Ogród Fridy - co powstanie z chaosu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
zygmaasia
100p
100p
Posty: 183
Od: 7 lip 2008, o 19:05
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

Taki ogród to marzenie każdego działkowca!!! Pozdrawiam
http://mojadzialka.dzs.pl
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aha i kotek ładniusi :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cieszę się, że Wam się u mnie podoba.
Wpadajcie i doradzajcie, z wielu porad skorzystałam i wydaje mi się, że słusznie.
Haniu, dziękuję za podpowiedź ws. żurawek. Niedawno kupiłam 4, są fotki w wątku, a jedną, ale o zielonych liściach i różowych kwiatkach, dostałam od koleżanki. Czy one są łatwe w rozmnażaniu (podział)? Chyba dokupię kilka.
Widziałam w jednym z ogrodów posadzony między hostami barwinek, bardzo mi się podobało. A można zaryzykować kompozycję z host, barwinka i żurawek? Radźcie, bo jesienią chcę sporo popracować. Przecież wiosną nie zdążyłam. Rosarium nadal w rozsypce, chociaż nie jest już tak źle jak wiosną. Najważniejsze, że pozbyłam się konwali, która opanowała każdy skrawek, powrastała w inne rośliny. Piękna i jednocześnie uciążliwa roślina.
Tess dziękuję w imieniu kotka, wszystkie moje cztery koty, są w wątku o kotach.
Pozwoliłam sobie zupełnie bezkarnie poczytać forum, bo przeszła taka sobie umiarkowana burza i pada deszcz, przez kilka minut nawet dość intensywnie. Cudnie, niech pada!
Awatar użytkownika
JagJag
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 26 mar 2007, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zajrzałam do Ciebie z ciekawości, bo też jestem na etapie "robienia" ogródka od podstaw (a właściwie na etapie okiełznania starego ogrodu-sadu), jednak mniej intensywnie, bo z jednej strony brak czasu, z drugiej finansów, a z trzeciej mąż nie jest ogrodem w ogóle zainteresowany (może mu się kiedyś odmieni...), więc wszystko na mojej głowie. :(

Twój ogród bardzo mi się podoba - jest w nim miejsce na wolność i spontaniczność, ale też na kontrolę i ryzy. Właśnie coś takiego mi się marzy. Będę tu zaglądać. I życzę dużo radości z pracy (bo uważam, że praca w ogrodzie to przyjemność) i z jej efektów.

Pozdrawiam, Jag.

PS Ciekawa jestem, czy planujecie jakieś drzewka czy krzewy owocowe?
Okazuje się, że jednak istnieją róże bez kolców ;)
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witaj Danusiu :D
piękne u Ciebie postępy .Roślinki jak widać zdrowiutkie i urocze o otoczeniu lasku nie wspomnę bo uczynili to inni.Pan Rysio przecudnej urody :D :D :D
Życzę powodzenia w dalszej pielęgnacji ogródka.
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bardzo dziękuję za odwiedziny. Kochane dziewczyny lejecie miód na moją duszę takimi pochwałami.
JagJag spróbuj męża wciągnąć jakimś podstępem, fortelem ... Poproś o pomoc w pracach "siłowych" a potem chwal. Całkiem możliwe, że połknie haczyk.
Drzew owocowych nie planujemy, mamy tylko krzewy: porzeczki, agrestoporzeczki, pigwowce japońskie, borówkę amerykańską, aronię (bardzo marną), no i niewielką młodziutką winnicę.

darob66 dziękuję w imieniu Pana Rysia, jest u nas trzy tygodnie i już jest wesołym, a co ważne - zdrowym kocurkiem, bardzo zainteresowany ogrodem.

Teraz pilnie oglądam grille forumowiczów, bo postanowiliśmy zafundować sobie taki murowany, solidny. Może nawet z niewielką wędzarnią?

Pozdrawiam serdecznie, Danuta
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

dużo się dzieje w ogrodzie, bardzo się zmienia :D
podgladam dokładnie kwiaty, kostkę, nawet lampy, bo mam podobny etap...ciekawa jestem.
Jakie żarówki są w tych lampach?
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Frida bardzo dziękuję za odwiedzinki u mnie ,Twoje pelargonie są bardzo ładne i fanie w tym koszu wyglądają .Jeśli chodzi o kompostownik to wymiary są takie 1,40 X 0,70 to jest wymiar zewnętrzny .Wewnątrz ma wymiar 1,05 x 0,70 pomalowany jest środkiem impregnującym z woskiem .Całość wykonana jest z 4 nie zależnych od siebie elementów które rozkręcamy gdy chcemy dostać się do środka :lol: i to wszystko
Pozdrawiam cieplutko :lol:
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Grażynko, miło, że mnie odwiedzasz. Tworzenie ogrodu jest bardzo przyjemne, chociaż łączy się z wydatkami. Nie wiem jakie są żarówki w tych lampach, ale zapytam i Ci napiszę.

Jadziu, bardzo dziękuję za informacje o kompostownikach. Wydrukowałam fotki i pokazałam mężowi żądając ich zrobienia. Póki co mam zwykłą górę kompostu, obsadzoną - podobnie jak u Ciebie, dynią i kabaczkami.

Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witam,
Danusiu dawno mnie nie było u Ciebie, a tu takie zmiany i tak pięknie, tyle kwiatków super, co do towarzystwa host to może wpadnij na chwilkę do mnie może cos Ci sie spodoba, ja tez uważam że doba ma mało godzin jak dla mnie ,
Kotek śliczny
Pozdrowionka
:lol:
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Chyba warto było ten remont robić, bo dom zyskał wygląd rezydencjalny a i ogród z tymi ścieżkami, podjazdami i podestem wypoczynkowym ma jednolitą oprawę i wygląda elegancko. Masz również jeszcze dużo miejsca na sadzenie nowych roślin i już wszystko prezentuje się ślicznie.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Asiorku, zaraz zajrzę do Twojego ogrodu. Popatrzę uważnie, co tam u Ciebie, zapewne coś mi się spodoba, bo zazwyczaj podobają mi się ogrody forumowiczów, a potem mam zachciewajki.
A kot jest już zdrowy. Wczoraj byliśmy u weterynarza na zastrzyku, wet. chłop potężny, mój M. też raczej spory, a nie mogli sobie z Madzią poradzić. kudły fruwały, krew z rąk obu oprawców płynęła, a strzykawka poleciała w kąt. Dopiero za trzecim razem udało się ten zastrzyk zaaplikować.

Ledo, miło mi, że podoba Ci się ogród. Właśnie układam plany na jesień i postanowiłam zrobić rabatę półcienistą, "plecami" opartą o las. Teraz planuję nasadzenia, wyliczam ile i jakich roślin będę potrzebować. Podstawą będą rododendrony i hortensje wkomponowane w zieleń, głównie iglaki, które już tam mieszkają.

Nowym problemem będzie przesadzenie sporego krzewu lilaka, ale jest to konieczne przed wykonaniem nowego ogrodzenia. Muszę to zrobić jesienią i mam nadzieję, że lilaka nie zniszczę. Posadzony był kiedyś bez zastanowienia, a teraz uniemożliwia wejście do domu przez furtkę, gdy kwitnie wchodzimy bramą, bo ciężkie od kwiatów gałęzie zasłaniają wejście. Lilaka kupiłam z całością inwentarza, podobnie jak pozostałe krzewy sadzone jak popadło, byle wcisnąc do ziemi.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witaj !Jak widac w szybkim czasie zagospodarowałaś kawał ogrodu.Masz dużo roślinek a te żurawki zachwycają.Rododendrony dodaja powagi i uroku każdemu ogrodowi i to jest dobry pomysł,tylko jak się naczytałam o nich ,ale jak posadziłam już swoje ,to są odmiany "niezniszczalne" i bardzo wrażliwe,ale ich kwiaty powalają..
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”