów, które podziwiam za niezwykłą urodę, w kolejnym, forumowym ogrodzie
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dorotko, miło mi czytać tyle ciepłych słów pod adresem mojego ogrodu ;:196 Ten lilak miał na etykietce nazwę Sensation, chyba to nazwa odmiany. Trawnikiem zbytnio się nie przejmuję, bo wiem, że nigdy nie osiągnę efektu zielonego dywanu. Stokrotki nawet lubię w trawniku, gorzej z mchem, ale i jego muszę tolerować w zacienionych miejscach. Sypanie preparatami likwidującymi mech daje krótkotrwały skutek, trzeba by ciągle sypać.
Irysy to moja fascynacja od niedawna, zachwycajace są nie tylko ze względu na kolory i kształt kwiatów, ale także i na ich zapach. Niektóre pachną upojnie.

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko cudowna kolekcja irysów ;:215 dawno temu też miała je jeszcze moja mama,nawet nie wiem gdzie się podziały, a teraz już nie mam na nie miejsca ;:223 Clematis śliczniutki, teraz też zamówiłam sobie trzy, pewnie lada moment przyjdą. Tylko gdzie je ulokuję, aby ładnie się prezentowały to też wielki :?: ale na chciejstwa nie ma lekarstwa ;:306
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego dnia ;:3 ;:79 ;:79
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, u mnie tak spadało, że zaraz po deszczu trzeba było podlewać działkę. :shock: Podczas wyrywania chwastów, z korzeni strząsałam suchutką ziemię, ale - i tu muszę się pochwalić - wyczyściłam calutką działkę :tan i od jutra zaczynam wielkie leniuchowanie. ;:204 Pewnie zanudzę się na amen, ale w upale pracować nie dałabym rady. Może sąsiadki też nie dadzą rady, to wspólne kawki sobie zafundujemy... ;:218
Aktualnie mamy przerwę między kwitnieniami i tylko pojedyncze rośliny tu i ówdzie pokazują swój urok. U mnie jest tak samo, dlatego nie pokazuję zdjęć obejmujących większych części działki. ;:108 Jedynie jedna rabata tuż przy trawniku , bliziutko domku została zagospodarowana tak, by non stop kwitła. Jednak na niej rosną niskie i niziutkie rośliny bądź rośliny w doniczkach. ;:333

Ponieważ zapowiadają upalne dni, to niech przynajmniej noce zroszą spragnione roślinki i odciążą nas od podlewania, czego Tobie, sobie i nam wszystkim życzę z całego serca. ;:167
Odpocznij i ciesz się ogrodem. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko nie byłam już dawno u Ciebie za to podglądałam i podziwiam irysy. Też ich kilka mam i od niedawna dostrzegłam ich zapach.
Podglądam Twoje pomidory w donicach....jakie duże te donice??? pytam bo też mam kilka ale widzę że korzonki dołem wychodzą i chyba dzisiaj jeszcze wsadzę je do gruntu.
U mnie dzisiaj gorąco a ponoć mają przyjść upały.
Trawa podobnie jak u Ciebie zaczyna źółknąć....a nie lubię jej takiej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Poziomki, borówki, pomidory - tylko pozazdrościć takiego wyboru zdrowych smakołyków. Te pomidorki to koktailowe czy normalnej wielkości?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda sprzyja przebywaniu w ogrodzie, choć wysoka temperatura dokucza. Trzeba chronić się przed nadmiernym słońcem, dobrze, że jest trochę cienia.
Znów dziś walczyłam z chwastami. To jest syzyfowa praca ;:223 nigdy nie mam wyplewione do końca :wink:

Halinko, dziękuję ;:196 Moja mama też kiedyś miała irysy, ale nic z nich nie zostało. Ja od niedawna się nimi zainteresowałam i choć krótko kwitną to są wyjątkowo dekoracyjne.
No i ich zapach, niektóre pachną jak żelki owocowe, inne jak mydełko toaletowe.

Mam ich niezbyt dużo ale tak się składa, że nie kwitną jednocześnie, przez co spektakl irysowy trwa dłużej.

Obrazek

Jeszcze zakwitł mi jeden holenderski, cebulowy, rośnie chyba z 10 a tylko jeden kwiat, nie wiem dlaczego

Obrazek

Lucynko, fajnie masz, że możesz się ponudzić w ogrodzie, ja mam ciagłe poczucie zaległości, choć teraz już się tak nie przejmuję, nie zrobię dziś, to zrobię jutro, a jak się nie uda to najwyżej będzie nie zrobione :wink:
U mnie też pustawo na rabatach, tylko orliki jeszcze kwitną i pojedyncze młode irysy.
Za chwilę będzie mieć swoje 5 minut piwonia.
Obrazek

Obrazek

Krysiu, dziękuję, widziałam Twoje irysy, masz piękne odmiany ;:63
Pomidory rosną w donicach około 10 litrow i więcej. Nie zauważyłam żeby korzenie wychodziły dołem. Jak ich zaraza nie pokona, to doniczki wystarczą.

Obrazek

Obrazek

Spokojnej nocki i kolorowych snów życzę wszystkim odwiedzającym ;:19 ;:196

Wandziu, pisałyśmy jednocześnie :D Te pomidory są wysokie, na balkonie mam jeszcze karłowe koktajlowe. Nie mam zbyt dużej nadziei, że nie dopadnie ich zaraza ;:7 Może choć te koktajlowe się uchronią.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko to moje donice połowa Twoich i muszę zrobić z nimi porządek.
Właśnie dzisiaj wyrzucę truskawki które byle jak rosną i na to miejsce wsadzę pomidory.
U mnie dzisiaj upał ale pomidory wieczorkiem ogarnę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko niebiesko-lawendowy irys cudny. ;:oj Miałam kiedyś irysy holenderskie, ale z 10 cebul kwitło 2-3 sztuki. Posadzone w donicy i wnoszone do piwnicy zimą, kwitły zdecydowanie lepiej. Chyba zimno im nie służy.
Piwonię popodziwiałam, pięknie kwitnie. ;:215
U mnie w takich donicach pomidory puszczają korzenie, ale stoją na glebie i trochę z niej też czerpią składniki pokarmowe.
Pozdrawiiam ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Urocza błękitna czarnuszka. Też ją mam. Sam się rozsiewa co roku, ale u mnie większość jest białych i różowych, niebieska rzadko się trafia. Ładną fotkę jej zrobilaś. :D
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Krysiu, od kilku lat mam pomidory w takich donicach i jest ok. A raczej byłoby ok. gdyby nie zaraza ;:223 w tym roku chyba je rozlokuję z daleka od siebie, może któryś się uchowa.

Dziś prawie nic się nie dało robić w ogrodzie z powody upału.

Taka bezimienna różyczka zaszczyciła mnie pierwszymi kwiatkami. Może ktoś wie, co to za panna. Jest strasznie kolczasta i mocno pachnąca. Ma długie łukowate pędy.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Kronenburg

Obrazek

Obrazek
Ślaz maurytański zasłania beczkę na deszczówkę.

Obrazek
Arabella

Obrazek
Zakwitła pęcherznica Diabolo

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Jeżyna

Soniu, dziękuję, ten irys zakwitł jednym kwiatkiem, chociaż sadziłam dwa kłącza, ale malutkie, jednoroczne przyrosty. Mam nadzieję, że w przyszłym roku już się rozrosną. Moje doniczki z pomidorami są przestawiane przy każdym koszeniu trawy i dlatego chyba nie zauważyłam żeby korzenie wyrastały dołem.
Muszę przesadzić jesienią te iryski do donicy. Może będą lepiej kwitnąć. Dzięki za radę Soniu.

Obrazek
Piwonia się rozkręca

Wandziu, czarnuszki są jak niezapominajki - niezniszczalne :D W zeszłym roku wyrywając przekwitnięte, położyłam je na ognisko (tzn. na miejsce gdzie się pali ognisko) żeby je spalić jak wyschną. W tym roku wiosną na obwodzie powyrastały siewki czarnuszki, normalnie wianuszek ;:306
U mnie większość niebieskich, z rzadka trafiają się białe. Kilka lat temu było kilka błękitnych pełnych, nawet zebrałam z nich nasiona, ale niestety, wyrosły tylko pojedyncze.

Obrazek

Dobrej nocy Wam życzę a jutro wytchnienia od upału, uważajcie na siebie ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”