Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

;:112 ;:112 Mam taki sam trawnik! A właściwie to M go ma, bo ja chciałam zupełnie go zlikwidować na korzyść kwiatowych rabatek, ale M się uparł, bo musi mieć gdzie się wylegiwać podczas letniej kanikuły. ;:7

Halszko, pąk 'Rasputina' już sam w sobie jest bardzo ozdobny. ;:215 Już się nie mogę doczekać takiego pączka u mojego rodka. ;:204
U mnie też niezabudki jakimś cudem sieją się i z roku na rok jest ich coraz więcej, mimo że zanim zawiążą nasiona, lądują w kompoście. :shock:
Niespodzianek zwierzęcych, poza jeżykami czy wiewióreczkami, wolałabym uniknąć. ;:131 Jestem trochę, a nawet więcej niż trochę, strachliwa i nawet myszy się boję. ;:306

Jak miło mieć tak często takich kochanych Gości, a wnusi zazdraszczam, jednak bardzo pozytywnie i życzę jej jak najlepiej. ;:167 ;:167 A zazdraszczam, bo choć wychowałam trzech synów, nie mam ani jednego wnuka czy wnuczki. ;:174 Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, co to znaczy być babcią, dzięki czemu nie odczuwam straty, ale od czasu do czasu brakuje mi takiego określenia ze strony dziecka. :(

Idzie weekend, niech przyniesie Ci taką pogodę, o jakiej marzysz, a nocą deszczu życzę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie Kochani :wit
Nareszcie doczekałam się drugiej skrzyni ;:138
Dziś wsiałam fasolkę szparagową w jednym rzędzie, w drugim wsieję za 2 tygodnie żeby przedłużyć zbiór. Jedna już wschodzi posiana w starej balii bez korka. Ogórki jeszcze trzymam na balkonie, ale po niedzieli chyba już posadzę, najwyżej będę przykrywać w razie oziębienia.
Tak to wygląda.
Obrazek

Ta siatka przymocowana do prętów to rusztowanie dla ogórków.

Jak widać trochę tulipanów jeszcze kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bogusiu, trawnik jest koszony mniej więcej co 2 tygodnie i taka częstotliwość sprawia, że przez pierwszy tydzień jest łaciaty ;:306, a przez drugi kwitnący. Rzadziej już nie można kosić, bo jak trawa jest za duża to koszenie staje się męką.
Ale mam takie miejsca niepokazowe, gdzie rośnie większa trawa i chwasty i tam rzeczywiście można spotkać różne żyjątka ;:108
Dziękuję Bogusiu za wszystkie miłe słowa i życzenia, które z serca odwzajemniam ;:196
Przesyłam buziaki i życzenia miłej niedzieli ;:167

Obrazek
Irysy Bourgeois bardzo dobrze się rozrastają i kwitną niezawodnie.

Obrazek
Zaczyna kwitnąć supertunia vista - odmiana Merlot

Lucynko, myszy to ja też się boję, ale do żab i ropuch już się przyzwyczaiłam :lol: choć nie powiem, że bliskie spotkanie z nimi nie wywołuje małego dreszczyku :wink:
Lycynko, niezbadane są nasze losy, musimy cieszyć się z tego co mamy i przyjąć ze spokojem pewne ograniczenia, które nie zależą od nas ;:97

Pąk Rasputina zaczyna zamieniać się w kwiat
Obrazek

Jak zwykle w połowie maja zaczynają kwitnąć konwalie
Obrazek

Twoje życzenia Lucynko się spełniły, pogoda pozwoliła mi zagospodarować zmajstrowaną przez syna skrzynię, trochę posprzątać w szopce narzędziowej, tylko deszcz się nie pojawił, ale może dziś w nocy ... ;:7
Dobrej niedzieli Kochana ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne tulipanki, irysy, konwalie czy niezapominajki.
Nic się nie martw u mnie trawnik porośnięty mniszkiem jeszcze bardziej niż Twój.
Na razie też daję czas różnym bzyczkom ale po niedzieli już biorę się za jego koszenie.
Gościa też takiego chciałabym mieć w swoim ogrodzie, ostatnio nie zauważam ich. Czyżby mnie unikały? ;:224
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, świetne te skrzynie! Będziecie mieli swoje warzywa ;:oj Jak miło czytać, że syn robi dla Ciebie różne rzeczy i regularnie Cię odwoedza :D Mój jest jeszcze nastolatkiem, mam nadzieję, że kiedyś będzie chciał mnie często odwiedzać.
Jestem w szoku, że jeszcze masz tyle tulipanów, u mnie większość już przekwitła.
Miłego poniedziałku :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w nowym tygodniu :wit

Ewciu
Dziękuję za miłe słowa ;:196. Wcale się nie martwię trawnikiem, i nie myślę sobie żył wypruwać aby doprowadzić go do wyglądu pola golfowego, które wydaje mi się trochę nudne ;:306 Mam taki w niedalekim sąsiedztwie, ale to młodzi ludzie, dopiero zamieszkali w domku i trawnik jeszcze nie zdążył się zachwaścić. Ładnie to wygląda, ale ja tam wolę mój urozmaicony ;:306
Żabki i ropuszki pewnie mieszkają gdzieś w zakamarkach Twojego ogrodu, ale akurat nie miałaś okazji ich spotkać.

Hosty nareszcie zaczynają pokazywać swój zielony urok :D
Obrazek Stiletto

Obrazek

Obrazek
Blue cadet

Izko, dziękuję :)
Synów mam dwóch, jeden mieszka w tym samym domu co ja (na górze) i to on zrobił te skrzynie, a drugi, młodszy często nas odwiedza z żoną i małą córeczką. Dla porządku dodam, że mam jeszcze córkę, która mieszka w UK i odwiedza nas bardzo rzadko ;:174 kontaktujemy się tylko przez messenger.
Tulipany udało mi się zgromadzić takie, które mają różne terminy kwitnięcia - od marca do maja. Zawsze zwracam na to uwagę jak kupuję cebulki.
To tylko niektóre dziś cyknięte :D

Obrazek

Życzę wszystkim odwiedzającym mój wątek dobrego, słonecznego tygodnia i choć trochę deszczu dla tych co mają suszę, jak ja.
;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, świetny pomysł z montażem siatki dla ogórków. ;:215 Od kilku lat już uprawiam ogórki przy podporach, po których mogą się piąć i od lat nie mam problemów z chorobami ogórków. ;:303
Jeszcze dużo tulipanów w Twoim ogrodzie pięknie kwitnie! ;:138 Poletko irysów fenomenalne! ;:63 A 'Rasputin' ma cudny kolor kwiatka! ;:303
Hosty już coraz większe, a może chciałabyś sadzonki host miniaturowych? Moje miniatury mają dużo przyrostów i będę musiała je nieco ograniczyć. ;:108

Własnie przeczytałam, że mojej działki przymrozki już nie dotkną, toteż od jutra zacznę sadzić w gruncie ciepłoluby. Niech i Twój ogród ominą przymrozki, by coraz bardziej piękniał. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Lucynko witaj :wit
U mnie niezmiennie sucho, ani kropla deszczu nie spadła :cry:
Już cały zapas wody wykorzystałam z beczek, wiaderek i butli 5 litrowych zachomikowanych w piwnicy. Teraz pora na wodę z kranu.
Dziś się ochłodziło co zapowiada też chłodną noc. W prognozie co prawda +4 stopnie, ale prognozy standardowo określają temp. na wysokości 2 metrów, a przy gruncie może być 2, a jak znam życie, to u mnie można się spodziewać około 0⁰. Tak więc popołudnie zeszło mi na przykrywaniu kwitnących bórowek, truskawek, dalii, chowaniu doniczek z pomidorami, ogórków, pelargonii, petunii, i całej drobnicy.

Lucynko, dziękuję za propozycję host miniaturek, na razie muszę się uporać z mnóstwem tymczasowych doniczek (czytaj: znaleźć miejsce dla roślin w nich rosnących ;:306)

Jeśli chodzi o uprawę ogórków na siatce to ja też już od kilku lat tak robię. Jest to bardzo wygodne, również w przypadku konieczności okrycia ogórków przed spodziewanym gwałtownym deszczem czy gradem, albo palącym słońcem.

Dziękuję Ci Kochana za wszystkie pochwały i dobre życzenia. Ja też wysyłam do Ciebie i do Twojej działeczki same ciepłe myśli, niech słoneczko świeci od rana do wieczora, a od wieczora do ranka niech kropi delikatny deszczyk.

Trochę fotek też mi się udało zrobić :D

Obrazek
Zakwitł następny irys.

Obrazek
Pierwiosnek siebolda od Ciebie rozrósł się i ślicznie kwitnie.

Obrazek
A ten jest w moim ogrodzie jakieś ....dziesiąt lat.

Obrazek
Takie zwykle orliki też są fajne.

Obrazek
A ten ma duże kwiaty.

Hosty teraz są piękne, świeże, jeszcze nie nadgryzione przez ślimaki, nie pocięte przez grad ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Tiarella

Obrazek
Żurawka Delta Dawn

Obrazek
Rabata pod świerkiem

Obrazek
Będą rannikowe dzieci ;:138 ;:303

Miłego wieczoru i pięknego dnia jutro ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ja też czekam z utęsknieniem na deszcz, a w prognozie cisza.
Hosty teraz najpiękniej wyglądają, zdrowe liście i pozwijane w ruloniki. Masz ich trochę, super ta rabata z nimi i paprociami.
Irys w kolorze słońca cudny , masz ich więcej? Ja czekam na jednego co trzy lata rośnie i dopiero teraz będzie miał kwiatka ;:oj

Miłego dzionka i deszczyku co by podlał Nam roślinki :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Serce sie raduje jak spaceruję po twoim ogrodzie; przepiękny jest!! Tylko gratulować ;:138 Super te skrzynie syn zrobił!!
U mnie też susza o dziwo i też beczki puste już... Burze przechodziły bezdeszczowe; tak samo ciemne chmury.. i nic.
Wprawdzie glina moja trzyma jeszcze wilgoć ale te posiane i sadzonki musza być podlewane już. Już zima przepowiadali niektórzy suchy rok... oby sie nnie sprawdziłoo bo na dłuższą mete to koszmar... pamietam u mnie 10 lat temu to nawet woda nam znikła i musielismy szybko budowac nową studnie. Niby teraz mamy dobre żródło; oby tak było dalej.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu-Annes77, dziękuję :D
Te irysy to kępka składająca się z czterech pędów. Rozrasta się tak średnio.

Obrazek

Natomiast te ciemne Bourgeois mnożą się jak króliki :;230
Obrazek

Trzy lata czekania to długo, może było bardzo małe kłącze, albo głęboko go wsadziłaś, że tak długo nie kwitł ;:7

Obrazek
Obrazek

Zaczyna kwitnąć mój jedyny lilak Sensation

Iguś, dziękuję za tak miłe słowa ;:196
U mnie jak braknie deszczczówki to ratujemy się wodą z wodociągu. Ale to wiadomo koszt :wink:
Staram się nie podlewać wężem tylko punktowo dzbankiem, trawnika wcale nie podlewam, już się robią zżółknięte plamy :(
A deszcz tylko na ikonkach w telewizorze ;:124

Ale cóż, cieszmy się tym co mamy ;:7
Otworzył się pierwszy kwiat powojnika Guernsey Cream mojego spełnionego marzenia ;:138
Obrazek

Jeszcze kilka fotek najbardziej wytrwałych tulipanów :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spokojnego wieczoru i nocy bez mrozowych niespodzianek, a jutro pięknego dnia dla wszystkich miłych gości ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Przepiękne te tulipany; masz je w cieniu? Lilak faktycznie jest sensation :D Ładnie pachnie ?
U mnie niestety zimne noce i bardzo ranki więc dalej czekam z rozsadami ;:65
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, powtórzę za Igą, że masz przepiękne tulipany, a jakie mocarne, że tak długo kwitną! ;:138
Bardzo mi się podoba ten kremowo-żółty irysek ;:215
A lilak faktycznie sensacyjny w ubarwieniu kwiatków. ;:303
Wreszcie cudo nad cudami - prześliczny kwiat powojnika! ;:63 ;:63

Dzisiaj dopiekło u mnie tak, że niemal wszystkie roślinki zemdlały i dopiero przed wieczorem zaczęły powolutku podnosić łebki. ;:174
Planowałam wielkie sadzenie przechowywanych w tunelu i na balkonie roślinek, ale zrezygnowałam, było zbyt gorąco i słońce wprost parzyło. ;:223 Poczekam na ochłodzenie, by nie upiec sadzonek pieczołowicie uprawianych na parapecie przez kilka miesięcy.
Przymrozku już minionej nocy nie było, okrycia zwinęłam i schowałam. Mam nadzieję, że już ich nie będę wyjmowała. ;:218

Czekam na deszcz, ale nie na nawałnice, które zapowiadają u mnie w weekend. ;:oj
Niech i Twój ogród podleje spokojny majowy deszczyk. Pozdrawiam serdecznie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie kobietki :wit
Zapowiada się słoneczny, suchy dzień, nie chcę zapeszać, ale aplikacja w telefonie pokazuje w nocy deszcz ;:108 ale to się jeszcze okaże czy się sprawdzi.
Wczoraj mimo upału posadzilam ogórki i zaraz je przykryłam cienką włókniną - zrobiłam taki namiocik. Teraz przez kilka dni i nocy będą sobie tak siedzieć w tym namiocie zanim okrzepną.

Obrazek

Iguś, dziękuję za uznanie :D Tulipany do południa mają cień a potem do wieczora słońce.
A lilak pachnie ładnie ;:108 U mnie chłodne noce już się skończyły, chociaż w niedzielę w nocy zapowiadają tylko 5 stopni. Ale ja się tak bardzo nie przywiązuję do prognoz, bo ich sprawdzalność jest kiepska.

Miłego dnia i całego weekendu Igo ;:168

Obrazek
Iwory Rose jest niski, ale za to ma duże kwiatki.

Lucynko, Tobie również dziękuję za pochwały pod adresem moich kwiatków ;:180
Ten powojnik, już dawno za mną chodził i wreszcie mam, co prawda jest jeszcze niewielki, ma mało masy zielonej ale jak na młodą roślinę i tak ma sporo kwiatów.
Pogoda faktycznie nas w tym roku nie rozpieszcza, jak nie susza to nawałnice, wczoraj na fb ktoś wstawił zdjęcia roślin utłuczonych gradem :cry: Miejmy nadzieję, że ominą nas te przykre sytuacje.
Dziękuję Ci bardzo za dobre życzenia, które z serca odwzajemniam ;:168

Obrazek

Obrazek
Rasputin pyszni się jedynym kwiatem :D

Obrazek
Kolejny rodek nn (w tle) zapowiada obfite kwitnienie.

Obrazek
Zawilce to wdzięczne kwiatuszki

Zakwitł mój najstarszy irys Iris lactea
Obrazek

Dobrego, spokojnego dnia Wam życzę z wymarzoną pogodą ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”