Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16496
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj, Halszko u schyłku weekendu. ;:40
U mnie niedziela była piękna i cieplutka, ;:3 spędziłam ją na działce, ale w przeciwieństwie do Ciebie, nic nie robiłam, obijałam się równo i sąsiadkom przeszkadzałam w robocie. ;:7 Chcąc nie chcąc, musiały odpoczywać. Przed nami jeszcze co najmniej kilka słonecznych dni, jeszcze zdążą się wyrobić. ;:108 A w ogóle, to niby dlaczego one miałyby mnie w robocie wyprzedzić... ;:306

Pomoc synka bardzo się Wam przydała, a i orzeszków dzięki jego pomocy przybyło. ;:303
U mnie leży mnóstwo orzechów włoskich. Spadły z sąsiedzkiego wielgachnego drzewa, które pół mojej działki opatula teraz cieniem. Nie marudzę jednak, bo wszystkie orzechy spadające na mój teren, zgodnie z poleceniem należą do mnie, tylko jakoś dzisiaj nie chciało mi się zbierać. ;:7 Nic mi się nie chciało. ;:171

Malinowy soczek - zdrowy soczek. ;:215 Moje maliny też szaleją, nie zwracając uwagi na niepogodę, a od soków już się półka ugina. :lol: Teraz wróciłam do zalewania ich alkoholem. M udoił sporą porcję, jest więc czym zalać. :uszy

Jak ładnie jeszcze kwitną u Ciebie cynie! ;:63 A i dalijki dały z siebie wszystko i zabłysnęły ciekawymi kwiatuszkami zarówno pod względem kolorów i budowy kwiatów. ;:215
Śliczne te rudbekie z zielonym oczkiem: 'Green Eyes'. ;:303 I gazanie jeszcze w pełni kwitnienia, ;:333 podczas gdy ja już zapomniałam, że je miałam. A różyczka ma tyle pąków, że jeszcze długo będzie cieszyła. :tan

Niech pogoda pozwoli Ci cieszyć się ogrodem w ciągu całego tygodnia, a nawet jeszcze dłużej. ;:3 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko kwiaty begonii tak piękne, ;:oj że łatwo pomylić z różą. :D
Cynie i rudbekie jeszcze długo będą kolorować rabaty. Pięknie skomponowana ta długa bylinowa.
Cherry Brandy wspaniale sfotografowałaś. ;:138 Jak będzie kilka dni ciepła, pewnie więcej kwiatów rozwinie.
Świetnie mieć pomocników do ciężkich prac. Orzeszków zazdroszczę, ;:215 u mnie podarowane włoskie suszą się na strychu.
Dziękuję za chęć podzielenia się chryzantemami. ;:196 Po posadzeniu czterech piwonii, już nie mam pomysłu na miejsce dla kolejnych roślin.

Ciepła i słońca życzę. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit

Eeee.... Lucynko! Ja też nie pracowałam w ogrodzie w niedzielę, tylko moje sprawozdanie skończyłam pisać tuż po północy i tak wyszło ;:306 "Dziś" odnosiło się do soboty ;:108
A dziś czyli w niedzielę świętowałam narodziny mojej maleńkiej wnusi ;:167 , której spodobało się przyjść na ten świat w niedzielny poranek :D
Malinowa nalewka też i smaczna i zdrowa i przydaje się w takich radosnych chwilach ;:138
Dobrego wieczoru, kochana i udanego całego tygodnia ;:168

Soniu, dziękuję za pochlebne słowa o moich poczynaniach ogrodowych, jednak Ty jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem w komponowaniu rabat ;:215
Gdybyś jednak znalazła jakieś niewielkie miejsce, to moja propozycja jest zawsze aktualna.
Miłego wieczoru, a jutro i przez kolejne dni pięknej słonecznej pogody ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie poszczególne kwiatostany a widok ogólny - bida z nędzą ;:223

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda dopisuje, ostatnie dni były cieplutkie, słoneczko świeciło ;:3 Dziś chłodniej. Coś tam udało się zrobić w ogrodzie, ale końca pracy nie widać.

Ostatnie ogóreczki zakiszone, zagonek zlikwidowany ;:108
Obrazek

Coraz więcej astrów kwitnie, co dowodzi, że jesień już na dobre rozgościła się w moim ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantema Corallo odkupiona w tym roku - muszę zadbać o jej rozmnożenie, bo lubi ni stąd ni zowąd zniknąć :wink:
Obrazek

Ostatnie podrygi floksów :heja
Obrazek

Obrazek

Namyśliła się :D
Obrazek

Rigida cały czas jest w formie ;:333
Obrazek

Pozdrawiam cieplutko ;:167 życzę słoneczka na kolejne dni ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko gratulacje, będziesz kupować lalki i różowe sukienki. ;:167
Koszyk z wrzosami piękny, czy to własne rękodzieło?
Jak Ci zazdroszczę astrów, moje trzy kolory jakoś nie chcą pokazać kwiatów.
Corallo piękna, ;:oj rozmnażaj żeby nie zaginęła.
Rigida pokwitnie do mrozów. ;:108
Dużo jesiennego słońca. ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Gratuluję wnusi, to na pewno radosny czas ;:108
Dalia się namyśliła i dobrze zrobiła, też miałam jedną spóźnialską.
Astry już zaczynają, jesień w pełni :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ładny ten czerwony aster i taki ładny kolor ma chryzantema.
Fajny kosz z wrzosami.
Miłego dnia. ;:138
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko jakoś do tej pory broniłam się przed tym astrami jesiennymi, ale jak zobaczyłam jaka kolorowa jest Twoja jesień to chyba zaproszę je do siebie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16496
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Halszko - szczęśliwa Babuniu! ;:86 ;:74 ;:74 ;:33
Gratulacje! ;:433 ;:433 Niech się Panienka zdrowo chowa na pociechę Rodzicom i Dziadkom. ;:167

A w ogrodzie też pięknie. ;:303 Cudnie kwitną marcinki, chryzantemy, floksy jeszcze w całkiem przyzwoitej formie, wzrok przyciągają różnobarwne kwiatki hortensji, dalia postanowiła zaszczycić Cię swoim kwitnieniem, zapewne z okazji narodzin wnusi i koszyk z wrzosami bardzo dekoracyjny. ;:215 ;:138

Dzisiaj znowu mamy przerwę w jesiennym ciepełku. ;:223 Tak mnie na działce przewiało, że wcześniej niż zwykle zaczęłam mękolić eMa w sprawie powrotu do domu. :oops: Mimo to musiałam uzbroić się w cierpliwość, bo miał rozpoczętą robotę i uparł się ją dokończyć. Na szczęście z tego, co widzę w prognozach, od soboty znowu będzie ciepło, wobec tego pozwolę sobie na pozostanie w domowych pieleszach jutro i pojutro. Może..... ;:218

Niech chociaż Tobie słonko pozwoli cieszyć się ogrodem. ;:3 ;:3 Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Kochane koleżanki, dziękuję za odwiedzinki, gratulacje i życzenia dla mojej maleńkiej wnuśki ;:167 Moje starsze wnuczęta mają już 15 i 12 lat więc już zapomniałam jak to jest być babcią takiego maluszka :D

Soniu, osłonkę na doniczki kupiłam sobie na ryneczku, wpadła mi w oko i stwierdziłam, że zaszaleję :D Taka sympatyczna młoda kobietka je sprzedawała, że wstyd mi było pooglądać, pochwalić i odstawić. Miała różne betonowe ozdoby, ale ta kobiałka najbardziej mi się spodobała. Gdybyś miała ochotę na niezawodne astry nowoangielskie to chętnie się podzielę - to te malinowe i lilaróż (na zdjęciu bardziej wyglądają na różowe). Pozostałymi też mogę się podzielić ale nie kwitną tak spektakularnie jak te wysokie.

Aniu, bardzo radosny czas dla dziadków, dla świeżo upieczonych rodziców te pierwsze dni są niełatwe, zwłaszcza dla mamy ;:108
Dalie w tym roku postanowiły w wystawić moją cierpliwość na próbę ;:306 Na pocieszenie mam te z wiosennego siewu ;:333

Danusiu, ten aster ma taki malinowy intensywny kolorek. Jest dość wysoki i ma grube sztywne łodygi. Chryzantemę już raz taką miałam, rozdawałam na lewo i prawo a jak u mnie zniknęła, to się okazało, że nikt jej nie ma ;:7 No to sobie kupiłam jeszcze raz i będę rozmnażać :D Zawsze któraś przetrwa ;:7

Krysiu, jeśli Ci się podobają moje astry to z chęcią się z Tobą podzielę ;:108 Mam wysokie, średnie i niższe.

Lucynko, żebyś wiedziała, że jestem bardzo szczęśliwa, moje starsze wnuczęta są daleko a najmłodsza będzie mieszkać w tej samej miejscowości :tan Mam nadzieję, że się przydam, zwłaszcza, że druga babcia jeszcze pracuje.
Dzięki Lucynko za dobre słowa o moich podopiecznych, niech kwitną jak najdłużej :D

Obrazek
W rzeczywistości są bordowe

Obrazek
Niskie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko ;:168
Spokojnej nocy, kolorowych snów :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Po pierwsze gratulacje,a po drugie babcia na pewno się przyda.Do wiosny dzidziuś podrośnie i na działeczkę pojedzie z babcią.
Kwiatki pięknie jeszcze kwitną.Fajne to pierwsze zdjęcie i takie kolorowe.Te bordowe marcinki też fajne.
Miłego wieczorku. ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Kochani!
Sprawiliście mi ogromną niespodziankę ;:138
Dziękuję Ani-anabuko1 za nominację do konkursu AF a Wam wszystkim za oddane głosy ;:180 ;:180 ;:180
To dla mnie wielkie wyróżnienie i radość.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Gratulacje dla babci, no już widzę jak rozpieszczasz wnusię. ;:136
A i widzę jak niedługo już biega z łopatką i grabkami po ogrodzie. ;:306
Astry, róże, chryzantemy i floksy czarują kolorami.
Kompozycja wrzosowa w pięknej oprawie. ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”