Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, naprawdę długo i pięknie kwitną Ci tulipany! ;:215 ;:138
Z tego, co widać na zdjęciach, nie tylko późniejsze w pełni kwitnienia, wczesne też jeszcze bardzo witalne. ;:303 ;:303
U mnie już tylko pojedyncze, nawet te późniejsze powoli kończą swój pokaz. Na szczęście zaczynają inne roślinki rozwijać pąki i raczej pusto na działce nie będzie. ;:333
Ja też dzisiaj wsadziłam pomidory i liczę na to, że słoneczko będzie je dopieszczało.
Do pomidorków lepsza będzie mikstura pokrzywowa. Zalej wodą pokrzywy, a będziesz miała nie tylko idealny nawóz, ale też idealny oprysk i to nie tylko na pomidory. ;:63

Mój M działkę wprawdzie kocha, ale głównie ze względu na możliwość hodowli swoich ulubionych gołąbków.
Jednak od czasu do czasu w czymś mi pomaga, przede wszystkim w cięższych pracach, np. kopaniu czy koszeniu trawy, no i drzewa oraz krzewy owocowe to jego domena. Pomidory mieliśmy sadzić razem, ostatecznie padło na mnie. ;:7
Na szczęście ja lubię sadzić, plewić, przesadzać i nawet cieszę się, że M nie wtrąca się do moich poczynań. :tan

Dobrej, słonecznej niedzieli, Halszko. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękne masz tulipany, jednak mnie urzekło twoje zdjęcie "łąki" z niezapominajkami, makami? i zawilcami. Piękne, takie sielskie. ;:63
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko piękne masz tulipany i jak się jeszcze dzielnie trzymają ;:215 u mnie już końcówka ;:145
Irysy też są cudowne ;:333 Hosty atakują ślimaki, trudno upilnować te malutkie bez domków. Moje oberwały trochę przez grad w tym tygodniu i te z delikatniejszymi liśćmi podziurawił, a z większych cann pozostały strzępy ;:145
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 dnia ;:196 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Prześliczna kolekcja tulipanowa. ;:63 ;:63
co jeden to piękniejszy.
U mnie też ślimaki już zaczęły dziękować hosty. I nie tylko hosty. :twisted:
Te pomidorki to do gruntu pójdą oczywiście ?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

;:204 Dzień dobry w niedzielę :wit
Po wczorajszym deszczowym wieczorze dziś rano pięknie zaświeciło słońce. Tak lubię ;:138 Raniutko poszłam do ogródka uzbrojona w rękawiczkę gumową, butelkę po mleku i starą łyżkę zbierać te bezdomne żarłoki. Doszłam do wniosku, że już wolałam te duże ślimory, których w tym roku jakby mniej znajduję niż te drobne 1-2 cm, które są mniej widoczne, przynajmniej dla mnie :roll:
Oczywiście mimo codziennego zbierania i wysypania punktowo niebieskich granulek i tak znalazłam pełno tych paskud i śladów ich obżarstwa ;:124

Danusiu, dziękuję, niezapominajki to takie kwiatki, którymi można się wcale nie przejmować, usuwać zbędne, wyrwać wszystkie po przekwitnięciu, a one niezawodnie sie pojawią w odpowiednim czasie. Bardzo je lubię.

Obrazek

Iryski te niskie szybko się rozrastają ;:333
Obrazek

Lucynko, dziękuję Ci bardzo za porady i miłe słowa o moich kwiatkach ;:180 Zainspirowałam się Twoimi gazaniami i też sobie kupiłam dwie na ryneczku, ale to chyba jeszcze nie koniec ;:306
Obrazek

W tym roku, tulipany później zaczęły to i dłużej kwitną ;:333 niektóre jeszcze całkiem dobrze się trzymają, przez co cynie i dalie z Twoich nasionek muszą grzecznie czekać w doniczkach, bo mają zająć miejsca po nich ;:7

To dzisiejsze fotki
Obrazek

Obrazek

Nawóz z pokrzywy się robi ;:108

Edwardzie, dziękuję Ci bardzo, ta sielska łąka, jak to nazwałeś, to fragment rabatki a "maki" to kukliki :D

Halinko współczuję gradu ;:174 u mnie wczoraj też zapowiadali, ale na szczęście skończyło się na deszczu. Tulipany trzymają się jak nigdy, to chyba rekompensata za tę chłodną aurę tej wiosny :D Dziękuję za cieple słowa o nich ;:196

To też fotki z dzisiejszego poranka :)
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć irysek botaniczny
Obrazek

Aniu, dziękuję ;:168 tulipany rzeczywiście trzymają jeszcze fason :tan dobrze, bo gdyby nie one, trochę mniej kolorowo byłoby na rabatkach.

Obrazek

Jeszcze ostatnie narcyzy kwitną :heja
Obrazek

Życzę wszystkim milej , słonecznej niedzieli ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, zakochasz się w gazaniach. ;:167 Twierdzę tak z całą odpowiedzialnością. ;:108
Ja zaczynałam przyjaźń z nimi od pierwszych okazów kupionych na ryneczku. Już nie pamiętam ilu, bo to było dawno. ;:218 Nawet nasion wówczas nie zebrałam, ale kupiłam torebeczkę i od tej pory zawsze je miałam z własnych nasion. W tym roku ani jedno nasionko nie wykiełkowało. ;:222 Pewnie nasiona były już zbyt wyeksploatowane i straciły moc. Z zakupionych w tym roku zbiorę nasiona, ale niezależnie od tego jedną torebeczkę dokupię. Na wszelki wypadek. ;:7
Piszesz, że niskie irysy rozrastają się u Ciebie. Moje nie chcą przyrastać. Kilka lat praktycznie stoją w miejscu, może ze trzy przyrosły. Muszę im zmienić miejscówkę, to może się poprawią. :lol:
Śliczny ten botaniczny irysek! ;:138 A tulipany u Ciebie to prawdziwi mocarze! ;:215 ;:63 ;:63

U mnie też słoneczna niedziela, choć i chmury się zdarzają, jednak bezdeszczowe. ;:333 Tydzień zapowiada się raczej przychylny nam i naszym roślinkom. Niech tak będzie. ;:303
Dobrego tygodnia, Halszko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Lucynko :wit
Dzisiejsza pogoda sprzyjała pracom ogrodowym więc prawie cały dzień spędziłam w ogrodzie. Posadziłam moje nowe nabytki - gazanie, floksika szydlastego w kolorze "biskupim" i dziurawiec ozdobny. Poplewiłam trochę, wzruszyłam uklepane deszczem rabaty, obcięłam nasienniki białych ciemierników bo wykiełkowało mnóstwo ubiegłorocznych siewek ;:224 Poprawiłam też zwichrowany krawężnik i jeszcze parę dziwnych rzeczy zrobiłam i wieczorem padłam. Nawet zdjęć za wiele nie zrobiłam ;:7

Obrazek
Poznajesz Lucynko? ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy i miłego jutrzejszego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Och jak ja lubię taką kolorową, bogata wiosnę :)
A te żółciutkie listki trzmieliny są śliczne ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko rabata z niebieskimi iryskami piękna ;:138 chyba i ja muszę o nich pomyśleć :wink:
Dąbrówka też ma piękny kwiatuszek, ;:333 a ja ją zawsze wyrywam i traktuję jako chwast ;:223
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit :wit
No i już się nabyło ładnej pogody :wink: myślałam, że dziś skończę plewienie, a tu znów wszystko mokre, ziemia klei się do narzędzi i do ręki ;:145 Jedynie ślimaki mają raj ;:14 Zrobiłam obchód i kilkadziesiąt znów wpadło do butelki ;:134 najwięcej było na ostróżce.

Aniu, to jest berberys, nie trzmielina. Bardzo go lubię. Wprowadza taki żywy kolor na rabatę.

Obrazek

Jeszcze trochę tulipanów, to już ich ostatnie podrygi :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Halinko, ja dąbrówkę, też usuwam, ale czasem coś tam zostawię. Nawet w trawniku mi się zapleniła, gdyby nie był koszony, to by kwitła. Ale ja nie przywiązuję uwagi do tego żeby trawnik był perfekcyjny, są w nim stokrotki, mniszki, kurdybanek, dabrówka, koniczyna i wiele innych chwastów ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek.

Miłego dnia dla Was ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko piękne zdjęcia i jeszcze kwitnące tulipany ;:138 ;:138
Moje już pościnane i odstawione w ustronne miejsce, zostało jeszcze kilka żółtych ;:131
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Berberysy o tej porze roku są przepiękne. No a potem drugi raz podczas jesiennego wybarwiania. Gdyby jeszcze nie były tak kłujące. :wink: Ładny masz ten złocisty.
Zwróciłam też uwagę na kępki granatowych irysków. Moje się jakoś tak chętnie nie rozrastają.

Halszko, co robisz z siewkami ciemiernikow? U mnie się ichtrochę wysiało, ale nie wiem, czy mam je zostawić w tych miejscach, czy poczekać aż podrosną i wziąć do doniczek, a potem jesienią wysadzić na miejsce stałe?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2595
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Irysy to okazy niespotykane!! Piękna wiosna u ciebie, ;:138 Niestety nie widzę częsci zdjęć ale wpadnę jeszcze... może będą już widoczne.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”