Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie kochani Goście :wit

Dziękuję Loki :D
Będzie sporo nasion tych pełnych maków różowych i czerwonych, więc gdybyś chciał, mogę się podzielić.

Cherry Brandy okazała się być całkiem dorodna ale obawiam się, że będzie jedyną rudbekią tej odmiany uzyskaną z wiosennego siewu. Kolejne zakwitają na żółto pojedynczymi kwiatkami.
Obrazek

Na pocieszenie kwitną zeszłoroczne nieznane mi odmiany, które przetrwały zimę.
Obrazek

Obrazek

Lucynko, dziękuję Ci bardzo za takie miłe słowa o moich kwiatkach. Bugenvilla jest pięknym krzewem, ma jednak jedną wadę - musi spędzić zimę w chłodnym pomieszczeniu. Zawsze wtedy się stresuję, że ją zasuszę lub przeleję, zwłaszcza jak zgubi liście.

Dalia z Twoich Lucynko nasion, kwitła już w ubieglym roku, a że rosła w doniczce, to razem z tą doniczką powędrowała na zimę do sutereny, gdzie dobrze przezimowała i zakwitła w tym roku.
Obrazek

Soniu, bardzo mi miło, że chwalisz moje zdjęcia - dziękuję, choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie są udane. Często nie mogę uchwycić koloru, czasem mam problemy z ostrością. Ale co tam, skoro coś widać to znaczy, że jest dobrze ;:306
Niestety pogoda nas nie rozpieszcza, jak nie afrykańskie upały to gwałtowne ulewy, albo zimno i sucho, to znów grad. Na szczęście ten co pokazałam na fotce sprzed paru dni to była taka niby 'krupa śnieżna' z deszczem, która nie narobiła szkód.
Szkodniki i choroby grzybowe też nękają nasze ogrody, trzeba by stale coś pryskać, a cóż to za przyjemność. Ostatnio zauważyłam liczne wygryzione liście jednej z hortensji bukietowych, wygląda to na opuchlaka. Podejrzewam, że bez oprysku się nie obejdzie i to na pewno nie raz :cry: ponoć na larwy w ziemi pomaga wrotycz, ale czy na pewno ;:7
Gdybyś chciała Soniu wprowadzić te maczki do swojego ogrodu to służę nasionami :D

Anabelki coraz ładniejsze i na razie nie przypalone :wink:
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć języczka.
Obrazek

Spoźniony bodziszek, albo taka późna odmiana, zawsze tak późno kwitnie.
Obrazek
Obrazek



A tu coś na ząb :D
Obrazek

Obrazek
Czarne już zebrane

Obrazek

Obrazek

U mnie wczoraj wieczorem podlało grządki i rabatki ;:333 dziś od rana słoneczko świeci, wietrzyk wieje, cudowny dzień ;:138
Życzę Wam również pięknego dnia i miłych wrażeń w otoczeniu natury.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ależ apetycznie, no no. ;:333
Pomidorki własne to same pyszności.
U mnie borówki w tym roku maleńkie. sucho.A ja ich nie podlewałam :roll:
Śliczne te wszystkie rudbekie. A ciemna to już szczególnie .
U mnie ona po pierwszej zimie nie przetrwała.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzięki wielkie za propozycję, ale nie skorzystam – może to i naiwne z mojej strony, ale zawsze liczę na to, że większa różnorodność wyrośnie mi z kupnych mieszanek, niż z nasion „własnych”…

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Śliczne rudbekie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, rudbekia 'Cherry Brandy' cudowna! ;:215
U mnie jest kilka sztuk tej rudbekii, wysianej w tym roku jeszcze w domu. Niestety, już widzę pierwszy rozwijający się kwiatek, który nijak tej odmiany nie przypomina. ;:222 Ciekawa jestem, czy choć jedna roślinka okaże się zgodna z odmianą. ;:218
Rudbekie wieloletnie też bardzo ładne, ;:303 moje już się wyrodziły i po kilku latach pokazują pojedyncze kwiatki, ale też je lubię. :lol:
Jak ładnie przechowałaś dalię ;:63 Próbowałam i ja, jednak nie te warunki ;:185 i tylko jedna się uchowała.
Bodziszek to rzeczywiście jakaś późno kwitnąca odmiana, zresztą bardzo ładna. ;:215 To może być bodziszek 'Rozanne'.
W ogóle to istnieje cała plejada późno kwitnących bodziszków. ;:32
Czerwioniutkie pomidorki... ;:92 Smakowite owoce... Żyć nie umierać! ;:138 ;:138

U nas dzisiaj przelotnie pada, a chwilami nawet leje jak z cebra, a dodatkowo potwornie wieje i jest bardzo zimno. :oops: Wczesnym popołudniem, po pierwszym deszczu wróciliśmy do domu i nic a nic tego nie żałuję, bo nawet na moim IX piętrze jest tylko 17 stopni. :shock: Mimo wszystko deszcz mnie cieszy z uwagi na roślinki, które już dopadła susza, a to z powodu nieustannie wiejących wiatrów.

Miłego niedzielnego relaksu, Halszko. :shock: ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, po obejrzeniu wszystkich zdjęć z ostatnich kilku stron pieję z zachwytu na wspaniałym warzywnikiem ;:138 Zachwycają kolorowe rabaty z różami, rudbekiami, krwawnikiem. Pięknie to wszystko zaaranżowałaś. Wielkie ;:180 dla Ciebie i Twojej pracy.
Powojnik, który pokazałaś na chyba 69 stronie to po prostu mistrzostwo świata. Ciekawa jestem ile ma lat?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w nowym tygodniu :wit :wit

Aniu, dziękuję ;:168
Borówki jednak lubią mieć wilgotne i kwaśne podłoże. Moje są posadzone w takim najbardziej wilgotnym miejscu w ogrodzie (jakiś czas temu w tym miejscu wygniły mi maliny, bo miały za mokro) Ze dwa razy w czasie tych gorących dni bez opadów były podlane - po wiaderku wody pod krzak. Ale wielkość owoców w dużej mierze zależy od odmiany. Mam drobniejsze i grubsze.
Mam nadzieję, że jakoś ta rudbekia przetrwa, albo się wysieje.

Obrazek
Tułacz pstry

Obrazek
Ratibida meksykańska

Loki, ja mam różne doświadczenia z nasionami, nie zawsze kupione w sklepie są pewne. Choćby przykład z rudbekiami - na kilkanaście siewek z oryginalnych nasion tylko jedna przypomina 'Cherry Brandy' pozostałe będą żółte :wink:
Nie wiem na czym to polega, ale te pełne maki zawsze są takie same. Jakby się nie krzyżowały z innymi ;:7 ale nie namawiam Cię :D
Rudbekie dziękują za pochwałę :lol:

Pierwszy kwiat dalii z posadzonej karpy - taki dziwoląg
Obrazek

Lucynko, ja też mam tylko jedną rudbekię przypominającą ChB. Reszta to zwykłe żółte. Tyle, że wydają się być trochę niższe niż te, które miałam do tej pory. Zobaczymy jak będzie dalej.
Bodziszek to chyba nie Rozanne, bo nie ma charakterystycznych dla tej odmiany fioletowych żyłek na płatkach. Ale mniejsza o odmianę, fajnie, że zaczyna kwitnąć w czasie kiedy inne już dawno przekwitły.
Te pomidory na zdjęciu to odmiana 'betalux' wczesny, karłowy, ma niewielkie pomidorki, bardzo smaczne.
Bardzo dziękuję Lucynko za wszystkie pochwały i miłe słowa ;:196
Weekend był miły choć chłodny, zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko, bardzo Ci dziękuję za tyle pochwał i ciepłych słów ;:180
Wyszukałam pierwsze zdjęcia tego powojnika i okazuje sie, ze jest u mnie od 2015 roku. Wyglądał wtedy całkiem inaczej i tu na forum w wątku identyfikacyjnym został zidentyfikowany jako Błękitny Anioł. Po dwóch latach zmienił mu się kolor na ciemniejszy róż i tak wygląda do tej chwili. Po dyskusjach została mu przypisana nazwa odmianowa Comtesse de Bouchand i najpewniej to właśnie ta odmiana. Na tej fotce o ktorej wspomniałaś tego nie widać, ale cały dół tak do wysokości 1,5 m ma zeschniete liście, prawdopodobnie dopadła go jakaś choroba grzybowa i zanim zdążyłam zareagować to już bylo za późno na ratunek. Tak, że potwierdza się moja teoria, że fotografia to jedna wielka mistyfikacja, i to co na niej widać, może całkiem inaczej wyglądać w rzeczywistości ;:306

Floksy
Obrazek
Obrazek

Niektóre róże jeszcze kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty host też mogą być ładne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego tygodnia, słoneczka w dzień i deszczu w nocy. Owocnej pracy i zasłużonego wypoczynku ;:4 ;:136
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, pozwól, że zacznę od końca. Hosty rzeczywiście mają śliczne kwiaty ;:333 , tylko szybko gubią płatki od dołu. W takim stadium swoje ścinam bez litości. Zostawiam jedynie kwiatki na krótkich łodygach.
Tułacz pstry fantastycznie zdobi kolorowymi listeczkami. ;:215 Długo walczyłam z tą roślinką na mojej działce, którą opanował niemal całkowicie, tak się rozlazł. ;:134 Było to tuż po zakupie działki. Ostatecznie pogoniłam natręta i już się z nim nie zaprzyjaźnię. ;:185
Tak samo zresztą jak z ratibidą, która ogromnie mi się podoba i dwa razy ją siałam, a ona dwa razy pokazała mi środkowy palec. ;:7
Niemal hybrydowy kwiat dalii jest niezwykle ciekawy ;:303 . Lubię takie niespodzianki.
Liliowce ciągle zdobią ogród, a floksy sieją słodki aromat, różyczki jeszcze dają pokaz, a jednocześnie już kombinują, jak się przygotować do powtórki z rozrywki. ;:63 Moje też ciągle jeszcze budują i rozwijają nowe pąki i tylko pnące odpoczywają przed kolejnym popisem. :lol:
Życzę Tobie tego samego, czego nam życzysz. ;:167 Nie będę powtarzała, dodam tylko, by dobry nastrój nawet na chwilę Cię nie opuszczał. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Oczywiście, że kwiaty host są ładne. Mnie od zawsze się podobały, choć wiem, że niektórzy specjalnie je wycinają, żeby "nie szpeciły". Podobnie zresztą z żurawkami.
Ja poza tym zostawiam pędy po hostach na zimę i dzięki temu wiosną mam pojęcie, że w danym miejscu jest pod ziemią hosta i staram się tego miejsca nie deptać, na przykład kiedy formuję iglaki.
Ogródek masz ślicznie ukwiecony, przyjemnie popatrzeć. Na pewno z wielką radością spędzasz w nim czas, chociaż i popracować w nim przecież trzeba. ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dzisiejszy dzień zaczął się bardzo wcześnie - wczesnym rankiem wyszłam opryskać rodka Nova Zembla i hortensje ogrodowe nawozem przeciw chlorozie liści. Trzeba to było zrobić tak wcześnie żeby krzewy zdążyły obeschnąć zanim słońce dosięgło je swymi promieniami. Jak już byłam w ogrodzie to poszłam do warzywnika oberwać ogórki, które zaczęły owocować pełną parą. Zaraz zostały umieszczone w słoikach z koprem i czosnkiem i zalane gorącą solanką do zakiszenia.
Potem podlewanie doniczek i zabidzonych roślin, oberwanie co większych chwastów :D małych udaję, że nie widzę :;230
A po południu przyszła paczka od Lucynki i ... ;:oj
A mówi się, że od przybytku głowa nie boli ;:306
Lucynko jeszcze raz dziękuję za tyle dobra ;:180
Kwiaty host też obcinam jak przekwitają, ale niektóre są wyjątkowo trwałe i ładne w zbliżeniu.
Ratibidę dostałam w liczbie dwóch sadzonek i tak sobie rośnie.
Dziękuję za dobre życzenia i pochwały moich kwiatków ;:196 odpoczywaj w swoim ogródku i ciesz się jego odgłosami, obrazami i zapachami.
;:167 ;:167 ;:167
Jabłka na mojej jedynej jabłoni zaczynają się rumienić
Obrazek

Kolejny liliowiec
Obrazek


Wandziu, dobry pomysł z tym zostawianiem pędów kwiatowych host na zimę ;:333
Dziękuję za dobre słowo o moim ogródku i faktycznie masz rację że z wielką przyjemnością tu przebywam niezaleznie od tego czy pracuję czy odpoczywam. Zresztą mam sporo czasu na emeryturze, więc nic mnie nie goni, staram się nie przemęczać zbyt, wychodzę z założenia, że robota nie zając, nie ucieknie. Tak jak wyżej napisałam, chwasty wyrywam jak już dostatecznie urosną ;:306 bo wiem, że i tak z nimi nie wygram :lol:

Ostatnia z odmianowych jeżowek Hot Papaya
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rudbekia błyskotliwa w pąku
Obrazek

Chryzantema solar
Obrazek

Dobrej nocki dla wszystkich ;:19
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Wszystkie jeżówki wyglądają przepięknie. Uwielbiam te kwiaty, a z jakiegoś powodu ich nie mam.
Cały "spacer" po ostatnich zdjęciach jest piękny :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko jako emerytki mamy więcej czasu, więc możemy sobie dawkować prace w ogrodzie. ;:215
Ratibida ma egzotyczny, śliczny kwiat. ;:oj
Jeżówki nieważne, odmianowe, czy nie, zawsze są piękne. ;:108
Jednak doczekałaś się Cherry Brandy. ;:215
Bataluksy cudnie czerwone, smacznego. ;:152
U mnie też opuchlaki podgryzają liście hortensji i rododendronów. Wrotycz nie pomagał na larwy. Dwa razy zaaplikowałam niecienie, chyba trochę zmniejszyłam populację. Pozbyłam się niestety większości rozchodników, które kocham, ale były wylęgarnią tych paskud. Nie lubię chemii, ale chyba Mospilan zaaplikuję swoim dorosłym opuchlakom. ;:134
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorkiem :wit
Po upalnym dniu wieczór okazał sie znośny, mogłam podlać rośliny w doniczkach i co bardziej wrażliwe w gruncie.
Ewo-Efkakam, dzięki za odwiedziny i za dobre słowo ;:167 Miałam dużo więcej jeżowek, ale stopniowo się wykruszyły i już nie mam ochoty dokupywać odmianowych o pełnych kwiatach, chociaż bardzo mi się podobają. Niestety im nie podoba się u mnie ;:185

Tymczasem następne zakwitają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu, ratibidę mam po raz pierwszy, dostałam wiosną dwie sadzonki. Kwiat jest oryginalny ale niewielki, może jak rozwinie się ich więcej (na razie są dwa), to będzie lepszy efekt.
Jak to się stało, że z połowy paczki nasion rudbekii ChB tylko jedna roślina przypomina odmianę z obrazka na torebce ;:7 Nie mam pojęcia.
Czy masz na myśli rozchodniki okazałe pisząc, że są wylęgarnią opuchlaków? Nie zauważyłam dotąd śladów tych szkodników na rozchodnikach.

Obrazek

Dziwoląg, którego pokazałam parę dni temu tak się zmienił
Obrazek

Pomimo upałów anabelka jeszcze nie przypalona
Obrazek

Obrazek

Zrobiło się późno :wink: Dobrej nocy wszystkim ;:19 a jutro pięknego dnia ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko języczka piękna, wyjątkowo widowiskowa na rabacie. Miałam, ale ślimaki rozprawiały się z nią każdej wiosny i w końcu przepadła.
Produkcja nasion roślin jest bardzo skomplikowana. Wystarczy jedna roślina innej barwy, żeby materiał siewny był niepełnowartościowy. Dzisiaj najważniejsza kasa, wszystko można sprzedać, tylko jak długo klienci to będą tolerować. ;:131
Dorosłe opuchlaki nie robią szkód w liściach rozchodników, ale larwy żerują w korzeniach. Przez kilka lat kwitły, z czasem skarlały, a po czterech pięciu latach korzenie były szczątkowe. ;:174
Miłego weekendu. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”