Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit Halinko.
Uwielbiam takie kolorowe rabaty.
Dużo roślin, dużo kolorów,dużo różnych kształtów. ;:3j33 ity
Piękne hortensje.
Fajnie,że ta ciemna rudbekia ci kwitnie.
Jeszcze z siewu. To już całkiem super.
Raz ja kupiłam kwitnąca. Ale nie przezimowała mi. Więcej już jej nie kupowałam.
Piękne zimowity wkraczają na jesienne sceny ogrodowe. ;:173
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, w poprzednim poście zapomniałam napisać, co ja robię z drobnicą cebulkową tulipanów. Jakoś mi umknęło.
Mnie nauczyła Śp. sąsiadka. Po prostu te cebulki sieję jak nasiona, tzn. wykopuję rowek głębokości ok.10cm, wrzucam cebulki jak nasiona, przysypuję ziemią i zostawiam. Oczywiście nie wszystkie pokażą się wiosną, ale bywa tak, że nieliczne nawet potrafią zakwitnąć. Myślę, że spokojnie znajdziesz w ogrodzie takie miejsce, gdzie można wysiać tulipanki, nie musi to być eksponowana miejscówka, raczej gdzieś w kącie.
Dobra ze mnie ogrodniczka ;:24 ;:24 ;:306 Begonie pomylić z różyczkami tylko ja potrafię. ;:224
Śliczniutkie masz pełnokwiatowe zimowity. ;:215
'Cherry Brandy' się nie zbiesiła! ;:63 Moje wszystkie okazały się żółtymi rudbekiami, które u mnie sieją się same. ;:7 Już nie będę siała żadnych rudbekii w domu ani na działce, ;:185 pozostanę z tymi, które mam. :lol:
Bardzo ładne Twoje jesienne rabaty ;:215 i niech pogoda pozwoli im jak najdłużej cieszyć Twoje oczy. ;:3
Dobrego weekendu, Halszko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko Monty Don w programie angielskim sadził tulipany do donic piętrowo i mówił,że znajdą sobie drogę do wyjścia,więc myślę,że w donicy
też można po prostu wysiać ,na wierzch nasypać ziemi i znowu wysiać i znowu ziemia.To może być taka próba na przyszłość.
Pogoda nadal paskudna,pada i jest pochmurno,a nawet wietrznie. ;:222
U mnie przed wyjazdem chryzantemy były w pączkach kwitła tylko żółta.Ciekawa jestem bardzo jakie kolory kwitną.Nie które rozrosły się.
Mam nadzieję w poniedziałek wreszcie pojadę obejrzeć moje włości.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Rudbekia Cherry Brandy cudna.
Chryzantemy, hortensje, ziemowity, dalie i begonie tworzą piękne klimaty późnego lata.
Jeżówki ;:333
Gość taki to u mnie ostatnio rzadkość, dawniej widywało się częściej żaby, ropuchy i inne płazy.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, co to jest za fioletowa roślina nad zimowitem ? Ta z rudbekiami . :)
To jakaś pełna werbena ? Czy co to ? Nie znam :oops:
Pozdrawiam i dzięki, wiesz za co ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit

Dziś był pracowity dzień, na szczęście miałam pomocników. Syn obciął leszczynę, która straciła miarę i wyrosła do nieba, przy okazji oberwaliśmy resztę orzechów ukrytych miedzy gałęziami. M. pociął rębakiem wszystkie gałęzie, wszystkie poza tymi prostymi, które udało mi się uratować, a które posłużą za paliki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem jeszcze pozbierałam maliny, bo pomimo słabej pogody dojrzewają nawet nieźle. Już zasypane cukrem - będzie soczek.

Wreszcie porobiłam trochę fotek, choć światło było niezbyt dobre ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, ta rudbekia jest bardzo ciemna, na tej fotce wyszła jaśniejsza. Jest oryginalna, ale czy warta zachodu ;:7 przyznam, że inne bardziej mi się podobają.
Choćby Green Eyes
Obrazek

Czy ta o pełnych kwiatach
Obrazek

A ten fioletowy kwiatek, o który pytasz to rzeczywiście werbena, odmiana Rigida, niziutka.
Pozdrawiam, miłej niedzieli ;:167 :D

Lucynko, po prostu spojrzałaś na kwiatki a nie na liście, a kwiaty ta begonia ma rzeczywiście bardzo podobne do róż ;:108
Cherry Brandy pewnie lepiej by wygląda w wiekszej grupie ale co zrobić jak raczyla zakwitnąć tylko jedna :wink:

Danusiu, Lucynko, spróbuję posiać te cebulki, nie wiem jeszcze czy w doniczce czy w gruncie, najważniejsze jest jednak nawożenie - oglądałam filmik na YouTube, na którym pan radzi aby wiosną, kiedy wychodzą kły tulipanów obsypać je mocznikiem, tzn. po ziemi nie po kłach :lol: Ma to wpłynąć na wzrost cebul. Zobaczymy :roll:
U mnie pogoda nienajgorsza, chociaż słoneczka ciagle brakuje, mam nadzieję że wreszcie się pojawi, ale chyba nie na długo ;:185

Dalie z nasion to był u mnie strzał w dziesiątkę ;:333 Lucynko - dzięki ;:180
Obrazek
Obrazek
Obrazekplik jpg
Obrazek

Ewuniu, ta rudbekia chyba nie pokazała jeszcze swojego całego uroku. Może jak rozkwitnie więcej jej kwiatów .... ;:7
Takich gości to lubię, chociaż kiedyś w młodości na widok ropuchy piszczałam na całą okolicę :;230

Obrazek

Obrazek

Dziękuję bardzo za odwiedziny, za pochlebne słowa pod adresem moich kwiatów, za dobre myśli i życzenia ;:167 ;:167 ;:167
Wszystkim miłym gościom, tym ujawniającym się i tym skrytym życzę pięknej słonecznej niedzieli i całego tygodnia w dobrym humorze i w zdrowiu.
;:162 ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj, Halszko u schyłku weekendu. ;:40
U mnie niedziela była piękna i cieplutka, ;:3 spędziłam ją na działce, ale w przeciwieństwie do Ciebie, nic nie robiłam, obijałam się równo i sąsiadkom przeszkadzałam w robocie. ;:7 Chcąc nie chcąc, musiały odpoczywać. Przed nami jeszcze co najmniej kilka słonecznych dni, jeszcze zdążą się wyrobić. ;:108 A w ogóle, to niby dlaczego one miałyby mnie w robocie wyprzedzić... ;:306

Pomoc synka bardzo się Wam przydała, a i orzeszków dzięki jego pomocy przybyło. ;:303
U mnie leży mnóstwo orzechów włoskich. Spadły z sąsiedzkiego wielgachnego drzewa, które pół mojej działki opatula teraz cieniem. Nie marudzę jednak, bo wszystkie orzechy spadające na mój teren, zgodnie z poleceniem należą do mnie, tylko jakoś dzisiaj nie chciało mi się zbierać. ;:7 Nic mi się nie chciało. ;:171

Malinowy soczek - zdrowy soczek. ;:215 Moje maliny też szaleją, nie zwracając uwagi na niepogodę, a od soków już się półka ugina. :lol: Teraz wróciłam do zalewania ich alkoholem. M udoił sporą porcję, jest więc czym zalać. :uszy

Jak ładnie jeszcze kwitną u Ciebie cynie! ;:63 A i dalijki dały z siebie wszystko i zabłysnęły ciekawymi kwiatuszkami zarówno pod względem kolorów i budowy kwiatów. ;:215
Śliczne te rudbekie z zielonym oczkiem: 'Green Eyes'. ;:303 I gazanie jeszcze w pełni kwitnienia, ;:333 podczas gdy ja już zapomniałam, że je miałam. A różyczka ma tyle pąków, że jeszcze długo będzie cieszyła. :tan

Niech pogoda pozwoli Ci cieszyć się ogrodem w ciągu całego tygodnia, a nawet jeszcze dłużej. ;:3 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko kwiaty begonii tak piękne, ;:oj że łatwo pomylić z różą. :D
Cynie i rudbekie jeszcze długo będą kolorować rabaty. Pięknie skomponowana ta długa bylinowa.
Cherry Brandy wspaniale sfotografowałaś. ;:138 Jak będzie kilka dni ciepła, pewnie więcej kwiatów rozwinie.
Świetnie mieć pomocników do ciężkich prac. Orzeszków zazdroszczę, ;:215 u mnie podarowane włoskie suszą się na strychu.
Dziękuję za chęć podzielenia się chryzantemami. ;:196 Po posadzeniu czterech piwonii, już nie mam pomysłu na miejsce dla kolejnych roślin.

Ciepła i słońca życzę. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit

Eeee.... Lucynko! Ja też nie pracowałam w ogrodzie w niedzielę, tylko moje sprawozdanie skończyłam pisać tuż po północy i tak wyszło ;:306 "Dziś" odnosiło się do soboty ;:108
A dziś czyli w niedzielę świętowałam narodziny mojej maleńkiej wnusi ;:167 , której spodobało się przyjść na ten świat w niedzielny poranek :D
Malinowa nalewka też i smaczna i zdrowa i przydaje się w takich radosnych chwilach ;:138
Dobrego wieczoru, kochana i udanego całego tygodnia ;:168

Soniu, dziękuję za pochlebne słowa o moich poczynaniach ogrodowych, jednak Ty jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem w komponowaniu rabat ;:215
Gdybyś jednak znalazła jakieś niewielkie miejsce, to moja propozycja jest zawsze aktualna.
Miłego wieczoru, a jutro i przez kolejne dni pięknej słonecznej pogody ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie poszczególne kwiatostany a widok ogólny - bida z nędzą ;:223

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Pogoda dopisuje, ostatnie dni były cieplutkie, słoneczko świeciło ;:3 Dziś chłodniej. Coś tam udało się zrobić w ogrodzie, ale końca pracy nie widać.

Ostatnie ogóreczki zakiszone, zagonek zlikwidowany ;:108
Obrazek

Coraz więcej astrów kwitnie, co dowodzi, że jesień już na dobre rozgościła się w moim ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantema Corallo odkupiona w tym roku - muszę zadbać o jej rozmnożenie, bo lubi ni stąd ni zowąd zniknąć :wink:
Obrazek

Ostatnie podrygi floksów :heja
Obrazek

Obrazek

Namyśliła się :D
Obrazek

Rigida cały czas jest w formie ;:333
Obrazek

Pozdrawiam cieplutko ;:167 życzę słoneczka na kolejne dni ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko gratulacje, będziesz kupować lalki i różowe sukienki. ;:167
Koszyk z wrzosami piękny, czy to własne rękodzieło?
Jak Ci zazdroszczę astrów, moje trzy kolory jakoś nie chcą pokazać kwiatów.
Corallo piękna, ;:oj rozmnażaj żeby nie zaginęła.
Rigida pokwitnie do mrozów. ;:108
Dużo jesiennego słońca. ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Gratuluję wnusi, to na pewno radosny czas ;:108
Dalia się namyśliła i dobrze zrobiła, też miałam jedną spóźnialską.
Astry już zaczynają, jesień w pełni :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ładny ten czerwony aster i taki ładny kolor ma chryzantema.
Fajny kosz z wrzosami.
Miłego dnia. ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”