Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, dobrze że jeszcze masz co ratować przed ćmą bukszpanową. Miałam kilka bardzo już ładnych bukszpanów uformowanych w piękne kule, ale w ubiegłym roku wszystkie musieliśmy wyrzucić. ;:174 Na działkach nie da się uratować, musieliby wszyscy sąsiedzi to robić, a sąsiadka zza siatki postawiła na "co będzie, to będzie" i spowodowała śmierć nie tylko swoich roślin. ;:145
Inni sąsiedzi poszli jej śladem, niektórzy nawet jeszcze nie wyrzucili szpecących działki bezlistnych bukszpanów. :oops: Zresztą sąsiadka swoich też by nie wyrzuciła, gdyby mój ślubny jej nie wykopał. :?
Widzę, że białe szafirki już dostały swoje miejsce w ogrodzie. ;:333 Niech się nie lenią, niech przyrastają.
Moje sasanki już przekwitły, a Twoje wspaniale zdobią rabatkę. ;:303
Pierwiosnki, tulipany szafirki cieszą oczy i dodają uroku świętowaniu, ;:138 które już w końcówce, niech więc Trzeciomajowe Święto minie Ci w dobrym nastroju pod błękitnym niebem ozłoconym słoneczkiem. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękne, duże kępy sasanek.Co ty robisz,że tak pięknie i bujnie ci rosną i kwitną. oje mikre. Są, bo są. :roll:
Krzewy nieźle wygołasiłaś. :D
Pierwiosnki i tulipany masz prześliczne
Pozdrawiam i miłej dalszej majówki ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit
Chociaż trwa okres świąteczny to ja dzisiaj ostro pracowałam w ogrodzie :D Wcześniej pojechałam do marketu budowlanego po akcesoria niezbędne do wykonania skrzyni na podwyższoną grzadkę. Syn obiecał że zmontuje mi dwie skrzynie - jedną na ogórki, drugą na fasolkę. Te grządki na razie nie będą wysokie, bo tylko na jedną deskę 15 cm. Ale myślę, że będzie to lepsze rozwiązanie niż miałam dotychczas. Moja ciężka i zbita ziemia dlugo mokra i zimna nie sprzyjała uprawie ciepłolubów.
Na razie zrobił jedną skrzynię, którą zapełniliśmy kompostem zmieszanym z ziemią miejscową, na wierzch dosypałam jeszcze worek lekkiego podłoża ze sklepu. Niestety nie mam fotki, bo przy pracy zastał mnie wieczór.
Będąc na zakupach nie ominęłam centrum ogrodniczego i tam oprócz agrowłókniny i rozmarynu, bo mój zeszłoroczny słabo przezimował i nie wiem czy coś z niego będzie zaszalałam i kupiłam sobie hostę Dream Queen ;:138, fotka będzie następnym razem :wink:

A dziś muszę wykorzystać zdjęcia wczorajsze. Jak się człowiek weźmie do roboty to nie w głowie mu zdjęcia ;:306

Loki, dziękuję, miło czytać takie słowa :D

Obrazek

Lucynko nie wiem, jak długo mi się uda utrzymać bukszpany w dobrej kondycji. Póki co próbuję. Jeśli polegnę w walce ze szkodnikiem, to wymienię je na inne krzewy.
Sasanki niektóre też już przekwitły np. biała. Natomiast jedną mam jeszcze w malutkich pączkach.
Dziękuję Lucynko za pochwały i życzenia, jutro odpoczywam po dzisiejszej i przed następną porcją pracy :;230 Życzenia oczywiście odwzajemniam :tan

Obrazek

Aniu, sasanki czasem podsypuję zmielonymi skorupkami jajek, albo jakimś nawozem z wapnem np. dolomitem. Też mi sie zdarza, że jakaś wypadnie. One nie lubią przesadzania, dzielenia i jeszcze obcinania wszystkich liści. Właśnie po takim strzyżeniu jedna duża kępa mi przepadła.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wspaniałego święta 3 maja dla wszystkich :wit
Do was zajrzę jutro ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Minął ostatni dzień majówki, był pogodny, cieplutki i leniwy. Odwiedzili nas syn z synową i malutką Antosią i spędziliśmy bardzo miłe popołudnie :D
Zanim goście przyszli pochodziłam trochę po ogrodzie sprawdzić co nowego zakwitło :D

Tawuła powoli zaczyna pokrywać się drobniutkimi kwiatuszkami.
Obrazek

Zaczynają kwitnąć nowe pierwiosnki
Obrazek

Obrazek

Tulipany w różnych stadiach rozwoju
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój wczorajszy nabytek ;:138 - nie patrzcie na nędzny trawnik ;:223
Obrazek

A to obiecane zdjęcie - wczorajsze dzieło mojego syna, jutro pewnie powstanie druga :wink:
Obrazek

Życzę Wam Kochani miłych kolejnych dni majowych, niech Wam przyniosą dużo słońca, a w przerwach ciepły majowy deszczyk.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Już coraz bardziej widać wiosnę :) Grządka podwyższona super! Ja planuję od kilku lat sobie zrobić i na planowaniu się kończy :lol:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko,wielkie brawa dla syna za pomysł i perfekcyjne wykonanie rabaty wzniesionej. ;:433 ;:433
Ogród masz coraz bardziej ukwiecony ;:215 , a szczególnie moją uwagę przyciągają pierwiosnki omączone. ;:303 One są śliczne ;:138 ;:138 , a moje przepadły, nie wytrzymały mokrej zimy, toteż tym chętniej spoglądam na zdjęcia Twoich. :D
U mnie dzisiaj było lato z 24 stopniami w cieniu, a 39 w słońcu. :roll: Ziemia tak już wysuszona, jak nie tak dawno była przemoczona. ;:145 Jakoś nie może być normalnie. ;:223
Może choć Twoje roślinki zostały napojone...
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit

Znów się dzisiaj narobiłam jak głupia a teraz "dogorywam" na kanapie :;230
Chciałam sobie zrobić kawalek obrzeża z kostki wzdłuż rabaty, w którą ciągle wrasta trawa, ale okazało się, że trafiłam na zapadnięte betonowe krawężniki, zarośnięte trawnikiem, które kiedyś przed laty zostały wkopane przez moich ś.p. rodziców. Ponieważ nie było w pobliżu męskiej ręki postanowiłam poradzić sobie sama z ich wykopaniem. No i poradziłam sobie, ale jakim kosztem ;:7 Okazało się, że było tam 6 płyt o wymiarach 30x70cm ;:223
Druga grządka podwyższona jeszcze nie gotowa, syn miał pilne sprawy do załatwienia, ale obiecał, że zrobi w przyszłym tygodniu.

Izo, dzięki ja wcale nie planowałam, to byla spontaniczna decyzja :lol:

Lucynko, dziękuję, te pierwiosnki dostałam w ubiegłym roku jako pojedyncze sadzoneczki, chyba jeden zakwitł jednym kwiatkiem, dopiero w tym roku pokazaly swoją urodę. Myślę, że u mnie też nie mają zbyt dobrego miejsca, muszę je przesadzić w bardziej suche.
Dziś w nocy popadał deszczyk, trochę podlał rośliny, ale niewiele. Wg mojej prognozy w telefonie następny powinien być w niedzielę.

Serdecznie pozdrawiam i życzę co komu potrzeba - słońca i ciepłego deszczyku bez nawałnic i burz.

Jeszcze parę wczorajszych i dzisiejszych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zakwitła ostatnia sasanka :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jestem pod coraz większym wrażeniem Twojej kolekcji pierwiosnków… Jakie bogactwo gatunków! ;:167 ;:167 ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Przepiękne tulipany, kępy sasanek, żonkile i - zapomniałam wcześniej pochwalić, a ogromnie mi się podoba - poletko porośnięte wilczomleczem mirtowatym. ;:138 ;:138 ;:138
Mój - Twój wilczomlecz też już bardzo ładnie przyrósł i część okrągłej rabaty okolił jak wianuszkiem. ;:215 Za rok całą rabatę opatuli wokół. ;:303
Napracowałaś się, nie zazdroszczę, ale skoro jesteś z siebie zadowolona, to mogę jedynie pogratulować samozaparcia. ;:63 ;:63

Tobie choć trochę podlało, u mnie słońce, słońce, palące słońce i ani kropli deszczu, ;:222 a co gorsza tak ma być jeszcze długo, a nawet bardziej gorąco. :oops:
Skoro jeszcze czekasz na deszczyk, to bardzo proszę, niech spadnie w nocy, a dzień masz mieć słoneczny. ;:3

Spokojnej niedzieli, Halszko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie mili goście :wit

Niedziela miała być deszczowa, ale prognozy mają to do siebie, że często się nie sprawdzają :wink: Pewnie wiele osób jest zadowolonych z takiej sytuacji, ale ogrodnicy i z pewnością rolnicy nie :(
Wczoraj trochę podlałam tam gdzie było najbardziej sucho. Na mojej glinie nie ma tragedii, tylko przy domu i pod tujami jest pustynia.

Wczoraj na ryneczku kupiłam sobie takie cudo ;:138 Stwierdziłam, że skoro nie mam ręki do dalii, a sianym jeszcze trochę czasu potrzeba aby zakwitły to zaszaleję za 7 zł :D

Obrazek

Oprócz tego cukiereczka kupiłam 4 sadonki poziomek, aby wymienić najstarsze, kilka porów i selerów, kilka begonii drobnokwiatowych i maka bylinowego. Miałam kiedyś piękną dużą kępę ale musiałam go przesadzić i po kilku sezonach przepadł, być może z powodu podtopień po długotrwałych opadach ;:108
Ten nowy ma być pełny choć kwiat nie będzie zbyt duży.

Obrazek

Loki, dziękuję za uznanie :D z czasem roślin w ogrodzie przybywa i to nas najbardziej cieszy ;:108

Obrazek
Za chwilę przekwitną :?

Lucynko, dziękuję kochana, teraz w ogrodzie jest naprawdę kolorowo, trochę to jeszcze potrwa bo część tulipanów jeszcze w pączkach, a już irysy się szykują.
Ja obcinam ten wilczomlecz jak przekwitnie bo robi się niezbyt atrakcyjny, a nie chcę żeby się rozsiewał. Ty możesz część nasienników zostawić jeśli chcesz mieć ich więcej. Po obcięciu szybko odrastają młode zielone pędy, które będą zdobić rabatę aż do następnej wiosny, kiedy znów zakwitną.
Twoje życzenie częściowo się spełniło :D dzień zapowiada się słoneczny, ale deszcz przeszedł bokiem :wink: Trudno, nie można mieć wszystkiego :lol: Niech chociaż u Ciebie troche podleje ;:108

Floksy szydlaste w rozkwicie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej, pogodnej niedzieli dla wszystkich ;:168 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzisiaj z kolei zachwyciłaś mnie kolekcją floksów szydlastych.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzięki Loki :D
Mam jeszcze jednego ale coś się ociąga :lol:

Obrazek

Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7668
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko kolorowo wszędzie teraz, maj nam zawsze to zapewnia.
Floksy szydlaste tworzące kolorowe poduchy mogłyby tak kwitnąć do jesieni.
Podziwiam Twoją kolekcję pierwiosnków, masz ich sporo.
U mnie niedziela od rana pochmurna teraz wyjrzało słoneczko ale nadal bez deszczu...sucho.
Widzę że skusiłaś się ma dalie, ja swoje wsadziłam do gruntu choć nie dawały znaku życia.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”