Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Tak się cieszę, Halszko, że już możemy śmigać po naszym ulubionym forum, :tan dzięki czemu wracają wzajemne kontakty, ;:215 których potwornie mi brakowało. ;:108
No i nareszcie znowu mogę podziwiać Twoje cudne chryzantemy, ;:138 które (wszystkie) zdążyły w międzyczasie rozwinąć kwiatuszki. :D A i marcinek jeszcze zdobi ogród! ;:333 ;:303
U mnie pogoda iście listopadowa. Ciemno od rana do nocy, wilgoć wisi w powietrzu, nieprzyjemnie.
Dzięki Bogu zdrowie dopisuje, a ponieważ zaszczepiliśmy się trzecią dawką, to mniej boimy się ewentualnego zarażenia. :lol:

Niech i Wam te listopadowe dni upłyną w zdrowiu i spokoju. ;:196 ;:196 Słoneczko by się przydało. A może u Was ono wędruje po niebie?
W każdym razie niech się nie leni i rozjaśni Ci świat. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj Halinko,cudowne chryzantemy i pomyśleć,że kiedyś nie były takie popularne,a to takie piękne kwiaty. :D
Trzymaj się. ;:167
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Chryzantemy to takie ładne kwiaty, a niektórzy ich nie lubią bo kojarzą jednoznacznie :( Szkoda, zasługują na honorowe miejsca w naszych ogrodach :)
A Twoje Halinko, są śliczne :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, dziękuję, Twoje chryzantemki jeszcze słabo rozrośnięte to i kwitnienie nie było spektakularne. Ja w tym roku dokupiłam 4 nowe odmiany i tylko 2 z nich zakwitły. Liczę na to, że w przyszłym roku zakwitną wszystkie. Miłego wieczorku ;:196 a jutro pogodnego jasnego dnia ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Chopin w jesiennej odsłonie.

Lucynko, mnie też baaardzo brakowało forumowych kontaktów, na szczęście wszystko wróciło do normy i możemy cieszyć się możliwością odwiedzin w zaprzyjaźnionych ogrodach, wymiany doświadczeń, pochwalenia się małymi sukcesami, pożalenia się w przypadku niepowodzeń .... no i w ogóle :D

Chryzantemami będę Was jeszcze troszkę zanudzać, chyba, że przyjdzie silny mróz i zakończy tak dobrze zapowiadający się spektakl :wink:
Obrazek
Sara Gold zaczyna kwitnąć

Obrazek
Ines zmieniła odcień z limonkowo białego na różowawy.

Dziękuję Lucynko za życzenia, ja też już zaszczepiłam się trzecią dawką i mam nadzieję, że będzie to jakieś zabezpieczenie przed najgorszym ;:7
A słoneczko zgodnie z Twoim życzeniem po wielu pochmurnych dniach rozjaśniło dzisiejszy dzień i wędrowało dość długo po niebie ... czego i Tobie życzę ;:168

Danusiu, Ewuniu, chryzantemy mają w moim ogrodzie i w moim sercu szczególne miejsce, przyznam, że odkąd się nimi zainteresowałam kilka lat temu to już nie straszny mi ten późnojesienny okres, kiedy każdy kolorowy kwiat tak zadziwia i cieszy. Cieszę się, że podobają Wam się moje, dziękuję ;:167

Obrazek
Alexander

Obrazek

Dobrej, spokojnej nocki ;:162 Słonecznych dni na resztę tygodnia ;:3 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, jaki ładny pączek 'Chopina'! ;:215
No i te Twoje chryzantemki. ;:215 Wszystkie śliczniutkie, ;:138 szczególnie ciekawa ta z rurkowatymi płatkami. ;:303 ;:303
Słoneczko rozjaśniło Ci życie ;:333 , a u mnie dzisiaj jeszcze niższy pułap chmur. ;:222 Ciemno, wilgotno, zimno. :(

Trzymajcie się zdrowo. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne te Twoje chryzantemki.
Od Ciebie mi taka ładnie zakwitła i trzyma się pomimo mrozów.
Obrazek
Dziękuję ;:180
Chryzantemami zanudzaj do woli. ;:108
Chętnie będę oglądać bo to moje obok marcinków ulubione kwiaty jesieni. ;:333
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Prawdziwa szaruga jesienna panuje, słoneczko nie ma szans się przebić przez grubą warstwę chmur, mżawka na przemian z deszczem nie sprzyja spacerom.

Lucynko, pogoda zmienną jest, słońce ode mnie powędrowało do Ciebie i sprawiedliwie obdziela kolejno swoimi promyczkami.
Ta bordowa chryzantema z płatkami w kształcie rureczek jest rzeczywiście ciekawa, tyle, że wysoka, wymaga podpory.
Zdrówko na razie dopisuje, dziękuję ;:196

Ewuniu, cieszę się, że tak ładnie Ci zakwitła ta chryzantema, ona fajnie się rozrasta i jest trwała. To bardzo popularna odmiana, często ją spotykam w ogródkach.

Jeszcze kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze, że choć w ogrodzie coś kwitnie, bo w okolicy listopad już się rozprawił z jesiennymi barwami.
Obrazek

Życzę wszystkim słoneczka a przede wszystkim zdrówka ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko piękne chryzantemy,ale nie które z nich chyba nie są zimujące.?
Jesień okropna,oczywiście ta póżna jak teraz.U nas znowu wieje i pada. ;:174
Chopin ma fajny pąk.Kiedyś miałam,ale mi zmarzł. ;:174
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, Twoja jesienna szaruga przywędrowała dzisiaj do mnie i znowu ciemne chmury wiszą nisko nad ziemią i straszą deszczem. ;:222
Straszyli mnie mroźnymi nocami i nawet miałam zamiar jutro pojechać na działkę z kartonami w celu zapakowania w nie doniczek z agapantami, ale dzisiaj widzę zaledwie zero stopni i tylko jednej nocy, więc na razie zostawię w spokoju doniczki, które stoją w tunelu, gdzie i tak jest cieplej. ;:108
Płatki chryzantem ozdobione deszczowymi kropelkami prezentują się szczególnie pięknie. ;:215 ;:303

Miłego popołudnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Danusiu :wit
Wszystkie moje chryzantemy zimują w gruncie oprócz limonkowo żółtej igiełkowej. Rzeczywiście szaruga nie odpuszcza, choć dziś przed południem słoneczko pokazało przez chwilę swoją złocistą buźkę ;:3 ;:3 ale jak szybko się pojawiło, tak szybko zniknęło ;:174

Na szczęście jeszcze parę fotek zostało sprzed kilku dni :wink:
Obrazek

Obrazek

Lucynko, u mnie na razie nie zapowiadają większych mrozów, 1 - 2 stopnie na minusie to jeszcze nie problem, chyba, że coś jest wyjątkowo wrażliwe na ujemne temperatury. Ale chyba nie mam takich roślin.
Trochę mnie już dołuje ten brak światła słonecznego, a jeszcze bardziej wilgoć wyczuwalna w powietrzu ;:222 Miejmy nadzieję, że pogoda w końcu się wyklaruje.

Na poprawę nastroju :D
Obrazek

Obrazek

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ja ostatnio mam więcej szczęścia do pogodnego nieba, które już drugi dzień jest oświetlone słoneczkiem. ;:3 Nawet wiatr ucichł i mimo niższej temperatury na dworze jest całkiem przyjemnie. ;:333
Ponieważ musiałam pójść po nową mysz komputerową, zajrzałam przy okazji na ryneczek i muszę przyznać, że zabawiłam tam dłużej, bo całkiem miło się spacerowało. ;:65 ;:65


Widzę, że masz też bardzo ciekawą chryzantemę o łyżeczkowych płatkach. ;:215 Domyślam się, że ona też wysoka? ;:218
Zdaje się, że nadszedł czas na zdjęcia wspominkowe ;:108 , bo jeśli nie ma w ogrodzie chryzantem, to już nic nie kwitnie. Dobrze, że masz te piękne jesienne kwiatki, dzięki czemu jeszcze możesz oczy nacieszyć. ;:303

Pozdrawiam cieplutko ;:196 i słonko do Ciebie posyłam. ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, wspaniały, chryzantemowy pokaz ;:138 Masz sporo tych jesiennych kwiatów. Dzięki nim nadal w ogrodzie jest sporo kolorów. Mnie również bardzo spodobała się Colina. Fajne też są te igiełkowe. Kupiłam kilka sztuk, ale chyba takich jednorocznych, które nie zimują w gruncie. Już po pierwszych przymrozkach wszystkie kwiaty padły. Może coś zamówię wiosną? Teraz nie tylko brakuje mi czasu na ogród, ale i wena poszła w siną dal... ;:224
Buziaki przesyłam i dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit
Dziękuję Lucynko za słoneczko, które grzecznie Cię posłuchało i zajaśniało na moim niebie od samego ranka do popołudnia ;:138
Mam nadzieję, że jutro powtórzy swój spektakl.
Chryzantemka, o którą pytasz, jaśniutko różowa jest faktycznie dość wysoka, ale nie najwyższa z moich. Ma tak mniej więcej 110 - 120 cm. Trzeba ją koniecznie przywiązywać.

Obrazek

Dorotko, dziękuję :D chryzantemy to jeden z moich koników :lol: Niektóre choć zimujące w gruncie, to kwiatki mają wrażliwe na mrozik i szybko robią się brzydkie po przymrozkach.
Jak byś chciala jakieś ode mnie to przypomnij się wiosną, niektóre mocno się rozrastają.

Obrazek

Obrazek

Oprócz chryzantem jeszcze coś dziś znalazlam w ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko, dobrej nocki Kobietki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”